ŠKODA techweb [homepage]
Elektrika
14. února 2000

Jednoduchý imobilizér

pro vozidla s motorem vpředu


Alarm a imobilizer za pět korun českých.
Uvedené zařízení není žádná novinka, ale přesto se sluší ho připomenout. Jeho výrobní ceně odpovídá i složitost. Zvládne ho vyrobit úplně každý. Jedná se pouze o 50 cm vodiče a dva konektory.
Používá se takto: od indukční cívky odpojím vodič, který vede od spínací skříňky, tento vodič propojím s vyrobeným vodičem jehož druhý konec zapojím na klakson. Jedná se tedy jenom o prodlužovací kablík. Vše funguje velice jednoduše, po zapnutí zapalování není přiváděn proud do indukční cívky ale na klakson. Z tohoto důvodu motor nenastartuje a po dobu zapnutého zapalování houká klakson. Celou věc může sice zloděj jednoduše odstranit, ale stojí ho to čas, který většinou nemá. Pokud jste poblíž auta jste varováni a získáváte čas na zásah. Celé zapojení je možno zdokonalit relátkem a skrytým spínačem, čímž ztratí všechny nevýhody, ale i jednoduchost.

+ jednoduchost, nízká cena
- nutnost pokaždé instalovat a de-instalovat, snadné odhalení ze strany zloděje, možnost použít jen u aut s motorem vpředu
 


Autor článku: Jaroš (František Jaroš)

zobrazit další autorovy články
upravit článek pro tisk

Komentáře k tomuto článku (9):
 

© 1999-2018, Petr Váňa a Insidea Digital s.r.o.
Jakýkoliv výňatek či přetisk obsahu serveru Škoda TechWeb může být použit jinde pouze s písemným svolením provozovatelů serveru, jež jsou uvedeni výše.
Zásady ochrany osobních údajů