ŠKODA techweb [homepage]
Motor
9. března 2000

Obnova motoru pomocí přísady do oleje

LUBRIFILM MOTOR ACTIVE


Jak jiště všichni víme, existují různé přísady do motorového oleje, které mají za úkol c elkově zlepšit chod motoru. Já jsem neodolal a za 250 Kč taky něco zakoupil. Je to LUBRIFILM MOTOR ACTIVE. Jeho úkolem je aktivně ošetřit motor pokovením. Na nádobce je doslova napsáno:
"Motor ACTIVE je určen k ochraně součástí pokovením u benzínových a naftových čtyřdobých motorů s více jak 50 000km a k jejich renovaci bez demontaže. Výrazně snižuje třecí odpory a teplotu motorového oleje, zvyšuje účinnost spalovacího procesu, zamezuje opotřebení při studených startech, obnovuje ztracenou kompresi a optimalizuje vůle mezi součástkami. Schválilo MZ ČR,č.j. HEM-3436-11.11.94/53295. Obsah 200 ml."
Má se to aplikovat při každé výměně oleje a filtru.

A moje zkušenost?
Nalil jsem to do Škodovky, která má najeto asi 105 000 km, a výsledek mě překvapil. Motor šlapal vždy dobře, ale teď je to o mnoho lepší. Přibližně po 1000km se zlepšila celková "živost" a pružnost motoru. Až jsem se tomu sám divil! A nejsem sám komu to pomohlo. Kamarád s formanem, který má nalítáno 180 000km bez Go udělal to samý a auto se velice ztišilo a zlepšil se chod a výkon motoru. Můj názor je že to určitě aspoň trochu pomůže.

Poznámka: Podobne zkušenosti mám s přípravky Slick a Xeramic, ovšem v trochu jiné cenové hladině, celkově se dá říci, že tyto přípravky skutečně mohou zlepšit chod motoru, snížit hlučnost motoru a zvýšit jeho životnost. Chipmen

Autor článku: Pivson (Milan Hlupík)

zobrazit další autorovy články
upravit článek pro tisk

Komentáře k tomuto článku (67):
Hlavní menu:


Hledání v článcích:

  pomoc?
Nejnovější články:

Jak to je s palivem E85
Zkušenosti z provozu vozidla Octavia Combi 1,9 TDi 81 kW
Montáž schránky pod přední sedačky Octavia II
Na brněnský Autosalon ZADARMO!
Oprava centrálního zamykání Felicia
Návod na montáž zadních repro do Octavia II
Výmena starej poistkovej skrinky vo Favorite za novú
Osvětlení vnitřních klik Octavia II
Montáž tempomatu a palubního počítače do Octavia II FL
MB 1000 a Š 100 (1964-1976)
 

 

© 1999-2018, Petr Váňa a Insidea Digital s.r.o.
Jakýkoliv výňatek či přetisk obsahu serveru Škoda TechWeb může být použit jinde pouze s písemným svolením provozovatelů serveru, jež jsou uvedeni výše.