jede na tři a nechce startovat...
| Autor |
Zpráva |
|
Dave_Pv
Registrován: 5.11.06, 13:56 Příspěvky: 167 Bydliště: Prostějov
|
A musí tam ten kondík být? Soused totiž do mě valil, že tam být nemusí, že je to jen na odrušení 
_________________ ALFA ROMEO 146 1,9 TD - parádička
AUDI COUPÉ QUATTRO 2,3 20V = pořádná strojovna ( 125 kw )
ŠKODA 120LS, rv 81 - po STK = Už není-totálka , ale né mou vinou
|
| 23.8.07, 16:50 |
|
 |
|
Reklama
|
 Reklama
|
| |
|
 |
|
Martin
Registrován: 24.3.06, 19:10 Příspěvky: 3694 Bydliště: Vysočina
|
No tak ten tam musí nutně být, dodává totiž cívce energii na jiskru.
_________________ ŠKODA 125L LPG, r.v. 1988 béžová
ŠKODA 125L LPG, r.v. 198? červená
|
| 23.8.07, 16:51 |
|
 |
|
Šemik
Registrován: 21.1.06, 19:58 Příspěvky: 15109 Bydliště: Praha
|
Dave_Pv píše: A musí tam ten kondík být? Soused totiž do mě valil, že tam být nemusí, že je to jen na odrušení 
To máš tedy pěknýho souseda
Když tam ten kond nejni jdou kontakty velmi rychle do věčných lovišt a cívka dělá jen takovou velmi malinkou jiskřičku... pokud vůbec 
_________________ ŠKODA 742 FOREVER TEAM
|
| 23.8.07, 17:48 |
|
 |
|
michalkatka
Registrován: 11.2.06, 15:19 Příspěvky: 19160 Bydliště: SR Bratislavský kraj - Senec
|
Šemik píše: Dave_Pv píše: A musí tam ten kondík být? Soused totiž do mě valil, že tam být nemusí, že je to jen na odrušení  To máš tedy pěknýho souseda  Když tam ten kond nejni jdou kontakty velmi rychle do věčných lovišt a cívka dělá jen takovou velmi malinkou jiskřičku... pokud vůbec 
popravde tam ten kondík byť nemusí, ale to je tak na 50m, ten kondík pohlcuje indukčný výboj krorý vznikne pri rozpojení kontaktov, v inukčnej cievke sa pri rozpojení naindukuje napätie aj na sekundári (VN), ale aj na primári a ten pohlcuje ten kondík, ak tam nie je tak oblúk ktorý sa tam vytvorí zničí kontakty tak do 3mim...
_________________ Škoda Favorit 135(136)(G)Lx 93 LPG klima červeň
Nie je všetko tak ako vyzerá - rozdiel je v technike...
http://skoda.panda.cz/forum/viewtopic.php?t=3336
|
| 24.8.07, 09:25 |
|
 |
|
patrik-hp
Registrován: 28.6.06, 20:54 Příspěvky: 3257 Bydliště: Brandýs nad Labem
|
michalkatka píše: Šemik píše: Dave_Pv píše: A musí tam ten kondík být? Soused totiž do mě valil, že tam být nemusí, že je to jen na odrušení  To máš tedy pěknýho souseda  Když tam ten kond nejni jdou kontakty velmi rychle do věčných lovišt a cívka dělá jen takovou velmi malinkou jiskřičku... pokud vůbec  popravde tam ten kondík byť nemusí, ale to je tak na 50m, ten kondík pohlcuje indukčný výboj krorý vznikne pri rozpojení kontaktov, v inukčnej cievke sa pri rozpojení naindukuje napätie aj na sekundári (VN), ale aj na primári a ten pohlcuje ten kondík, ak tam nie je tak oblúk ktorý sa tam vytvorí zničí kontakty tak do 3mim...
Nevím,ale z cívky není snad jiskra ani tak silná jako jiskra v zapalovači.Tak že k zápalu snad ani nemůže dojít.
|
| 24.8.07, 17:23 |
|
 |
|
michalkatka
Registrován: 11.2.06, 15:19 Příspěvky: 19160 Bydliště: SR Bratislavský kraj - Senec
|
patrik-hp píše: michalkatka píše: Šemik píše: Dave_Pv píše: A musí tam ten kondík být? Soused totiž do mě valil, že tam být nemusí, že je to jen na odrušení  To máš tedy pěknýho souseda  Když tam ten kond nejni jdou kontakty velmi rychle do věčných lovišt a cívka dělá jen takovou velmi malinkou jiskřičku... pokud vůbec  popravde tam ten kondík byť nemusí, ale to je tak na 50m, ten kondík pohlcuje indukčný výboj krorý vznikne pri rozpojení kontaktov, v inukčnej cievke sa pri rozpojení naindukuje napätie aj na sekundári (VN), ale aj na primári a ten pohlcuje ten kondík, ak tam nie je tak oblúk ktorý sa tam vytvorí zničí kontakty tak do 3mim... Nevím,ale z cívky není snad jiskra ani tak silná jako jiskra v zapalovači.Tak že k zápalu snad ani nemůže dojít.
tá iskra na kladívkach bez kondíku je indukčného charakteru, na to aby zničila kontakty to stačí... na VN časti skáče iskra vplyvom VN napätia.
aj klasické relátka majú ochrannú diódu kôli prepätiu pri vypnutí, dáva sa na cievku v zápornom smere...
_________________ Škoda Favorit 135(136)(G)Lx 93 LPG klima červeň
Nie je všetko tak ako vyzerá - rozdiel je v technike...
http://skoda.panda.cz/forum/viewtopic.php?t=3336
|
| 25.8.07, 07:17 |
|
 |
|
Kdo je online |
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků |
|
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru Nemůžete odpovídat v tomto fóru Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
|
|