ŠKODA techweb [homepage]
Technická data
24. ledna 2002

Fabia Praktik

první informace


Po užitkovém voze na základě Felicie se mladoboleslavská továrna opět vrací ke koncepci použité již u vozidel Forman, tj. vytvoření jednoduššího užitkového vozidla na bázi řady. Nový model vycházející z Fabie Combi se jmenuje Fabia Praktik.
Vozidlo je dvoumístné a za předními sedadly je nákladový prostor. Prostory jsou odděleny pevnou příčkou, ve spodní části plnou, v horní polovině mříží.
O nákladovém prostoru je zatím známo pouze to, že má objem 1290 litrů. Rozměry nákladového prostoru zřejmě budou velmi podobné Fabii Combi se sklopenými sedačkami.

Vozidlo lze z vnějšku bez problémů poznat, okna v zadních dveřích a stejně tak v C sloupcích jsou nahrazena plechovou výplní v barvě karoserie. Zadní levé dveře nejsou otevíratelné. Nákladový prostor je tak dostupný zadním víkem, nebo pro menší věci pravými dveřmi. Vozidlo lze také poznat podle plastových nárazníků, které stejně jako u modelu Junior nejsou v barvě vozu. Z dalších úprav toho není mnoho známo, například jak je upraven podvozek, pružení a pérování a další komponenty.

Interiér je mírně upraven, jsou zde dvě lampičky a malá odkládací schránka v horním panelu a dále pak stropní síťka. Ve standardní výbavě je pak airbag řidiče, posilovač řízení, příprava pro autorádio, lampička v nákladovém prostoru, elektrické nastavení sklonu předních světlometů, nastavitelný volant, signalizace zapomenutí rozsvícených světel, otáčkoměr atd. Výbava na přání je podobná té u klasické Fabie samozřejmě s omezeními.

Vozidlo bude nabízeno ve dvou motorových variantách, uvedeny jsou i základní ceny.
Motor 1.4MPI 50kW   334000,- včetně DPH (bez DPH pak 274098,-)
Motor 1.9SDI  47kW   396400,- včetně DPH (bez DPH pak 324918,-)
 

Obrázky ve větší kvalitě si můžete prohlédnout v galerii Fabia.

Autor článku: Chipmen (Petr Váňa)

zobrazit další autorovy články
upravit článek pro tisk

Komentáře k tomuto článku (64):
Hlavní menu:


Hledání v článcích:

  pomoc?
Nejnovější články:

Jak to je s palivem E85
Zkušenosti z provozu vozidla Octavia Combi 1,9 TDi 81 kW
Montáž schránky pod přední sedačky Octavia II
Na brněnský Autosalon ZADARMO!
Oprava centrálního zamykání Felicia
Návod na montáž zadních repro do Octavia II
Výmena starej poistkovej skrinky vo Favorite za novú
Osvětlení vnitřních klik Octavia II
Montáž tempomatu a palubního počítače do Octavia II FL
MB 1000 a Š 100 (1964-1976)
 

 

© 1999-2018, Petr Váňa a Insidea Digital s.r.o.
Jakýkoliv výňatek či přetisk obsahu serveru Škoda TechWeb může být použit jinde pouze s písemným svolením provozovatelů serveru, jež jsou uvedeni výše.