ŠKODA techweb [homepage]
Akce
23. října 2001

Autoshow Praha 2001

co bylo k vidění


Již posedmé se konala na výstavišti v Praze Holešovicích výstava Autoshow Praha. Stejně jako minulý rok se výstava skládala z dalších "podvýstav" a tuning srazu. Hned na začátku bych však chtěl poděkovat organizátorům, kteří zlepšili prodej (předprodej) vstupenek a nevznikaly tak ohromné fronty lidí čekajících i přes hodinu na vstupneky jako loni. Hned po vstupu branou Vás čekala třída lemovaná především nákladnímy vozy a obytnými automobily. O tyto vozidla však většina návštěvníků pouze zavadila pohledem, což je logické vzhledem k úzké skupině jejich uživatelů a případných zájemců a obdivovatelů.

V hlavní hale měly zastoupení snad všechny automobilky co jsou na trhu od Lady až po Jaguar. Bylo zde několik českých výstavních premiér. Zastoupení pak zde měli také další společnosti které významně zasahují do trhu, a to jsou motoristické časopisy a pojišťovací ústavy. U pojišťoven byl zájem jasný, především u dvou, jedna nabízela nejnižší sazby, druhá pak Engeho... Ve stánku Jarovské Škodovky byla k vidění především Škoda Superb sekundovala jí novinka z opačného konce Fabia Junior, z které naopak láce zářila na všechny strany,  nakonec zde byl i první vůz stokusové série Škoda Octavia RS WRC edition. Celkově kdo přišel hned ráno neprohloupil , odpoledne zde bylo tolik lidí, že dostat se k něčemu bylo pomalu utrpením. Kdo chtěl mohl si zde zdarma vyzkoušet simulovaný náraz v rychlosti 40kmh, na trenažéru UAMK. Dále zde byly zastoupeny firmy se zapezpečením vozidel, od mechanického, přes elektronické (alarmy) až po vyhledávací systémy.

Lovecké a sportovní zbraně
Přeskočit lze lehce výstavu zbraní, kde jste mohli najít pistole, revolvery, pušky, střelivo, obleky pro pány lesní, nože, pouzdra a prostě všechno okolo. Kdo sem chtěl musel mít pené nervy, protože zde nejspíš byla největší koncentrace lidí na m2.

AutoHiFi
V tomto pavilonu jste mohli nalézt vše okolo zvuku, dal se snadno najít po sluchu. Již při vstupu Vás uvítala velmi hlasitě reprodukovaná hudba. Ten kdo pak nasedl třeba do tohoto trabantu mohl počítat s tím, že ještě druhý den bude potřebovat naslouchátka v případě, že zrovna jeho mozek neskončí na předním skle když někdo omylem zvedne hlasitost na maximum. Z tohoto důvodu už tam asi přední sklo chybělo. Jinak tady byly zastoupeny všechny známé firmy od Dexonů až po Sony.

Nechybělo zde ani zastoupení multimédií např. přehrávačů DVD s LCD obrazovkou nebo měniče které dokáží přehrávat i MP3.


 

Tuning&Racing
Nabídka bohatá, většinou však pouze pro novější vozy, dvě zajímavé Octavie po kůře u Auto Styl Janko a Milotecu.

Skutečně jste zde mohli nalézt téměř vše, sportovní filtry, sportovní výfuky, kola z lehkých slitin, plastové spoilery, doplňky i celé sady. Zkusmo jsem obešel všechny stánky a vždy se zeptal na něco neobvyklého z jejich sortimentu, ve všech případech mi byli schopni odtaz zodpovědět, i když často volali třeba zkušenějšího kolegu, nebo dlouze hledali v katalogu.
 

2. Tuning sraz
Na závěr jsem si nechal právě tuning sraz, protože je asi nejzajímavější ten se konal pouze v sobotu a neděli od 12 do 18 hodin. Ovšem kdo přijel ve dvanáct již téměř marně hledal místo. V každém případě účastníků bylo mnohem více než loni. Organizace byla dobře zvládnutá zabloudit se nikde nedalo. Vadilo mi však, že pořadatelé vpustili i vozy které s tuningem příliš společného nemají, ať už se jednalo o sériového favorita s mračítky a nebo sice hezkou ale v podstatě sériovou audinu, pro takovéto a že jich tam bylo během tří hodin k vidění nejméně deset, je tam normální parkoviště pro návštěvníky. Apelovat na ně je zbytečné, zde by měli zasáhnout organizátoři.


Aut tu bylo vice než loni a zájem návštěvníků byl také větší.

Celkově na mě výstava i sraz působil kladným dojmem pořadatelé se všude snažili a vystavovatelé také. K vidění bylo o něco více než loni a počasí také nebylo nejhorší, podle rozhovorů s některými návštěvníky převládala dobrá nálada a vcelku spokojenost, prostě každý si našel něco.

Galerie fotografií je přístupná zde.
Rychlé odkazy do galerie:
Škoda vystavované
Autohifi
tuning&racing
ostatní vystavované
tuning sraz

Autor článku: Chipmen (Petr Váňa)

zobrazit další autorovy články
upravit článek pro tisk

Komentáře k tomuto článku:
Hlavní menu:


Hledání v článcích:

  pomoc?
Nejnovější články:

Jak to je s palivem E85
Zkušenosti z provozu vozidla Octavia Combi 1,9 TDi 81 kW
Montáž schránky pod přední sedačky Octavia II
Na brněnský Autosalon ZADARMO!
Oprava centrálního zamykání Felicia
Návod na montáž zadních repro do Octavia II
Výmena starej poistkovej skrinky vo Favorite za novú
Osvětlení vnitřních klik Octavia II
Montáž tempomatu a palubního počítače do Octavia II FL
MB 1000 a Š 100 (1964-1976)
 

 

© 1999-2018, Petr Váňa a Insidea Digital s.r.o.
Jakýkoliv výňatek či přetisk obsahu serveru Škoda TechWeb může být použit jinde pouze s písemným svolením provozovatelů serveru, jež jsou uvedeni výše.