| Autor |
Zpráva |
|
solista
Registrován: 9.4.06, 11:00 Příspěvky: 226 Bydliště: Praha-Lipence
|
 na kolik to vytočíte?
Na kolik vytočíte rapida 130? Mě to přijde divný, končim v 5000, a u starýho LSka sem končil v 6500. A taky mi přijde divný, že na 3jku dám 120. Je to normální a nebo to je nějaký porouchaný?
_________________ Š120LS, rv. 84, červená, čeká na dvorku až se rozpadne už není
Rapid 130, rv. 88, červenej, stav jakštakš ujde - prodáno škodaři
Nissan 200SX S13, rv.89, tmavě modrá, jezdí jak splašenej, 1,8l, 124kW
|
| 30.5.07, 13:06 |
|
 |
|
Reklama
|
 Reklama
|
| |
|
 |
|
Šemik
Registrován: 21.1.06, 19:58 Příspěvky: 15109 Bydliště: Praha
|
Tak jednou při studenym startu na plný sytič se mi kousla klapka 1. stupně (zůstala otevřená) a hned jak to chytlo tak se otáčkoměr ustálil v 7000 ot/min  Ale to už tam bylo ETZ z favo
Když ti motor nepřeleze ani naprázdno 5000 tak bude něco špatně - od předstihu po ventily.
_________________ ŠKODA 742 FOREVER TEAM
|
| 30.5.07, 13:14 |
|
 |
|
solista
Registrován: 9.4.06, 11:00 Příspěvky: 226 Bydliště: Praha-Lipence
|
Šemik píše: Tak jednou při studenym startu na plný sytič se mi kousla klapka 1. stupně (zůstala otevřená) a hned jak to chytlo tak se otáčkoměr ustálil v 7000 ot/min  Ale to už tam bylo ETZ z favo Když ti motor nepřeleze ani naprázdno 5000 tak bude něco špatně - od předstihu po ventily. já si spíš myslim, že to je blbej otáčkoměr, protože abych točil na 4ku 60 při nějakejch ani ne 2000 mi přijde divný. A nebo sem zvyklej se starý 120-4q-4,22
_________________ Š120LS, rv. 84, červená, čeká na dvorku až se rozpadne už není
Rapid 130, rv. 88, červenej, stav jakštakš ujde - prodáno škodaři
Nissan 200SX S13, rv.89, tmavě modrá, jezdí jak splašenej, 1,8l, 124kW
|
| 30.5.07, 13:25 |
|
 |
|
hans
von GLEXR
Registrován: 10.1.06, 20:49 Příspěvky: 1246 Bydliště: Písek, v Plzni bylo krásně
|
Ty cca 2000 na čtyřku při 60 mi na dlouhý převodovce připadají adekvátní.
Kdyžtak zkus tenhle přepočet, podle toho si to zkontroluj:
http://skoda.panda.cz/clanek.php3?id=115
_________________ 1) Fiat Doblo 263 Maxi Combi 1,6 JTD 2) Sarah - Škoda 105 S 3) Fiat Ducato 2,0 JTD - Arbeitwerk
Škoda 742 Forever Team
|
| 30.5.07, 14:40 |
|
 |
|
Kachnis
Moderátor
Registrován: 8.6.06, 11:31 Příspěvky: 10612 Bydliště: Strupčice-Chomutovsko
|
zkus svicky,karbec,predstih,kladivka, viko rozdelovace..
_________________ 742 8ti modelů,2 Rapidy, Feliciaq, TAZ 1500, škoda ForMan,Felicia Š 742 Forever Team, htp never team,Zakladajici clen Klubu ostrych motoru Kdyz do sveta,tak s litinou.. http://kachnis.techsajt.cz
|
| 30.5.07, 15:32 |
|
 |
|
Peter50kw
Registrován: 13.1.06, 11:30 Příspěvky: 1467 Bydliště: Košice
|
Rapid ma dlhsie prevody
|
| 30.5.07, 15:35 |
|
 |
|
ventYl
Registrován: 25.1.07, 23:48 Příspěvky: 6704 Bydliště: Kosice
|
Peter50kw píše: Rapid ma dlhsie prevody
prevody 1 2 3 ma rovnake, ma iny staly prevod, co mu meni sprevodovanie.
60 na 4 @ 2000 otacok je tak cca dobre, ja som maval podla otackomera nieco cez 2200, ale u 105GL.
inac pri beznej prevadzke to mne slo vytocit aj do 5500 a potom to davalo cca tachometrovych 130
_________________ This is Linux land, on silent nights you can hear Windows machines rebooting. (--)))o-») Skoda Rapid 136 r.v.1989 biely OOOO Audi 80 2.3E r.v. 1993 - Vopruz durch Technik [H] Honda HR-V 4x4 r.v. 2000 - mula Skoda 742 Forever Team
|
| 30.5.07, 16:19 |
|
 |
|
Matthes
Hliník navždy.
Registrován: 20.6.06, 17:43 Příspěvky: 17651 Bydliště: Praha západ
|
ventYl píše: Peter50kw píše: Rapid ma dlhsie prevody prevody 1 2 3 ma rovnake, ma iny staly prevod, co mu meni sprevodovanie. 60 na 4 @ 2000 otacok je tak cca dobre, ja som maval podla otackomera nieco cez 2200, ale u 105GL. inac pri beznej prevadzke to mne slo vytocit aj do 5500 a potom to davalo cca tachometrovych 130
Prevody 1 2 3 sou stejny ale rozvody ma rapid 3,9 a ostatni 4,22 
_________________ Zbrane zabijeji!
Liga za čisté silnice: pumpičkářům pumpičkou přes koule.
|
| 30.5.07, 16:20 |
|
 |
|
Kachnis
Moderátor
Registrován: 8.6.06, 11:31 Příspěvky: 10612 Bydliště: Strupčice-Chomutovsko
|
no proste na 2ku a 3ku to musi jit pres 5000 vytocit,jinak je motor nemocnej...
_________________ 742 8ti modelů,2 Rapidy, Feliciaq, TAZ 1500, škoda ForMan,Felicia Š 742 Forever Team, htp never team,Zakladajici clen Klubu ostrych motoru Kdyz do sveta,tak s litinou.. http://kachnis.techsajt.cz
|
| 30.5.07, 16:28 |
|
 |
|
Matthes
Hliník navždy.
Registrován: 20.6.06, 17:43 Příspěvky: 17651 Bydliště: Praha západ
|
kachnis píše: no proste na 2ku a 3ku to musi jit pres 5000 vytocit,jinak je motor nemocnej...
No me se jednou pevedlo jednicku vytocit asi na 7000rpm  proti jelo auto a predemnou kropici vuz jedouci asi 5kmph
kachnisi  kde mas obrazek auta 
_________________ Zbrane zabijeji!
Liga za čisté silnice: pumpičkářům pumpičkou přes koule.
|
| 30.5.07, 16:46 |
|
 |
|
Viky
Pan Kapitán
Registrován: 10.1.06, 13:49 Příspěvky: 12166 Bydliště: Tynec n.L.
|
kachnis píše: no proste na 2ku a 3ku to musi jit pres 5000 vytocit,jinak je motor nemocnej...
Souhlas. Ale je predevsim potreba zjistit co keca. U stalyho prevodu 3.9 odpovida 5000ot na trojku 103km/h, takze 120 je asi 5800... Mne treba keca otackomer v Rapidu na 5000rpm asi 500 do plusu.
Jinak 120LS si myslim ze jde vytocit malinko lip nez seriova 130ka.
_________________ Forman 1994 Million Edition "Frankie" Rapid 120/1985 "Eda" - BAZ 120R Škoda 742 Forever Team - 
Cvokárium: Youtube Instagram
|
| 30.5.07, 16:49 |
|
 |
|
jizíček
Registrován: 10.8.06, 22:50 Příspěvky: 926 Bydliště: Malé Březno,Most
|
jak vlastne poznam jaky mam prevod na prevodovce ?? 5Q krome otacek a rychlosti ... je to nekde na prevodovce napsany ??
_________________ Favorit 135 BMM r.v. 94 - odhlašený
VW Golf III combi, 1.9 tdi, r.v. 97
Škoda 742 Forever Team
|
| 30.5.07, 17:18 |
|
 |
|
Matthes
Hliník navždy.
Registrován: 20.6.06, 17:43 Příspěvky: 17651 Bydliště: Praha západ
|
jizíček píše: jak vlastne poznam jaky mam prevod na prevodovce ?? 5Q krome otacek a rychlosti ... je to nekde na prevodovce napsany ??
Neni to napsany, musis pocitat zuby na diferaku, ale myslim, ze pokud se v tom nikdo nehrabal, tak kyvky maj 4,22 a vlecky 3,9 
_________________ Zbrane zabijeji!
Liga za čisté silnice: pumpičkářům pumpičkou přes koule.
|
| 30.5.07, 17:26 |
|
 |
|
Jarda S.
Dřevák na focení, neumí ostřit
Registrován: 19.7.06, 20:40 Příspěvky: 27259 Bydliště: Netolice největší prdel v republice
|
nejvíc 6000 ale to bylo maximálně 2x 
_________________ Nissan Navara D40 Passat 96kw Felda 1.3BMM combi LPG ve stavu klinické smrti čeká na konec
|
| 30.5.07, 17:43 |
|
 |
|
Kachnis
Moderátor
Registrován: 8.6.06, 11:31 Příspěvky: 10612 Bydliště: Strupčice-Chomutovsko
|
kachnisi  kde mas obrazek auta  [/quote]
nekdo mi ho sebral, ale spouste dalsich chybi taky...vcetne Tebe..  asi zase nejaka TW anomalie...
_________________ 742 8ti modelů,2 Rapidy, Feliciaq, TAZ 1500, škoda ForMan,Felicia Š 742 Forever Team, htp never team,Zakladajici clen Klubu ostrych motoru Kdyz do sveta,tak s litinou.. http://kachnis.techsajt.cz
|
| 30.5.07, 17:54 |
|
 |
|
Reklama
|
 Reklama
|
| |
|
 |
|
Kdo je online |
Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 14 návštevníků |
|
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru Nemůžete odpovídat v tomto fóru Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
|
|