ŠKODA techweb > Komentáře k článku: Spojka talířová
ŠKODA techweb [homepage]

Komentáře k článku: Spojka talířová

Nikdy už nekoupim nahradu
Datum: 24.03.2006, 8:13
Od: Matěj

Já jen dam radu cokoliv koupite na vozy Škoda kupte original a nove...protože jsem koupil spojku kterou vyrabi Polaci a po 800km se vysipala..a tak to bylo s vice věcma..proto řikam už jen original a radši připlatit než furt sundavat motor a něco měnit...Matěj:-)


Jak je to s tou zamenou
Datum: 26.03.2002, 14:35
Od: PIKO

V clanku od chipmena "zamena spojky" sa pise nieco v tom zmysle, ze ak chcem vymenit staru spojku s vynutymi pruzinami za novu "tanierovu", musim vymenit aj zotrvacnik a ja neviem co este vsetko. Ked som sa na to pytal v obchode s nahradnymi suciastkami, povedali mi to same. Ovsem tu v tomto clanku (aj v knihe "Opravy vozu S105-136" od J.Adrta sa pise, ze su tie spojky navzajom plne zamenne. Tak jak to clovece vlastne je? Rad by som na svojej S120LS (z konca roku 84 model 85) vymenil "odchadzajucu" spojku s vynutyma pruzinama za tu tanierovu, ovsem nerad bych platil za nejaky zotrvacnik 4-litry navic. Jo a taky sou mi divny ty datumy jak se jednotlivy spojky montovali, ale to mi je vpodstate putna, ponevac mi mozna ve spanku tu spojku nekdo vymenil za starou.


RE: Obejdeme se i bez pripravku...
Datum: 12.04.2000, 10:35
Od: Koala

K montazi spojkove lamely bez pripravku mam mensi dodatek, Vzhledem k tomu, ze vyndavani hridelky z prevodovky je mirne nebezpecne, vrele doporucuju si na vrakovisti hridelku sehnat nahradni, treba i ve spatnym stavu. Nebezpeci spociva ve vyndavani pojistne pruzinky, ktera muze snadno vystrelit ruznymi smery. Jeden ze smeru je dovnitr, do rozvodovky a v takovym pripade panbuh s nama. Kdyz uz se takova akce provozuje, je potreba maximalni opatrnosti, vytahnout pruzinku z rozvodovky je velice slozita cinnost.


Obejdeme se i bez pripravku...
Datum: 17.12.1999, 17:02
Od: pavel

Pro nasazeni spojkoveho kotouce se da obejit i bez strediciho pripravku. Proste vytahneme spojovaci hridel z prevodovky. K tomu je potreba jenom sundat vypinaci valecek spojky a uvolnenou dirou nadzvednout jednu dratovou pojistku na spojovacim hrideli...Hlavní menu:


Hledání v článcích:

  pomoc?
Nejnovější články:

Jak to je s palivem E85
Zkušenosti z provozu vozidla Octavia Combi 1,9 TDi 81 kW
Montáž schránky pod přední sedačky Octavia II
Na brněnský Autosalon ZADARMO!
Oprava centrálního zamykání Felicia
Návod na montáž zadních repro do Octavia II
Výmena starej poistkovej skrinky vo Favorite za novú
Osvětlení vnitřních klik Octavia II
Montáž tempomatu a palubního počítače do Octavia II FL
MB 1000 a Š 100 (1964-1976)
 
© 1999-2018, Petr Váňa a Insidea Digital s.r.o.
Jakýkoliv výňatek či přetisk obsahu serveru Škoda TechWeb může být použit jinde pouze s písemným svolením provozovatelů serveru, jež jsou uvedeni výše.