ŠKODA techweb [homepage]
Karosérie
29. října 1999

Omezovač otevření dveří

vozů Škoda 105-Rapid


Všechny vozy produkce Š105 - Rapid, byly vybaveny na všech dvěřích omezovači otevření. Omezovač otevření dveří je schovaný ve dveřích  a ven kouká pouze táhlo spojené se spodním pantem přišroubovaným ke karoserii. Omezovač je přišroubován do dveří dvěma šrouby M6. Provedení pro levou i pravou stranu jsou schodná pouze otočená o 180 stupňů. Omezovač má dvě polohy aretace. V průběhu výroby byly montovány dva typy omezovače.

Na obrázku je vlevo starší provedení a vpravo novější provedení.Táhlo mezi dvěma svorkami je nutné občas mazat tukem. V průběhu mých zkušeností s těmito omezovači jsem našel dva problémy, první je , že starší aretační čepy po čase propadávaly a aretace přestala fungovat a hrozilo i poškození dveří. Tento problém lze jednoduše odstranit použitím závlačky, jak ukazuje další obrázek. Nebo je možné zakoupit nový čep jako náhradní díl , který už je kounstruován tak, že nahoře má ohnuty okraje a po naražení již plně drží a nevypadává.

Druhým problémem se kterým jsem se setkal, je vydávání ostrých "ran" při otvírání dveří. Tyto rány jsou způsobovány vůlí čepu, který vždy když se omezovač zastaví v jedné ze dvou poloh vydá ránu, v tomto případě je řešení také jednoduché, stačí koupit nový čep a vyměnit je.

Autor článku: Chipmen (Petr Váňa)

zobrazit další autorovy články
upravit článek pro tisk

Komentáře k tomuto článku (7):
Hlavní menu:


Hledání v článcích:

  pomoc?
Nejnovější články:

Jak to je s palivem E85
Zkušenosti z provozu vozidla Octavia Combi 1,9 TDi 81 kW
Montáž schránky pod přední sedačky Octavia II
Na brněnský Autosalon ZADARMO!
Oprava centrálního zamykání Felicia
Návod na montáž zadních repro do Octavia II
Výmena starej poistkovej skrinky vo Favorite za novú
Osvětlení vnitřních klik Octavia II
Montáž tempomatu a palubního počítače do Octavia II FL
MB 1000 a Š 100 (1964-1976)
 

 

© 1999-2018, Petr Váňa a Insidea Digital s.r.o.
Jakýkoliv výňatek či přetisk obsahu serveru Škoda TechWeb může být použit jinde pouze s písemným svolením provozovatelů serveru, jež jsou uvedeni výše.