ŠKODA techweb [homepage]
Světla
27. června 2000

Modré osvětlení do Felicie

Za málo peněz hodně muziky.


Modré obrysovky a občas i modře svítící hlavní osvětlení jsou na silnici vidět každou chvíli a popravdě řečeno, nic mi neříkají, ale modré osvětlení do kabiny je docela užitečná věc, třeba když si v noci spolujezdec potřebuje na chvíli posvítit. Úprava je natolik jednoduchá, že ji zvládne i manuálně zcela nezručný absolvent humanitárního oboru. Potřebujete dva barevné gumové návleky, používané právě na ono namodření obrysovek (v prodejnách po cca 12 Kč) a nůžky (asi je budete mít doma). Lampičku uvolníte ze stropní výplně zapáčením na kratší straně a opatrným vytažením. Pokud máte osazený prodlužovač osvětlení, pozor na něj (zasahuje pod výplń vzadu), pokud prodlužovač nemáte, je nejvyšší čas obětovat těch pár desetikorun a koupit si ho.  Odpojte přívodní kabel (má pružné pojistky po stranách konektoru) a odneste si lampičku někam ke stolu. Žárovka je umístěna pod vypuklým zrcátkem, které je třeba posunout ze zadní strany tělesa lampičky ve směru šipky a pak vytáhnout ze zářezů. Žárovku uvolněte z kontaktů a vyjměte ji, zrcátko zatím odložte mimo dosah dětí - napařená hliníková vrstva je opravdu mikroskopicky tenká.
Sufitová žárovka má kontakty na obou koncích a tak je potřeba udělat návleky průchozí. Materiál návleků je natolik elastický, že stačí odstřihnout jen malý kousek materiálu ze špičky. Návlek pak nasuňte na polovinu baňky žárovky, Postup opakujte z druhé strany s druhým návlekem. Ten se snažte přetáhnout přes kousek prvního návleku, aby nezůstal nepokrytý proužek holé bańky.  Žárovka je do kontaktů svítilny opřena hroty, proto si nemusíte dělat příliš starostí tím, že část kontaktu žárovky kryje guma. Vraťte žárovku na místo (opatrně, ať neposunete návleky) a nasaďte zpátky zrcátko.
Montáž do auta probíhá opačným postupem, konektor má kolejničky, takže obráceně zasunout nejde.

Autor článku: Milkov (Milan Kovář)

zobrazit další autorovy články
upravit článek pro tisk

Komentáře k tomuto článku (11):
Hlavní menu:


Hledání v článcích:

  pomoc?
Nejnovější články:

Jak to je s palivem E85
Zkušenosti z provozu vozidla Octavia Combi 1,9 TDi 81 kW
Montáž schránky pod přední sedačky Octavia II
Na brněnský Autosalon ZADARMO!
Oprava centrálního zamykání Felicia
Návod na montáž zadních repro do Octavia II
Výmena starej poistkovej skrinky vo Favorite za novú
Osvětlení vnitřních klik Octavia II
Montáž tempomatu a palubního počítače do Octavia II FL
MB 1000 a Š 100 (1964-1976)
 

 

© 1999-2018, Petr Váňa a Insidea Digital s.r.o.
Jakýkoliv výňatek či přetisk obsahu serveru Škoda TechWeb může být použit jinde pouze s písemným svolením provozovatelů serveru, jež jsou uvedeni výše.