ŠKODA techweb [homepage]
Kola
3. července 2000

Upadávání poklic

na feliciích


V amerických filmech to vypadá hezky, auto vjede prudce do zatáčky až odletí poklice z kola. V českých podmínkách už je to horší, ani poklice není levná záležitost a musí se sehnat, namontovat atd. Takže je jednodušší ztrátě poklice předejít. Vlastně v mém případě se nejedná o poklici v pravém slova smyslu, ale o pouhou středovou krytku na elektronovém kole z vozidla Škoda Felicia. Jednou jsem zjistil stroze, že na vozidle chybí, nejdřív jsem pomyslel na nenechavé ruce někoho z okolí, později jsem si vzpomněl na to, že před jízdou tam ještě byla. Začal jsem tedy zjišťovat na čem vlastně tento kryt se Škodováckým znakem drží. A právě tady je problém, celý drží na tomto plastovém "šroubku".

Jak jsem později zjistil tak již zřejmně při prvomontáži se s tím nikdo nešrouboval, ale prostě to tam narazil, takže na plastovém šroubku nevznikl potřebný závit. Důsledkem toho se mi jedna krytka vyklepala cestou, a další dvě byly uvolněné natolik, že by první po relativně krátké době následovali. Proto jsem je jednoduše vyměnil za šrouby M8*20, s hlavou pro šroubovák (ne klíč). V kole již potřebný závit je, pouze vzhledem k zatížení v zimě jsem závity potřel grafitovou vazelínou aby nezarezly. Pod šroub jsem dal ještě podložku proti samovolnému povolení. Od té doby žádná krytka neupadla, ani se neuvolnila. Hodně kilometrů bez upadávání "poklic" přeje

Autor článku: Chipmen (Petr Váňa)

zobrazit další autorovy články
upravit článek pro tisk

Komentáře k tomuto článku (13):
Hlavní menu:


Hledání v článcích:

  pomoc?
Nejnovější články:

Jak to je s palivem E85
Zkušenosti z provozu vozidla Octavia Combi 1,9 TDi 81 kW
Montáž schránky pod přední sedačky Octavia II
Na brněnský Autosalon ZADARMO!
Oprava centrálního zamykání Felicia
Návod na montáž zadních repro do Octavia II
Výmena starej poistkovej skrinky vo Favorite za novú
Osvětlení vnitřních klik Octavia II
Montáž tempomatu a palubního počítače do Octavia II FL
MB 1000 a Š 100 (1964-1976)
 

 

© 1999-2018, Petr Váňa a Insidea Digital s.r.o.
Jakýkoliv výňatek či přetisk obsahu serveru Škoda TechWeb může být použit jinde pouze s písemným svolením provozovatelů serveru, jež jsou uvedeni výše.