ŠKODA techweb [homepage]
Akce
3. dubna 2002

Sraz eRkařů v Klatovech

jeden vydařený sraz


Sraz se konal v sobotu 30.března od 13:00 v kempu u hotelu Ruál asi 6km od Klatov. Pro mě začal už v 7 ráno, kdy jsem vzburcoval kamaráda, a jeli jsme provádět menší očistu, umýt, vytřít do sucha, vyluxovat, naleštit plasty, gumy, a hurá do Klatov. Vyrazili jsme s menším zpožděním oproti plánu, zato však s nádherným počasím a sluníčkem v zádech. Cestou jsem potkal i několik podobně nápadně naleštěných aut, hádal jsem jenom kam že to jedou, že by Klatovy??
Po několika hodinové cestě konečně v Klatovech, prochučet jenom pár semaforů, a nabrat směr Domažlice, vzhledem k tomu že jsem si inteligentně zapomněl vytisknout mapu příjezdu, tak jsem vesele odbočil o jednu možnost dřív, po několika metrech mi došlo že to asi nebude zrovna ta správná cesta. A tak otočit, a hurá zpátky, nakonec jsem přecijenom trefil. Tady bych asi vytknul pořadatelům jednu ze tří dětských nemocí prvního ročníku tohoto srazu a to je ta, že na hlavní komunikaci mohla být cedule kde že se to ten sraz vlastně koná, ačkoliv reklamní kampaň byla dostatečná.
Už z dálky byl vidět podivný rozruch a já začínal mít jasno že už jedu správně. V kempu tou dobou bylo už něco kolem 40 aut. Zastavil jsem u stánku, kde jsem bezplatně zaregistroval, a pak už mě jen pořadatelé přehledně směrovali, kam mám zaparkovat. Co mi vyloženě vyrazilo dech bylo, že mi poslední pořadatel ukázal volné místo kam mám zajet, a navedl mě na zacouvání (na žádnym srazu jsem takový zájem pořadatelů ještě neviděl). Než jsem stihnul vyskočit z auta, tak už se kolem mě začalo nořit pár lidí, a já odpovídal na pár otázek k autu. Pak byla dvouhodinová volná zábava, a okukování přijíždějících aut. Myslím že to bylo akorát. Ve chvíli kdy se to všechno sjelo, tak hlavní pořadatel zhruba vysvětlil následující program, a upozornil na začátek orientační jízdy. Orientační jízda byla pro mě odstartována v 16,46 a já se vydal na 28 km trať podle přehledného itineráře,  a postupně projížděl kontrolami až k místu kde se jela jízda zručnosti. Jízda zručnosti se konala na prašném asfaltovém plácku, kde se auto dalo rozjet tak na jedničku, musím říct že jsem se tak nikdy neutočil volantem jako tam. Vzhledem k tomu že celý slalom byl na čas, tak jsem se dost bavil. A to nejenom za volantem, ale i jako přihlížející. Po ukončení mojí účasti jsme pokračovali v orientačním závodě, který končil v kempu. Když se nám navrátili všichni účastníci, tak  se nám akorát setmělo, a uvnitř hotelu začalo velkoplošné promítání natočených záběrů především z jízdy zručnosti. K odjezdu mě přiměla akorát pokročilá hodina, a vidina dlouhé cesty domů.
Sraz měl pouze tři chybičky, první jsem uvedl v začátku, druhá byla docela hlasitá hudba, a třetí a poslední byla v začátku srazu, myslím že by další ročník mohl začít klidně o dvě hodiny dřív, nebo by mohl být celý víkend. Organizace srazu a program by měl dostat 1 s hvězdičkou. Musím podotknout že lépe organizovanej sraz jsem ještě nezažil a tímto před pořadateli smekám. Příště jedu určitě znovu a těším se na to že se nás tam sejde podstatně víc, ale i tak na první ročník by se účast dala srovnat s podzimním Štilcem. Tak tedy díky, díky, díky, a jen tak dál.

Fotky a výsledky jsou uvedeny na www.unicos.cz/skoda

Autor článku: Šlaušek (Milan Schlauch)

zobrazit další autorovy články
upravit článek pro tisk

Komentáře k tomuto článku (36):
Hlavní menu:


Hledání v článcích:

  pomoc?
Nejnovější články:

Jak to je s palivem E85
Zkušenosti z provozu vozidla Octavia Combi 1,9 TDi 81 kW
Montáž schránky pod přední sedačky Octavia II
Na brněnský Autosalon ZADARMO!
Oprava centrálního zamykání Felicia
Návod na montáž zadních repro do Octavia II
Výmena starej poistkovej skrinky vo Favorite za novú
Osvětlení vnitřních klik Octavia II
Montáž tempomatu a palubního počítače do Octavia II FL
MB 1000 a Š 100 (1964-1976)
 

 

© 1999-2018, Petr Váňa a Insidea Digital s.r.o.
Jakýkoliv výňatek či přetisk obsahu serveru Škoda TechWeb může být použit jinde pouze s písemným svolením provozovatelů serveru, jež jsou uvedeni výše.