ŠKODA techweb [homepage]
Technická data
14. května 2002

Octavia modelový rok 2003

tisková informace automobilkyilustrační obrázek

rozšíření nabídky motorů pro verze Classic a Ambiente
 

  • Škoda Octavia Combi 4x4 i ve verzi Classic
  • flexibilní servisní intervaly WIV
  • dvě nové vnější barvy – červená Corrida a modrá Admirál
Společnost Škoda Auto zavádí od 2. května 2002 na trh automobily řady Škoda Octavia v novém modelovém roce 2003. Kromě jiného došlo k rozšíření nabídky některých žádaných typů motorů u verzí výbav Classic a Ambiente.

Řidiči, kteří se rozhodnou pro verzi Škoda Octavia Classic, nebo Škoda Octavia Combi Classic si můžou vybrat ze čtyř agregátů. Kromě benzínového motoru 1.4MPI 16V/55 kW a úsporného dieselového motoru 1.9SDI/50 kW je v nabídce i výkonnější benzínový motor 1.6MPI/75 kW. Navíc, ve verzi Classic je možné pořídit vůz Škoda Octavia s oblíbeným turbodieselovým motorem 1.9TDI/66 kW.

Nabídka provedení Škoda Octavia Ambiente obsahuje i výkonné agregáty dodávané doposud především ve verzi Elegance. Jde o benzínový motor 2.0MPI/85 kW se čtyřstupňovou automatickou, nebo pětistupňovou mechanickou převodovkou a také nejvýkonnější agregáty – benzínový 1.8T/110 kW a turbodieselový motor 1.9TDI/81 kW.

Cenově přístupnější jsou i automobily Škoda Octavia s pohonem všech kol. Vůz Škoda Octavia Combi 4x4 je možné nyní zakoupit také v základní verzi Classic, a to s benzínovým motorem 2.0MPI/85 kW, nebo s turbodieselovým motorem 1.9TDI PD/74 kW. Nejvýkonnější verze Škoda Octavia 4x4 a Octavia Combi 4x4 1.8T/110 kW se kromě provedení Elegance dodávají také ve verzi Ambiente.

U všech vozů řady Škoda Octavia modelového roku 2003 určených pro české zákazníky je rovněž aktivován systém flexibilních servisních intervalů WIV (z německého Wartungs Intervall Verlängerung). U vybraných typů motorů a při dodržení předepsaných podmínek umožňuje tento systém prodloužit servisní intervaly až na 30 000 km u zážehových motorů, resp. až na 50 000 km u vznětových motorů. Časový limit mezi servisními prohlídkami je v těchto případech stanoven maximálně na dva roky.

Barevný sortiment vozů obohatily dvě nové vnější barvy - červená Corrida a modrá Admiral. V souvislosti s uvedením nového modelového roku vozů řady Škoda Octavia nedošlo k žádnému navýšení doporučených prodejních cen.

Zdroj: tisková informace Škoda Auto a.s.

Autor článku: Chipmen (Petr Váňa)

zobrazit další autorovy články
upravit článek pro tisk

Komentáře k tomuto článku (52):
Hlavní menu:


Hledání v článcích:

  pomoc?
Nejnovější články:

Jak to je s palivem E85
Zkušenosti z provozu vozidla Octavia Combi 1,9 TDi 81 kW
Montáž schránky pod přední sedačky Octavia II
Na brněnský Autosalon ZADARMO!
Oprava centrálního zamykání Felicia
Návod na montáž zadních repro do Octavia II
Výmena starej poistkovej skrinky vo Favorite za novú
Osvětlení vnitřních klik Octavia II
Montáž tempomatu a palubního počítače do Octavia II FL
MB 1000 a Š 100 (1964-1976)
 

 

© 1999-2018, Petr Váňa a Insidea Digital s.r.o.
Jakýkoliv výňatek či přetisk obsahu serveru Škoda TechWeb může být použit jinde pouze s písemným svolením provozovatelů serveru, jež jsou uvedeni výše.