ŠKODA techweb > Komentáře k článku: Vypínací ústrojí spojky
ŠKODA techweb [homepage]

Komentáře k článku: Vypínací ústrojí spojky

Odvzdušnění spojky
Datum: 30.12.2007, 17:55
Od: Pavel006

Zdravim, vyměňovali jsme brzdovou kapalinu, protože přes starou nebilo vidět ale teď se nám nedaří odvzdušnit spojku. Stará a špinavá už vytekla ale zato jdou pořád bubliny i s čistou kapalinou. Prohnali jsme tři celý nádobky a pořád bublá. Když chvíly šlapu, tak spojka začne trochu vystavovat a z odvzdušňovacího šroubu teče pěna a pořád. Já to nechápu kde se tam může brát pořád vzduch. Před výměnou nebyl se spojkou žádný problém. Nesetkal jste se někdo s něčim podobnym?


špina v spojkovom okruhu
Datum: 2.05.2001, 14:22
Od: Jeff

Pri poslednom odvzdušňovaní spojkového okruhu som skoro odpadol, keď z hadičky mi vytekala špinavá (cca. ako čierna káva) kvapalina. Kto má nejaký tip na premytie okruhu, resp. kto má nejaký nápad ako sa to tam dostalo ??? Prepumpoval som cca. 3 deci novej brzdovaj kvapaliny ale zlepšilo sa to len trochu. Predpokladám, že na funkciu spojky to veľký vplyv nemá, ale človeka to poriadne naserie, keď mu z valca vyteká taký sajrajt.


RE: RE: spojkovy valec
Datum: 13.11.2000, 15:20
Od: Frant.Masek

Nejsi sam ,kdo ma s novym valcem problemy.Ja mam pro montaz noveho valce postup, ktery funguje dobre. U noveho valce zkontroluj, zda je pistek v dolni poloze. Neni-li, snadno ho tam dostanes tak, ze pumpickou na auto pres nejaky gumovy tesneni fouknes do otvoru na pripojeni spojovaci trubicky. Pak valec namontuj, ale trubicku na nej nedotahuj. Nalej kapalinu, pockej az zacne okolo neutazeneho spoje vytekat, poklepem uvolnis vsechen vzduch na stenach valce a po chvily, kdy bude vytekat cista kapalina bez vzduchu, spoj dotahni. Dal uz odvzdusnovat nic nemusis, nikde vzduch neni.


RE: spojkovy valec
Datum: 23.10.2000, 12:31
Od: Jiri Pejsa

Dal jsem novy hlavni spojkovy valec, ale po odvzdusneni zustal vnitrni mechanismus v horni poloze. Muze mi nekdo rict, v cem byla chyba ???? Znamemu se stalo to same, ale ten menil za novy jen vnitrni mechanismus. Diky.


spojkovy valec
Datum: 11.10.2000, 23:50
Od: cmelak

Kdyz uz vam to tece pod nohy (stari vozu 12 a vice let) je lepsi koupit cely valec novy(cca 290 Kc),nebot vetsinou vlivem stare kapaliny jsou ve valci drazky,ktere sice novym tesnenim utesnite,ale za 14 dni to tece zase :-( K dostani jsou uz jen valce nove,ktere jsou plne zamenitelne.Doporucuji pri vymene pouzit novou kapalinu v celem systemu spojky.Hlavní menu:


Hledání v článcích:

  pomoc?
Nejnovější články:

Jak to je s palivem E85
Zkušenosti z provozu vozidla Octavia Combi 1,9 TDi 81 kW
Montáž schránky pod přední sedačky Octavia II
Na brněnský Autosalon ZADARMO!
Oprava centrálního zamykání Felicia
Návod na montáž zadních repro do Octavia II
Výmena starej poistkovej skrinky vo Favorite za novú
Osvětlení vnitřních klik Octavia II
Montáž tempomatu a palubního počítače do Octavia II FL
MB 1000 a Š 100 (1964-1976)
 
© 1999-2018, Petr Váňa a Insidea Digital s.r.o.
Jakýkoliv výňatek či přetisk obsahu serveru Škoda TechWeb může být použit jinde pouze s písemným svolením provozovatelů serveru, jež jsou uvedeni výše.