ŠKODA techweb [homepage]
Elektrika
6. ledna 2000

Dodatečná montáž ostřikovače okna pátých dveří

na Škoda Favorit 135L/136L do r.v.7/91


Ostřikovač okna pátých dveří byl do roku 91 jen na vozidlech s výbavou LS.
Cena kompletu se na vrakovištích pohybuje okolo 100,- Kč ( bez hadice, tedy jen motorek 70,-Kč a zadní tryska cca 30,- Kč )
Celá montáž zahrnuje : zavedení hadičky ostřikovače, úprava nádržky kapaliny ostřikovače, montáž motorku, montáž trysky, zapojení motorku.

Hadička ostřikovače se vede od nádržky ostřikovače pod palubní desku, dále levým sloupkem , levou částí střechy až k otvoru u pátých dveří.
U obou levých dveří se sundá těsnicí guma a demontuje se část stropního čalounění, tím se nám umožní táhnout hadičku pod střechou. Prostrkat hadičku bez demontáže čalounění se mě nepodařilo.
Další část montáže je připevnění motorku s čerpadlem.
Problém vzniká při demontáži nádržky ostřikovače. Nádržka je připevněna dvěma křížovými šrouby na levý podběh, do umělohmotných kostek, vzhledem k tomu že kostky se závitem jsou pouze naraženy do podběhu, který bývá zkorodován, může se stát že šrouby nepovolíte ale vytrhnete i s umělohmotnými kostkami z podběhu. Při zpětné montáži je pak potřeba nahradit původní šrouby novými s metrickým závitem a velkými podložkami. Motorek ostřikovače je připevněn k nádržce jen tím že se nastrčí přes gumovou přechodku a zapadne do prolisů. Standardně byla dodávána nádržka s prolisy na dva motorky, jen je potřeba vyvrtat otvor o průměru cca 10 - 11mm.
Připojení elektriky je banální protože kupodivu dráty i s koncovkami jsou nataženy až k nádržce. Poslední co musíme udělat je na pátých dveřích odstranit gumovou záslepku a nastrčit místo ní trysku ostřikovače.
Jednomu člověku trvá celá montáž asi 1 až 2 hodiny.

Autor článku: S.L.Y. (Petr Šeda)

zobrazit další autorovy články
upravit článek pro tisk

Komentáře k tomuto článku (2):
Hlavní menu:


Hledání v článcích:

  pomoc?
Nejnovější články:

Jak to je s palivem E85
Zkušenosti z provozu vozidla Octavia Combi 1,9 TDi 81 kW
Montáž schránky pod přední sedačky Octavia II
Na brněnský Autosalon ZADARMO!
Oprava centrálního zamykání Felicia
Návod na montáž zadních repro do Octavia II
Výmena starej poistkovej skrinky vo Favorite za novú
Osvětlení vnitřních klik Octavia II
Montáž tempomatu a palubního počítače do Octavia II FL
MB 1000 a Š 100 (1964-1976)
 

 

© 1999-2018, Petr Váňa a Insidea Digital s.r.o.
Jakýkoliv výňatek či přetisk obsahu serveru Škoda TechWeb může být použit jinde pouze s písemným svolením provozovatelů serveru, jež jsou uvedeni výše.