Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 22.6.26, 09:00



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 87 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 Jak na lemy Favorit? 
Autor Zpráva

Registrován: 17.9.06, 15:37
Příspěvky: 14998
Bydliště: Havířov
Příspěvek 
Bych chtěl opět poprosit o radu. Jak jsem psal, tak jsem jen amatér, tak mě prosím nebijte. :sick: Trošku jsem to dok....l. Nastříkal jsem nové lemy jen po hranu, ale barva je trochu tmavší a navíc jsem nezvladl ten přechod mezi barvami. Ten chlapek jak míchají barvy mi dal smirek 2000, že to mám zaleštit, ale spíše jsem ten původní lak přebrousil a je to hnus. :oops: Tak planuji že to stříknu ještě jednou, ale celé zadní blatníky. Mám tam i nějaké nedostatky pod lakem, tak to kdyžtak znovu zatmelím, přebrousím a znovu plničem. Když to chci obrousit až na původní plnič, i ten původní lak, i ten můj. Jaký smirek mám použít? 240, potom to vzít plničem, obrousit 800 a pak lak? Já ty nové lemy nastříkal plničem, pak obrousil 500 a na to lak. Jenže strejda, který kdysi stříkal mi říkal, že pod lak minimálně 800. A tryska v pistoli 1,5 je asi moc velká, že? Bude lepší koupit třeba 1, nebo alespoň 1,2mm?

_________________
Škoda Favorit r.v. 94 BMM, Solitaire, Motor-Excel tuning, LPG- Minulost
Golf IV 1,6 74kW Jazz Blue perleť
Golf VII, 1,4TSi 103kW, Night Blue


9.8.09, 11:37
Profil
Příspěvek Reklama

   

Registrován: 28.6.06, 20:54
Příspěvky: 3257
Bydliště: Brandýs nad Labem
Příspěvek 
Na starej lak,pokud nemá oděrky nemusíš plnič vůbec,jen 800pod vodou a můžeš stříkat....Ale pokud je to metla,hrozi že se zvedne, a to né bezbarvej lak,ale odstín pod ním...proto se doporučuje těch cca 240 plnič-800voda a pak nástřik odstínem.... :wink:tryska 1,5 je normál,hezky nalejvá....Ještě 1,4 je dobrá norma.Ale nižší nedoporučuji,schne to rychle a vytváří to pomeranč :wink:


9.8.09, 12:09
Profil

Registrován: 17.9.06, 15:37
Příspěvky: 14998
Bydliště: Havířov
Příspěvek 
Aha, takže trysku 1,5 mm můžu nechat? Já jen že se mi zdá, že má docela hrubý povrch. Já to právě chtěl znovu nastříkat od základu. Chtěl jsem to obousit až na plnič, dotmelit nerovnosti a pořádně znovu obrousit. Pak plničem a vrchní lak.

_________________
Škoda Favorit r.v. 94 BMM, Solitaire, Motor-Excel tuning, LPG- Minulost
Golf IV 1,6 74kW Jazz Blue perleť
Golf VII, 1,4TSi 103kW, Night Blue


9.8.09, 13:12
Profil
Dřevák na focení, neumí ostřit
Uživatelský avatar

Registrován: 19.7.06, 20:40
Příspěvky: 27259
Bydliště: Netolice největší prdel v republice
Příspěvek 
stačí strhnout tu glazuru aby byl matnej povrch :wink: 1,5 je poměrně velká tryska ale já stříkám jenom s ní teda s 1,4 ale to nejni moc rpzdíl :lol:

_________________
Nissan Navara D40
Passat 96kw
Felda 1.3BMM combi LPG ve stavu klinické smrti čeká na konec :(


9.8.09, 15:33
Profil ICQ

Registrován: 28.6.06, 20:54
Příspěvky: 3257
Bydliště: Brandýs nad Labem
Příspěvek 
Nastříkej jednu vrstvu a na lepivý zaschnutí cca po 4 minutách dej druhou a trošičku více,sleje se to a bude to dobrý,záleží ale taky na hustotě barvy teplotě okolí a prašnosti. Barva nesmí crčet jako voda,a nesmí se táhnout,prostě něco mezi :wink: ...Jde o to,nebát se...jak to začneš prášit z dálky je to nenapravitelný a musíš znovu brousit...nastav si na 1,5tce okolo cca 3,5 atm. dej rozprach na max. a množství-barvu dej cca 1-2/10,stříkej cca z 15 cm vzdálenosti a pomalu tahem né zbrkle a nekontrolovaně.....nesnaž se hned na první nastřik nalejt a a slejt.Nechej tomu trošku hrubou struktůru na první vrstvu.zas se ale neboj a nezapraš to :wink: ..Akrylát se do tří minut změní a sleje,pokd by byl slit už z pistole,za tři minuty to poteče....a pracuje i dál,až vyzraje je zase úplně jinak,je to živá barva :wink: pak dej tu druhou trošku víc spojí se s první a vyhladí se....pokud to děláš v garáži kde se prach nerozptýlí,barva rychleji schne,prach jí nasycuje,pokud v boxu,bude to krásně rozlitý...když dáš tři vrstvy,je to zas něco jiného,ale není zaručené že to bude jako zrcadlo :wink: proto je lépe jen dvě,zaručenej kompromis mezi cenou a dobrým výsledkem :wink:


9.8.09, 21:24
Profil

Registrován: 17.9.06, 15:37
Příspěvky: 14998
Bydliště: Havířov
Příspěvek 
Děkuji za rady. Já dával tři vrstvy barvy a dvě vrstvy bezbarvého laku, mám totiž metlu. Lak je totiž takový hrubý, není lesklý. Ten chlápek, co mi míchal barvu, tak říkal stříkat z větší vzdálenosti a jemný rozprach a klidně tři nebo čtyři vrstvy. Barvu mi už naředil rovnou na stříkání. Jenže pak to neudělá ten lesk.

_________________
Škoda Favorit r.v. 94 BMM, Solitaire, Motor-Excel tuning, LPG- Minulost
Golf IV 1,6 74kW Jazz Blue perleť
Golf VII, 1,4TSi 103kW, Night Blue


14.8.09, 18:40
Profil

Registrován: 17.9.06, 15:37
Příspěvky: 14998
Bydliště: Havířov
Příspěvek 
Teď se chystám na velkou vyvářku auta, tak potřebuji poradit. Prahů se bojím nejvíce. Ty jsem ještě nedělal, ale snad to nějak zvládnu. Lemy už jsem měnil několikrát, na 3 favoritech. Přední lemy jsem už taky polátal. Chtěl bych se zeptat nějakých karosářů. Na tomhle fáčku už jsem měnil lemy dvakrát. Je to prasárna je znovu měnit, ale nekamenujte mě prosím. Jednou jsem to zmrvil, to jsem tady psal. Druhý pokus už je lepší, ale pořád to není ono. U těch předešlých favoritů jsem neměl žádné problémy a když se člověk snaží, tak to jde. Ale u tohohle fáčka mi to nějak nejde. Když vyřežu starý lem, dám nový, poboduji v určité poloze, aby mezery u dveří byly rovnoměrné, tak je lem moc zapadlý dovnitř. Ten lem jak se vaří na ten díl, nevím jak se odborně nazývá, ale ten oblouk který je schovaný za dveřmi, tak je ten oblouk jakoby moc vevnitř a tím pádem mi vleze i lem dovnitř. Proto když zavřu dveře, tak je lem utopený asi půl centimetru dovnitř a dveře přečivají nad hranu lemu. U těch předešlých jsem dal lem nádherně, aby byl zároveň se zadními dveřmi, nebo spíše jemně asi 2mm ven. Tohle je jedno z posledních fáček, tak jsem myslel, že je to trošku lépe zpracované na přesnost, narozdíl od prvních exemplářů. Nevíte prosím někdo co s tím? Za rady děkuji.

_________________
Škoda Favorit r.v. 94 BMM, Solitaire, Motor-Excel tuning, LPG- Minulost
Golf IV 1,6 74kW Jazz Blue perleť
Golf VII, 1,4TSi 103kW, Night Blue


1.5.10, 09:22
Profil

Registrován: 17.9.06, 15:37
Příspěvky: 14998
Bydliště: Havířov
Příspěvek 
A ještě se chci zeptat, jak kupujete karosářské díly? Zatím jsem nenatrefil na pořádně zpracované díly. Ten spodní oblouk lemu co tam mám teď je u jednoho lemu zhruba stejný. Ta ploška má asi 15mm po celé délce. Na druhém je ale asi 10mm a pak se rozšiřuje na těch 15mm. Někdo tady kdysy psal, že lemy se v ČR nevyrábí, jen samí poláci apod.

_________________
Škoda Favorit r.v. 94 BMM, Solitaire, Motor-Excel tuning, LPG- Minulost
Golf IV 1,6 74kW Jazz Blue perleť
Golf VII, 1,4TSi 103kW, Night Blue


1.5.10, 09:26
Profil
Dřevák na focení, neumí ostřit
Uživatelský avatar

Registrován: 19.7.06, 20:40
Příspěvky: 27259
Bydliště: Netolice největší prdel v republice
Příspěvek 
autodemont :wink:

_________________
Nissan Navara D40
Passat 96kw
Felda 1.3BMM combi LPG ve stavu klinické smrti čeká na konec :(


1.5.10, 09:28
Profil ICQ

Registrován: 17.9.06, 15:37
Příspěvky: 14998
Bydliště: Havířov
Příspěvek 
Sadra: sice nevím kde jsou Netolice, ale autodemont je firma kde? Já jsem z Havířova, to je kousek od Ostravy, tak nepojedu přece někam až do prahy. :)

_________________
Škoda Favorit r.v. 94 BMM, Solitaire, Motor-Excel tuning, LPG- Minulost
Golf IV 1,6 74kW Jazz Blue perleť
Golf VII, 1,4TSi 103kW, Night Blue


1.5.10, 10:13
Profil

Registrován: 17.9.06, 15:37
Příspěvky: 14998
Bydliště: Havířov
Příspěvek 
Aha, už jsem se díval do strýčka Googla a mají pobočku i ve staříči. To by šlo, je to docela kousek.

_________________
Škoda Favorit r.v. 94 BMM, Solitaire, Motor-Excel tuning, LPG- Minulost
Golf IV 1,6 74kW Jazz Blue perleť
Golf VII, 1,4TSi 103kW, Night Blue


1.5.10, 10:18
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 28.12.07, 16:31
Příspěvky: 11977
Bydliště: Český Těšín
Příspěvek 
Zkus autotechnu v Karviné na tř. Osvobození. Mají tam hromadu plechařiny a i dost origo výrobků, protože je to prodejna přímo škodovky. Ceny jsou tam díky tomu taky nižší. :wink:

S tím lemem to je těžké vysvětlit. Abys ho neměl utopený nebo aby nepřečníval, musíš to řezat až za hranou "oblouku" (který tvoří spáru dveří). Ale když už jsi to dvakrát předělával, tak pochybuju, že máš tu hranu ještě původní... Přikládám obrázek pro insipraci, ale není to tam moc vidět.

Obrázek

_________________
Favorit 135GLX, 1992, LPG - Fanouš Obrázek
Forman 136GLX, 1993, LPG - Miloš_Obrázek


1.5.10, 14:53
Profil

Registrován: 17.9.06, 15:37
Příspěvky: 14998
Bydliště: Havířov
Příspěvek 
Gokralík děkuji za vysvětlení. Já to tak právě dělám. Poprvé byly asi nějaké šmejdy nové lemy, protože to vycházelo úplně mimo. Myslím ty ohyby apod. Ty jsem kupoval v Elmot autodíly. Pak jsem to dělal znovu a to už je lepší. Pořád je ale lem utopený asi půl cm. Já bych chtěl ten lem spíše pár milimetru ven, tak 2mm plus mínus. Ty jsi mě ale asi špatně pochopil. Lemy jsem dělal už několikrát, ale vždycky mi to vyšlo jak jsem chtěl. Tady u toho fáčka mám ten oblouk jakoby celý více dovnitř a když tam navařím nový lem, tak je moc utopený. Zajímavé ale je, že dole mi na práh vychází normálně. Prahy budu taky měnit, takže ještě uvidím jak to bude vycházet. Ty to máš Gokralík vařené housenkou, ne bodama? Já kastle vždycky vařím bodama.

_________________
Škoda Favorit r.v. 94 BMM, Solitaire, Motor-Excel tuning, LPG- Minulost
Golf IV 1,6 74kW Jazz Blue perleť
Golf VII, 1,4TSi 103kW, Night Blue


1.5.10, 19:23
Profil

Registrován: 17.9.06, 15:37
Příspěvky: 14998
Bydliště: Havířov
Příspěvek 
Aha, teď se dívám, tymyslíš až za hanou ale z venku. Já to vždycky uříznu a zavařím na té zadní straně oblouku. Až na té, která je schovaná normálně za dveřmi. Díval jsem se na karosáře, kterého obrázky tady kdysy dával NOVON a ten to taky vařil asi na té zadní straně, alespoň se mi zdá. Nevím jak ostatní.

_________________
Škoda Favorit r.v. 94 BMM, Solitaire, Motor-Excel tuning, LPG- Minulost
Golf IV 1,6 74kW Jazz Blue perleť
Golf VII, 1,4TSi 103kW, Night Blue


1.5.10, 19:29
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 28.12.07, 16:31
Příspěvky: 11977
Bydliště: Český Těšín
Příspěvek 
Jsou to body, ale jeden vedle druhého. Když jsem je obrousil, byl to krásný souvislý plech bez dírky. No právě, já to vařil takhle "venku" a ne až v tom ohybu pod dveřmi. Proto jsem to nemohl utopit. :wink:

_________________
Favorit 135GLX, 1992, LPG - Fanouš Obrázek
Forman 136GLX, 1993, LPG - Miloš_Obrázek


1.5.10, 19:41
Profil
Příspěvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 87 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz
[ Time : 0.019s | 11 Queries | GZIP : Off ]