ŠKODA techweb [homepage]
Elektrika
25. ledna 2009

Úprava DO SENT 1100

úprava nového dálkového ovládání


Sice tento článek nepatří příliš na techweb, ale protože danou informaci jinde na internetu nenajdete tak jsem se ji rozhodl sepsat.

Protože se již nějako dobu zabývám i zabezpečením vozidel, prošel mi rukou nejeden autoalarm. Teď posledně jsem řešil problém s dostupným(levným) dvoucestným autoalarmem Sentinel 1100. Samotný autoalarm byl v pořádku, ale majiteli se podařilo "rozflákat" dálkové ovládání. Koupili jsme proto nové, nakodovali ho postupem popsaným v návodu a ejhle ono to nefunguje.

Nefunkčnost byla zajímavá, jednotka při kódování klíčenku přijala a zapsala si ji, ale při posílání příkazů vozidlu fungovala tak na 80%. Prostě občas se stalo, že klíčenka vyslala kód a auto nic. Ještě hořsí to bylo s pagerem, ten nefungoval vůbec. Následovalo dopisování se dodavatelem, který samozřejmně nabídl řešení, ale s tím ať dodám jenotku alarmu a klíčenku, což se mi nechtělo.

klicenka stara nova

Protože stará klíčenka elektricky fungovala stále spolehlivě, tak jsem se rozhodl prohodit pouze plasty a z nové klíčenky tak pouze použít jen obal. Tady ale čekala zrada, která mi pohomla problém vyřešit. Po pouhém přehození plastů se i stará klíčenka začla chovat stejně podivně jako nová. Pak samozřejmně už netrvalo dlouho a našel jsem problém. Anténa klíčenky, která je společná pro příjem a vysílání, je pružinkového provedení a je zapuštěná v gumovém výčnělku klíčenky. Nové provedení však má o 2mm hlubší toto zapuštění a tím se změní frekvence "naladění" anténky.

detail vnitrku

Takže ve výsledku celá úprava spočívá ve vytvoření cca 2mm NEVODIVÉ podložtičky a jejímu zasunutí na konec prohlubně pro anténku. Pak fungují oba dva vnitřky klíčenek v novém pouzdru správně a bez problémů.

Autor článku: Chipmen (Petr Váňa)

zobrazit další autorovy články
upravit článek pro tisk

Komentáře k tomuto článku (2):
 

© 1999-2018, Petr Váňa a Insidea Digital s.r.o.
Jakýkoliv výňatek či přetisk obsahu serveru Škoda TechWeb může být použit jinde pouze s písemným svolením provozovatelů serveru, jež jsou uvedeni výše.
Zásady ochrany osobních údajů