ŠKODA techweb [homepage]
Ostatní
11. března 2003

Novinky Škoda auto

představené v Ženevě


Tisková zpráva je převzata beze změn.

Škoda Auto v Ženevě - dvě světové premiéry a mnoho novinek
Prezentace společnosti Škoda Auto na letošním ženevském autosalonu se nese ve sportovním duchu díky světovým premiérám dvou sportovních automobilů - ostrého soutěžního vozu Škoda Fabia WRC, určeného pro mistrovství světa v soutěžích, a cestovního, sportovně zaměřeného automobilu Škoda Fabia RS, připraveného pro náročné zájemce z řad široké veřejnosti.

 Ústředním prvkem prezentace značky Škoda na letošním ženevském autosalonu je představení nového soutěžního vozu Škoda Fabia WRC. Tento vůz bude v nedaleké budoucnosti nasazen v soutěžích mistrovství světa, přičemž v továrním týmu Škoda Motorsport nahradí dosavadní automobil Škoda Octavia WRC.

Ve světové premiéře se na ženevském autosalonu představí také nová sportovní verze modelu Fabia - vůz Škoda Fabia RS. Novinka nezapře příbuznost s „ostrým“ soutěžním vozem Škoda Fabia WRC a tvoří tak výkonový vrchol modelové řady Fabia.

 Novinkou pod kapotou je vznětový motor 1.9 TDI PD o výkonu 96 kW (130 k). S tímto motorem dosahuje Škoda Fabia RS maximální rychlosti 204 km/h, zrychlí      z 0 na 100 km/h za 9,6 s, přičemž kombinovaná spotřeba činí pouze 5,6 l/100 km.    S charakteristikou motoru je vhodně sladěna šestistupňová převodovka.

Další významnou novinkou autosalonu jsou nové motory, které se objeví pod kapotami vozů modelové řady Fabia. Jedná se o zážehový tříválec 1.2 12V HTP        o výkonu 47 kW (64 k) - výkonnější modifikaci motoru 1.2 HTP/40 kW představeného v loňském roce, který se od svého předchůdce liší především čtyřventilovým rozvodem. Další novinkou je moderní vznětový tříválec 1.4 TDI PD o výkonu           55 kW (75 k), kterým Škoda Auto reaguje na trend rychle rostoucího zájmu o úsporné maloobjemové vznětové motory v této kategorii vozidel.Fotogalerie Škoda Fabia WRC

Autor článku: Chipmen (Petr Váňa)

zobrazit další autorovy články
upravit článek pro tisk

Komentáře k tomuto článku (8):
 

© 1999-2018, Petr Váňa a Insidea Digital s.r.o.
Jakýkoliv výňatek či přetisk obsahu serveru Škoda TechWeb může být použit jinde pouze s písemným svolením provozovatelů serveru, jež jsou uvedeni výše.
Zásady ochrany osobních údajů