| Autor |
Zpráva |
|
toby
Registrován: 12.8.07, 11:54 Příspěvky: 24 Bydliště: Opava
|
 škubání při startu
Nazdar všichni,mám takový menší problém s moji škodou 120 (rv.87), když už nastartuje tak nehorázně škube než se porádně rozjede. Aby to nechcíplo hned při startu tak musím mít plyn skoro naplno a i pak, na dvojku to s málo plynem hodně cuká. Byl jsem rád že sem s tím včera večer dojel vůbec domů...i když sem musel v puli cesty zastavit, protože (pravděpodobně) z výfuku šly jiskry, a to docela dost...a smrdělo to jako spálená uměla hmota.
Podotýkám že jsem zatím co se týče aut úplný laik a tu škodovku mám teprve týden  ale rychle se učím
dík za rady
|
| 12.8.07, 12:18 |
|
 |
|
Reklama
|
 Reklama
|
| |
|
 |
|
Jarda S.
Dřevák na focení, neumí ostřit
Registrován: 19.7.06, 20:40 Příspěvky: 27259 Bydliště: Netolice největší prdel v republice
|
předstih 
_________________ Nissan Navara D40 Passat 96kw Felda 1.3BMM combi LPG ve stavu klinické smrti čeká na konec
|
| 12.8.07, 12:20 |
|
 |
|
toby
Registrován: 12.8.07, 11:54 Příspěvky: 24 Bydliště: Opava
|
hmm...a dalo by se tady popsat jak na to abych si to sám mohl seřídit? myslíš že bych to zvládl opravit, když tomu houby rozumím
|
| 12.8.07, 12:45 |
|
 |
|
ventYl
Registrován: 25.1.07, 23:48 Příspěvky: 6704 Bydliště: Kosice
|
quick howto je asi take, ze:
1) zhodis vicko rozdelovaca
2) nastavis klukovy hriadel tak, aby bol palec rozdelovaca pred prvym valcom (na vicku, alebo rozdelovaci je ryska oznacujuca prvy valec)
3) klukovy hriadel sa otaca v smere hodinovych ruciciek
4) podla stupnice pri prirube na bloku a zareze na remenici nastavis klukovku do polohy 7 stupnov pred HU (ryska na remenici musi byt v polohe 7 stupnov od praveho konca stupnice
5) na rozdelovaci je fixacna srubka, ktora sa da povolit a telesom rozdelovaca sa da kyvat
6) zapnes zapalovanie a rozdelovac natocis do polohy, kedy dava iskru (kladivko sa odtrhava od kontaktu)
7) zafixujes
 nahodis vicko, odskusas
pozn: netusim, kolko stupnov je kazda ryska na stupnici na bloku (poradi niekto iny)
pozn.2: rozdelovac netreba vyberat, staci ho uvolnit
tych 7 st. je pre Fako motor, v sekcii uzitecne odkazy je hodnota zakladneho predstihu pre 120tku v knihe Andrt - Skoda 105/120/125/13x 
_________________ This is Linux land, on silent nights you can hear Windows machines rebooting. (--)))o-») Skoda Rapid 136 r.v.1989 biely OOOO Audi 80 2.3E r.v. 1993 - Vopruz durch Technik [H] Honda HR-V 4x4 r.v. 2000 - mula Skoda 742 Forever Team
|
| 12.8.07, 12:53 |
|
 |
|
jindra
Registrován: 13.1.07, 00:34 Příspěvky: 478 Bydliště: hodonínsko,zarazice
|
pozn: netusim, kolko stupnov je kazda ryska na stupnici na bloku (poradi niekto iny)
[/quote]
jeden dílek je 5 stupňú
_________________ ŠKODA octavia => ŠKODA octavia super => ŠKODA 110L => ŠKODA 105L =>ŠKODA 120LS
=>ŠKODA 125L šedá r.v. 1989
Škoda 742 Forever Team
Ford Focus - 1,8 TDDi - 66kW - 1/2001 - Hatchback - Gold http://forum.ford-focus.cz/viewtopic.php?t=9450
|
| 12.8.07, 13:01 |
|
 |
|
spartra
Registrován: 3.3.06, 22:13 Příspěvky: 1331 Bydliště: královehradecký kraj
|
je to značený ne 0 - iiii 5 iiii 10 iiii 15
_________________ š 105 s, 50kw, LPG r.v. 5 - 85
|
| 12.8.07, 13:02 |
|
 |
|
toby
Registrován: 12.8.07, 11:54 Příspěvky: 24 Bydliště: Opava
|
Tak pánové, jenom pro upřesnění...auto jede úplně normálně (to znamená že příznaky z prvního příspěvku nexistují) v případě že je zapnutý sytič!! Jakmile ho vypnu, okamžitě auto začne škubat atd..
Takže se chci zeptat, pořád je diagnóza předstih????
|
| 14.8.07, 12:31 |
|
 |
|
Radic
Registrován: 19.5.07, 16:50 Příspěvky: 3202 Bydliště: Bánov (okr. Uh. Hradiště)
|
a skube jen za studena nebo i zahrate?
_________________ Škoda 135 Rapid Ford S-max TDCi Volvo S60 AWDoff 2.4T Škoda 742 Forever Team Škoda TW Coupe Club
|
| 14.8.07, 13:34 |
|
 |
|
Jarda S.
Dřevák na focení, neumí ostřit
Registrován: 19.7.06, 20:40 Příspěvky: 27259 Bydliště: Netolice největší prdel v republice
|
tohle mi dělal vejfuk 
_________________ Nissan Navara D40 Passat 96kw Felda 1.3BMM combi LPG ve stavu klinické smrti čeká na konec
|
| 14.8.07, 13:36 |
|
 |
|
toby
Registrován: 12.8.07, 11:54 Příspěvky: 24 Bydliště: Opava
|
Radic píše: a skube jen za studena nebo i zahrate? i zahřáté právě  .... prostě vím že to není normální protože mi ta stodvacka ani za studeneho startu tak neškubala Sadra17 píše: tohle mi dělal vejfuk 
možná s tím má společného něco i výfuk, psal sem že z toho lítaly jiskry jak něco, myslel sem že tahám něco po cestě, ale všechno bylo v pohodě až na to škubání...ale jak říkám, když je zapnutý sytič tak jedu jako s medem
|
| 14.8.07, 14:10 |
|
 |
|
Martin
Registrován: 24.3.06, 19:10 Příspěvky: 3694 Bydliště: Vysočina
|
Řekl bych, že máš rozhozený karburátor (bohatost), nejlepší by bylo vyčistit ho, dát nové gumové díly a nechat si ho nastavit.
_________________ ŠKODA 125L LPG, r.v. 1988 béžová
ŠKODA 125L LPG, r.v. 198? červená
|
| 14.8.07, 14:46 |
|
 |
|
Jarda S.
Dřevák na focení, neumí ostřit
Registrován: 19.7.06, 20:40 Příspěvky: 27259 Bydliště: Netolice největší prdel v republice
|
toby píše: Sadra17 píše: tohle mi dělal vejfuk  možná s tím má společného něco i výfuk, psal sem že z toho lítaly jiskry jak něco, myslel sem že tahám něco po cestě, ale všechno bylo v pohodě až na to škubání...ale jak říkám, když je zapnutý sytič tak jedu jako s medem
jo přesně tohle mi to dělalo se sytičem to v pohodě jelo ale bez sytiče se to hned zašlo dusit
_________________ Nissan Navara D40 Passat 96kw Felda 1.3BMM combi LPG ve stavu klinické smrti čeká na konec
|
| 14.8.07, 14:49 |
|
 |
|
Jarda S.
Dřevák na focení, neumí ostřit
Registrován: 19.7.06, 20:40 Příspěvky: 27259 Bydliště: Netolice největší prdel v republice
|
Martin píše: Řekl bych, že máš rozhozený karburátor (bohatost), nejlepší by bylo vyčistit ho, dát nové gumové díly a nechat si ho nastavit.
a přicpanej vejfuk ti nerozhodí směs ve válci ? 
_________________ Nissan Navara D40 Passat 96kw Felda 1.3BMM combi LPG ve stavu klinické smrti čeká na konec
|
| 14.8.07, 14:50 |
|
 |
|
Martin
Registrován: 24.3.06, 19:10 Příspěvky: 3694 Bydliště: Vysočina
|
Sadra17 píše: a přicpanej vejfuk ti nerozhodí směs ve válci ? 
A já jsem snad tvrdil že jo?
_________________ ŠKODA 125L LPG, r.v. 1988 béžová
ŠKODA 125L LPG, r.v. 198? červená
|
| 14.8.07, 15:11 |
|
 |
|
toby
Registrován: 12.8.07, 11:54 Příspěvky: 24 Bydliště: Opava
|
Tak dneska se mi na to díval kámoš, vyčistily jsme svíčky, pak mi tam i něco poštěloval, ale nic moc to nepomohlo...pořád se to dusí...taky říkal že by to mohlo být tím karurátorem..asi s tím zajedu do opravny, prej tady je jeden týpek, a že je i docela levnej
Jinak mě docela i štve že mi to při neutrálu tak šíleně řve...zůstavá tam i 3000 ot....jako by se nevracel plyn?? Ale pedál je v pohodě nahoře
|
| 14.8.07, 22:14 |
|
 |
|
Reklama
|
 Reklama
|
| |
|
 |
|
Kdo je online |
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků |
|
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru Nemůžete odpovídat v tomto fóru Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
|
|