ŠKODA techweb [homepage]
Karosérie
13. listopadu 2000

Bílé budíky 2

podklady pro přístroje Š120-130


Tak znovu po roce jsem zkusil udělat šablony pro podklady přístrojů. Jsou pouze pro jednu verzi přístrojů, a to z prostého časového důvodu, podle mne jsou tyto přistroje nejčastější, alespoň dle vašich ohlasů. Myslím, že netřeba zmiňovat odkud jsem čerpal inspiraci pro designovou úpravu. Netvrdím že jsou dokonalé, jistě je možné že mají chybyčky, což je reálné, vzhledem k tomu, že jsem neměl možnost je vyzkoušet.
 

Šablonu ve vysokém rozlišení (TIF obrázek) si můžete stáhnout zde. (250kb)Dále vám rád zprostředkuji podklady přístrojů navržené jedním polským Škodovkářem.

Poděkovat můžete Marku Łojakowskimu.
Soubor ke stažení   zde.   Formát Corel7  velikost  220 kb.Dále je tu jeden doplněk stávajících sad pro ty co nemají otáčkoměr, ale místo něj sdružený přístroj. Poděkovat za něj můžete M.Kotkovi.

Soubor ke stažení   zde.   Formát Corel8  velikost  190 kb.Přišla další šablona, tedy spíše podklad, zde si můžete stáhnout oscanované přesné oscanované značky z budíků. Podle autora už není problém potom v corelu nabo jiném programu přes to nakreslit za necelý den vlastní navržené budíky. Tento podklad tedy slouží pro přesné umístění značek.
Formát jpg, velikost 50kb stáhnout.

A na základě této šablony již hotové podklady budíků: biely podklad, cierne cisla. Odporucam skombinovat to s farebnymi ziarovkami na podsvietenie, modre, zelene, cervene, zlte, alebo co ja viem ake este su. Ale len 2W-ove, 4W su uz moc, moc sa to prehrieva. Ak by to svietilo slabo, urobte to, co ja. Vnutro budikov (tie plechove obaly) vystriekajte lesklym sprejom imitujucim chrom. Rozdiel je asi 300% (to neprehanam).
Ja som to vytlacil na plastovu foliu, tu som prerezal, aby som nemusel davat dole rucicky (Spravil som si cierny podklad a rez skoro nie je vidiet, ak ho nehladas.) a tie som nestriekal, ale natrel modelarskou farou a stetcom. Vysledny efekt je vynikajuci.
Formát jpg, velikost 40kb stáhnout.
Poděkovat můžete Martinovi

Autor článku: Chipmen (Petr Váňa)

zobrazit další autorovy články
upravit článek pro tisk

Komentáře k tomuto článku (48):
Hlavní menu:


Hledání v článcích:

  pomoc?
Nejnovější články:

Jak to je s palivem E85
Zkušenosti z provozu vozidla Octavia Combi 1,9 TDi 81 kW
Montáž schránky pod přední sedačky Octavia II
Na brněnský Autosalon ZADARMO!
Oprava centrálního zamykání Felicia
Návod na montáž zadních repro do Octavia II
Výmena starej poistkovej skrinky vo Favorite za novú
Osvětlení vnitřních klik Octavia II
Montáž tempomatu a palubního počítače do Octavia II FL
MB 1000 a Š 100 (1964-1976)
 

 

© 1999-2018, Petr Váňa a Insidea Digital s.r.o.
Jakýkoliv výňatek či přetisk obsahu serveru Škoda TechWeb může být použit jinde pouze s písemným svolením provozovatelů serveru, jež jsou uvedeni výše.