Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 22.6.26, 09:26



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 
 Divný zvuk motoru po startu 
Autor Zpráva

Registrován: 6.3.07, 13:42
Příspěvky: 21
Bydliště: Litoměřice
Příspěvek Divný zvuk motoru po startu
Zdravím,
mám Favorita 136. Když stojí několik hodin a ja ho našlapnu tak se ozve podivné "chroupání" :oops: . Jakmile zhasne kontrolka tlaku oleje tak to přestane. Nevím čím to může být :roll: :?: . Zvuk jde od místa kde jsou rozvody. Motor ma nejeto cca 130tisíc.


2.4.07, 08:47
Profil
Příspěvek Reklama

   

Registrován: 9.2.07, 15:16
Příspěvky: 9049
Příspěvek 
nemáš málo oleje???? špatně ti to maže než se olej dostane všude kam má....A co nastartováni na teplém motoru kdy olej ještě neskape¨???


2.4.07, 09:17
Profil

Registrován: 6.3.07, 13:42
Příspěvky: 21
Bydliště: Litoměřice
Příspěvek 
škoda 105 na 120 píše:
nemáš málo oleje???? špatně ti to maže než se olej dostane všude kam má....A co nastartováni na teplém motoru kdy olej ještě neskape¨???

Olej tam je, na teplém motoru to nedělá. :roll:


2.4.07, 13:48
Profil

Registrován: 9.2.07, 15:16
Příspěvky: 9049
Příspěvek 
Tak je možnost že to chvílí trvá než se tam olej dostane co tam byl oil a co tam je teď???


2.4.07, 13:56
Profil
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Registrován: 1.3.06, 13:42
Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek 
povol alternátor a shod řemen, zastudena nastartuj bez řemene, vyloučíš tak agregáty miloš


2.4.07, 15:37
Profil

Registrován: 9.2.07, 15:16
Příspěvky: 9049
Příspěvek 
presně jak říká miloš...


2.4.07, 17:02
Profil

Registrován: 6.3.07, 13:42
Příspěvky: 21
Bydliště: Litoměřice
Příspěvek 
:x Tak je to opravdu motor :roll: . Doufam jen, že to nebudou ložiska na klice :!: . Ješte by to mohlo být olejové čerpadlo nebo zapalování.


3.4.07, 12:43
Profil

Registrován: 29.8.06, 20:14
Příspěvky: 3060
Bydliště: Olomouc
Příspěvek 
Ložiska na klice poznáš, po ohřátí motoru by se ten zvuk vrátil a ještě zhoršil, možná by nebylo na škodu sundat vanu a změřit axiály na klice, jestli vůle není tam.

_________________
Už tu nejsem, s fórem mi vlezte na hrb. Co jsem měl rozřešeno dořeště prosím přes drak@drakk.eu


3.4.07, 18:03
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Registrován: 1.3.06, 13:42
Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek 
vyměn olej a filtr, podivné chroupání je široký pojem a hledat ho v motru zvlášt když to nedělá pořád na to bych se vyprdnul namazal bych pro jistotu rozdělovač, pokud je to velká závada ona se sama projeví a najde si tě sama a motor koupíš od 1500 do 3500, mně tam akorát nesedí, jak říkáš až zhasne kontrolka mazání, já teda nastartuji kteréhokoliv fa nebo fel a zhasne to hned, za jakou dobu ti to zhasne, nemáš místo oleje rosol nebo ucpaný koš? miloš


3.4.07, 19:09
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 8.12.06, 13:20
Příspěvky: 947
Příspěvek 
jo vyměň olej a dej tam třeba polosintetyku ať to po startu rychleji maže


3.4.07, 19:13
Profil

Registrován: 6.3.07, 13:42
Příspěvky: 21
Bydliště: Litoměřice
Příspěvek 
Polosyntetika tam je(cca. 2000km) a byla i před tím. Jinak máte pravdu podívám se na olejové čerpadlo a sací koš + rozdělovač a uvidím.
Díky za rady


4.4.07, 13:31
Profil
Příspěvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 11 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz
[ Time : 0.015s | 11 Queries | GZIP : Off ]