ŠKODA techweb [homepage]
Technická data
13. srpna 2001

Škoda Superb

očekávaná novinka vycházející ze studie Montreux


S novým vozem se automobilka Škoda opět po padesáti letech vrací do prestižní vyšší střední třídy. Obrázky studie Montreux, z které vozidlo vychází jsou již dostatečně známé. Původně diskutované jméno Bohemia, které někteří typovali jako název budoucího vozidla je nesprávné. Automobilka oznámila, že se nový model bude jmenovat Superb. Jako u předchozích názvů byl i tento již v historii automobilky použit. Škoda Superb byla představena v roce 1934 a vyráběla se až do roku 1947, šlo o luxusní limuzínu např. i s osmiválcovým motorem o obsahu 4,0l s výkonem 70kW. Škoda vyráběla automobily této kategorie od dvacátých let, kdy měla s těmito vozy úspěchy i na zahraničních trzích.
Nová Škoda Superb bude představena v září na franfurktském autosalónu. Z technických dat je známa délka 4,8m, šířka 1,7m a výška 1,4m, a rozvor 2,8m.
Z motorových variant je možno jmenovat motory počínaje 2,0/85kW, přes známý 1,8/110kW, až po prozatím u škodovek neznámý 2,8 V6/142kW. Dále budou v začátku zastoupeny také dva vznětové přeplňované motory. Jedná se o 1,9 TDI PD/96kW a 2,5 TDI V6/114kW.
Očekává se, že vozidlo nabídne nadprůměrný prostor a přiměřenou výbavu. O interiéru zatím není mnoho známo. Exteriér bohužel značně připomíná koncepci koncernu a chybí mu osobitost značky Škoda, i když se oficiální dokumenty vyjadřují opačně. Bohužel maska chladiče a zadní svítilny již nedokážou dostatečně odlišit vozidlo.

Poznámka: Část o exteriéru je možno brát jako neobjektivní posouzení autora a námět do diskuse.

Po kliknutí se obrázek zvětší.

Automobilka zprovoznila nové internetové stránky týkající se tohoto vozu www.skoda-superb.cz

Autor článku: Chipmen (Petr Váňa)

zobrazit další autorovy články
upravit článek pro tisk

Komentáře k tomuto článku (46):
Hlavní menu:


Hledání v článcích:

  pomoc?
Nejnovější články:

Jak to je s palivem E85
Zkušenosti z provozu vozidla Octavia Combi 1,9 TDi 81 kW
Montáž schránky pod přední sedačky Octavia II
Na brněnský Autosalon ZADARMO!
Oprava centrálního zamykání Felicia
Návod na montáž zadních repro do Octavia II
Výmena starej poistkovej skrinky vo Favorite za novú
Osvětlení vnitřních klik Octavia II
Montáž tempomatu a palubního počítače do Octavia II FL
MB 1000 a Š 100 (1964-1976)
 

 

© 1999-2018, Petr Váňa a Insidea Digital s.r.o.
Jakýkoliv výňatek či přetisk obsahu serveru Škoda TechWeb může být použit jinde pouze s písemným svolením provozovatelů serveru, jež jsou uvedeni výše.