| Autor |
Zpráva |
|
DRYVER
Registrován: 23.8.06, 22:15 Příspěvky: 2939 Bydliště: Rokytnice u Přerova
|
 Zpětná montáž šroubu hlavy
Mam sunadanou hlavu na favoritu. Je mi jasne ze srouby musim vzit ocelakem a diry poradne profouknout vzduchem. Ale ted otazka mam ty srouby necim maznout aby sli priste lepe povolit - napr. olejickem nebo sprejem na povolovani sroubu nebo vubec nic? .....
_________________ silver line combi 1,3 - 46 kw
O II kombi Look RS
|
| 27.8.07, 12:05 |
|
 |
|
Reklama
|
 Reklama
|
| |
|
 |
|
slovacek.milos
Mistr mechanik
Registrován: 1.3.06, 13:42 Příspěvky: 16256 Bydliště: Strážnice
|
 Re: Zpětná montáž šroubu hlavy
DRYVER píše: Mam sunadanou hlavu na favoritu. Je mi jasne ze srouby musim vzit ocelakem a diry poradne profouknout vzduchem. Ale ted otazka mam ty srouby necim maznout aby sli priste lepe povolit - napr. olejickem nebo sprejem na povolovani sroubu nebo vubec nic? .....
určitě mázni ten šroub se umí i kousnout to se mi jednou stalo utažený momentem a naštěstí tam byla podložka že jsem si všiml že je volná, on tam šel blbě celou cestu, pro sebe dávám staré šrouby ale pro cizího zásadně sadu nových miloš
|
| 27.8.07, 12:10 |
|
 |
|
Kristensen
Registrován: 24.2.07, 10:02 Příspěvky: 6765 Bydliště: Česká Třebová
|
Tak tak pořádně odrbat a máznout olejem
_________________ JM AUTO-MOTO
Tak jsem všechno prodal a koupil jsem si ojetou P306 a XJ 900 Div
|
| 27.8.07, 12:32 |
|
 |
|
Bukaj
Registrován: 22.1.06, 19:44 Příspěvky: 4747 Bydliště: Černíky
|
No, tak je to těžký - mám zkušenosti jak s kouslými šrouby (kvůli jednomu takovému mám stržený závit v jednom bloku 742.136  ), tak s dobře namazanými závity, kdy jsem si strhl jeden ze závitů na svém bloku - šroub šel pořád tak lehce... 
_________________ Å 130 L 86 - cestovní limuzína Levandulka 1000 MBG De Luxe 67 - v renovaci Felda Combi GLXi - 1,3 MPi 97 - k užitku tátovi 130LPG 130L 86 - denní vůz 1000MB MB 69, 1.8.68 Ať mi nikdo neříká, že něco nejde...  Škoda 742 Forever Team
|
| 28.8.07, 21:57 |
|
 |
|
Šemik
Registrován: 21.1.06, 19:58 Příspěvky: 15109 Bydliště: Praha
|
Já šrouby hlavy vezmu závitnicí, závity v bloku závitníkem, vyfoukám a celé to důkladně namažu vazelínou 
_________________ ŠKODA 742 FOREVER TEAM
|
| 28.8.07, 22:09 |
|
 |
|
DRYVER
Registrován: 23.8.06, 22:15 Příspěvky: 2939 Bydliště: Rokytnice u Přerova
|
Šemik píše: Já šrouby hlavy vezmu závitnicí, závity v bloku závitníkem, vyfoukám a celé to důkladně namažu vazelínou 
No ale pokud to namazes moc tak pak tam tu vazelinu budes stlacovat a vyrobis vlastne takovy lis. a muze se stat ze sroub bude uz utahly na moment a pritom bude jeste volny.
_________________ silver line combi 1,3 - 46 kw
O II kombi Look RS
|
| 28.8.07, 23:08 |
|
 |
|
Šemik
Registrován: 21.1.06, 19:58 Příspěvky: 15109 Bydliště: Praha
|
DRYVER píše: Šemik píše: Já šrouby hlavy vezmu závitnicí, závity v bloku závitníkem, vyfoukám a celé to důkladně namažu vazelínou  No ale pokud to namazes moc tak pak tam tu vazelinu budes stlacovat a vyrobis vlastne takovy lis. a muze se stat ze sroub bude uz utahly na moment a pritom bude jeste volny.
Pochybuju ze by ten zavit tak tesnil.
Je to přeci jen M10 
_________________ ŠKODA 742 FOREVER TEAM
|
| 28.8.07, 23:10 |
|
 |
|
DRYVER
Registrován: 23.8.06, 22:15 Příspěvky: 2939 Bydliště: Rokytnice u Přerova
|
Šemik píše: DRYVER píše: Šemik píše: Já šrouby hlavy vezmu závitnicí, závity v bloku závitníkem, vyfoukám a celé to důkladně namažu vazelínou  No ale pokud to namazes moc tak pak tam tu vazelinu budes stlacovat a vyrobis vlastne takovy lis. a muze se stat ze sroub bude uz utahly na moment a pritom bude jeste volny. Pochybuju ze by ten zavit tak tesnil. Je to přeci jen M10 
Favorit je prumeru 11 
_________________ silver line combi 1,3 - 46 kw
O II kombi Look RS
|
| 28.8.07, 23:31 |
|
 |
|
Martin
Registrován: 24.3.06, 19:10 Příspěvky: 3694 Bydliště: Vysočina
|
Já mažu grafitkou.
_________________ ŠKODA 125L LPG, r.v. 1988 béžová
ŠKODA 125L LPG, r.v. 198? červená
|
| 29.8.07, 07:55 |
|
 |
|
cyz
Registrován: 6.5.06, 20:11 Příspěvky: 3262 Bydliště: Uherské Hradiště (Kunovice)
|
Šemik píše: DRYVER píše: Šemik píše: Já šrouby hlavy vezmu závitnicí, závity v bloku závitníkem, vyfoukám a celé to důkladně namažu vazelínou  No ale pokud to namazes moc tak pak tam tu vazelinu budes stlacovat a vyrobis vlastne takovy lis. a muze se stat ze sroub bude uz utahly na moment a pritom bude jeste volny. Pochybuju ze by ten zavit tak tesnil. Je to přeci jen M10 
To se mýlíš, těsní docela dobře a znám dva lidi kterým se podařilo zalomit šroub/y jenom skrz to že z děr nevyfoukali olej.
|
| 29.8.07, 09:43 |
|
 |
|
fert.j
Registrován: 25.10.06, 13:30 Příspěvky: 544 Bydliště: Praha
|
nemazat kdyby to bylo potreba mazat tak to namazou uz ve fabrice!!a pred montazi ty srouby tam zasroubuj co nejhloubs bez hlavy mozna vytahnes jeste bordel
|
| 29.8.07, 09:51 |
|
 |
|
fatal
rejpal
Registrován: 26.4.06, 15:18 Příspěvky: 18477
|
fert.j píše: nemazat kdyby to bylo potreba mazat tak to namazou uz ve fabrice!!a pred montazi ty srouby tam zasroubuj co nejhloubs bez hlavy mozna vytahnes jeste bordel
Ve fabrice mají úplně nový blok a úplně nové šrouby, to už je trochu jiná situace. Jak víš, že to ve fabrice nemažou?
Můj postup: Díry vyčistit, šrouby zašroubovat bez hlavy několikrát na doraz, znova vyčistit, šrouby potřít olejem (aby nestékal, ale aby závity byly mastné), nasadit hlavu, dotahovat.
|
| 29.8.07, 10:12 |
|
 |
|
Kristensen
Registrován: 24.2.07, 10:02 Příspěvky: 6765 Bydliště: Česká Třebová
|
fatal píše: fert.j píše: nemazat kdyby to bylo potreba mazat tak to namazou uz ve fabrice!!a pred montazi ty srouby tam zasroubuj co nejhloubs bez hlavy mozna vytahnes jeste bordel Ve fabrice mají úplně nový blok a úplně nové šrouby, to už je trochu jiná situace. Jak víš, že to ve fabrice nemažou? Můj postup: Díry vyčistit, šrouby zašroubovat bez hlavy několikrát na doraz, znova vyčistit, šrouby potřít olejem (aby nestékal, ale aby závity byly mastné), nasadit hlavu, dotahovat.
Přesně tak.
_________________ JM AUTO-MOTO
Tak jsem všechno prodal a koupil jsem si ojetou P306 a XJ 900 Div
|
| 29.8.07, 11:35 |
|
 |
|
patrik-hp
Registrován: 28.6.06, 20:54 Příspěvky: 3257 Bydliště: Brandýs nad Labem
|
fert.j píše: nemazat kdyby to bylo potreba mazat tak to namazou uz ve fabrice!!a pred montazi ty srouby tam zasroubuj co nejhloubs bez hlavy mozna vytahnes jeste bordel
Nemazat šroub????  To nevim,jestli myslíš vážně 
|
| 29.8.07, 12:52 |
|
 |
|
fert.j
Registrován: 25.10.06, 13:30 Příspěvky: 544 Bydliště: Praha
|
mam dilensky prirucky ze servisu a nikde nepisou ze je mazou...
|
| 29.8.07, 13:15 |
|
 |
|
Reklama
|
 Reklama
|
| |
|
 |
|