ŠKODA techweb [homepage]
Motor
9. března 2000

Obnova motoru pomocí přísady do oleje

LUBRIFILM MOTOR ACTIVE


Jak jiště všichni víme, existují různé přísady do motorového oleje, které mají za úkol c elkově zlepšit chod motoru. Já jsem neodolal a za 250 Kč taky něco zakoupil. Je to LUBRIFILM MOTOR ACTIVE. Jeho úkolem je aktivně ošetřit motor pokovením. Na nádobce je doslova napsáno:
"Motor ACTIVE je určen k ochraně součástí pokovením u benzínových a naftových čtyřdobých motorů s více jak 50 000km a k jejich renovaci bez demontaže. Výrazně snižuje třecí odpory a teplotu motorového oleje, zvyšuje účinnost spalovacího procesu, zamezuje opotřebení při studených startech, obnovuje ztracenou kompresi a optimalizuje vůle mezi součástkami. Schválilo MZ ČR,č.j. HEM-3436-11.11.94/53295. Obsah 200 ml."
Má se to aplikovat při každé výměně oleje a filtru.

A moje zkušenost?
Nalil jsem to do Škodovky, která má najeto asi 105 000 km, a výsledek mě překvapil. Motor šlapal vždy dobře, ale teď je to o mnoho lepší. Přibližně po 1000km se zlepšila celková "živost" a pružnost motoru. Až jsem se tomu sám divil! A nejsem sám komu to pomohlo. Kamarád s formanem, který má nalítáno 180 000km bez Go udělal to samý a auto se velice ztišilo a zlepšil se chod a výkon motoru. Můj názor je že to určitě aspoň trochu pomůže.

Poznámka: Podobne zkušenosti mám s přípravky Slick a Xeramic, ovšem v trochu jiné cenové hladině, celkově se dá říci, že tyto přípravky skutečně mohou zlepšit chod motoru, snížit hlučnost motoru a zvýšit jeho životnost. Chipmen

Autor článku: Pivson (Milan Hlupík)

zobrazit další autorovy články
upravit článek pro tisk

Komentáře k tomuto článku (67):
 

© 1999-2018, Petr Váňa a Insidea Digital s.r.o.
Jakýkoliv výňatek či přetisk obsahu serveru Škoda TechWeb může být použit jinde pouze s písemným svolením provozovatelů serveru, jež jsou uvedeni výše.
Zásady ochrany osobních údajů