| Autor |
Zpráva |
|
nomme
Registrován: 10.4.07, 21:26 Příspěvky: 8
|
 Uchlastani skodovky
Asi blba otazka, ale jak uchlastat skodovku s karburatorem? Diky
|
| 30.5.07, 14:13 |
|
 |
|
Reklama
|
 Reklama
|
| |
|
 |
|
Matthes
Hliník navždy.
Registrován: 20.6.06, 17:43 Příspěvky: 17651 Bydliště: Praha západ
|
No bud to muzes mit spatne serizeny, ze tam jde furt moc benzinu  a prechlastava se to.
Nebo treba pri startu mockrat seslapnes plyn a ono to uz pak vubec nechytne dokud se benzin neodpari 
_________________ Zbrane zabijeji!
Liga za čisté silnice: pumpičkářům pumpičkou přes koule.
|
| 30.5.07, 14:20 |
|
 |
|
nomme
Registrován: 10.4.07, 21:26 Příspěvky: 8
|
Sytic na to nema vliv?
|
| 30.5.07, 14:21 |
|
 |
|
hans
von GLEXR
Registrován: 10.1.06, 20:49 Příspěvky: 1246 Bydliště: Písek, v Plzni bylo krásně
|
nomme píše: Sytic na to nema vliv?
Když otevřeš ohřátýmu motoru sytič, taky to uchlastáš - jak psal Matthes, pustíš tam moc paliva.
_________________ 1) Fiat Doblo 263 Maxi Combi 1,6 JTD 2) Sarah - Škoda 105 S 3) Fiat Ducato 2,0 JTD - Arbeitwerk
Škoda 742 Forever Team
|
| 30.5.07, 14:41 |
|
 |
|
Matthes
Hliník navždy.
Registrován: 20.6.06, 17:43 Příspěvky: 17651 Bydliště: Praha západ
|
Ano, sytic pouze na studeny motor, teply se startuje tak, ze musis najit co auto chce  moji vyhovuje startovat a do toho proslapnout plyn nazem a uz to jede napoprve  Nesmis mit vytahnuty viko karbu od filtrboxu 
_________________ Zbrane zabijeji!
Liga za čisté silnice: pumpičkářům pumpičkou přes koule.
|
| 30.5.07, 14:44 |
|
 |
|
Peter50kw
Registrován: 13.1.06, 11:30 Příspěvky: 1467 Bydliště: Košice
|
O co ti ide?
|
| 30.5.07, 15:34 |
|
 |
|
Kachnis
Moderátor
Registrován: 8.6.06, 11:31 Příspěvky: 10612 Bydliště: Strupčice-Chomutovsko
|
jde mu o to ze se chtel zeptat  treba se mu neco stalo a myslel si ze to uchlastal, taxe zeptal, jaxe to da uchlastat 
_________________ 742 8ti modelů,2 Rapidy, Feliciaq, TAZ 1500, škoda ForMan,Felicia Š 742 Forever Team, htp never team,Zakladajici clen Klubu ostrych motoru Kdyz do sveta,tak s litinou.. http://kachnis.techsajt.cz
|
| 30.5.07, 15:42 |
|
 |
|
nomme
Registrován: 10.4.07, 21:26 Příspěvky: 8
|
Jak startovat, kdyz jsem ujel treba 20 km a nechal to potom stat 2 hodinky. Teplota venku cca 20C. Se syticem nebo bez, je motor uz studeny?
|
| 30.5.07, 15:51 |
|
 |
|
hans
von GLEXR
Registrován: 10.1.06, 20:49 Příspěvky: 1246 Bydliště: Písek, v Plzni bylo krásně
|
nomme píše: Jak startovat, kdyz jsem ujel treba 20 km a nechal to potom stat 2 hodinky. Teplota venku cca 20C. Se syticem nebo bez, je motor uz studeny?
To snad poznáš podle teploměru chladicí kapaliny  Třeba můj motor jde starovat bez sytiče, pokud má podle budíku ještě aspoň 40°C. Jak má míň, natočím na sytič a v tomhle teplým počasí hned vypnu... Ale každej motor se chová jinak, záleží na jeho seřízení... Musíš to zkusit.
_________________ 1) Fiat Doblo 263 Maxi Combi 1,6 JTD 2) Sarah - Škoda 105 S 3) Fiat Ducato 2,0 JTD - Arbeitwerk
Škoda 742 Forever Team
|
| 30.5.07, 15:54 |
|
 |
|
nomme
Registrován: 10.4.07, 21:26 Příspěvky: 8
|
Mam rapida a tam nejsou napsany stupne. Jsou tam barvy - prazdno  , bila a cervena. Takze kdyz to je v bile tak bez sytice?
|
| 30.5.07, 15:58 |
|
 |
|
hans
von GLEXR
Registrován: 10.1.06, 20:49 Příspěvky: 1246 Bydliště: Písek, v Plzni bylo krásně
|
nomme píše: Mam rapida a tam nejsou napsany stupne. Jsou tam barvy - prazdno  , bila a cervena. Takze kdyz to je v bile tak bez sytice?
Tak prostě jakmile se ti rafička aspoň trochu pohne z klidový pozice, zkus to bez sytiče. Pokud ne, použij sytič.
I ten teplej motor se ale startuje různě - některý chytne bez plynu, někdo potřebuje prošlápnout na podlahu, někdo jen ťuknout na plyn... Musíš na to přijít.
_________________ 1) Fiat Doblo 263 Maxi Combi 1,6 JTD 2) Sarah - Škoda 105 S 3) Fiat Ducato 2,0 JTD - Arbeitwerk
Škoda 742 Forever Team
|
| 30.5.07, 16:00 |
|
 |
|
Luboš
Registrován: 8.1.06, 02:11 Příspěvky: 286 Bydliště: ČR
|
To je otázka... Ohřáté motory s karburátory se většinou startují se sešlápnutým plynovým pedálem, jinak je riziko, že se to opravdu "uchlastá". Může k tomu dojít i pokud se studený motor dlouho startuje na sytič a vůbec to nemá snahu chytnout.
|
| 30.5.07, 23:49 |
|
 |
|
solista
Registrován: 9.4.06, 11:00 Příspěvky: 226 Bydliště: Praha-Lipence
|
je to tak, kaýdej si to musí najít sám, třeba moje starý LSko stačilo zastudena 1x prošlápnout, hned po naskočení plynem přidat na cca 2000 rpm a po 10 sekundách to jelo. A to jenom proto, že sem utrhnul lanko od sytiče  . A za tepla to stačilo jenom lehce pošimrat.
_________________ Š120LS, rv. 84, červená, čeká na dvorku až se rozpadne už není
Rapid 130, rv. 88, červenej, stav jakštakš ujde - prodáno škodaři
Nissan 200SX S13, rv.89, tmavě modrá, jezdí jak splašenej, 1,8l, 124kW
|
| 31.5.07, 00:17 |
|
 |
|
ferrari
Registrován: 7.5.06, 20:16 Příspěvky: 9236 Bydliště: Partizánske
|
nomme píše: Jak startovat, kdyz jsem ujel treba 20 km a nechal to potom stat 2 hodinky. Teplota venku cca 20C. Se syticem nebo bez, je motor uz studeny?
jednoznačne bez sýtiča...keď je 20 st tak aj po 24 hodinách naštartujem bez sýtiča...po 2 hodinách iste bez sýtiča..
_________________ Kilecko Zmenilo majiteľa... Embucha = moja 125ka znova žije Hybridka = R.I.P. Megane 1,9D AR 156 1,9 JTD; AR 159 SW 1,9 JTD; AR 146 1,6 Twin Spark 88kW, ´97
|
| 31.5.07, 20:46 |
|
 |
|
Peter50kw
Registrován: 13.1.06, 11:30 Příspěvky: 1467 Bydliště: Košice
|
Sahni si na motor, ak je este teply, daj malinko plynu a startuj. Tie veci sa ale dost lisia, dnes je uz kazda skodovka ina.
|
| 31.5.07, 23:14 |
|
 |
|
Reklama
|
 Reklama
|
| |
|
 |
|
Kdo je online |
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků |
|
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru Nemůžete odpovídat v tomto fóru Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
|
|