| Autor |
Zpráva |
|
žděba
Registrován: 10.10.07, 16:46 Příspěvky: 615 Bydliště: Úpice(Trutnov)
|
 brzdovky š100
nesvítí mi brzdovky š 100, napětí na tlak spínačích je, ty spínají, ale pak se to nejak nepohodne s relátkem, v čem je problém?
|
| 4.12.07, 19:11 |
|
 |
|
Reklama
|
 Reklama
|
| |
|
 |
|
Šemik
Registrován: 21.1.06, 19:58 Příspěvky: 15109 Bydliště: Praha
|
 Re: brzdovky š100
žděba píše: nesvítí mi brzdovky š 100, napětí na tlak spínačích je, ty spínají, ale pak se to nejak nepohodne s relátkem, v čem je problém?
Jak to myslíš nepohodne s relátkem? Š100 originálně snad žádné relé nemělo, to zřejmě někdo přidával doma.
_________________ ŠKODA 742 FOREVER TEAM
|
| 4.12.07, 19:13 |
|
 |
|
žděba
Registrován: 10.10.07, 16:46 Příspěvky: 615 Bydliště: Úpice(Trutnov)
|
Stovky meli tuším od r71 relátko, ve kterém se zbíhali kontakty ze spínačů, sloužilo ke spínaní zadních světel a k signalizaci poruchy
|
| 4.12.07, 19:19 |
|
 |
|
Šemik
Registrován: 21.1.06, 19:58 Příspěvky: 15109 Bydliště: Praha
|
žděba píše: Stovky meli tuším od r71 relátko, ve kterém se zbíhali kontakty ze spínačů, sloužilo ke spínaní zadních světel a k signalizaci poruchy
Já se kouknu na schéma do příručky... koukám koukám... ještě koukám... a ještě koukám.. aha
No mám knížku od Baťi na Š 100, vydání 1977 a ve schématu není žádné relé zakresleno 
_________________ ŠKODA 742 FOREVER TEAM
|
| 4.12.07, 19:25 |
|
 |
|
Šemik
Registrován: 21.1.06, 19:58 Příspěvky: 15109 Bydliště: Praha
|
Možná by bylo nejlepší to předělat na klasický polohový spínač jako mají 105/120. Nevybavuji si jak to má děláno stovka, ale někteří majitelé Š 100 si to předělali 
_________________ ŠKODA 742 FOREVER TEAM
|
| 4.12.07, 19:26 |
|
 |
|
Jiri
Registrován: 18.3.07, 20:23 Příspěvky: 4146 Bydliště: okres svitavy,West Yorkshire
|
ja vim jak je to delane a asi to neni moc dobre... pokud ti to rele nespina tak asi bude problem v nem... je lepsi dat spinac na pedal.. a nebo tro zapojit k tomu jednomu tlakovemu.. je tam i tusim kazde svetlo zvlast.... ja to zapojil klasicky .. spinac na pedal... ta kontrolka vlastne origo signalizuje ze v jednom okruhu je mensi tlak nez v druhem.. a rozviti se
|
| 5.12.07, 21:52 |
|
 |
|
Šemik
Registrován: 21.1.06, 19:58 Příspěvky: 15109 Bydliště: Praha
|
Jiri píše: ja vim jak je to delane a asi to neni moc dobre... pokud ti to rele nespina tak asi bude problem v nem... je lepsi dat spinac na pedal.. a nebo tro zapojit k tomu jednomu tlakovemu.. je tam i tusim kazde svetlo zvlast.... ja to zapojil klasicky .. spinac na pedal... ta kontrolka vlastne origo signalizuje ze v jednom okruhu je mensi tlak nez v druhem.. a rozviti se
Fakt tam je relé
Na schematu nebylo, jen nějaký spínač kontrolky brzd...
_________________ ŠKODA 742 FOREVER TEAM
|
| 5.12.07, 21:53 |
|
 |
|
Jiri
Registrován: 18.3.07, 20:23 Příspěvky: 4146 Bydliště: okres svitavy,West Yorkshire
|
no to je ono.. ono to spina tu kontrolku vlastni zarovky nejsou pres rele... schema uz sem dlouho nevidel.. tak se nechci hadat .. ale je to jak rikam ze kdyz je v systemu ruzny tlak... ze jeden spinac sepne a druhy ne... tak se rozviti kontrolka.... a ony jsou k tomu prave jeste ty brzdovky zapojeny.... presne nevim jak to je... jako schema ale je to nespolehlive....na pedal das jakykoliv spinac.... a je klid...tu kontrolku zase nepotrebujes me osobne teda akorat rozcilovala vecer.... jak problikavala
|
| 5.12.07, 21:57 |
|
 |
|
Jiri
Registrován: 18.3.07, 20:23 Příspěvky: 4146 Bydliště: okres svitavy,West Yorkshire
|
jinak to rele vypada uplne stejne jak prerusovac na blikace... a jsou pod stejnym sroubkem pod palubkou.. musi se vytahnout pristrojovka kvuli tomu... budik myslim..
|
| 5.12.07, 21:59 |
|
 |
|
Šemik
Registrován: 21.1.06, 19:58 Příspěvky: 15109 Bydliště: Praha
|
Joo aha, nějaký to signální relé  Jo už asi vím co myslíš, to rozsvěc jen kontrolku a ne vlastní světla jak píšeš.. Už vim 
_________________ ŠKODA 742 FOREVER TEAM
|
| 5.12.07, 22:00 |
|
 |
|
Jiri
Registrován: 18.3.07, 20:23 Příspěvky: 4146 Bydliště: okres svitavy,West Yorkshire
|
ona ta kontrolka vetsinou jako problikla... pri brzdeni... pokud pri zabrzdeni svitila tak tam byla nejaka zavada...... takova diagnostika..... a vetsiou byl spatny jeden ze spinacu na valci....ze nespinal....jinak pokud by svitila opravdu ze tam neni v jednom okruhu tlak tam to samozrejmne uz nebude brzdit....a to poznas ze...
|
| 5.12.07, 22:04 |
|
 |
|
kdoasi
Registrován: 11.1.06, 19:35 Příspěvky: 212 Bydliště: Praha, Ostrava
|
Nahodou to zapojeni, co je ve S100 je naprosto genialni  Cervene svetlo se pri brzdeni rozsviti nejen pokud jsou odlisne tlaky v jednotlivych brzdovych okruzich, ale take, pokud se spali zarovka vzadu ve sdruzenych svitilnach. Tohleto maji jenom nejnovejsi auta plne elektroniky  Jinak je to takove "relatko" v kovovem krytu, co vypada podobne jako prerusovac smerovych svetel. Takze jde vymenit (pokud sezenes nejake funkcni).
|
| 5.12.07, 23:13 |
|
 |
|
Drak
Registrován: 29.8.06, 20:14 Příspěvky: 3060 Bydliště: Olomouc
|
Nebo to přepojit, jak to má Avia, každej policajt na jedno světlo a hned je signalizovaná porucha v okruhu, tohle jde použít i na 120, místo průtokáče na HBV dát policajt z Avie a nějak šikovně si ho zapojit na kontrolky do budky.
_________________ Už tu nejsem, s fórem mi vlezte na hrb. Co jsem měl rozřešeno dořeště prosím přes drak@drakk.eu
|
| 5.12.07, 23:25 |
|
 |
|
Jiri
Registrován: 18.3.07, 20:23 Příspěvky: 4146 Bydliště: okres svitavy,West Yorkshire
|
kdoasi píše: Nahodou to zapojeni, co je ve S100 je naprosto genialni  Cervene svetlo se pri brzdeni rozsviti nejen pokud jsou odlisne tlaky v jednotlivych brzdovych okruzich, ale take, pokud se spali zarovka vzadu ve sdruzenych svitilnach. Tohleto maji jenom nejnovejsi auta plne elektroniky  Jinak je to takove "relatko" v kovovem krytu, co vypada podobne jako prerusovac smerovych svetel. Takze jde vymenit (pokud sezenes nejake funkcni).
jo.. mas pravdu to signalizuje i prasklou zarovku... proto jsou ty zarovky zapojene kazda zvlast ja sem si nebyl jisty ale stejne... ja s tim nebyl moc spokojen no....
|
| 5.12.07, 23:50 |
|
 |
|
ventYl
Registrován: 25.1.07, 23:48 Příspěvky: 6704 Bydliště: Kosice
|
Jiri píše: ona ta kontrolka vetsinou jako problikla... pri brzdeni... pokud pri zabrzdeni svitila tak tam byla nejaka zavada...... takova diagnostika..... a vetsiou byl spatny jeden ze spinacu na valci....ze nespinal....jinak pokud by svitila opravdu ze tam neni v jednom okruhu tlak tam to samozrejmne uz nebude brzdit....a to poznas ze...
my sme 110tku mali a nikdy ma nenapadlo, ze to, ze ta kontrolka zakazdym svieti, je zle :) ale u nas to bolo sposobene tym, ze jeden ten tlakovy snimac skorodoval a vzdy ked sa nanho pripojil kontakt a zabrzdilo sa, tak vyrazil poistku.
_________________ This is Linux land, on silent nights you can hear Windows machines rebooting. (--)))o-») Skoda Rapid 136 r.v.1989 biely OOOO Audi 80 2.3E r.v. 1993 - Vopruz durch Technik [H] Honda HR-V 4x4 r.v. 2000 - mula Skoda 742 Forever Team
|
| 6.12.07, 00:18 |
|
 |
|
Reklama
|
 Reklama
|
| |
|
 |
|