ŠKODA techweb [homepage]
Akce
31. března 2003

Tuning jaro 2003

letem světem z tohoto srazu


Tak a je to tady zahájení sezóny na automotodromu na Masarykově okruhu. Tato akce již tradičně dvakrát ročně patří k největším v naší republice co se tuningu týká. Letos zde bylo podle organizátorů 35 tisíc návštěvníků. Organizace byla lepší než minulé ročníky, vcelku to organizátorům odsýpalo a lidi byly vykázáni vždy za bariéry.
Ovšem hned první dobrý dojem z této akce byl zkažen, ten kdo zajel na parkoviště automotodromu zaplatil 100(200 uvnitř) za parkovné a k tomu dostal katalogy. Abych byl přesný katalogy firem MS Design a Foliatec, které lze ovšem možná tak použít jako podložku pod něco, protože neoplývaly zrovna aktuálností (stáří 2 a 3 roky) a oba byly v angličtině… teda jestli by si tohle dovolily tyhle firmy na nějakém zahraničním tuningovém sraze o tom silně pochybuji.

V areálu bylo poněkud méně přeplněno než obvykle, zřejmě proto, že řada tunerů zvolila parkovaní na přilehlých parkovištích a cestách.


Silnice obložená vozidly kam až oko dohlédne.

Při jízdách na okruhu bylo k vidění leccos zajímavého např. neschopného řidiče formule který nezvládl řízení již při výjezdu z boxu a srovnal se zemí značku vzdálenosti.

Po okruhu se jinak prohánělo mnoho BMW nějaké ty škodovky, akorát techartí porsche jsem viděl jen dvě kola ?
Jinak se zde projevovalo známé, že většina tunerů se zaměřuje jen na vzhled. Nadherný červený civic jezdil skoro jako sériovka…
Zajímavě také vypadala po okruhu se prohánějící sirka, ehm pardon Sierra jejíž upadávající výfuk v zatáčkách dělal hezké roje jisker.
Jinak podle očekávání kralovalo ferrari a porsche, z více obvyklých aut potom Subaru STI a obě BMW M3.

Nabídka  prodejců byla byla obvyklá, jako příklad mohu uvést sportovni tlumič výfuku který se normálně prodává za 2500 zde ho měli s navařenou trubkou pro felicii za 6800... Ale byly tu i nabídky solidních firem, především těch v boxech, jinak plastů se zde dalo sehnat co hrdlo ráčí.

Z toho co bylo zajímavého k vidění bych vybral zadní světla pro Octávii a Felicii...

Jinak takový průměrný sraz z kterého si odvážím odřeninu na ruce od těžkého foťáku a hezkej lísteček za sponzorství dopravní policie.

Výsledky sprintů můžete najít na adrese organizátorů zde a závodů do vrchu zde.

Fotogalerie:
foto vozidel škoda
foto vozidel zahraničních
foto z jízd na okruhu

Autor článku: Chipmen (Petr Váňa)

zobrazit další autorovy články
upravit článek pro tisk

Komentáře k tomuto článku (45):
Hlavní menu:


Hledání v článcích:

  pomoc?
Nejnovější články:

Jak to je s palivem E85
Zkušenosti z provozu vozidla Octavia Combi 1,9 TDi 81 kW
Montáž schránky pod přední sedačky Octavia II
Na brněnský Autosalon ZADARMO!
Oprava centrálního zamykání Felicia
Návod na montáž zadních repro do Octavia II
Výmena starej poistkovej skrinky vo Favorite za novú
Osvětlení vnitřních klik Octavia II
Montáž tempomatu a palubního počítače do Octavia II FL
MB 1000 a Š 100 (1964-1976)
 

 

© 1999-2018, Petr Váňa a Insidea Digital s.r.o.
Jakýkoliv výňatek či přetisk obsahu serveru Škoda TechWeb může být použit jinde pouze s písemným svolením provozovatelů serveru, jež jsou uvedeni výše.