ŠKODA techweb [homepage]
Světla
6. prosince 1999

Montáž třetího brzdového světla

Škoda Favorit do r.v. 7/91


Třetí brzdové světlo na Favorita se umísťuje stejně jako na ostatní vozy viz. článek o třetím brzdovém světle.
Na Favoritu se hlavně řeší přívod elektřiny ( vzhledem k otevírání dveří ) kabel se buď může vést zastrčený za těsnící gumou zadních dveří a vyvést přímo až u brzdy, nevypadá to ale moc hezky a i funkčnost není zrovna stoprocentní ( vypadává zpod gumy ).
Daleko lepší řešení je vést elektriku druhými kontakty pátých dveří ( pérové kontakty ). Na vrakovišti se cena pohybuje okolo 50 Kč. Pak se elektrika vede zčásti vnitřkem zadními dveřmi a pak přímo do světla.

Také problém 90 procent všech kupovaných třetích brzdových světel je v jejich nekvalitních lepidlech ( nebo oboustraných lepicích páskách ). Mě samotnému se po hodině stání na sluníčku úplně odlepil.
Tak jsem si ho dodatečně upravil - plocha kterou se přilepuje na sklo je nedostatečně velká, tudíž jsem z kusu umělé desky odstřihl plát o velikosti cca. 70 x 30 mm, nahřál letlampou a podle světla a sklonu skla ohnul.
Tuto destičku jsem pomocí kvalitní oboustranné pásky ( fy. 3M, 50,-Kč za 3 m ) přilepil na spodní část světla. Tak mi na světle vznikla velká styková plocha a podpěra.
Takto upravené světlo drží opravdu dobře ale zvenčí nevypadá hezky. To jsem vyřešil černou samolepkou která překrývá lepidlo i nehezkou opěru. Jako celek je to celkem hezký. Kdo by chtěl tuto samolepku ať se obrátí na mě.

Autor článku: S.L.Y. (Petr Šeda)

zobrazit další autorovy články
upravit článek pro tisk

Komentáře k tomuto článku (7):
Hlavní menu:


Hledání v článcích:

  pomoc?
Nejnovější články:

Jak to je s palivem E85
Zkušenosti z provozu vozidla Octavia Combi 1,9 TDi 81 kW
Montáž schránky pod přední sedačky Octavia II
Na brněnský Autosalon ZADARMO!
Oprava centrálního zamykání Felicia
Návod na montáž zadních repro do Octavia II
Výmena starej poistkovej skrinky vo Favorite za novú
Osvětlení vnitřních klik Octavia II
Montáž tempomatu a palubního počítače do Octavia II FL
MB 1000 a Š 100 (1964-1976)
 

 

© 1999-2018, Petr Váňa a Insidea Digital s.r.o.
Jakýkoliv výňatek či přetisk obsahu serveru Škoda TechWeb může být použit jinde pouze s písemným svolením provozovatelů serveru, jež jsou uvedeni výše.