ŠKODA techweb [homepage]
Technická data
25. září 2007

Škoda Pick Up

jezdí naživo


Tento pozoruhodný vůz jsem objevil čirou náhodou před brněnským Bauhausem. Kdyby mi nečekaně nedošlo LPG v autě a nebyl bych nucen neplánovaně tankovat, tak tenhle článek nečtete ?. Ale to jsme odbočili.

Předek vozu je z klasické úzké škodovky. Logo na mřížce chladiče TAZ / BAZ napovídá, že se na něm zřejmě slovenští bratři trochu vyřádili, o čemž svědčí i pravděpodobně originální cedule nad zrcátkem „Skúška BAZ VMV“. VMV bude asi výzkum motorových vozidel. Během focení jsem měl obavy lehat si na zem a vyfotit i spodek, nevím, jestli by měl majitel vozu pro mou špionáž pochopení. Takže se můžem jen dohadovat, má-li auto motor vpředu s náhonem na předek nebo kardanem dozadu (jako jiná Škodovka na Techwebu zde) nebo „všechno vzadu“, ale to by bylo asi nepraktické, protože by překážel a ohříval náklad. I když větrací kapsy jako Š 1000 MB to má.

Auto je zachovalé, korozi jsem nikde nezpozoroval, v interiéru je použit starý typ tachometru (hranatý). O tom, že je majiteli na estetické stránce auta záleží, svědčí i to, že pro připevnění přední SPZ vrtal nové díry do nárazníku, protože jak známo, při použití stávajících děr by mu vyšly šrouby do písmenek, a to se prostě nedělá ?

Jestli někdo o tomto autu někdo víte něco bližšího, svěřte se do komentářů.

Škodovkářům zdar!Autor článku: OS (Oldrich Starý)

zobrazit další autorovy články
upravit článek pro tisk

Komentáře k tomuto článku (24):
Hlavní menu:


Hledání v článcích:

  pomoc?
Nejnovější články:

Jak to je s palivem E85
Zkušenosti z provozu vozidla Octavia Combi 1,9 TDi 81 kW
Montáž schránky pod přední sedačky Octavia II
Na brněnský Autosalon ZADARMO!
Oprava centrálního zamykání Felicia
Návod na montáž zadních repro do Octavia II
Výmena starej poistkovej skrinky vo Favorite za novú
Osvětlení vnitřních klik Octavia II
Montáž tempomatu a palubního počítače do Octavia II FL
MB 1000 a Š 100 (1964-1976)
 

 

© 1999-2018, Petr Váňa a Insidea Digital s.r.o.
Jakýkoliv výňatek či přetisk obsahu serveru Škoda TechWeb může být použit jinde pouze s písemným svolením provozovatelů serveru, jež jsou uvedeni výše.