| Autor |
Zpráva |
|
miomio
Registrován: 14.8.07, 23:49 Příspěvky: 176 Bydliště: Vsetín
|
 Ostřikovače světel
Čas od času si kladu otázku, jestli ty ostřikovače co mám u své octávky před světly jsou funkční nebo ne. Jaksi nemám možnosti to vyzkoušet s někým druhým, ale jsem přesvědčený, že to tam je snad jen pro srandu...máte vy s tím nějaké zkušenosti?
_________________ Škoda Octavia SLXi, 1,6, 74kW.
|
| 16.11.07, 21:17 |
|
 |
|
Reklama
|
 Reklama
|
| |
|
 |
|
Kristensen
Registrován: 24.2.07, 10:02 Příspěvky: 6765 Bydliště: Česká Třebová
|
 Re: Ostřikovače světel
miomio píše: Čas od času si kladu otázku, jestli ty ostřikovače co mám u své octávky před světly jsou funkční nebo ne. Jaksi nemám možnosti to vyzkoušet s někým druhým, ale jsem přesvědčený, že to tam je snad jen pro srandu...máte vy s tím nějaké zkušenosti?
No tak hlavně to poznáš když budou světla suchý a pustíš ostřikovače a pak pujdeš juknout jestli jsou mokrý, jinak u něčeho šly automaticky s klasickejma ostřikovačema a u něčeho jsi musel tu páčku víc přitáhnout aby šly i na světla a jinak mi je máme na feldě a dráty jsou vyškubnutý protože to akorát chlastá vodu z nádobky nic víc.
_________________ JM AUTO-MOTO
Tak jsem všechno prodal a koupil jsem si ojetou P306 a XJ 900 Div
|
| 16.11.07, 21:29 |
|
 |
|
David
Registrován: 5.3.06, 20:55 Příspěvky: 554 Bydliště: Smiřice
|
ostřikovače by měli jít když jsou rozsvícené světla nebo tak něják néé aspoň mě to tak ukazoval kámoš ale na nové octávii
_________________ Škoda fabia combi 1.2 TSI 63kw 1.10.2010
http://voltys.rajce.idnes.cz/Fabia/
|
| 16.11.07, 22:26 |
|
 |
|
Drak
Registrován: 29.8.06, 20:14 Příspěvky: 3060 Bydliště: Olomouc
|
No a nezapomeňte to zkoušet na místě s rožlýma světlama, to pak to sklo umyjou tak dokonale, že si budete muset koupit nový.
_________________ Už tu nejsem, s fórem mi vlezte na hrb. Co jsem měl rozřešeno dořeště prosím přes drak@drakk.eu
|
| 16.11.07, 22:38 |
|
 |
|
Kachnis
Moderátor
Registrován: 8.6.06, 11:31 Příspěvky: 10612 Bydliště: Strupčice-Chomutovsko
|
_________________ 742 8ti modelů,2 Rapidy, Feliciaq, TAZ 1500, škoda ForMan,Felicia Š 742 Forever Team, htp never team,Zakladajici clen Klubu ostrych motoru Kdyz do sveta,tak s litinou.. http://kachnis.techsajt.cz
|
| 19.11.07, 13:18 |
|
 |
|
miomio
Registrován: 14.8.07, 23:49 Příspěvky: 176 Bydliště: Vsetín
|
Drak píše: No a nezapomeňte to zkoušet na místě s rožlýma světlama, to pak to sklo umyjou tak dokonale, že si budete muset koupit nový.
Jak to myslíš? Jsem to nepochopil...
_________________ Škoda Octavia SLXi, 1,6, 74kW.
|
| 19.11.07, 20:23 |
|
 |
|
Drak
Registrován: 29.8.06, 20:14 Příspěvky: 3060 Bydliště: Olomouc
|
Prostě když to chrstneš na stojícím autě na horký sklo, tak ti rupne dřív než řekneš borůvkovej koláč.
_________________ Už tu nejsem, s fórem mi vlezte na hrb. Co jsem měl rozřešeno dořeště prosím přes drak@drakk.eu
|
| 19.11.07, 20:24 |
|
 |
|
Kristensen
Registrován: 24.2.07, 10:02 Příspěvky: 6765 Bydliště: Česká Třebová
|
hups tak to se mě ještě nestalo aby sklo bylo tak rozpálený a že jsem i občas na to šahal jen tak ze zvědavosti protože se třeba stavím ke kamarádoj a auto tam 15minut vrčí a svítí na místě ale nikdy světla nepálily.
_________________ JM AUTO-MOTO
Tak jsem všechno prodal a koupil jsem si ojetou P306 a XJ 900 Div
|
| 19.11.07, 21:37 |
|
 |
|
Drak
Registrován: 29.8.06, 20:14 Příspěvky: 3060 Bydliště: Olomouc
|
Nemusí být rozpálený, de o rozdíly teplot a pnutí, jestli nevěříš, tak to zkus, tohle počasí je k pokusu přímo ideální, postav se na parkoviště, rožni světla a za 10 minut na ně chrstni vodu o venkovní teplotě, popř. připleskni sníh, uvidíš. 
_________________ Už tu nejsem, s fórem mi vlezte na hrb. Co jsem měl rozřešeno dořeště prosím přes drak@drakk.eu
|
| 19.11.07, 22:17 |
|
 |
|
Kristensen
Registrován: 24.2.07, 10:02 Příspěvky: 6765 Bydliště: Česká Třebová
|
Drak píše: Nemusí být rozpálený, de o rozdíly teplot a pnutí, jestli nevěříš, tak to zkus, tohle počasí je k pokusu přímo ideální, postav se na parkoviště, rožni světla a za 10 minut na ně chrstni vodu o venkovní teplotě, popř. připleskni sníh, uvidíš. 
no tak zkusit bych to mohl, náhradní světla mám připravený kdyby náhodou, ale stejně i tak když nad tím tak přemejšlím tak kolikrát jsem vzal sníh a začal jsem rozsvícený světla "mejt" sněhem a taky nic, no to je jedno, jako určitě tam nějaká šance na prasknutí je ale zatím jsem to neviděl.
_________________ JM AUTO-MOTO
Tak jsem všechno prodal a koupil jsem si ojetou P306 a XJ 900 Div
|
| 19.11.07, 22:33 |
|
 |
|
Šemik
Registrován: 21.1.06, 19:58 Příspěvky: 15109 Bydliště: Praha
|
Kdysi se to podařilo otcovo kolegovi, koupil si novou užovku LS a při jedné z prvních jízd už bylo hnusně, tak zastavil a začal omývat světlomety sněhem aby viděl na cestu.. Ozvalo se PRASK a bylo  Uplně nová škodovka a hned todĺe  NA druhou stranu LS měla hodně malé světlomety, tuším že průměr 130mm..
_________________ ŠKODA 742 FOREVER TEAM
|
| 19.11.07, 22:42 |
|
 |
|
DRYVER
Registrován: 23.8.06, 22:15 Příspěvky: 2939 Bydliště: Rokytnice u Přerova
|
Drak píše: Nemusí být rozpálený, de o rozdíly teplot a pnutí, jestli nevěříš, tak to zkus, tohle počasí je k pokusu přímo ideální, postav se na parkoviště, rožni světla a za 10 minut na ně chrstni vodu o venkovní teplotě, popř. připleskni sníh, uvidíš. 
Co praska driv - skenene svetla, nebo plastove??
_________________ silver line combi 1,3 - 46 kw
O II kombi Look RS
|
| 19.11.07, 22:44 |
|
 |
|
Drak
Registrován: 29.8.06, 20:14 Příspěvky: 3060 Bydliště: Olomouc
|
Nevím co myslíš skleněné nebo plastové, bavíme se tu o sklu na hlavním světlometu. Měnil sem jich už desítky a to jak na osobákách, tak na náklaďácích, plochy skel různý, je to celkem běžný a všechno má společnýho pachatele, aktivního motoristu, kterej si během jakékoliv přestávky delší 10 minut umývá v chladným počasí rožlý světla studenou vodou.
_________________ Už tu nejsem, s fórem mi vlezte na hrb. Co jsem měl rozřešeno dořeště prosím přes drak@drakk.eu
|
| 19.11.07, 22:54 |
|
 |
|
DRYVER
Registrován: 23.8.06, 22:15 Příspěvky: 2939 Bydliště: Rokytnice u Přerova
|
Drak píše: Nevím co myslíš skleněné nebo plastové, bavíme se tu o sklu na hlavním světlometu. Měnil sem jich už desítky a to jak na osobákách, tak na náklaďácích, plochy skel různý, je to celkem běžný a všechno má společnýho pachatele, aktivního motoristu, kterej si během jakékoliv přestávky delší 10 minut umývá v chladným počasí rožlý světla studenou vodou.
Jasny sklo na hlavnim svetlometu (napr. favorit, felicie, skodovka...) nebo plastovy - fabie, laguna, fokus...
_________________ silver line combi 1,3 - 46 kw
O II kombi Look RS
|
| 19.11.07, 22:58 |
|
 |
|
Drak
Registrován: 29.8.06, 20:14 Příspěvky: 3060 Bydliště: Olomouc
|
Plast ti schlazením nepraskne, sklo jo, navíc novší auta už používají jiný žárovky a technologie výroby, takže tam to nebezpečí nehrozí.
_________________ Už tu nejsem, s fórem mi vlezte na hrb. Co jsem měl rozřešeno dořeště prosím přes drak@drakk.eu
|
| 19.11.07, 22:59 |
|
 |
|
Reklama
|
 Reklama
|
| |
|
 |
|
Kdo je online |
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků |
|
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru Nemůžete odpovídat v tomto fóru Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
|
|