|
Stránka 1 z 1
|
[ Příspěvků: 8 ] |
|
Forman 135 LPG - startér a olej
| Autor |
Zpráva |
|
Žmyják
Registrován: 5.12.07, 22:17 Příspěvky: 14
|
 Forman 135 LPG - startér a olej
Zdravíčko,
mám Formeláka 135 karbec, předělaného na plyn a blíží se mi výměna oleje. Máte někdo zkušenost jaký olej dát ? Nějaký speciální na LPG - např. Total qaurtz 7000. Nebo mám zůstat u minerálu ? A když ano tak se krterým máte dobré zkušenosti ? A druhý dotaz je z jiného soudu..zlobí mě startér, na studeném motoru jen vysune pastorke, "zakousne se do zubů" a netočí..po opakovaném otočení klíčku si nakonec dá říct,ale u teplého motoru není problém. Přemýšlím o výměně, lze tam údajně dát z Feldy, je menší, méně nároční na odběr.. z které ? Máte to někdo v autě ? Zkušenosti ?
Díky
|
| 6.12.07, 10:09 |
|
 |
|
Reklama
|
 Reklama
|
| |
|
 |
|
Vlastik
Registrován: 16.7.07, 15:24 Příspěvky: 123
|
Dobrý den
Co se týče výměny mot. oleje, používal bych olej stejné značky a hlavně specifikace jako byl v motoru doposud. Ze zkušeností vím, že motor Škoda ve Favoritu i po předělání na LPG nevyžaduje speciální mot. olej či jiné přísady. Podstatnější je dodržení délky výměnného intervalu 15 000 ujetých Km a nebo každé dva roky bez ohledu na ujeté kilometry.
Na druhý dotaz bych doporučil nejspíše startér z Felicie s motorem 1,3. Motory 1,6 a 1,9D používají jiný typ startéru a nemám jistotu, zda jej lze bez větších úprav namontovat (zaměnit).
Vlastik
|
| 6.12.07, 18:57 |
|
 |
|
FerdikF
Registrován: 6.11.06, 12:51 Příspěvky: 784 Bydliště: Chrudimsko
|
Ten olej bych rozhodně u lpg zkrátil na 10 tis. já měním tak mezi 8-9 tis. Leju tam paramo Mogul GX Pro 15W-40, API SL. Myslím že je dostačující, pokud ti to nebere ani kapku tak bych dal Mogul GX Fe Pro 10W-40.
Ten startér bych hned nevyhazoval, pokud jsi trochu šikovnej, tak ho rozebrat vyměnit uhlíky, ložiska. Na netu určitzě najdeš návod, nebo ti ho někdo za pár peněz zrepásne.
_________________ Forman Glxi r.v.93 karbec 43Kw lpg
Ford Fiesta r.v.91 37kw
Naposledy upravil FerdikF dne 6.12.07, 20:11, celkově upraveno 1
|
| 6.12.07, 19:15 |
|
 |
|
utia
Registrován: 21.11.07, 16:15 Příspěvky: 108
|
FerdikF píše: Ten olej bych rozhodně u lpg zkrátil na 10 tis. já měním tak mezi 8-9 tis. Leju tam paramo Mogul GX Pro 15W-40, API SL. Myslím že je dostačující, pokud ti to nebere ani kapku tak bych dal Mogul GX Fe Pro 10W-40.
Souhlasim, Mogul staci v pohode, vymenny interval 10tkm nebo rok (podle toho co prijde driv). Samozrejme olej menit i s filtrem  Zustal bych u te 15W/40.
_________________ VAZ 2109
|
| 6.12.07, 19:28 |
|
 |
|
Milan Koukal
Registrován: 8.12.06, 13:20 Příspěvky: 947
|
ten ty startéry z felicije tam budou pasovat všechny 1,3 1,6 i1,9D rozdil je akorát ve výkonu startétu na formany je dostačující z 1,3 někdo komu to auto huř chytá zvláště na LPG tak tam dává z 1,6.
|
| 6.12.07, 20:56 |
|
 |
|
slovacek.milos
Mistr mechanik
Registrován: 1.3.06, 13:42 Příspěvky: 16256 Bydliště: Strážnice
|
 Re: Forman 135 LPG - startér a olej
Žmyják píše: Zdravíčko, mám Formeláka 135 karbec, předělaného na plyn a blíží se mi výměna oleje. Máte někdo zkušenost jaký olej dát ? Nějaký speciální na LPG - např. Total qaurtz 7000. Nebo mám zůstat u minerálu ? A když ano tak se krterým máte dobré zkušenosti ? A druhý dotaz je z jiného soudu..zlobí mě startér, na studeném motoru jen vysune pastorke, "zakousne se do zubů" a netočí..po opakovaném otočení klíčku si nakonec dá říct,ale u teplého motoru není problém. Přemýšlím o výměně, lze tam údajně dát z Feldy, je menší, méně nároční na odběr.. z které ? Máte to někdo v autě ? Zkušenosti ?
Díky
zkus olej M7ads III turbo plus, není drahý a budeš zírat jak ti vyčistí motor výměna každý rok nebo max 10.000 km, no ten starter se asi bez nemontáže převodovky neobejde más v háji věncové kolo, pokud dáš redukovaný, tak se ti pastorek vyběhá do oblouku a bude zas dostartováno miloš
|
| 7.12.07, 19:39 |
|
 |
|
spartra
Registrován: 3.3.06, 22:13 Příspěvky: 1331 Bydliště: královehradecký kraj
|
z felicie jde noproblem, jestli je špatnej pastorek novej stojí kolem 300kč
_________________ š 105 s, 50kw, LPG r.v. 5 - 85
|
| 7.12.07, 20:16 |
|
 |
|
spartra
Registrován: 3.3.06, 22:13 Příspěvky: 1331 Bydliště: královehradecký kraj
|
olej stačí obyč 15w/40
_________________ š 105 s, 50kw, LPG r.v. 5 - 85
|
| 7.12.07, 20:17 |
|
 |
|
Reklama
|
 Reklama
|
| |
|
 |
|
|
Stránka 1 z 1
|
[ Příspěvků: 8 ] |
|
Kdo je online |
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků |
|
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru Nemůžete odpovídat v tomto fóru Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
|
|