ŠKODA techweb [homepage]
Technická data
27. února 2002

Studie Škoda Ahoj!

hliněná maketa užitkového vozu


Před pár týdny byla v Německu představena panem Bockelmannem studie vozu nazvaného Škoda Ahoj!. Tento vůz je studií zhruba dva roky starou, kterou stvořil p. Ingenlath, maďarský student, pracující nyní pro automobilku.
Vůz je navržen jako malá dodávka nebo rodinné auto s zvýšenou průchodností terénem. Tedy například konkurent Renaultu Kangoo.

Tato studie nikdy nebude, podle slov p.Bockelmanna, ve výrobě (HN). Podle informací v MF čerpajících z originálního článku si však tentýž muž dokáže lehce představit výrobu podobného vozu, protože náklady na jeho vývoj na základě Fabie by nebyly vysoké. Takže nezbývá než počkat, podle mého osobního soudu asi podobný vůz nikdy na silnících neuvidíme. Jedná se totiž pouze o jednu z mnoha studií. Podle dalších informací se dělá zhruba deset těchto studií ročně a skutečně jen málokterá má šanci na úspěch v sériové výrobě. V této souvislosti se objevily další zmínky o možných "připravovaných" vozech. Mluví se například o voze na základě Fabie, který by byl podobný modelu Felicia Van Plus, tedy se zvýšenou střechou, který by měl mít lepší užitkové vlastnosti.
 

Zdroje: Autoforum, HN 21.2.2002,  MF Dnes
 

Autor článku: Chipmen (Petr Váňa)

zobrazit další autorovy články
upravit článek pro tisk

Komentáře k tomuto článku (20):
Hlavní menu:


Hledání v článcích:

  pomoc?
Nejnovější články:

Jak to je s palivem E85
Zkušenosti z provozu vozidla Octavia Combi 1,9 TDi 81 kW
Montáž schránky pod přední sedačky Octavia II
Na brněnský Autosalon ZADARMO!
Oprava centrálního zamykání Felicia
Návod na montáž zadních repro do Octavia II
Výmena starej poistkovej skrinky vo Favorite za novú
Osvětlení vnitřních klik Octavia II
Montáž tempomatu a palubního počítače do Octavia II FL
MB 1000 a Š 100 (1964-1976)
 

 

© 1999-2018, Petr Váňa a Insidea Digital s.r.o.
Jakýkoliv výňatek či přetisk obsahu serveru Škoda TechWeb může být použit jinde pouze s písemným svolením provozovatelů serveru, jež jsou uvedeni výše.