Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 22.6.26, 10:53



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 60 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
 Přídavné světla POMÓÓC!!! 
Autor Zpráva

Registrován: 21.1.06, 19:58
Příspěvky: 15109
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Nemáš nějakého kamaráda elektrikáře? Takhle to zřejmě nepůjde....

_________________
ŠKODA 742 FOREVER TEAM


3.11.07, 18:03
Profil
Příspěvek Reklama

   
Uživatelský avatar

Registrován: 26.8.07, 19:49
Příspěvky: 62
Příspěvek 
Tak zkus nakreslit, schéma z tím vlastním spínačem na ty přídavné dálkáče, ale aby se to spouštělo společně z lucasem + ještě jeden spínač vlastní..!


3.11.07, 18:20
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Registrován: 21.1.06, 19:58
Příspěvky: 15109
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Obrázek

_________________
ŠKODA 742 FOREVER TEAM


3.11.07, 18:24
Profil
Hliník navždy.
Uživatelský avatar

Registrován: 20.6.06, 17:43
Příspěvky: 17651
Bydliště: Praha západ
Příspěvek 
Bladecek píše:
Tak zkus nakreslit, schéma z tím vlastním spínačem na ty přídavné dálkáče, ale aby se to spouštělo společně z lucasem + ještě jeden spínač vlastní..!


Kravina, tak to byt nesmi.

_________________
Zbrane zabijeji!

Liga za čisté silnice: pumpičkářům pumpičkou přes koule.


3.11.07, 18:54
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: 2.2.06, 23:27
Příspěvky: 7662
Bydliště: Praha východ
Příspěvek 
No toto téma, to je tedy nářez...
Asi bych to netahal z altíku, ale z baterky. Ale v podstatě je to fuk, jen by to tam možná šlo líp připojit a je to líp přístupný.
Schéma kreslit netřeba, stejně to dotyčný nepochopí. Pro prevenci před požárem bych doporučil návštěvu autoelektrikáře.
Jaká přídavná světla vůbec chceš, dálková? Do mlhy? Pro denní svícení?

_________________
"Šlápněte na to trochu, ať nemusím brzdit!"


3.11.07, 21:51
Profil ICQ

Registrován: 3.3.06, 22:13
Příspěvky: 1331
Bydliště: královehradecký kraj
Příspěvek 
Nepér píše:
No toto téma, to je tedy nářez...
Asi bych to netahal z altíku, ale z baterky. Ale v podstatě je to fuk, jen by to tam možná šlo líp připojit a je to líp přístupný.
Schéma kreslit netřeba, stejně to dotyčný nepochopí. Pro prevenci před požárem bych doporučil návštěvu autoelektrikáře.
Jaká přídavná světla vůbec chceš, dálková? Do mlhy? Pro denní svícení?


máš jedno jestli baterka altík, jestli má místo na očko a pojistkový pouzdro :lol:

_________________
š 105 s, 50kw, LPG r.v. 5 - 85


3.11.07, 22:13
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 26.8.07, 19:49
Příspěvky: 62
Příspěvek 
To schéma co nakreslil šemík. je jako na nic..? Ale fungovat by to mělo, nebo ne? Panebože pŕed jakým požárem..? Já si mislím źe se nemůže nic stát kdiž tam dám na ty dálkáče. extra pojistkovou skříň..! P.S. já to chápu to schéma!!


3.11.07, 23:50
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: 26.8.07, 19:49
Příspěvky: 62
Příspěvek 
Jenom bych vlastně ještě chtěl vědět, kde na tem altík to mám připojit, na baterku by to bylo jednoduché na kladný pól + , ale na alternátoru vedou 4 dráty myslím.demence toto!



:!:


Naposledy upravil Bladecek dne 4.11.07, 09:14, celkově upraveno 1



4.11.07, 00:14
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: 2.2.06, 23:27
Příspěvky: 7662
Bydliště: Praha východ
Příspěvek 
lol
http://www.skoda.panda.cz/forum/viewtop ... ght=myslet

_________________
"Šlápněte na to trochu, ať nemusím brzdit!"


4.11.07, 02:06
Profil ICQ
Hliník navždy.
Uživatelský avatar

Registrován: 20.6.06, 17:43
Příspěvky: 17651
Bydliště: Praha západ
Příspěvek 
Bladecek píše:
Jenom bych vlastně ještě chtěl vědět, kde na tem altík to mám připojit, na baterku by to bylo jednoduché na kladný pól + , ale na alternátoru vedou 4 dráty myslím.demence toto!



Hele nic ve zlym, ale rekni opravdu nejakymu kamaradovi co se v tom trochu vyzna :? Takhle to asi nepujde. Na altiku se to pripoji samozrejme na ten nejsilnejsi kabel, mel by byt sroubovaci ...

_________________
Zbrane zabijeji!

Liga za čisté silnice: pumpičkářům pumpičkou přes koule.


4.11.07, 09:56
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: 3.2.06, 11:46
Příspěvky: 352
Příspěvek 
Bladecek píše:
Jenom bych vlastně ještě chtěl vědět, kde na tem altík to mám připojit, na baterku by to bylo jednoduché na kladný pól + , ale na alternátoru vedou 4 dráty myslím.demence toto!


Koukni na tenhle odkaz, je to to nejjednodušší zapojení, které funguje a vyžaduje jen velmi malou manuální zručnost:
http://skoda.panda.cz/forum/viewtopic.p ... 11&start=0

Jinak na ty pojistky se nechají koupit, například v obchodě s autodoplňky, taková gumová vodotěsná pouzdra na malé nožové pojistky. Já sem na přídavná světla s žárovkami o výkonu 55W volil drát o průřezu 2,5mm2 a to všude. Když si nevěříš na to, aby si to relé schoval nekde v palubce a dráty k němu vedl skrz průchodku, tak v místech, kde je baterie, přišroubuj relé a kontakty pěkně zaizoluj.


4.11.07, 12:57
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 26.8.07, 19:49
Příspěvky: 62
Příspěvek 
Hej kámo, velice ti děkuji za toto schéma, ani jsem to tu já blbec nehledal...a toto je úplně jednoduché schéma..! No...ale doufám že když to tak zapojím, tak mi neshoří auto díky..díky...díky..!! všem! jupíí


Citace:
fux.dggn Napsal:
Koukni na tenhle odkaz, je to to nejjednodušší zapojení, které funguje a vyžaduje jen velmi malou manuální zručnost:
http://skoda.panda.cz/forum/viewtopic.p ... 11&start=0

Jinak na ty pojistky se nechají koupit, například v obchodě s autodoplňky, taková gumová vodotěsná pouzdra na malé nožové pojistky. Já sem na přídavná světla s žárovkami o výkonu 55W volil drát o průřezu 2,5mm2 a to všude. Když si nevěříš na to, aby si to relé schoval nekde v palubce a dráty k němu vedl skrz průchodku, tak v místech, kde je baterie, přišroubuj relé a kontakty pěkně zaizoluj.


Konečně tuto diskusi uzavírám :-)


4.11.07, 18:35
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Registrován: 3.3.06, 22:13
Příspěvky: 1331
Bydliště: královehradecký kraj
Příspěvek 
poupravím na 30 stačí i 2,5 , ke světlům 1,5 drát stačej 2 x 8a pojistky
86 je kostra :roll: 85 vstup od přepínače :lol:

_________________
š 105 s, 50kw, LPG r.v. 5 - 85


18.11.07, 22:21
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 8.1.06, 02:11
Příspěvky: 286
Bydliště: ČR
Příspěvek 
Nechci nikomu radit, ale auta často začínají hořet právě od neodborných zásahů do elektroinstalace... Možná by to chtělo si nejprv někde opatřit aspoň nějakou příručku automobilové elektrotechniky a párkrát do ní mrknout nebo to raději opravdu svěřit někomu, kdo aspoň trochu tuší, co dělá...


19.11.07, 03:03
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: 3.2.06, 11:46
Příspěvky: 352
Příspěvek 
Luboš píše:
Nechci nikomu radit, ale auta často začínají hořet právě od neodborných zásahů do elektroinstalace... Možná by to chtělo si nejprv někde opatřit aspoň nějakou příručku automobilové elektrotechniky a párkrát do ní mrknout nebo to raději opravdu svěřit někomu, kdo aspoň trochu tuší, co dělá...


Až shořim, tak se tě zeptám :lol:


20.11.07, 12:12
Profil
Příspěvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 60 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz
[ Time : 0.023s | 11 Queries | GZIP : Off ]