| Autor |
Zpráva |
|
SM
Registrován: 16.11.06, 12:44 Příspěvky: 441 Bydliště: ČR, Letovice
|
 Výměna převodovky
Zdarec.
Chtěl jsem se zeptat, jestli se dá nějak normálně přehodit převodovka ze 125-ky EMka do 120-ky užovky....?
Emko je širší a tak by mě zajímalo co s nápravama atd.
Díky SM.
_________________ Škoda 120L, r.v. 1987 (prodáno)
Škoda 130L, r.v. 1986 "silver style" , motor favorit, lpg
Škoda Forman r.v. 1992, 140tis. km, garážované, servisované
Ford Escort 1,6 16V 1996 silver (na prodej)
|
| 4.4.07, 20:07 |
|
 |
|
Reklama
|
 Reklama
|
| |
|
 |
|
Jarda S.
Dřevák na focení, neumí ostřit
Registrován: 19.7.06, 20:40 Příspěvky: 27259 Bydliště: Netolice největší prdel v republice
|
liší se jenom poloosy 
_________________ Nissan Navara D40 Passat 96kw Felda 1.3BMM combi LPG ve stavu klinické smrti čeká na konec
|
| 4.4.07, 20:10 |
|
 |
|
Jarda S.
Dřevák na focení, neumí ostřit
Registrován: 19.7.06, 20:40 Příspěvky: 27259 Bydliště: Netolice největší prdel v republice
|
_________________ Nissan Navara D40 Passat 96kw Felda 1.3BMM combi LPG ve stavu klinické smrti čeká na konec
|
| 4.4.07, 20:17 |
|
 |
|
Kristensen
Registrován: 24.2.07, 10:02 Příspěvky: 6765 Bydliště: Česká Třebová
|
Nic s nápravama, vytáhneš převodovku a hodíš tam jinou jen nevím jestli se na užovku vejde protože 5q má větší zadní víko a potřebuješ k tomu tu tyč řazení co vede tunelem ke klacku a jsou dvě verze 5ti rychlostních tyčí jedna je s kostí a jedna má kloub jako obyč 4q jen je dlouhá jako pětirychlostní a myslím že na tu s kostí by jsi musel vyměnit i ty brejle v tunelu u převodovky jak ti kolem toho jdou do auta lanovody a hadice na topení.
_________________ JM AUTO-MOTO
Tak jsem všechno prodal a koupil jsem si ojetou P306 a XJ 900 Div
|
| 4.4.07, 21:06 |
|
 |
|
Kristensen
Registrován: 24.2.07, 10:02 Příspěvky: 6765 Bydliště: Česká Třebová
|
Jinak nouzovka zkrátit 4q tyč na straně u řadicí páky, prostě uříznout rozplácnout a vyvrtat díru
_________________ JM AUTO-MOTO
Tak jsem všechno prodal a koupil jsem si ojetou P306 a XJ 900 Div
|
| 4.4.07, 21:07 |
|
 |
|
Peter50kw
Registrován: 13.1.06, 11:30 Příspěvky: 1467 Bydliště: Košice
|
Do uzovky 5q nevojde. Musis dat Mkovu nadrz a klampiarsky upravit kastlu.
|
| 4.4.07, 22:35 |
|
 |
|
Thobiash
Registrován: 13.7.06, 06:37 Příspěvky: 675 Bydliště: Kyšice
|
Peter50kw píše: Do uzovky 5q nevojde. Musis dat Mkovu nadrz a klampiarsky upravit kastlu.
Kastli užovky netřeba upravovat pokud je vyrobena v letech 1984-1989; upravit je nutno pouze 1977-1983. Každopádně "pětikvaltovou" nádrž na pětikvaltovou převodovku je samozřejmost.
_________________ Škoda "Julia alias Černá" 120L 89´ R.I.P. http://www.youtube.com/watch?v=VYLFkT5jMZI
|
| 5.4.07, 00:36 |
|
 |
|
Kristensen
Registrován: 24.2.07, 10:02 Příspěvky: 6765 Bydliště: Česká Třebová
|
s tou nádrží jsem se nezmiňoval páč už v jednom tématu jsem psal postřehy (zkušenosti nebo prasárny) lidí kolem sebe, někdo tvrdí že se to vejde, někdo zase vezme kus dřeva a kladivo a nádrž poupraví, já zastávám názor že vyměnit.
_________________ JM AUTO-MOTO
Tak jsem všechno prodal a koupil jsem si ojetou P306 a XJ 900 Div
|
| 5.4.07, 02:01 |
|
 |
|
Bukaj
Registrován: 22.1.06, 19:44 Příspěvky: 4747 Bydliště: Černíky
|
Thobiash píše: Peter50kw píše: Do uzovky 5q nevojde. Musis dat Mkovu nadrz a klampiarsky upravit kastlu. Kastli užovky netřeba upravovat pokud je vyrobena v letech 1984-1989; upravit je nutno pouze 1977-1983. Každopádně "pětikvaltovou" nádrž na pětikvaltovou převodovku je samozřejmost.
No, ale "užovka" označuje pouze škodovky od 1976 do 1983... 
_________________ Å 130 L 86 - cestovní limuzína Levandulka 1000 MBG De Luxe 67 - v renovaci Felda Combi GLXi - 1,3 MPi 97 - k užitku tátovi 130LPG 130L 86 - denní vůz 1000MB MB 69, 1.8.68 Ať mi nikdo neříká, že něco nejde...  Škoda 742 Forever Team
|
| 5.4.07, 02:48 |
|
 |
|
Drak
Registrován: 29.8.06, 20:14 Příspěvky: 3060 Bydliště: Olomouc
|
Teď sem to chtěl napsat, že v r 84 ukončili výrobu užovek a nastoupil nový model.
_________________ Už tu nejsem, s fórem mi vlezte na hrb. Co jsem měl rozřešeno dořeště prosím přes drak@drakk.eu
|
| 5.4.07, 06:25 |
|
 |
|
Thobiash
Registrován: 13.7.06, 06:37 Příspěvky: 675 Bydliště: Kyšice
|
Bukaj píše: Thobiash píše: Peter50kw píše: Do uzovky 5q nevojde. Musis dat Mkovu nadrz a klampiarsky upravit kastlu. Kastli užovky netřeba upravovat pokud je vyrobena v letech 1984-1989; upravit je nutno pouze 1977-1983. Každopádně "pětikvaltovou" nádrž na pětikvaltovou převodovku je samozřejmost. No, ale "užovka" označuje pouze škodovky od 1976 do 1983... 
Tak to čtěte bez červenýho, no  .
_________________ Škoda "Julia alias Černá" 120L 89´ R.I.P. http://www.youtube.com/watch?v=VYLFkT5jMZI
|
| 5.4.07, 10:12 |
|
 |
|
Kachnis
Moderátor
Registrován: 8.6.06, 11:31 Příspěvky: 10612 Bydliště: Strupčice-Chomutovsko
|
nejsou jiny i zadni trubky pro vodu ???
_________________ 742 8ti modelů,2 Rapidy, Feliciaq, TAZ 1500, škoda ForMan,Felicia Š 742 Forever Team, htp never team,Zakladajici clen Klubu ostrych motoru Kdyz do sveta,tak s litinou.. http://kachnis.techsajt.cz
|
| 5.4.07, 13:39 |
|
 |
|
Viky
Pan Kapitán
Registrován: 10.1.06, 13:49 Příspěvky: 12166 Bydliště: Tynec n.L.
|
kachnis píše: nejsou jiny i zadni trubky pro vodu ???
Myslim ze jenom jedna je jina, ale ano, jsou.
_________________ Forman 1994 Million Edition "Frankie" Rapid 120/1985 "Eda" - BAZ 120R Škoda 742 Forever Team - 
Cvokárium: Youtube Instagram
|
| 5.4.07, 14:00 |
|
 |
|
CROWACK
Registrován: 4.3.07, 22:36 Příspěvky: 10254 Bydliště: kósek vod Jevička
|
"Klempířská úprava kastle"-vyrumpat kladivem, krátký řadící táhlo a 5q nádrž. Ende...
_________________ "Now Kato, warm up the silver hornet!" | crowack@jabber.org
|
| 7.4.07, 23:20 |
|
 |
|
Martin91
Registrován: 18.1.07, 15:16 Příspěvky: 4588 Bydliště: Citov Ol.Kraj
|
 ....
bracha taky daval 5q z M a musel tam jeste udelat tu klepirkou praci u toho tunelu druhou nadrz a radici paku a taky brejle( vse sam. z M) a je to v klidu radici tyc stala 200,- a ten karosarskej dil si vyrezal na vraku za 100,- ale myslim ze na dobrym vrakacu by ti to dalo jen za vyrezani ale to je drobnost a nadrz do 500,-a na tyden prace ale ne od rana jen po odpolenich
|
| 8.4.07, 19:41 |
|
 |
|
Reklama
|
 Reklama
|
| |
|
 |
|