ŠKODA techweb [homepage]
Motor
3. října 2000

Oprava zadřené klapky SEDR

popis opravy klapky druhého stupně karburátoru


Pokud Vám zůstává při jízdě do kopce, nebo po prudším rozjezdu motor v otáčkách, je problém v zadírající se hřídelce škrtící klapky 2.stupně. Pro opravu se nabízí několik řešení, nejjednodušším, nejspolehlivějším a také nejdražším je koupě nového karburátoru ( toto řešení Vám doporučí 99% servisů).
Nejprve jsem zkusil demontovat karburátor a osičku promazat sprejem WD40. Toto řešení je pouze dočasné, asi tak na 200km. Začal jsem tedy hledat proč, zjistil jsem, že je prohlá příruba karburátoru v místě, kde dosedá na sací potrubí. Orovnal jsem ji tedy pilníkem, je třeba pomalá a pečlivá práce (pozn. srovnání je vhodnější na rovinné brusce Chipmen), dále je třeba výstružníkem opravit souosost děr resp. uložení hřídelky škrtící klapky. Po dlouhém shánění se mi podařilo sehnat novou hřídelku škrtící klapky. Před konečnou montáží je dobré nanést trošku brusné pasty (lze použít i tu na ventily) na osičku, a lehce přebrousit díry, ve kterých je hřídelka uložena, potom je nutné tyto díry pečlivě očistit od zbytků brusné pasty a namontovat zpět hřídelku i s klapkou.
!!!! POZOR NA SPRÁVNOU ORIENTACI ŠKRTÍCÍ KLAPKY !!!!
Dále jsem vyměnil pružinu, která uzavírá 2.stupeň. Tato pružina nemá dlouhou životnost, proto je dobré v páčce, která uzavírá 2.stupeň vyvrtat pro pružinu ještě jednu díru, blíž k hřídelce 2.stupně. Pokud nemůžete sehnat hřídelku škrtící klapky, stačí poslat zprávu na můj mail, zašlu ji na dobírku.

Autor článku: MB (Martin Bláha)

zobrazit další autorovy články
upravit článek pro tisk

Komentáře k tomuto článku (26):
Hlavní menu:


Hledání v článcích:

  pomoc?
Nejnovější články:

Jak to je s palivem E85
Zkušenosti z provozu vozidla Octavia Combi 1,9 TDi 81 kW
Montáž schránky pod přední sedačky Octavia II
Na brněnský Autosalon ZADARMO!
Oprava centrálního zamykání Felicia
Návod na montáž zadních repro do Octavia II
Výmena starej poistkovej skrinky vo Favorite za novú
Osvětlení vnitřních klik Octavia II
Montáž tempomatu a palubního počítače do Octavia II FL
MB 1000 a Š 100 (1964-1976)
 

 

© 1999-2018, Petr Váňa a Insidea Digital s.r.o.
Jakýkoliv výňatek či přetisk obsahu serveru Škoda TechWeb může být použit jinde pouze s písemným svolením provozovatelů serveru, jež jsou uvedeni výše.