ŠKODA techweb [homepage]
Ostatní
11. března 2003

Novinky Škoda auto

představené v Ženevě


Tisková zpráva je převzata beze změn.

Škoda Auto v Ženevě - dvě světové premiéry a mnoho novinek
Prezentace společnosti Škoda Auto na letošním ženevském autosalonu se nese ve sportovním duchu díky světovým premiérám dvou sportovních automobilů - ostrého soutěžního vozu Škoda Fabia WRC, určeného pro mistrovství světa v soutěžích, a cestovního, sportovně zaměřeného automobilu Škoda Fabia RS, připraveného pro náročné zájemce z řad široké veřejnosti.

 Ústředním prvkem prezentace značky Škoda na letošním ženevském autosalonu je představení nového soutěžního vozu Škoda Fabia WRC. Tento vůz bude v nedaleké budoucnosti nasazen v soutěžích mistrovství světa, přičemž v továrním týmu Škoda Motorsport nahradí dosavadní automobil Škoda Octavia WRC.

Ve světové premiéře se na ženevském autosalonu představí také nová sportovní verze modelu Fabia - vůz Škoda Fabia RS. Novinka nezapře příbuznost s „ostrým“ soutěžním vozem Škoda Fabia WRC a tvoří tak výkonový vrchol modelové řady Fabia.

 Novinkou pod kapotou je vznětový motor 1.9 TDI PD o výkonu 96 kW (130 k). S tímto motorem dosahuje Škoda Fabia RS maximální rychlosti 204 km/h, zrychlí      z 0 na 100 km/h za 9,6 s, přičemž kombinovaná spotřeba činí pouze 5,6 l/100 km.    S charakteristikou motoru je vhodně sladěna šestistupňová převodovka.

Další významnou novinkou autosalonu jsou nové motory, které se objeví pod kapotami vozů modelové řady Fabia. Jedná se o zážehový tříválec 1.2 12V HTP        o výkonu 47 kW (64 k) - výkonnější modifikaci motoru 1.2 HTP/40 kW představeného v loňském roce, který se od svého předchůdce liší především čtyřventilovým rozvodem. Další novinkou je moderní vznětový tříválec 1.4 TDI PD o výkonu           55 kW (75 k), kterým Škoda Auto reaguje na trend rychle rostoucího zájmu o úsporné maloobjemové vznětové motory v této kategorii vozidel.Fotogalerie Škoda Fabia WRC

Autor článku: Chipmen (Petr Váňa)

zobrazit další autorovy články
upravit článek pro tisk

Komentáře k tomuto článku (8):
Hlavní menu:


Hledání v článcích:

  pomoc?
Nejnovější články:

Jak to je s palivem E85
Zkušenosti z provozu vozidla Octavia Combi 1,9 TDi 81 kW
Montáž schránky pod přední sedačky Octavia II
Na brněnský Autosalon ZADARMO!
Oprava centrálního zamykání Felicia
Návod na montáž zadních repro do Octavia II
Výmena starej poistkovej skrinky vo Favorite za novú
Osvětlení vnitřních klik Octavia II
Montáž tempomatu a palubního počítače do Octavia II FL
MB 1000 a Š 100 (1964-1976)
 

 

© 1999-2018, Petr Váňa a Insidea Digital s.r.o.
Jakýkoliv výňatek či přetisk obsahu serveru Škoda TechWeb může být použit jinde pouze s písemným svolením provozovatelů serveru, jež jsou uvedeni výše.