ŠKODA techweb > Komentáře k článku: Přísady do paliv a maziv
ŠKODA techweb [homepage]

Komentáře k článku: Přísady do paliv a maziv

RE: Bishops Original? Také!
Datum: 13.08.2010, 14:39
Od: Jiří Čech

Jedna paní povídala - otázkou je, kolik jsi za tu dobu najezdil kilometrů... :-)) Ale tady si může každý honit triko, jak chce, fiate... :-)))


Bishops Original? Také!
Datum: 13.08.2010, 11:58
Od: Petr Ježek

Stručně po těch sedmi letech: Tři roky na Prolongu Oil i Petrol, motor i olej po výměnách čistý, chod hladký, žádná závada (dle JČ v důsledku působení chloru, který je ale pevně vázán ve sloučenině, hmm...). Pak přechod na RVS-Tech, ten dodnes, oleje při výměnách čisté, řazení hladké a tiché (na itala docela úspěch, že), spotřeba i výkony na hodnotách mírně lepších než před aplikací a oproti kolegům se stejnými vozy a motory, chod motoru klidný, startování i v mínus dvaceti na ťuknutí (opět - na itala překvapivé, že). Pro zvědavé jen tolik, že motor je šestivál benzín turbo s technologií větších vůlí třecích dvojic k zabránění přehřívání při sportovním režimu... Mezitím jsem nastudoval Bishops original s tím, že rozhodně stojí za úvahu, jeho Octan Booster je běžně používán např. u KM-Prona v jejich naturalu 98. Jelikož mi ale RVS-tech dělá službu, jejímiž plody jsou kyselé ksichty šoférů zamračených TDiček i nejnovějších benzínů poté, co je deklasuje ten můj obstarožní ital, nemám důvod měnit. JČ jistě není s Bishopem propojen jinak než já - jsme prostě zákazníci. U RVS mám sice dealeskou smlouvu, ale neprodávám ani nijak aktivně nenabízím - jen se snažím se znalostí věci s podporou přátel specialistů chemiků a expertů na kovové povrchy přispět s argumenty, které odpovídají realitě, i když většina lidí ty složitosti nechce ani poslouchat... Takže i po zkušenostech jiných - norský Prolong (s opatrností s ohledem na přítomnost vody v oleji, což už ale bývá exitus bloku nebo pumpy), americký Bishops Original či ruský, ehm, finský (objev Rusko, výroba Finsko, vývoj ČR) RVS-Tech. Ostatní přípravky na bázi PTFE raději ne, prokazování velikosti částic tak, aby neucpávaly mazací kanálky a filtry je problematické. Detergenty (např. Wynns) s opatrností, že vám udělají to co Calgonit ve pračce - s balastem odstraní i to, co fungovalo jako těsnění... Celkové doporučení k péči o motory našich egoberliček - kdo se pravidelně a ohleduplně stará, ten se má.


RE: Koupil jsem ...
Datum: 24.05.2009, 23:07
Od: Robin Czyž

Dobrý den, Rád bych navázal na p. Dvořáka. Pan Vladimír Poláček je můj soused, bydlící asi 1 Km ode mě. Mimochodem, je to jeden z naších významnějších klientů , takže se s ním dobře znám. Sám aditiva používá, takže asi nebudou špatné... .Já Osobně aditiva nepoužívám. Měním olej v pravidelných intervalech a i tak mi všechny vozy vydrželi přes 400 000Km, bez menších problémů.


RE: dekarbonizace motoru
Datum: 3.03.2009, 10:36
Od: Norbert

Zdravim,moje skušenosti jsou jednoduche: 1 litr vody /H2O/ parní čistič já osobně jsem si udělal z Papinaku u dna jsem vyvrtal diru pro topnou spirálu a páru beru z tlakového ventilku hadicí.Postup je jednoduchý,před výměnou oleje zahřad motor na provozní teplotu odpojim hadici za vzduchvým filtrem do které foukam páru motor držim něco přes 2 000 otaček,když se motor začne dusit/stracet otáčky/ tak přestanu foukat páru do sacího potrubí ažse znova rozjede zase dám páru až vyfoukám celý litr vody.Je to zdlouhavé,ale písty,hlava jsou jak nové.


RE: supr kolík
Datum: 9.01.2007, 21:17
Od: Jiří Čech

Jo, přídávat chlórové přísady do dvoutaktů, které najezdí 500 km za rok, neudělá s motorem vůbec nic, protože tento olej vyletí výfukem ven. Jestli jsi zase jeden z mnoha dealerů těchto svinstev, snaž se zdržet provokativních komentářů a mluv k věci. Předlož oficiální dlouhodobé motorové testy, pak se budeme bavit dál.


supr kolík
Datum: 9.01.2007, 2:53
Od: jjjjenda

Mám zkušenosti s pridáváním přísad do motoroveho oleje který je využíván v motocyklu. Mašina dostává kuřku při kaskadérském jezdění takže motor je pořád v polohach na které není zrovna stavený. Pro ty kdo to neví se mašiny točí bežně na deset tisíc otáček a více, z motorem není žádný problém a to je využíván v hojné míře asi čtyři roky. Kdyby vyrobci motorů podporovali produkty které fungujou byli by sami proti sobě, a ti co si myslí opak sou bláhoví snílci. PS: octavie - nějaký zoufalec neumí zvýšit pořadně vykon tak aby to slapalo, posere si motor a nejlepsí je to svest na nějaký přípravek. Autor článku: co jste zač nejaky chemický docent který po práci běži hned do servisu spravovat známým stodvacítky? Nejspíš zase jeden co si myslí že je vládce vesmíru co:-))))))))))))


RE: RE: Nehledejte čáry, máry!
Datum: 13.10.2006, 16:09
Od: anonym

lidi já se vám divím že se furt hádáte. když si přečtete názory opravdovejch vodborníků tak ti se shodujou natom ,že cokoliv se do oleja přidá může spíš poškodit než vylepšit. přece nechcete říct že když začnu balit základovej olej do pěkný krabičky a udělám tomu masívní reklamu typu 9 z 10 strojních inženýrů doporučuje a jsme o moc levnější než srovnatelná konkurence která za námi ale zaostává protože my používáme výsledky z laboratoří nasa a naše přípravky se používají i v amerických raketoplánech.ale na odbytu a diskusích o těchto přípravcích je vidět že těchto věřících se najde dost.jak říkala bábička:hloupý lidi taky lidi,pámbůch je má taky rád.


RE: Nehledejte čáry, máry!
Datum: 4.09.2006, 22:13
Od: Jiří Čech

No, moc o motorech nevíš, protože bys jinak nepsal "bez kontaktu ploch". To je totiž jen zbožné přání všech konstruktérů jakýchkoliv strojních zařízení. Kdyby to tak dobře fungovalo, tak nenajdeš v oleji kovový otěr a motory budou mít nekonečnou životnost... Pravdu díš akorát při posuzování přísad na bázi mechanickcýh částic (PTFE atd.). Ohledně "syntetických molekulárních aditiv" v tom máš také docela guláš. Když se nastartuje motor, tak jako chvíli působí a pak si jdou dát šlofíka? Neblbni...:-)


Nehledejte čáry, máry!
Datum: 4.09.2006, 15:21
Od: MIlan Carda

Pracoval jsem delší čas v kompletaci a zkoušení motorů pro sportovní vozy. Se zájmem čtu příspěvky. Poprvé mě překvapilo, jak diskutující uvádí značky vozů, obsah válců atd. To je k ničemu. Vše platí univerzálně. Mazání motorů je tlakové, bez kontaktu ploch. Nejlepší je doporučený olej. Všechny přípravky s molybdenem, teflonem atd. ucpávají filtr, kanály a zkracují životnost motoru. Výjimkou jsou syntetická makromolekulární aditiva, která působí v podstatě jen při startování motorů a snižují tření po dobu nutnou k překlenutí okamžiku, kdy se v motoru zvýší tlak oleje a začne správně "mazat". Pak jsou již zbytečná. Je zde vazba na kov a nedocgází k odlupování částic těchto aditiv. Nutno jen vybrat typ, kde nedochází k poškozování gumy. Všechny jiné diskuze na toto téma nejsou tedy relevantní.


RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Závěr
Datum: 12.04.2006, 12:12
Od: Zoltan Szabo

Mám vozidlo škoda Oktavia diesel. Po dlhom študovaní na stránkach internetu som začal používať aditíva Bishop's Original. Tieto používam aj do nafty aj do oleja a zistil som, že je potrebné používať aditíva, nakoľko motor má kľudny chod, štartuje na prvý pokus aj v mrazoch. Je len škoda, že neda sa voľne kúpiť na čerpacích staniciach. Ja ho pracne nakupujem v Košiciach vo firme SLOVECO.


RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Závěr
Datum: 20.12.2005, 20:07
Od: Toninho

hlavně že ty seš inteligence sama, vylízanče vypatlanej


RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Závěr
Datum: 20.12.2005, 19:52
Od: K.K.

To,že má někdo VŠ vůbec nic neznamená.Znám takových několik a mají IQ tykve,někteří jsou i zloději a feťáci. Čechu,ty už toho nechej,jsi trapný a blbý jako troky.


RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Závěr
Datum: 21.10.2005, 17:07
Od: V.S.

Dobry den pane Rybnicku. Dovolte mi, abych se zastal pana Cecha. Take jsem si precetl nektere clanky, na webovych strankach www.oleje.cz. Pan Cech ma pravdu, ze ne kazdy vysokoskolach musi byt nutne erudovany. Ja sam jsem vystudoval VS technickeho smeru a kdyz vidim a slysim nektere kolegy-techniky s VS vzdelanim, tak se horce usmeju. Ale vratim se ke clankum Ing. Cerneho. V prve rade nema pravdu v tom, ze vyrobce nepredepisuje typ oleje-prave naopak kazdodenne se setkavam v praxi s tim, ze vyrobce zarizeni nejen ze predepise typ a specifikaci oleje, ale dokonce i vyrobce! Samozrejme ze to nedela kazdy vyrobce motoru, ale v pripade nekterych pripadu jsem se s tim uz setkal. Dale vyrobce nevybira olej dle urovne a ceny-doporucuje Ty oleje, na kterych zarizeni(motor) testoval. A take-specifikace zarucuje kvalitu podle normy, predpisu ci smernice-ty zarucuji vlastnosti oleje, ale nic nevypovidaji o slozeni aditiv-prave tam vidim hlavni rozdily kvality jednotlivych oleju. A pro vsechny ostatni-prodejce-pokud clovek pouziva kvalitni olej, a pokud ho meni v pravidelnych intervalech, i kdyby ty Vase "zazracne vodicky" do oleju fungovaly-jsou zbytecne. Kvalitni olej nic takoveho nepotrebuje a pokud mam stary motor ve spatnem stavu a vzniknou provozem vule-pokud se zahadne neco nekam navaze, tak Vam radim jedine-vyuzijte tohoto prevratneho efektu a vysvetlete ho-pokud funguje Vase nachytnuti materialu na kov, muzete nahradit technologie jako je Arcpraying ve strojirenstvi-urcite se z Vas stanou dolarovi miliardari:o). (autor se zabyva vyvojem oprav APU a TFE motoru)


RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Závěr
Datum: 21.08.2005, 12:19
Od: Jiří Čech

Na tomto webu se od začátku tyká, takže nevidím důvod používat vykání, protože ho ani sám nevyžaduji. Akorát bych podotkl, že nejsem ročník 1980... A mimochodem - dehet jako takový je sloučenina prvků, které se v tabáku vyskytují, když už jsme tedy u té chemie. A nesnažte se mne nikdo přesvědčovat, že při spalování uhlovodíků dochází k transmutaci prvků, to by mne tedy doopravdy hodně rozesmálo, teď mluvím o chlóru... Pokud při spalování něčeho vzniká kyselina chlorovodíková, chlór musí být přítomen v docela velkém množství, aby se vůbec koncentrace kyseliny dala naměřit a bylo nutné ji uvádět. Jistě, v ropě a tedy i olejích z ní může nějaké malé promile chlóru být, ale je natolik malé, že vznik kyseliny chlorovodíkové se vůbec neuvádí. aspoň jsem si ničeho takového v bezpečnostních listech u ropných olejů nevšiml...


RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Závěr
Datum: 21.08.2005, 12:06
Od: R.Rybnicek

Do skoly jsme spolu jiste nechodili, v dobe, kdy vy jste sedel na nocniku, já již pracoval v oboru, o nemž vy písete. prosim tedy o elementarni pravidla slusnosti. Pravda, nepracoval jsem v zadnem servicus v CSSR, ale zato u jak vy tak pekne pisete, zapadni olejarske firmy. /asi byste se divil, jak moc je v tomto svete vychodních lidi, tedy japoncu a korujcu.../. zrejme vubec nic netusite o fungovani us spotrebitelskych organizaci a o tom, proc nektere informace se nedaji na jejich webech dohledat. Ano, jen nektere, protoze neni problem najit jine, byt jsou datovany 1995-96 - tedy podle vas, by tam jiz davno byt nemely. Neminim se jiz ucastnit teto diskuse,nemam v umyslu obhajovat ucinnost cehokoli navic,co si kdo prida do oleje, vcetne treba onoho Militecu, ale vas primitivni argument "kdyz ve spalinach je chlor, musi byt i ve spalovanem produktu" svedci o tom, ze chemicke znalosti vam ustrnuly na urovni zakladni skoly; nebo chcete snad tvrdit, ze rostlina tabak obsahuje v sobe dehet a jine karcinogeny? Zplodiny, vznikajici pri horeni vsak ano. Jinak je mi jedno, co si kdo do motoru leje,je to vlastni rozhodnuti, za ktere si ponese dusledky. Kdyby se kazdy ridil doporucenim vyrobce a nepidil se po zazracnem pripravku, usetril by si penize a cas. Napr Fordova speicifikace motoroveho oleje je takova, ze se v bezne maloobchodni distribucni siti neprodava. Vyrabi se na zakazku na vyberove rizeni /!/,pro Evropske pobocky se vyrabi mimochem i v Cechach.Tedy tam, kde podle vas se delaji nekvalitni oleje. Fyzikalni a chemicke zakony nastesti plati nezavisle na nejruznejsich svinstvech, ktere jsou lidi si do motoru nalit ci napsat na net. Sbohem,toto je ma posledni reakce a preji vam hodne novych zakazniku.


RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Závěr
Datum: 21.08.2005, 10:01
Od: Jiří Čech

Než sem něco napíšeš, tak si velice pečlivě přečti, co je v těch článcích napsané a pročti si další články, které jsou na uvedeném webu a nejsou od uvedeného člověka. A také si přečti několik desítek komentářů, které tam k uvedené problematice jsou. Že je někdo ing. a ještě k tomu z výzkumáku, ještě neznamená, že má vždy ve všem pravdu. Tento človek nikdy nebyl ve výrobě olejů u západních společností, takže některé bludy, které tam napsal - hlavně o způsobu aditivace olejů - mne skutečně rozesmály... A mimochodem - jak souvisí Bishop a tím, co napsal ing. Černý?


RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Závěr
Datum: 21.08.2005, 9:47
Od: R. Rybniček

Na www.oleje.cz jsou články převzaté z časopisu Autoexpert, jejich autorem je Ing. Jaroslav Černý, CSc. z Ústavu technologie ropy a petrochemie VŠCHT Praha. Vřele doporučuji každému zájemci o tuto problematiku přečíst. Když jsem je našel, nevěřil jsem, že ony "mýty" v úvodu citované, někdo napsal. He,napsal,a vždy jen pan Čech. Shodou okolností se zdá, že to bylo v době, kdy nějaká firma uvedla Bishopovy produkty na net......... Pro zajímavost,některé ozbrojené složky u nás běžně aplikují přípravek Militec do osobních aut,v poslední době od toho sice ustupují, ale důvody jsou administrativní, statisticky totiž pak jsou náklady na provozní kapaliny vyšší, než je průměr - bohužel i Militec je nutno platit.


RE: RE: RE: RE: RE: RE: Závěr
Datum: 9.08.2005, 10:17
Od: Milan Duda
WWW: http://dkcar.cz

Pane Čechu Náhodou jsem po dlouhé době na tomto webu a musím reagovat. Prolong stále prodávám úspěšně dál. A pokud nemáte čas se tímto tématem zabývat a už vůbec na to nemáte peníze, tak si své ničím nepodložené názory nechte raději pro sebe. Rozvířil jste na toto téma poměrně velkou diskusi a potom jste se z toho nějak vyvlékl. Už několikrát jsem Vám napsal, abyste svá tvrzení podpořil výsledky nějakých testů. Potom budete pro mě důvěryhodná osoba. Pokud jsou pro Vás tyto testy drahé, tak se raději do takovýchto diskusí nepouštějte. S pozdravem Milan Duda


RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Závěr
Datum: 21.07.2005, 17:49
Od: D.a.l.i

Viz clanky od Cecha o prisadach, jsou 3 nebo 4(pokud nebudou tam, tak mrknete na clanek o palivech ci mazivech). Uplne dole pod tim jednim ty reference jsou. Ad logika: at je to reklama nebo neni, Bishopa (diky te Vasi "reklame") uz pouzivam vice nez rok a muzu potvrdit, ze funguje velmi dobre (coz jsem o Valvoline Oil Treatment a Wynn's neco takoveho tvrdit nemohl). A to nejen v motoru, ale i v prevodovce a benzinu. A do tretice - jak muzete tvrdit, ze Cech nema s Bishopem zkusenosti, kdyz ho sam pouziva???


RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Závěr
Datum: 21.07.2005, 15:48
Od: Martin

Samozřejmě nechci kritizovat ostatní články, jistě jsou pro ostatní přínosem. Své výtky jsem přednesl a byly k jednomu článku. V kterém článku najdu ty testy? S tou logikokou jsem to myslel tak, jak jsem to napsal. Uvedený tolikrát zmiňovaný článek je reklama napsaná někým, kdo sám nemá zkušenosti s uvedeným přípravkem. Vy jste se za to postavil a napadl i mě. Kde je v tomto případě logické myšlení?


RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Závěr
Datum: 20.07.2005, 17:02
Od: x.x.x.

To je masakr. Kdo chce jeste lepsi poctenicko tady je adresa: http://clanky.femdom.cz/read.php?art=256


RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Závěr
Datum: 20.07.2005, 11:29
Od: D.a.l.i

Martine, pan Cech skutecne nejsem. 1. Reagoval jste zpusobem, ze kdyz napisete clanek, ktery bude staveny podobne, povede se Vam "zmanipulovat" cele ctenarstvo serveru, kteri v diskuzi povetsinou budou souhlasit, popr. z vlastni zkusenosti potvrzovat, ze Vami chvaleny pripravek funguje. Mimochodem - pod jednim clankem o prisadach najdete 12 oscanovanych testu uzivatelu + referenci. 2. S tou zalobou jste taky velmi hrde argumentoval, porad mate moznost kontaktovat "postizene" prodejce, aby s ohledem na tyto clanky zvazili moznost dat pana Cecha k soudu. 3. Pocet clanku kazdeho autora najdete pod odkazem O nas. 4. Pokud si odmyslime clanky o prisadach, zajimal by me Vas nazor na dalsi clanky (Teorie motoru, Prevodovky, Obecne rozumy, ...). Pro me tyto clanky znamenaly obrovske rozsireni obzoru. 5. Zajimalo by me, z jakeho duvodu napadate me logicke mysleni?


RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Závěr
Datum: 20.07.2005, 10:24
Od: Martin

Milý pane D.a.l.i. nebo snad pane Čechu, pod jiným jménem??? Můžeme si to vzít popořádku: 1. Nevím, proč bych měl psát podobný článek jako pan "ReklamaBishop" a vymýšlet si nesmysly. K takové podvodné reklamní činnosti se na rozdíl od jiných snižovat nebudu. Proč podvodné? Je to docela sprostá reklama na něco, co si bohužel pan Čech v praxi neověřil, tvrdí, že pouze toto funguje a nemá pro to žádné argumenty. OPĚT. Teprve nyní bude podle svých slov dělat osobně testy.....Závěr ale udělal bez nich. Je to v pořádku? Podle mě rozhodně ne a nepovažuji takovéhoto člověka za profesionála. 2. Co se týká žaloby, já ji podávat nebudu, nemám k tomu žádný důvod. Tato diskuse je k tomu, aby každý řekl svůj názor, co se mu líbí a co ne a to já právě činím. Zda budou dovozci molekulárních přísad něco v tomto ohledu podnikat, je jen na jejich zvážení. Pokud tedy nejste pan Čech, budete pravděpodobně jeho velký fanda, když máte přehled i o tom, kolik přesně napsal článků a logické myšlení vám nic neříká. Mohl by jste mu ještě vyleštit boty, co říkáte?


RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Závěr
Datum: 19.07.2005, 17:16
Od: D.a.l.i

Mily pane Martine, vezmeme si to pekne poporadku:<BR> * "Je to to samé, jako bych já napsal článek o tom, že Bishop obsahuje TEFLON nebo keramické přísady. Kdybych ho napsal vaším stylem rádoby odborníka, měl by naprosto stejný účinek na čtenáře." Martine, kdo Vam brani takovy clanek napsat? Doufam, ze se objevi v nejblizsi dobe.<BR> * "Vůbec bych se nedivil, kdyby na vás dovozci nebo výrobci molekulárních přípravků podali žalobu." At ji podaji. Kdo ci co jim v tom brani?<BR> * "V případném soudním procesu by se tyto provize odhalily a měl by jste to spočítáno a nebylo by toho málo." Tak pozor, tady uz to zacinate trochu prehanet, nemyslite?<BR> Zkratka - jestli je tady nekdo hulvat, jste to Vy. Osocujete cloveka, ktery sve znalosti prokazal na vice nez 30 clancich a sva tvrzeni v diskuzich obhajil. Kdo jste Vy, ze ze sebe delate machra? Presne tady sedi "potrefena husa kejha". Dokazte nam, ze si za svymi nazory stojite a zazalujte pana Cecha. Tedy jestli nejste srab.


RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Závěr
Datum: 18.07.2005, 23:11
Od: Jiří Čech

Já jsem se za žádného odborníka ohledně olejů nikdy nepovažoval a ani jsem to nikdy netvrdil. Nemohu za to, že jsi naletěl podvodníkům, případně jsi podvodník sám. Ohledně obsahu chlóru se stačí podívat na www.militec1.com, kde je stránka MSDS, což je bezpečnostní list, kde je zcela jednoznačně napsána možnost vzniku kyseliny chlorovodíkové při hoření produktu. Tak mi tedy, ty odborníku řekni, kde se tam ta kyselina solná bere, když tam není chlór. A mimochodem - všichni dovozci a výrobci těchto šmejdů už o mně dávno ví, dokonce se mne s pohrdáním snažili kontaktovat, ale zatím se nikdo z nich nepokusil mne žalovat. Takže jestli chceš, můžeš podat žalobu sám na to, že ti kazím kšefty. A jestli ne, tak už neotravuj, nemám na tebe náladu.


RE: RE: RE: RE: RE: RE: Závěr
Datum: 18.07.2005, 14:53
Od: Martin

Pane Čech, opět jste se tedy ukázal. Vy nejste žádný odborník, za něho se jen vydáváte. Na základě čeho píšete své články? Vůbec bych se nedivil, kdyby na vás dovozci nebo výrobci molekulárních přípravků podali žalobu. Vy ale vůbec nevíte, co píšete, pravděpodobně by jste to uhrál na debilitu či alkoholové opojení, ve kterém možná pořád jste. Jediné logické vysvětlení pro vaši činnost je podvodná reklama na Bishopa a tučné provize. Nikdo něco takového nedělá přece zadarmo, že???? V případném soudním procesu by se tyto provize odhalily a měl by jste to spočítáno a nebylo by toho málo. Takováto nastrčená figurka, kterou děláte je velice ceněna a oceněna. Mohl by jste toho již nechat a vyložit karty na stůl pane "odborníku". Následně bych vám doporučil, aby jste se přestal plést do problematiky, o které toho moc nevíte a věnoval se něčemu jinému. Klub kuchařů nebo něco podobného, ale pozor, ať pak lidé nemají po vašich radách zažívací obtíže, nechci říct přímo sračku, protože to slovo po přečtení vašich článků mě vždy napadne. Hlavně si nevymyslete zas nějakou "chytrost", např, že mléko obsahuje kyselinu sírovou. Věřím, že by jste o tom někoho přesvědčil.....


RE: RE: RE: RE: RE: Závěr
Datum: 15.07.2005, 18:15
Od: Jiří Čech

Jeden takovým jako jsi ty, se jmenoval Duda a byl houževnatým prodejcem Prolongu. Od té doby se nehodlám bavit s níkým stejného ražení, rozbory si nech udělat sám, já na takové voloviny už skutečně nemám čas a peníze už vůbec ne. Nerozumíš problematice, ale dělaš tady chytrého. Pokud se ti nelíbí můj přístup, případně ti kazím kšefty, tak mne žaluj.


RE: RE: RE: RE: Závěr
Datum: 15.07.2005, 16:46
Od: Martin

Pane Čech, vaše projevy mě utvrdily pouze v tom, že jste HULVÁT a nic jiného. Pokud vím, na žádném tykání jsme se nedomluvili a proč mám zmlknout? Zjevně se vám mé komentáře nelíbí a hatí vaši skvělou reklamu. To nemáte zapotřebí, že? Jste to právě vy, kdo zařadil molekulární přípravky do sekce CHLOROVÉ ve vašem slavném článku a velice se o nich rozepisujete. Hodil jste všechny do jednoho pytle a já se ptám JAKÝM PRÁVEM???? Pro taková tvrzení musíte mít ARGUMENT, který NEMÁTE a nemanipulovat s lidmi. Je to to samé, jako bych já napsal článek o tom, že Bishop obsahuje TEFLON nebo keramické přísady. Kdybych ho napsal vaším stylem rádoby odborníka, měl by naprosto stejný účinek na čtenáře. K tomu bych si vymyslel, jak mi zlikvidoval drahý motor a dílo by bylo dokonáno. K takovýmto nekalým praktikám se ale můžete snížit pouze vy. Klobouk dolů a zárovaň také pozor na vás. Již jste těmi bláboly zmanipuloval mnoho lidí. Bohužel. Pravděpodobně o vašich schopnostech nic neví firmy jako SKY LINE a pod, protože by měly eminentvní zájem vás přijmout do svých řad. Manipulování s lidmi a fanatismus, to je jim vlastní....Kolik lidí takovíto experti přesvědčili a jak tito lidé pak dopadli? Vaší odpovědí jste pouze ukázal, jak jste arogantní a protiargumenty vám nejsou moc po chuti, že? Můj závěr zní: Pokud nechcete, aby si čtenáři mysleli, že jste podvodník a lhář, dokažte, že METALTEC, MILITEC obsahuje chlór. Je to nyní vaše morální povinnost. Pokud tak neučiníte, je jasné, že píšete NEPODLOŽENÉ, ale cílené BLÁBOLY a já doufám, že každý zde si o vás udělá správný úsudek sám.


RE: RE: RE: Závěr
Datum: 14.07.2005, 22:53
Od: Jiří Čech

Mimochodem u Militecu 1 šlo o originální americké balení, mám dokonce ještě ve sklepě původní obal. A jen tak bych se chtěl slušně zeptat - ty jsi účetní havířovského Bishopa, že víš, že dostávám nějaké provize? Takže zmlkni a pokud chceš vědět co je v Metaltecu, tak si nech rozbor udělat sám, já na takové blbosti, jenom abych dokázal nějakému zaslepenci, že plácá nesmysly, skutečně peníze nemám. A nikde jsem nenapsal, že mi po 500 km odešly díky Militecu pístní kroužky, já napsal, že mi po cca 15 000 km začal motor žrát olej a výměna kroužků pomohla na cca 500 km, tak jestli zde někdo mlží, já to nejsem... Jo, žádný z těchto přípravků nemá atest americké armády, to je jen snůška lží místních prodejců, kteří jsou přesvědčeni o tom, že český človíček je neskutečně blbý...


RE: RE: Závěr
Datum: 14.07.2005, 22:22
Od: Martin

Kdo si přečte pořádně článek pana Čecha a má trochu rozumu, zjistí že jde čistě jen o reklamu na Bishopovy přípravky. Tuto reklamu udělal tak účelně, že jeho články se zobrazí prakticky pokaždé při zadání klíčového slova Metaltec či Militec. Svými "rozumy" zde nabádá ostatní k používání pouze tohoto přípravku. Článek je napsán záměrně takovým stylem, že každý začne ihned pochybovat. Nikdo si přece nechce zničit motor. Mohu říct, že sám používám Metaltec-1 a úspěšně jsem sním překročil 200.000 km. Motor olej nebere a jsem naprosto spokojen. Kdyby byla pravda to, jak dotyčný pán píše, že po najetí 500 km se zničí pístní kroužky, asi těžko bych teď jezdil... Je pravda, že Extribo prodávalo dříve Militec, ovšem nejednalo se podle mně dostupných informací o originál, který mohl opravdu uškodit. Extribo ovšem už tento produkt z uvedeného důvodu neprodává. Pokud pan Čech chce nadále tvrdit, že Metaltec obsahuje chlór, ať to dokáže rozborem v autorizovaném ústavu a výsledek nechť zveřejní tam, kde tak rád diskutuje. Nic takového neudělá, bude si své výmysly dále psát na internetu a manipulovat se čtenáři. Že s nimi opravdu manipuluje, je vidět ve všech diskusích, kde mnozí opakují jeho nepodložená slova. S tím, co všechno osobně vyzkoušel, jak píše, nekorespondují jeho "obrovské vědomosti". Podle mého názoru, za tyto články - a není jich málo, dostal a dostává velice dobře zaplaceno od havířovské firmy alias Bishop. Tyto přípravky zde skoro nikdo neznal až do dnešní doby, kdy se obrat této firmy na základě jakéhosi "odborného" článku musel rapidně zvednout. I takto se dělá reklama, bohužel. Kdyby obsahoval Metaltec chlór, který je korozivní, mohl by se používat na zbraně a bojovou techniku? Asi těžko. Dokažte pane Čechu, že to, co jsem napsal není pravda. Vzhledem k tomu, kolik máte času na psaní zmanipulovaných článků a peněz z provizí za prodeje Bishopa, nebude jistě pro vás problém test na chlór uskutečnit a zveřejnit.


RE: RE: Aral Super Diesel
Datum: 13.11.2003, 8:04
Od: Ondřej Číž

Díky za zprávu a omlouvám se. Dosud jsem nebyl pravidelným čtenářem. Už to jdu pohledat.Diky


RE: Aral Super Diesel
Datum: 12.11.2003, 18:21
Od: Jiří Čech

Kdyby jsi lépe četl, v článku Paliva motorových vozidel jsem o tom psal.


Aral Super Diesel
Datum: 12.11.2003, 16:53
Od: Ondřej Číž

Zdravím, rád bych se zeptal,zda-li někdo neušíte popř. nevíte,co se skrývá za reklamním sloganem firmy Aral "nejtišší diesel na světě"?Zkrátka,zda-li je mi někdo schopen vysvětlit,jak lze úpravou paliva docílit tišší motor nebo co tím chtěl básník vlastně říci.Díky za každý vstup.


Nový Xeramix
Datum: 10.11.2003, 18:43
Od: Jiří Čech

Objevil se Xeramix v novém balení, jmenuje se Megalon. Megalen byla kdysi značka pro přísadu do benzínu od Metabondu, nevím jestli jde o využití pozměněného jména, nebo o souhru náhod. Každopádně další podvod na lidi.


RE: Re Hendrix
Datum: 4.11.2003, 13:19
Od: bambus

Pán Duda tu ponúkal možnosť prezrieť si rozobratý motor z dieselovej feldy po odjazdených 250.000 km a presvedčiť sa, či je v ňom korózia po 4 rokoch používania aditíva. Švagriná má tiež feldu 1,9 D, najazdených 208.000 km, olej polosyntetický madit - včera som ho bol dať meniť po 10.000 km - za celý čas sa ani raz nemusel dolievať a motor šlape ako hodinky úplne v pohode, žiadna porucha počas 5 ročného života. Tak sa pýtam - načo nejaké dôkazy a prídavné aditíva???


RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Klokan-Klokočka
Datum: 29.10.2003, 10:29
Od: Klokan

To sem přehnal. Omlouvám se tobě a všem zas toho blbečka. Nechme vyřizování účtů, ostatní to určitě nezajímá. Jestli chceš, můžeme v tom pokračovat po mailu.


RE: RE: RE: RE: RE: RE: Klokan-Klokočka
Datum: 29.10.2003, 8:49
Od: Trigis

Osvěžím Ti paměť Klokočko. Urazil jsi nějakého Schwarze. napsal jsi Schwarz=další blbeček. A proto jsem reagoval. Docela by mě zajímala výše Tvého IQ. Možná bychom se docela dobře pobavili na Tvůj účet.


RE: RE: RE: RE: RE: Klokan-Klokočka
Datum: 29.10.2003, 8:30
Od: Klokan-Klokočka

Ten muj komentář tady neni, takže nevim co mistra Trigise tak dožralo že sem si vysloužil takovou sadu. Nepokládam se za odborníka na oleje, jenom se snažim napsat zjevný skutečnosti který sem tady eště neslyšel a získat na ně názory ostatních. Asi sem se ale nechal unést a urazil sem pana DUDU. Pokud to bylo moc hustý tak se upřímě omlouvám, ale asi se to stane v jeho případě znovu, protože mě štve. Ale Trigisi - přijde mi ubohý zjišťovat si co dělám, osočovat mě z mazání příspěvků na serveru (PHP/Linux přitom vůbec nerozumim:). Sám se schováváš za přezdívku a místo mailu píšeš partu hvězdiček. Pročpak??? Když mluvíš o "slušném chování", začni u sebe.


RE: RE: RE: RE: Klokan-Klokočka
Datum: 26.10.2003, 10:07
Od: Trigis

Pokud někdo někoho z něčeho osočuje, je to ještě v mezích slušného chování. Ale urážky sem rozhodně nepatří. Pokud nejste schopen to rozeznat, tak je mi Vás líto.


RE: RE: RE: Klokan-Klokočka
Datum: 26.10.2003, 7:02
Od: Jiří Čech

Jestli byl předchozí komentář myšlen na moji osobu, je to pláč na špatném hrobě. Úroveň komentářů nejsem schopen nijak ovlivnit, s webem mám společné toliko, že sem posílám články. Pana Váňu znám jen po telefonu a mailu, ještě jsem se s ním osobně nesetkal, platí i pro ostatní lidi "patřící" k webu. Toť jedna věc. Druhá věc je o vlastních znalostech - osočovat někoho z toho, že problematice nerozumí bez ověření skutečného stavu, aniž bych sám o problému něco věděl, něco svědčí o mozkových pochodech takového člověka. Skutečně znalý člověk nikomu nenadává, ale snaží se přispět svými znalostmi do diskuze, osočování skutečně nikam nevede. Jednoho Dudu už jsme tu měli.


RE: RE: Klokan-Klokočka
Datum: 25.10.2003, 22:31
Od: Trigis

Vy, jako redaktor tohoto webu byste měl především reagovat na urážky zúčastněných respondentů a zajistit tím nějakou úroveň tohoto webu a potom se teprve zajímat o mé znalosti a vědomosti, do kterých Vám ostatně ani nic není.


RE: Klokan-Klokočka
Datum: 24.10.2003, 7:33
Od: Jiří Čech

U serveru nastala mechanická porucha, což se může stát komukoliv kdykoliv, nikdo Tvůj článek úmyslně nevymazal, prostě nebyl z nějakého důvodu obnoven. Není jediný, chybí zde spousta komentářů. A nikdo Ti nebrání ho sem poslat znovu. Momochodem když někoho napadám, jestli rozumí určité problematice, nejdřív si sáhnu do vlastních znalostí, jestli mohu někomu oponovat.


Klokan-Klokočka
Datum: 23.10.2003, 23:53
Od: Trigis

Klokane alias Klokočko z Agnetu. Jak jsem již zde jednou napsal, neurážejte druhé a věnujte se raději tvorbě www stránek. Mám silné pochybnosti, vzhledem k Vaší profesi, o Vašich znalostech týkajících se problematiky paliv a maziv. Vaše výroky a i Vy sám zde působíte velmi směšně. Nevím, kdo vymazal můj předchozí příspěvek, asi nejspíš Vy, protože toto je Vaše parketa, tak, či onak zabezpečení tohoto serveru asi za moc nestojí. Navrhněte jim raději proto lepší, starejte se hlavně o sebe a na maziva se vykašlete


RE: Prisada Lubrifilm
Datum: 11.09.2003, 2:17
Od: Zdenek

Romane pokud ti mohu doporučit, snaž se vyhnout proplachovacímu oleji, který se snad už nevyrábí. Pokud by jsi to udělal tento zbytky proplachovacího olej by ti znehodnotili novou náplň. Nevím, jaký automobil máš, ale pokud máš navrtěno 200 tisíc. km, nemá cenu tam cpát olej s lepšími vlastnostmi semi-syntetický či plně syntetický. Pokud jsi dosud používal minerální oleje třídy např. API SF/CD, tak se může stát, že syntetické a semi-syntetické oleje (mají mimo jiné za úkol udržovat čisté spalovací prostory, mají zabraňovat tvorbě karbonových úsad v oblasti pístních kroužků ....) ti mohou rozpustit úsady v motoru, mohou ti ucpat filtrační vrstvy olejového filtru a pokud používáš výrobcem neodzkoušeného filtru a nepustí olej pojistný ventil ( ve filtru ) tak můžeš zadřít motor. K PŘÍSADÁM DO MOTORU nechci se zapojovat do diskuze, protože jsem chtěl vždy znát i názor výrobce automobilu a ten je pro mne směrodatný.Přední a solidní výrobci automobilů otestují motor na ten olej, který nejvíce vyhovuje provozním podmínkám a také zajistí co nejdelší bezproblémovou životnost motoru, aby si jej spokojený zákazník zakoupil znovu. Tito výrobci zpravidla udávají do záručních podmínek i tu zásadu, že nepřipouští žádné dodatečné přimíchávání přísad do olejů, jinak padají veškeré záruky. Přední výrobci rovněž nesouhlasí s přimícháváním jakýchkoliv přísad do oleje, protože tím se porušuje receptura oleje, který je vyráben za základě přesných stanovení přídávání aditivních přísad do tzv základového oleje, jsou do antioxidanty, detergenty, protipěnivostní složky .. ty jsou tam přidávány v přesných objemových poměrech. Pokud se tam přidá některá ze složek, tak třeba získáš nižší tření, ale potlačíš složku, která třeba zabraňuje tvorbě studených úsad. Nechci dělat reklamu, ale je mi známo od dovozce , že jejich přípravek, který je určen pro snížení tření, zvýšení životnosti a dotěsnění spalovacího prostoru, se nesmí přilévat do oleje, který obsahuje wolframové přísady, nebo přísady molybdendisulfitové. S těmito vytváří sraženiny a klky, které mohou způsobit vážné poškození motoru. Tato informace byla uvedena dokonce na jejich starších letáčcích. Dotazoval jsem se ho, které oleje tuto přísadu obsahují a on mi je vyjmenoval. Na dotaz, proč to neuvedli i do letáčku. protože obyč. zákazník tuto informaci nezíská, mi odpověděl, že nemohou uvést názvy olejů, protože by je výrobce žaloval pro poškození pověsti či jména. K tomuto tématu poslední sám si každý může rozvážit zda přísady ano či ne, ale když budeš vařit knedlík a v receptu bude, že máš dát litr mléka dáš tam mléka dva litry ? Když ti lékař předepíše léky k uzdravení , naordinuješ si ještě sám další ? Motor se dá odkarbonovat bez demontáže speciální mašinkou a chemikáliemi. Stojí to řádově na tisícovky, ale pokud chceš motor vyčistit, tak je to asi nejrozumnější řešení. Ještě snad nakonec uvedené přípravky byly původně vyrobeny kdysi dávno pro použití ve vojenském letectví, aby v případě poruchy mazání měli piloti letadel nějakou chviličku na nalezení místa pro přistání a poté za účelem využití těchto vlastností a získání finančních prostředků se začali nabízet tyto přípravky pro běžné motoristy. Co a jak tedy budeš dělat se svým autem, motorem, či výměnou oleje a přechodem na jiný si musíš rozmyslet sám. Rád se dozvím jak jsi postupoval a jak to vše dopadlo. Hodně zdaru při tvém počínání a někdy ahoj.


RE: RE: Re p.Čech
Datum: 5.09.2003, 9:57
Od: PeM

S těmi pilinami máte pravdu, ale mladíci si to trošku vytrhli z konceptu. :-) Psal o velikosti částic PTFE a že při větší velikosti způsobí /kromě negativních účinků/ i to, že jakoby zatlumí převodovku. A že k podobnému účelu se do převodovky sypou piliny, aby se na chvíli ztišila převodovka, než se totálně rozpadne. /Před prodejem auta./ Takže to rozhodně nemyslel jako radu a pokud to tak někdo pochopil, dobře mu tak. $-)


RE: METALTEC-1
Datum: 28.08.2003, 20:01
Od: Jiří Čech

Metaltec a Militec jedno jsou, Metaltec by musel být minimálně 10 let staré balení, aby se mohlo jednat o původní funkční Bishopovu recepturu. To, že nějaká tuningová firma něco doporučuje, ještě neznamená, že je výrobek dobrý. Skutečně na světě není nic jiného, co skutečně funguje, než Bishop.


METALTEC-1
Datum: 28.08.2003, 16:22
Od: JiriH

Preji hezky den, na trhu je tez aditivum oleje METALTEC-1 z USA, myslim ale jen ten originalni jelikoz tady na trhu byl jeste jeden a to byl falzifikat (Militec-1). Nevite o tomto neco? Dokonce jej doporucuji i v Motordesignu v Mnisku p/B. kde se specializuji na tuning aut. Takze ted fakt nevim... Predem dekuji za odpoved. PS: vyborny clanek...


RE: RE: prolong
Datum: 9.07.2003, 18:33
Od: Krtek

Jak tak na ta témata koukám a i na ty komentáře ostatně, tak Prolong by se měl přejmenovat na ProSHORT...nebo ProSHROT???


RE: prolong
Datum: 7.07.2003, 15:21
Od: Jiří Čech

No vida, další spokojený zákazník...


prolong
Datum: 7.07.2003, 13:18
Od: ppk

Nemám škodovku(Honda Civic 1.6 VTEC), ale v dobré víře jsem asi v 70000 km aplikoval prolong. To jsem po pár výměnách oleje opakoval. Žádné zázračné změny k lepšímu se neudály a tak jsem nadále motor krmil běžnou polosyntetikou. Asi tak od 120000 km se začaly projevovat poměrně rychle dost destruktivní změny, které bych očekával značně později. Zvýšila se spotřeba oleje (postupně až na 1L/200 km). Prostě celý motor šel v závratně krátké době do háje. Po rozebrání v rámci GO se objevily rozpadlé plochy kluzných ložisek (šály), nadměrně opotřebené povrchy válců, kroužky a ztvrdlá gufera a vyběhaná vodítka ventilů. Netvrdím, že za to může Prolong, ale podobnost se závadami uváděnými na octavii 1.6 panem Čechem je více než zarážející. Až do přečtení páně Čechových článků mi připadalo, že úmrtí motoru je boží trest za můj nespořádaný život, nebo že s autem každou noc řádila parta ufonů s odpojeným tachometrem. Poškození vlivem chloru je však poměrně logickým vysvětlením.


RE: RE: RE: RE: RE: Něco smysl má.
Datum: 7.07.2003, 7:34
Od: OTA

Ze svy zkusenosti na sluzebnich feliciich "96 najeto kolem 300 tis.km a to na peti autech a asi najedou jeste neco nez se rozpadnou plechy,


Prisada Lubrifilm
Datum: 6.07.2003, 17:47
Od: Roman Tuček

precetl jsme si clanekzdesil jsem se... osobne jsme pouzil Lubrifilm Active tusim pri 170000km a ted pri 200000km nezaznamenal jsem zlepseni ale kdyz tam pisi, ze i prodlouzi zivotnost... ;-) no mylil jsem se... Mam ihned menit olej nebo staci kdyz pockam a necham to (jeste 5tis km) nebo je to tak akutni ze mam ihned menit a pouzit i vyplachovak na karbon+usazeniny a pak jeste proplach mineralem a pak teprve zpet aplikovat polosyntetiku ?


Prisada Lubrifilm
Datum: 6.07.2003, 17:23
Od: Roman Tuček

precetl jsme si clanekzdesil jsem se... osobne jsme pouzil Lubrifilm Active tusim pri 170000km a ted pri 200000km nezaznamenal jsem zlepseni ale kdyz tam pisi, ze i prodlouzi zivotnost... ;-) no mylil jsem se... Mam ihned menit olej nebo staci kdyz pockam a necham to (jeste 5tis km) nebo je to tak akutni ze mam ihned menit a pouzit i vyplachovak na karbon+usazeniny a pak jeste proplach mineralem a pak teprve zpet aplikovat polosyntetiku ?


RE: RE Clouseau
Datum: 3.07.2003, 11:11
Od: Clouseau

Tak to pardon, ja Vas neznam a jak to tak pozoruju tak ani poznat nechci... jen jsem si udelal obrazek z Vasich prispevku, netvrdim ze musi byt nutne spravny. Zamysleni nebudu komentovat, na rozdil od jinych tak vetsinou cinim. A berte si to jak chcete, taky jsem jen reagoval. Nic vic. :-)))


RE Clouseau
Datum: 3.07.2003, 1:11
Od: Milan Duda
WWW: http://dkcar.cz

Vážený Clouseau. Jsem překvapen Vašimi znalostmi o mé osobě, když si mě dovolujete hodnotit jako člověka. Já bych si Vás hodnotit nedovolil, protože jsem Vás nikdy neviděl, i když se podepisujete jménem potřeštěného inspektora z filmu Růžový panter. A když už se zamýšlíte, tak raději nad tím, co píšete. Neberte si to jako útok, jen jsem reagoval. Nic víc.


RE: RE Pavel
Datum: 2.07.2003, 19:12
Od: Jiří Čech

Pan Čech je podle někoho teoretik, až na to, že tolik aut, kolik mu prošlo rukama jako teoretikovi, někteří lidé nedokáží půjčit zákazníkům za celý svůj život, ale to nevadí, klidně budu dále teoretikem, který občas opraví auto tak, že se mu nikdo na reklamaci nevrátí, na rozdíl od různých praktiků v odborných servisech, kteří ani nedokáží seřídit světlomety. Tvrdím, že Prolong obsahuje chlór, vyvraťte mi to a také mi vyvraťte, že chlór není korozivní prvek. Až mi to vyvrátíte, tak mi zdůvodněte, proč se mi mosazná redukce při dávkování chlornanu za tři týdny rozpadla. Mimochodem, "obdiv" sklízím od jmen, která se zde vyskytovala několik desetiletí předtím, než jsem se vůbec na internet dostal. Stačí si některá jména prověřit. A jen by mne zajímalo, proč to vadí panu Dudovi a ne oficiálnímu dovozci. --- Vypít Bishopa možná povede k průjmu, ale vypít Prolong bych z hlediska obsahu chlóru nedoporučoval nikomu. --- Texaco koupíš v Praze zcela jistě v Autodílech E+H, metrem "B" na stanici "Luka", přejdeš přes silnici k zastávce autobusu MHD a jsi tam. Jsou tam 8-12, 13-18 hod, v sobotu zavřeno. --- Víčko vystřelí v případě, že se v klikové skříni nahromadí nějaký vznětlivý plyn (prakticky do úvahy přichází pouze LPG), který se od horkých spalin, které profouknou okolo pístů a vodítek ventilů, vznítí a vyrazí víčko oleje (ještěže tak, v některých případech jsou zničená víka ventilů atd.). V klikové skříni vzniká přetlak vlivem profuku spalin okolo pístů a vodítek ventilů, odsávání je vyvedeno nad karburátor, kde nemá takovou sílu, aby dokázalo vytvořit podtlak, to by musel být úplně ucpaný vzduchový filtr. Většinou skutečně fouká ven, místo dovnitř. --- O nepřiměřenosti mých reakcí - zkus si napsat článek, kde podrobně vysvětlíš vše, co vysvětlit jde a to tak, aby tomu rozuměl skoro každý (dokonce i moje tchýně, která je technický antitalent, celkem chápe o co tam jde), a teď si představ, že se milostpáni ani neobtěžují článek přečíst, ptají se na elementární věci, které jsou v článku rozpitvány na tři stránky. Budiž, není tam odpověď na všechny možné typy vad a poruch, kdyby se ptal na ně...


RE: RE Čech
Datum: 2.07.2003, 15:57
Od: Pajkus

Vážený pane Čechu a různí rýpalové.Sleduji Vaše články s nevšední pozorností.Ať jste nebo nejste "placený dealer Bishopa",na tom nezáleží.Důležité jsou Vaše články(všechny),které mají hlavu a patu.Nedejte se znechutit různými pokusy chytit Vás při lži:-).Při obsáhlosti takových článků není možné,aby tam důsledný šťoural nenašel chybičku.Mnohdy je ale až obtížné konkrétní informaci v takovém množství dat najít.Proto se Vás také někteří ptají stále dokola.Ovšem některé Vaše reakce jsou poněkud nepřiměřené. Díky na další se těší Pavel Plachý


RE: kde sehnat olej texaco
Datum: 2.07.2003, 15:28
Od: Roman Šesták

K tomu víčku, mělo by to nasávat, protože kliková skříň je propojena hadicí (vedoucí od víka ventilů) se sáním motoru.


RE: kde sehnat olej texaco
Datum: 2.07.2003, 15:04
Od: Jiří Klokočka

Víčko nevim, ajá měl vždycky za to že by to mělo spíš foukat, protože mě to na obou škodovkách (120) funělo a i na té poslední to fouká (ne moc). Nevím proč to je, možná fouká kolem vodítek ventilů, ale spíš je to podle mě pohybem pístů v klikovém skříni a jiných částí motoru. Z víka vahadel a ventilů přece vede odvětrání do vzduchového filtru. TEXACO - Našel jsem ho k mé velké radosti v Makru - 5 litru Texaco Formula 3 za 605 Kč vč. DPH 22%


kde sehnat olej texaco
Datum: 2.07.2003, 12:42
Od: Tomáš

Se zájmem jsem si přečetl všechny články J. Čecha a budu opakovat názor spousty lidí, když řeknu, že tyto články pro mne měli velký vědomostní přínos ohledně techniky a funkce různých komponent vozidla, za což mu patří dík. Chtěl bych se ho zeptat na několik věcí, píše, že doporučuje oleje Texaco, ale na internetu jsem našel pouze velkoobchody a dle dotazu na zastoupení Texaco pro ČR dodávají malá množství pouze do Makra, což není zrovna nejideálnější a kupovat 20 litrů oleje se mi moc nechce. Kde se dá tedy Texaco v Praze sehnat? Další dotaz se týká Formana, kde mi při startování na LPG i benzín občas vystřelí víčko pro dolévání oleje. Čím to může být způsobeno? Dále jsem zjistil, že když za běhu motoru toto víčko sundám, tak se vytvoří podtlak, který otvorem nasává vzduch a pravděpodobně drží víčko na místě. Předpokládám, že to tak má být, chci se pouze ujistit, zda je to pravda. Děkuji za odpovědi a těším se na další články. Tomáš


RE: RE Pavel
Datum: 2.07.2003, 9:27
Od: Clouseau

Ale ano, ja napriklad jsem se zamyslel, A udelal si svuj nazor - ovsem na Vas jako na cloveka, ne na funkcnost propiranych additiv. :-))) Take ja zastavam nazor, ze do motoru nepatri nic co tam nepredepisuje jeho vyrobce.


RE: RE Pavel
Datum: 2.07.2003, 9:25
Od: Pavel

V zasade jsem nemel zly umysl nekoho obvinit, jen jsem vzal vystrelenou munici, nabil, vystrelil zpet a cekal co to udela...


RE: RE Pavel
Datum: 2.07.2003, 9:01
Od: vici

co takhle maly test? Cech vypije litr Bishopa, Duda litr Prolongu a uvidime kdo se z toho vic pos......


RE Pavel
Datum: 1.07.2003, 23:49
Od: Milan Duda
WWW: http://dkcar.cz

Trigise neznám. Jako jeden z mála zdejších čtenářů a přispěvatelů jsem o sobě uvedl všechny údaje a tudíž nehodlám psát ani pod jiným pseudonymem. Ale nedivím se Trigisovi, že takto uvažuje. Pseudonymů a emailových adres si člověk může vytvořit, kolik chce /pokud již nejsou obsazené/. A proto i pro mě má větší váhu článek, pod nějž se někdo podepíše celým jménem a ne jen nickem. A některé reakce na články od pana Čecha byly asi příliš obdivné na to, že je četl nazávislý čtenář. Bohužel na panem Čechem vyzdvihovaného Bishopa jsem nezaznamenal žádné, možná bohudík. Každý ať si raději sám ověří, co funguje a co ne. Já už jsem to zjistil. Na funkci přípravku Bishop mám svůj názor, který zde kvůli možné zaujatosti nehodlám publikovat. Ale pokud jste pozorně četl mé příspěvky, snažil jsem se komukoliv dokázat funkci Prolongu i rozebráním dvou motorů a jejich přeměřením. Bohužel pan Čech opět mé argumenty nepřijal a smetl je ze stolu se slovy ,,Zjistěte si nejprve, jak taková koroze způsobená chlórem vypadá." Je mi celkem jedno, jak taková koroze vypadá, ale vím, že slovo koroze znamená chemické rozrušení povrchu materiálu. A pokud by byl povrch materiálu v motoru narušen jakoukoliv korozí, jistě by muselo dojít k jeho vyššímu opotřebení. A toto jsem chtěl měřením prokázat. Vyzývám tímto pana Čecha, ať už konečně uzná argumenty také někoho jiného. Jsem schopen svá tvrzení prokázat, což pan Čech asi ne. Nepotřebuji a ani memám čas se ohánět slovními obraty a přepisováním článků někoho jiného, jako pan Čech. Píši z vlastní zkušenosti a mohu to doložit. Proti tomu jsou asi všechny argumenty pana Čecha - teoretika chabé. A i když se zde mé příspěvky nesetkaly s kladnou odezvou, věřím, že se nad nimi alespoň někdo zamyslel a udělal si svůj názor. Milan Duda


RE: RE
Datum: 1.07.2003, 18:40
Od: Zdeněk Dvořák

Článek pana Čecha není jedinným článkem s reklamou na určitý výrobek ale je jediný který přípravky ve stejné kategorii rozebírá dopodrobna a uvádí pozitiva i negativa určitých výrobků. Schválně si přečtěte článek z 9. března 2000 kde Pivson (Milan Hlupík) popisuje jeden z výrobků též popsaný panem Čechem tady je adresa www: skoda.panda.cz/clanek.php3?id=122 . Pak si zkuste najít i ty ostatní které dělají de facto na motory Š781 a abyste si je zastavěli do svých miláčků Stejně tak na motory z Felicií. Nebo taky třeba na sportovní fitry atd... Jen málo článků zde na TechWebu není reklama!!! Všem Škodovkářům zdar a sílů v dalších postupech podle reklam!!! :)))


RE: dekarbonizace motoru
Datum: 1.07.2003, 18:34
Od: Jiří Čech

Uvedené přípravky jsou skutečně funkční, na našem trhu se vyskytují minimálně 8 let (nejenom tato značka). Patří do skupiny označované "Carbon Cleaner". Oproti čističům přidávaným do benzínu či nafty mají jednu výhodu, že čistící proces je relativně rychlý, nejpozději máte vyčištěný motor připraven k provozu asi za 2 hodiny. Ovšem o čem se nikdo nezmiňuje je to, že jsou to vlastně jenom "odmašťovače", které sice důkladně vyčistí, ale neprovedou penetraci, neboli povrch kovu není opatřen ochranným filmem (motor při čištění celkem dost trpí). Ochranný účinek má každý aditivovaný benzín, proto doporučuji po vyčištění takový benzín používat (platí i pro naftu, používáním aditiva do nafty se celý palivový systém konzervuje a maže). Pokud totiž nedojde k potažení kovu ochranným filmem, karbon se začne znovu vytvářet stejnou rychlostí a účinek čištění brzy pomine. Také je vhodné čištění provádět před výměnou oleje a po proceduře olej vyměnit. Celkem velké množství rozpuštěných úsad se dostává okolo pístu do olejové náplně. Použít tuto metodu jistě lze, ale můj názor je ten, že aditivovaný benzín udělá časem tutéž práci lépe za levnější peníz. Grafy jasně signalizují celkovou zanesenost systému používáním neaditivovaného paliva, občas i něčím pančovaného.


dekarbonizace motoru
Datum: 1.07.2003, 13:41
Od: vrabi

máte někdo zkušenosti s dekarbonizací motoru za pomoci speciálního zařízení? na stránkách http://www.automcb.cz/sevis.htm je uveden zajímavý výkonový graf před a po dekarbonizaci pro felicii, k samotnému procesu dekarbonizace je pěkné vysvětlení na stránkách www.bgcare.cz v sekci výrobky BG.zajímala by mne praktická zkušenost s touto službou.


RE: RE: RE: Starter
Datum: 1.07.2003, 12:06
Od: Jiří Čech

Pokud by se pastorek nevysunul ze záběru, většinou by se po chvíli zasekla volnoběžka a startér by se rozletěl. Jestli je pastorek opotřebený jen na konci zubů, málo se vysunuje a chtělo by to zkontrolovat vysouvací páku. Páka se časem obrousí, případně se může prohnout, nejlépe vyměnit za novou. Celý startér se musí promazat, zkontrolovat všechny pružiny a nakonec ho nechat párkrát rozběhnout naprázdno (pozor, odběr asi 65 A!), zkontrolovat vysouvání a zasouvání, jestli je dostatečně rychlé. Ovšem s lomem pastorku jsem se zatím nesetkal, musí tam docházet ke slušným rázům. A také mi připadá, jako by nebyl startér v ose klikového hřídele.


RE: RE
Datum: 1.07.2003, 9:27
Od: Pavel

Hm, JC píše recenze pod jinými jmény? a neděje se něco podobného v případě p. Duda a Trigis...? :-)


RE: RE: Starter
Datum: 1.07.2003, 9:25
Od: joot

Originál startér Favorit r.v. 89, jaké má přesně značení nevím. Patorek se ukroutil v části za zubama.


RE: RE
Datum: 1.07.2003, 7:53
Od: Martin Haering

Pro Trigis Prosim nezlobte se na me, nepisi ve zlem, jen ze ja si zase myslim, ze vy vubec netusite co je slusne chovani. Vase vety jsou sice psany za pomoci slusnych slov, ale jejich vyznam je primo vulgarni. !!!Nikoho se nezastavam!!! Vase omyly: 1)Autor pise vsechny klady i zapory pripravku Bishop, proto neni duvod osocovat ho ze zaujatosti. 2)Pripravky Bishop prave jsou zname, ja jsem za poslednich nekolik let neslysel odbornou diskuzi o zadnem jinem pripravku. 3)Je dokonce sproste, ne jen neslusne, nekoho bez dukazu napadat tim ze si sve recenze pise sam - nebo jste ho pri tom videl? 4)Chcete prostor pro nezaujate lidi? Copak ho tu neni dost? Nekdo nekomu brani v publikovani? To myslite jako ze pan Cech se sem po vecerech nabourava a maze nezavisle prispevky? 5)Kdyz nevite jestli je pan Cech prinosem, tak mi napiste ktere clanky jste cetl a co je na nich neprinosneho, prosim. Moc se na to tesim. Take se moc tesim na to ze me zacnate hazet do jednoho pytle s vyse zminovanym autorem, coz pro me bude velkou cti. Predem upozornuji ze si do motoru davam jen motorovy olej, na zazraky neverim. Hezky den bez jedovate sliny, preji. :-) Martin.Haering RE Datum: 30.06.2003, 22:19 Od: Trigis Myslím si, že autor článku neotestoval ani toho nefungujícího Bishopa a jen se snaží prosadit ho na trhu. Kdyby byl Bishop tak dobrý, vědělo by o něm určitě více lidí. Teď už je mi také jasné, že autor článku si své recenze píše sám pod jinými jmény. Nevím, jestli je opravdu velkým přínosem pro tento web. Dával bych zde více prostoru nezaujatým lidem a pokud by se tu snažili dělat něčemu reklamu, tak ať za to také zaplatí.


RE Čech
Datum: 1.07.2003, 6:20
Od: Trigis

Opakujete. Vám. Zdá se mi, že základy slušného chování jsou Vám cizí. Já jsem vyjádřil pouze svůj názor.


RE: RE
Datum: 1.07.2003, 5:19
Od: Jiří Čech

Zdá se mi, že se opakuješ. Je vidět, že něco jako logická úvaha je Ti cizí.


RE
Datum: 30.06.2003, 22:19
Od: Trigis

Myslím si, že autor článku neotestoval ani toho nefungujícího Bishopa a jen se snaží prosadit ho na trhu. Kdyby byl Bishop tak dobrý, vědělo by o něm určitě více lidí. Teď už je mi také jasné, že autor článku si své recenze píše sám pod jinými jmény. Nevím, jestli je opravdu velkým přínosem pro tento web. Dával bych zde více prostoru nezaujatým lidem a pokud by se tu snažili dělat něčemu reklamu, tak ať za to také zaplatí.


RE: Starter
Datum: 30.06.2003, 18:42
Od: Zdeněk Dvořák

No nejsem sice pan Čech ale příčiny by mohly být dvě. rvní by mohl být startér který není proto vozidlo přímo určen (nepravděpodobné z důvodu případné nemožnosti nasadit takový startér na Fa) ale nevím jestli se nezměnily startéry od roku výroby 93??? Druhá možnost by mohla být jednodušší. Mezi elektromagnetickým spínačem a částí s rotorem je tvarovaná páka (Nevím jak se to odborně jmenuje!!!) která by mohla být namontována opačně a tím by se nemusel pastorek zasouvat úplně zpět do pouzdra. Pak by možná přicházela v úvahu ještě jedna možnost a to že je špatně sestavena soustava podložek ségrovek a podobných blbin na rotoru startéru! Víc mě nenapadá. Škodovkářům zdar!!!


RE: Starter
Datum: 30.06.2003, 18:32
Od: Jiří Čech

U jakého typu startéru a co myslíš tím ulomením?


RE: RE: RE: RE: RE: RE: Pro nevěřící
Datum: 30.06.2003, 8:47
Od: Viky

5000 ot/min: S Favoritem muj bratr bezne jezdil radove deset minut i vic na 5000, nebot kvuli dlouhym prevodum maximalni rychlost dosahne na 4ku. Osobne jsem to zkousel se S130 (taky na 4ku)a se 110LS (oba kolem 5200ot/min). Po takovem zaberu 110R nesel ani nastartovat, ale jinak prezil hodne moc km bez GO, ackoliv ke konci chodily pisty ve valcich jenom po pameti, protoze vule byly OBROVSKY. :))


Starter
Datum: 30.06.2003, 8:44
Od: joot

Mám dotaz na pana Čecha, mimo téma. Kamarádovi se už podruhé během půl roku ulomil pastorek na startéru u Fa. Vypadá to, že ten pastorek pořádně nevyjíždí z věnce a motor ho různě dlouho tahá s sebou. Čím se tomu dá pomoci ? Snad jenom zkusit pilníkem vzít zub za zubem u věnce a srazit hrany, namazat ho ? Je ještě jiná možná příčina ?


RE: RE: RE: RE: RE: Pro nevěřící
Datum: 29.06.2003, 21:00
Od: Petr

S Favoritem to asi opravdu běžně nejde. S jiným autem u nás by to možná šlo realizovat někde na dálnici. A třeba v Německu už to takový problém není.<br> Nechci se tu dohadovat kdo, kde, kdy, ..., ale jenom uvádím, že zas tak nerálné to není.


RE: RE: RE: RE: Pro nevěřící
Datum: 29.06.2003, 20:26
Od: Peter

Rec je o motore favorita a nebola rec o tom ci je to mozne ale o tom ci to clovek bezne robi. Favorit ma dlhe prevody takze na 5 je to mozne dole kopcom alebo s vetrom v chrbte. A myslim ze este treba mat dlhy a dostatocne rovny usek


RE: RE: RE: Pro nevěřící
Datum: 29.06.2003, 10:27
Od: Petr

Jet s motorem vytočeným na 5000 otáček není až takový problém (hlavně u relativně moderních aut), problém byl byl spíš v tom udržet to tam těch zmiňovaných 15 minut. V rychlosti kterou auto jede je ujetá vzdálenost cca 40-50km a tak dlouhý úsek beze změny rychlosti by snad šlo najít jen v nočních hodinách na dálnici.


RE: RE: Pro nevěřící
Datum: 28.06.2003, 23:01
Od: Peter

Suhlasim s vecami, ktore pan Cech uviedol. V ziadnom pripade som sa nepokusal dokazat, ze 1.3 sa vyrovna 1.6. Naopak, percepcia vykonu pri jazde s 1.6 je podstatne vyssia ako s 1.3. Pozorny citatel moze aplikovat moje postupy na motor 1.6. Odkazom na 1000 hodin na dynamometru som len chcel poukazat na to, ze motor ma najlepsi vykon niekde uprostred svojej zivotnosti. Motor na dynamometri je sice usetreny studenych startov, na druhej strane 15 minut na plny plyn pri 5000 otackach som este nikdy so ziadnym autom neisiel. So 40 kw sluzobnym formanom bmm sa sice bezne jazdilo s tehlou na plyne ale ten sa ustalil niekde okolo 125 km/h. Moja S120 sice dokazala sa na plny plyn priblizit k 5000 otackam (150 km/h) ale zase hluk a stabilita pri tej rychlosti nedovolili v tomto pokracovat, takze som s tym autom neprekracoval 130 a obycajne som ho na dialnici drzal medzi 110 a 120. S Feliciou MPI som za skoro rok jej pouzivania este neprekrocil 140. Felicia ma pri mne leharo, lebo vacsinu casu sa otackomer drzi v zelenom pasme alebo aspon pod 4000 ot/min. Obmedzovac otacok som raz vyskusal zo zvedavosti. Cimbu sice uvadza ine krivky ako vyrobca (predpokladam, ze pouzil vlastne meranie na valcoch), ale vychadza mu pre neprecipovany 50 kw bmm vykon o par kw mensi nez pre 50 kw mpi co zodpoveda mojmu pozorovaniu. Krivky od cimbu su korektne aspon v tom, ze ked sa prepocita krutiaci moment na vykon, tak to sedi. Asi pred rokom som to prepocitaval pre, uz si nepamatam ci cimbu alebo sportmotor alebo mozno este niekoho ineho a mali to nespravne. Narast vykonu, ktoy Cimbu uvadza mi pripada nadneseny, aj ked mam podozrenie, ze jednoducho nepriznava, ze seriovy motor ma viac. Na druhej strane pre bmm motor 50kw slubuju narast vykonu zo 47 na 49 kw, co zavana poctivostou. Firma sportmotor tvrdi, ze felicia v serii moze mat az 55kw. Merania "ztratoveho vykonu", aj ked verim, ze v sulade s navodom vyrobcu, neviem pochopit. Ak totiz zahrnaju aj vnutorne straty motora, dostavame podivne hausnumera. Neviem teda, ako je mozne posudit vhodnost chiptuningu, komu doverovat a ci je v moci zakaznika ziskat skutocne doveryhodne udaje. Ak su napriklad udaje Cimbu alebo Sportmotor korektne, nedat si urobit chiptuning je nevyuzitie lacnej a ucinnej moznosti k zlepseniu svojho auta. Ak tieto firmy zavadzaju, a prinosy su napriklad polovicne oproti slubom, dat si urobit chiptuning je omyl.


RE: RE: Pro nevěřící
Datum: 28.06.2003, 12:06
Od: robo

Takze, podla pana Dudu: Prolong iba cisti motor. To mi z toho vyplynulo, ked vsetkych vola, aby sa prisli pozriet, aky je ten motor cisty....Kamos do 30 rocnej r-ky leje kvalitny olej a meni ho po 5tis km. Ked sme menili rozvody (po 250 000 tis by si uz zasluzili), tak bol motor krasne cisty.....a hlavne ZIADNE VOLE. Chcelo by to zmerat spotrebu oleja a vykony, ale nie na valcovej brzde ale na motorovej. Naliat prolong, najazdit 250 000 a potom to meranie zopakovat. Aj tak si neviem predstavit, co by sme mali v 1.9d asi vo vnutri vidiet???? PS: mozno zacnem prolong pouzivat miesto arvy, ked tak dobre cisti motor:)


RE: Pro nevěřící
Datum: 28.06.2003, 10:44
Od: Jiří Čech

Než začnete cokoliv rozdělávat, zjistěte si, jak vypadá chlórová koroze, jak vypadý koroze z působení kyseliny atd. Pokud si myslíte, že otevřete motor a uvnitř bude rezavý jako liška, tak to jste na velkém omylu. --- Pro Trigise: Vypadá to, že také prodáváš Prolong. Uvědomuješ si vůbec, jakou hovadinu jsi napsal? Komentáře k článkům zde píší i ti, kteří na tomto webu byli daleko dříve, než já. --- Pro Petera: 1000 hodin na brzdě je věc jedna, praktický provoz věc jiná. Motor na brzdě běžel prakticky nepřetržitě, což má na vlastnosti motoru výrazně lepší vliv, než při přerušovaném chodu v běžném provozu. Jelikož mi dítě spí na gauči, kde mám v úložném prostoru uloženy technické časopisy včetně Automobilu, nemohu teď hned posoudit tvrzení o výši točivého momentu u BMM a MPI. Ovšem je nutno si uvědomit, že zveřejněné obrázky jsou překreslované a je možné, že se nedodrží přesná poloha křivky vůči rastru tabulky. Ono jde spíše o průběh, než o přesnou velikost momentu. Pravdou ale je, že Cimbu má u 1,3 MPI nějaké divné křivky, které neodpovídají továrním datům. Že by se ale po přečipování dostali na výkon vyšší, než je u Fel 1,6 MPI (55 kW v základu, čip udělá 60 kW), to se mi zrovna nezdá (těch 309 ccm čipem nedohoníš). Se sériovou 1,6 jsem se něco najezdil a nepamatuji se, že by mi nějaká 1,3 ujela, nebo dokonce mne v kopcích dojela. Rozdíl v točivém momentu je skutečně znát. Udávaná vyšší maximální rychlost je dána odlišným zpřevodováním a otáčkami max. výkonu (u 1,6 je max. výkon při 4500 ot/min) a také tím, že u 1,6 se v 5000 ot/min začne aktivovat omezovač (vypíná se jeden válec). Do Cimbu jsem tento týden kvůli tomu volal, ing. Janda tam momentálně nebyl a slečna na telefonu tomu vůbec nerozuměla. Potom jsem se už k telefonování nedostal.


RE: RE: RE: RE: RE: Něco smysl má.
Datum: 28.06.2003, 6:44
Od: Peter

K tomu vykonu MPI, kde som spominal 55kw uvadzam, ze je to informacia z pocutia. Na druhej strane nie je celkom nepodlozena. V casopise Automobil pri prilezitosti uvedenia motora 1.3 MPI uviedli krivky momentu a vykonu pre jednobodovy aj novy motor. Hoci krivky vykonu u oboch motorov vrcholili na 50 kw, pritom stary pri 5500 ot/min, zatial co novy vrcholil pri 5000 ot/min. Co ma ale zaujalo bola skutocnost, ze novy motor mal v celom rozsahu a teda aj pri 5500 ot/min vyssi moment. Tak som si odcital hodnoty momentov a dostal som u mpi nejakych 52 kw a nejake drobne. Dalej vyrobca udava vykon u motora po zakladnom zabehu, uz si nepamatam ci je to 2000 alebo 5000 km. V skutocnosti u toho motora je mozne ocakavat znizovanie vnutornych odporov a teda zlepsovanie vykonu az do nabehania cca 50000 km a mozno aj dlho potom. Pri pouziti lahkobezneho (Energy Saving) oleja je mozne ocakavat narast vykonu o dalsie 2 az 3 %. Nakoniec clanok http://skoda.panda.cz/clanek.php3?id=232 Tisic hodin na dynamometru udava pre 46 kw motor krivku vykonu typicky nad 48 kw. Tato krivka javi stupajucu tendenciu prakticky pocas celeho testu. Osobne teda nevidim dovod aby Felda MPI, dobre zabehana, pri pouziti kvalitneho oleja nemala vykon bliziaci sa k hranici 55 kw. Tiez som si dal pracu prepocitat krivky vykonu a momentov firiem, ktore pretaktuju (= vykonaju chiptuning) motor a nesedel mi prepocet medzi momentom a vykonom. Ak ma niekto chce presvedcit, ze mi kvalitne pretaktuje motor a nevie nakreslit doveryhodny graf vykonu, tak ma na to nedostane. Mam dojem, ze chiptuning je jedna z oblasi, kde zakaznik ma problem overit, ci to, co mu na aute urobia, je naozaj prinos.


RE Pato
Datum: 27.06.2003, 23:38
Od: Milan Duda
WWW: http://dkcar.cz

Nechci demonstrovat velký kilometrový průběh motoru. 250 000 není mnoho km na motor 1,9 D. Věřím, že při slušném zacházení vydrří asi 500 000 km. Chci jen dokázat čistotu motoru a velikost opotřebení klikového hřídele a pod. Na porovnání můžeme rozebrat ještě jiný motor s naštíplým blokem /po havárii/. Tento motor má najeto zhruba 170 000 km a nebyl ošetřen žádným přípravkem. Můžeme porovnávat opotřebení obou motorů současně. Zjistím také hodnoty nového motoru.


RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Něco smysl má.
Datum: 27.06.2003, 23:18
Od: Pato

Firemny Favorit 136 mal 260kkm ked sa robila GO motora, ale motor bol pri cca 150kkm vyvrety s prasknutym tesnenim pod hlavou a nasledne cesta z Kosic do Bratislavy (cca 450km) Pri cca 200kkm boli vymenene semeringy na rozvodoch. Firemny Pick-up (Favorit 135) mal cca 280kkm ked sa menil motor, ale ten stary je stale funkcny, len uz nema potrebny vykon. Teraz mame na firemnych Feliciach 1,9D (Pick-up + Van) cez 250kkm a na motore to nie je poznat. Myslim ze velmi!!! zalezi od toho kto s autom jazdi a hlavne ako!!! P.


Pro nevěřící
Datum: 27.06.2003, 23:14
Od: Milan Duda
WWW: http://dkcar.cz

Pro všechny nevěřící a speciálně pro pana Čecha jsem připravil menší test v naší dílně Újezdě pod Troskami. Hodlám přede všemi, kteří budou mít zájem rozebrat svůj motor z Felicie pick-up 1,9 diesel. Přísada Prolong byla aplikována na 20 000 km /kvůli záběhu motoru/. Na 250 000 km mi praskl rozvodový řemen /zapomněl jsem ho včas vyměnit/. S motorem jsem zatím nic nedělal. Zvu všechny, kteří mají zájem se přesvědčit na vlastní oči a hlavně pana Čecha, jak Prolong funguje, jak je motor čistý a jestli je uvnitř zkorodovaný. Stačí jen po telefonu domluvit konkrétní termím, a kdo nevěří, může se přijet podívat, jak vypadá motor po ošetření Prolongem. Podle pana Čecha by už musel být zkorodovaný. Přesvědčte se na vlastní oči. Telefon na mě je 603 115 100, fax 481 312 221. Milan Duda


RE: Jaky pripravek na vycisteni
Datum: 27.06.2003, 19:50
Od: Jiří Čech

Jakýkoliv komerční čistič, který se přidá do oleje těsně před výměnou. Jestli jdsi používal moderní oleje (ne Super Mogul), přechod by neměl být problémem, ovšem doporučuji polosyntetiku, syntetika do sériového motoru výrobcem nebyla doporučena. Na jeho konstrukci je příliš řídký, možná by se zvýšila spotřeba oleje. --- 300 000 km při denním provozu a kvalitním oleji není pro motor Š 781 problémem. 400 000 km je ale i na tento motor docela dost.


RE: RE: RE: RE: RE: RE: Něco smysl má.
Datum: 27.06.2003, 17:51
Od: Petr

Ve firmě používáme Felicie pick-up a některé už mají najeto přes 300tkm a na generálce ještě nebyly a jezdí ještě velice dobře. Takže si myslím, že těch 400tkm by mohly dožít.


Jaky pripravek na vycisteni
Datum: 27.06.2003, 17:42
Od: fernet

Jaky konkretni prapravek je vhodne pouzit na vycisteni Felicie 1.3 MPi po 4 letech provozu na mineralni olej. Chci pouzit polosyntetiku nebo plnou syntetiku.


RE: RE: RE: RE: RE: Něco smysl má.
Datum: 27.06.2003, 15:35
Od: Peter

Tu informaciu 400000 km na favo a feliciu mam z prvej ruky od chlapika, ktory pracuje v znackovom autoservise. Osobne som ho videl robit GO motora na fave (1988), ktore malo nabehane 400000 km. Tieto vykony na feliciach maju obycajne taxikari. Valce boli riadne vymlete, to je jasne. Ze 55 kw je o desat% viac ako 50 to viem, ja som konstatoval, ze zvysenie vykonu o 5% sa da subjektivne tazko poznat. Ak ma niekto vedomosti o inych favo/feliciach, ktore to dopracovali ku GO, dajte mi vediet. Nezaujimaju ma vozy, ktore boli zhuntovane napriklad jazdou bez vody alebo bez oleja, prolongom, slickom, pripadne predcasne skolabovali z inych dovodov. Len naozaj opotrebovane motory.


RE: RE: RE: RE: Něco smysl má.
Datum: 27.06.2003, 15:10
Od: pajathinkscool

Proboha!!! Životnost motoru felicie 400 000 a KILOMETRU??? to je o jednu nulu navíc ne?? Skoro půl miliónu bych si možná nedovolil tipnout méně velkoobjemovým amerikám a to je jinač poctivý materiál... Uber hochu uber... :-) ale jinak souhlasím... až na to, že 55 kW oproti 50 kW není 5, ale 10 procent... O.K.


RE: RE: RE: RE: Něco smysl má.
Datum: 27.06.2003, 7:23
Od: Jiří Čech

Castrol Magnatec ve svém popisu na propagačním letáku uvádí, že olej obsahuje syntetické estery a tím je lepší atd. Syntetické estery obsahuje každý syntetický olej, jinak by nebyl syntetickým olejem. Nevím co tam bylo předtím za olej, ale podle mne tento olej svými aditivy vyčistil úsady v drážkách pístních kroužků, protože syntetika obecně lépe maže a drží na stěnách, motor má nižší hlučnost a menší spotřebu oleje. Já netvrdím, že Castrol u svých syntetik podvádí, oleje jsou to velmi dobré. Základem všeho je kvalitní olej, to tvrdím pořád a jak jsi se sám přesvědčil, je to jistě pravda. --- Pravdou je také to, že u syntetických olejů se Bishop příliš neprojeví, protože tyto oleje jsou na daleko vyšší úrovni, než minerál. Díky esterům se docela dobře udrží na stěnách a tak je problém studených startů menší, než u olejů starší generace. Nejlepších výsledků u Bishopa se dosáhlo u nákladních vozidel, které byly provozovány na minerální oleje. Výrobci totiž žádné z mnou kritizovaných přísad do motorů nezkoušeli a tak se dá logicky očekávat, že nic, než co sami vyzkoušeli, do motorů používat nedoporučí. Jako výrobce čehokoliv bych se choval naprosto stejně. --- Nepoužil jsem Slick, ale Ekolube a oddělal jsem si motor, podobně jako známý Octavii 1,6 55 kW, který ale použil Slick 50. Jestli jsi dobře četl všechny moje články a komentáře, zjistil bys, že jsem psal něco v tom smyslu, že při aplikaci PTFE NEMUSÍ dojít k destrukci ani jiným negativům, záleží na okolnostech. Pokles spotřeby může být způsoben jízdou na aditivovaný benzín, když se mi motor v sání vyčistí, spotřeba poklesne. --- Uvedené Š 110 by pomohlo použití nějakého komerčního čističe, který bych použil před vypuštěním oleje (přesně podle návodu). Jako novou náplň zásadně minerál - už kvůli spotřebě oleje u tohoto typu vozidla, stačil by bohatě Mogul Forte GX nebo obdoba od Maditu (pokud ho máš dostupný). Mogul Super atd. bych se snažil nepoužívat, tvoří hodně karbonu a černých kalů. --- Pablo to trefil přesně, používejte selský rozum. --- Maroš: pravda je to, že do olejů žádná další aditiva nepatří, o tom jsem se zmínil v článcích. Jen bych chtěl upozornit, že Bishop nepatří mezi aditiva, s olejem nereaguje ani ho kvalitativně neovlivňuje. --- Starému vyběhanému motoru pomůže GO, velmi správný názor. --- Přečipování motoru je stejně úspěšné v létě i v zimě, od toho jsou tam čidla, podle kterých program provede příslušné korekce, kromě toho zpětná vazba od lambdy vyřeší zbytek. 1,3 MPI nemá v základu 55 kW ani omylem, snad některá, u které se při výrobě sešly optimální díly. Křivka udávaná v prospektech Cimbu neodpovídá skutečnosti, průběh točivého momentu má vrchol při 2600 ot/min a ne až při 3500 ot/min, je to způsobeno délkou sacího potrubí. Zajímavé je to, že Fel 1,6 má po přečipování 60 kW a přitom má o 309 ccm větší objem. Ano, do starých motorů patří viskóznější minerál. --- Pro pana Dudu: pana Klokočku jsem v životě neviděl ani nepotkal, znám to jméno jenom z webu.


RE: RE: Re p.Klokočka
Datum: 26.06.2003, 23:54
Od: Peter

Skusit motor zohriat na volnobeh. Ak motor nastartuje a pekne bezi, staci po zohriati na volnobeh vymenit olej aj olejovy filter. Ak motor nebezi dobre alebo nestartuje, asi musis zacat cistenim karburatora. Ak motor nestartuje kvoli absencii kompresie, demontazi sa nevyhnes. Ked motor dymi (zalepene kruzky), musi sa vycistit pripravkom Engine Flush podla navodu na vyrobku. Napln do S110 moze byt napriklad Madit Uniol API SF SAE 10W-30, ktory je riedky, lacny a dalej cisti motor od usadenin, ktore sa iste za 5 rokov dobre prilepili. Tento olej je mozne po nabehani 500 - 1000 km vymenit za taky isty alebo lepsi. Ak toto nepomoze, je potrebne motor rozobrat, vycistit, uvolnit kruzky... Pri troche stastia by ale motor mohol odstavku prezit bez problemov. Do S110 nema velky vyznam davat drahe oleje.


RE: RE boss
Datum: 26.06.2003, 22:54
Od: boss

Cha Cha!..rád bych věděl názvy těch kvalitních výrobků z těch reklam..Každopádně ale netvrdím že si ty nabízený blbosti svoje kupce nenajdou..stejně jako profláklé hry typu letadlo nebo maxi výhodný nákup hrnců za 30k...Ale já nejsem stará babka z dědiny a o supr účincích nějakýho prevítu co má zmršit olej by mě nepřesvědčila ani názorná ukázka na traktoru Octavia TDi..


RE: RE: RE: Něco smysl má.
Datum: 26.06.2003, 22:21
Od: Peter

Chcem sa tu vyjadrit k udajom o zivotnosti motorov. S100 90000 - 120000, S120 120000-180000, Felda a Favo 1.3 350000-450000. Takze ked sa tu niekto ohana ze mu motor na modernom aute este funguje po 120000 alebo skolaboval az pri 220000, rozprava o motoroch hlboko v prvej polovici svojej zivotnosti. Pitva motora ktory ma 220000 km je preukazna len v pripade, ze najde zavazne poskodenie. Inak v takom motore musi byt vsetko v dobrom stave. Vyrobcovia motorov nemaju zaujem aby uzivatelovi skolaboval motor po zaruke, lebo by tym stracali zakaznikov na nove auta. Normalny uzivatel, ktory najazdi radovo 10000 km/rok ma vlastne motor na celu zivotnost auta. Ina otazka je napriklad zivotnost katalyzatora, ktory mozu nevhodne prisady do oleja rychle odrovnat. V starsej skodovecke je asi lacnejsie vymenit piestne kruzky a loziska, pripadne aj dalsie suciastky, nez tam nalievat kadejake prolongy a motorupy, nejakych 1000 korun za flasku. Uspora 0.3 l benzinu na 100 km je v beznej premavke velmi tazko preukazatelna. Spotreba u auta v beznej premavke zavisi od privela faktorov ako okamzita hustota premavky, teplota, vlhkost, dazd, sneh,tlak v pneu, znacka benzinu, naklad, styl jazdy vodica, ... Dalej jazdne odpory klesaju aj s nabehanymi kilometrami, takze ked sa do motora, ktory ma 10000 km naleje hocico, spotreba v priebehu dalsich 10000 km vyrazne poklesne. Najistejsi nastroj na znizovanie spotreby sa vola lahka noha. Pan Duda ma nekonecnu zasluhu, ze urobil tuto diskusiu zaujimavu. Dostal som podklady od pana Cecha o Bishop's. Pan Duda mi zaslal materialy o Prolongu. Na zaklade svojich informacii som presvedceny o neucinnosti az skodlivosti Prolongu. O Bishop's som nenasiel ziadne negativne referencie. Vzhladom k sposobu prevadzky mojho auta (5000 - 10000 km/rok), priamo podla odporucania p. Cecha mi Bishop's velmi neprospeje. Takze nemam ziadny problem na riesenie. Nove argumenty uz ocividne nikto neprinesie. Jedine keby sa objavil nejaky novy zastanca napriklad pridavania hadieho oleja do mogulu. Co sa tyka precipovania a vplyvu na zivotnost, neviem, ci vyrobcovia alternativnych cipov testuju svoje programy v tak rozmnitych podmienkach ako vyrobca motora. Moj nazor je, ze precipovanie motora je investicia s neistym vysledkom. Najviac sa obavam, ze cip vyvinuty a testovany v letnych mesiacoch moze mat slabsi vykon v zime a naopak. Neprijemna je aj skutocnost, ze precipovany motor potrebuje drahsie palivo. Naftove matory sa uspesne cipuju na ukor emisii. Panuje nazor, ze seriova felicia MPI 50kw ma typicky asi 55kw. Vyrobca udava nizsi vykon, aby sa poistil proti vykyvom v seriovej vyrobe. Subjektivne je tazko rozoznat zmenu vykonu o 5%. Znizenia zivotnosti pri precipovani sa netreba obavat, zvysenie namahania motora je bezvyznamne. Este k olejom pre stare auta, nedavajte do vybehaneho motora napriklad Uniol Sae 10-30, radsej tam dajte 15-40 alebo 50. Hustejsi olej, ktory u dobreho motora zbytocne zvysuje spotrebu, zlepsuje mazanie vybehaneho motora a dotesnuje ho. Kedze vo vybehanom motore sa tvori viac kalov, ktore mozu sposobit definitivny kolaps mazania, je vhodne skratit interval vymeny oleja. Prevodovka naplnena hustejsim olejom menej huci, ale pri -15 je poriadne zatuhnuta, tazsie sa radi a zvysuje to spotrebu. K slovencine chcem povedat tolko, ze vypadky proti jazyku povazujem za prejav ubohosti utocnika. Dakujem za prejavenu podporu aj v tejto zalezitosti.


RE: RE: RE: Něco smysl má.
Datum: 26.06.2003, 20:58
Od: Jiří Junek

Nedá mi, abych na tuto diskuzi nereagoval...když jsem vlastnil Fiat Ritmo 1.7D, tak jsem mému motoru výrazně pomohl olejem Castrol GTX Magnatec 5W-40...Motor se ztišil, přestal kouřit, zkrátka přestal mít ty obvyklé příznaky opotřebení včetně toho, že spotřeba oleje se celkem dost snížila..no, podle toho, co popisuje výrobce, má tenhle olej vlastnosti včech těch inzerovaných aditiv. A neřek bych, že by Castrol jakkoliv podváděl.


RE: RE: Něco smysl má.
Datum: 26.06.2003, 15:57
Od: Jiří Klokočka

Asi tak. *** RE: Neználek- Vyznám se daeleko víc marketingu a v obchodě než v motorech a myslim si že kdyby byly některý aditiva nějak výrazně vhodný pro starý motory, tak by výrobci neváhali ani měsíc a vytvořili řadu olejů pro starý auta, ve kterých by byly tyhle "aditiva". já vyrábět oleje, takovouhle šanci proti konkurenci bych si určitě nenechal ujít. Když to vezmu přes prachy, všechno v čem je nějaká výhoda je vždycky využito k získání konkurenční výhody. Kdyby se někomu podařilo v tak homogenním zboží jako jsou ropné produkty najít tak obrovskou výhodu, je z něj miliardář. *** Když to srovnam s Bishopem, i on má na trhu nevýhodu, protože za prvý: - se s ním musí najet tisíce kilometrů pokud možno v kuse a za druhý: - má patent, vyrábí si sám a neprodává licence po špatných zkušennostech s ministry od Slicku => záměrně brání šéření na trhu a drží si tak cenu vysoko. Proč by to dělal kdyby to nešlapalo?


RE: Něco smysl má.
Datum: 26.06.2003, 14:56
Od: vici

staremu vybehanemu motoru pomuzou bud aspon nove krouzky nebo lepe GO. jinak nic...


Něco smysl má.
Datum: 26.06.2003, 14:30
Od: Neználek

Některé přísady snad smysl přece jen mají.Otázky typu proč výrobci olejů hned nepřidávají do svých výrobků to či ono nejsou asi na místě.Přísady jsou podle mě určeny spíš pro starší "vyběhané" motory.Do novýho auta bych v žádným případě nic nedával.Takže v novém oleji by asi žádná přísada vhodná nebyla když si tento olej někdo leje do novýho motoru.Podle mě tedy některé přísady mohou pomoci.


RE: RE: RE: RE: apel na rozum
Datum: 26.06.2003, 12:52
Od: Maros

Ano suhlasim z tym to nazorom ,ze dobry synteticky olej nahradza vsetky adityva.Vyrobcovia olejov nedoporucuju ci zakazuju pridavat akekolvek adityva do olejov.Po naliati adityva sa olej znehodnoti.Pre zaujimavost som telefonoval do Slovnaftu v Bratislave a to som sa aj dozvedel.Je tu burliva diskusia okolo toho.Uvedome si ,ze dobry a kvalitny olej ktory je aj drahsi obsahuje vsetko to co ma byt pre co najdlhsiu dobru prevadzku motora.


Prisady, vyrobci, reklamy a tak vubec
Datum: 26.06.2003, 11:43
Od: Pablo

Stejne mi nejde do hlavy jedna vec. Asi jsem hotl uz tak trochu natvrdlej. Ale, kdyz jsou ty aditiva typu Bishop, Prolong a ja nevim co jeste, tak skvely a bajecny, proc uz je tedy sakra nekdo z velkych vyrobcu oleju nepridava do svych vyrobku hned pri vyrobe? Nebo, proc tedy nedoporucujou tyto aditiva primo vyrobci motoru? Ze by to byli blbci? Nebo se snad boji toho, ze prijdou o penize z nove prodanych aut, kdyz ta stara budou stale jezdit, bez stop minimalniho opotrebeni? To spis ne, ale si spise proto ze to moc nefunguje. A co se tyce chip tuningu, prevackovani a podobnych uprav obecne, nejak mi z vasi diskuse vyplyva, ze takovy upraveny motor nemuze bez aditiv vlastne moc dlouho fungovat! Chcete snad rict, ze vsichni co maji upraveny motor, pouzivaji tahle aditiva? To snad ne!? A dalsi vec, i nepatrna castka investovana navic pri vyrobe jednoho kusu se ve velkych seriich vysplha do milionovych castek. Proc by nekdo zrejme! nefunkcni vec pri vyrobe aplikoval, za cenu obrovskeho zvyseni nakladu, ale bez patricneho vysledku? Snad jen blazen, nebo nejaka socialisticka manufaktura, bez jedine vyhlidky na poradny zisk. V dnesni dobe jde prece o penize az na prvnim miste. Nebo se pletu? Me to vsechno prijde jako placebo efekt. Kdyz si myslim, ze to funguje, tak to funguje, kdyz ne tak ne. A ze kdyz do vylagrovanyho motoru, na konci jeho zivotnosti, se kterym porad jezdim jako prase, naleju nejakou zazracnou vodicku a dal jezdim dal jako prase a budu pritom cekat, ze bude mit vlastnosti jako motor novej a jeste k tomu x-krat tak dlouhou zivotnost, a on mi pritom klekne totalne? To bych blazen. Totalni kolaps takovyho motoru, kterej to uz ma tak jako tak jasny, je stejne nevyhnutelnej, jenze me to bude stat jeste sileny prachy navic. A reklama? To je kapitola sama pro sebe. Kdyz mi nekdo muze krmit hlavu tim, ze voda ABCD mi odstrani z tela vsechny sklodliviny, jogurt XYZ doda vsechny potrebne vitaminy a mineraly, susenky PQRST dodaji energii na cely den, tak nevim, proc nekdo nemuze tvrdit, ze vyrabi ty pravy zazracny vodicky do motoru, ktery: zvysej vykon, snizej spotrebu, udelaj generalku za jizdy, pri parkovani chrani lak auta, na dovoleny ohlida deti, obcas v aute vyluxuje a stale udrzuje technicky stav v naprostem poradku, za pouhych 999,90Kc, a kdyz si objednate do 10 min jeste k tomu navic dostanete 1 baleni navic, skladaci garaz, holici strojek, zehlicku, sekacku na travu... :o)? Jiste, na kazdem sprochu je pravdy trochu, ale ceho je moc, toho je moc. Cim vic budu pit, tim vic budou ledviny vylucovat skodliviny. Ve vyrobcich z mleka jsou vitaminy. Kdyz se najim, nebudu mit hlad a budu mit energii na cely den.... a prikladu by mohlo byt vice. Takze, moje rada. Pouzivejte selsky rozum (uz to psal nekdo prede mnou) a nez skocite na nejakou reklamni blbost, tak si to poradne promyslete... a jezdete podle predpisu a nebudete potrebovat pretuneny motory - neznam zatim zadnej motor, kterej by nejak dokazal oblafnout kolonu stojich aut :o). PS: Calgon do pracky (taky vlastne aditivum, zabranujici tvorbe vodniho kamene), se da nahradit jedlou sodou - stejny ucinky, podstatne nizsi cena, akorat ze tomu opravar pracek p. Blaha nedela reklamu. Toho blba bych doma k pracce radeji nepustil, mam ji rad :o)


RE: RE: Re p.Klokočka
Datum: 26.06.2003, 10:49
Od: Petr

Poslechněte rady p.Čecha i v praxi.Nelejte tam nic,co nepředepisuje výrobce.A nemáte co řešit!


RE: Re p.Klokočka
Datum: 26.06.2003, 10:35
Od: Jiří Klokočka

Inu holá beznaděj. Mimochodem vůbec nejsem odborník na motory. Jenom sem v tom našel zalíbení po asi 100 hodinách vrtání v motoru mé skvělé a jediné Š120LS:) Dobrý známý pana Čecha nejsem, to je opět Vaše paranoia. Dokonce mě několikrát setřel za mé "přiblblé" dotazy.Ale dost už, s Vími to nemá význam.* * * * * * * Teď jeden přiblblý dotaz na všechny: Čeká mě výměna oleje u motoru š110 který má najeto ani ne 35kkm. Olej má za sebou minimálně pětiletku v garáži. Podle toho co jsem všechno přečetl by se tam poly ani syntetika nebo dobrý aditivovaný minerál neměl lít rovnou. Upřímě řečeno sotva našetřim na solidní minerál od Finy nebo Texaca a nechce se mi vyplachovat motor. Myslíte že by mělo význam dolejt do motoru cca půl litru polo nebo syntetiky kvůli jejím aditivům, aby pomalu (50km?) odstranila usazeniny a taky částečně karbon, a pak to celé vypustit? Vycházim z toho že známý dolil dva litry (!) syntetiky do motoru (po opravě) a za dva měsíce měl všechen olej černý jak bota. Nejspíš se uvolnil karbon. Rád bych přešel na aditivovaný olej. Motor je prakticky nový. Bojím se ho tam ale nalít rovnou, myslíte že by tohle byla cesta, nebo je lepší srazit paty, vypláchnout a hurá do maditu? Díky.


RE: RE: RE: apel na rozum
Datum: 26.06.2003, 10:06
Od: Martin Haering

Ma poklona pane Cech. Predevsim vasi trpelivosti. Co takhle trochu povestneho ceskeho selskeho rozumu, panove? Doporuceje nektery vyrobce automobilu nejaky pripravek do motoru? Doporucuje nektery vyrobce motorovych oleju nejaky pripravek pro zlepseni jeho vlastnosti? NE! A proc ne? Protoze jejich funkce je minimalne sporna a doporuceny olej staci. Mozna by dnes nekte automobilky doporucily Bishop, ale v dnesni dobe vyrabene motory jsou prevazne mazany syntetikou a tam jeho prinos pro bezneho uzivatele neni az tak velky vzhledem k cene atd... Toto je muj vlastni nazor, tak prosim reagujte slusne. :-) Dekuji a hezky den. M.H.


Trochu mimo.
Datum: 26.06.2003, 9:27
Od: Peter

Pan Čech. Poprosil bi som vas o radu. Tento vykend som do svojej S120 dal motor Favorit 136. Ma znizenu hlavu o 0.8mm odlachceny zotrvacnik a vylestene kanale sania a v hlave. Inac ostatne seriovka. Tymto sa vas chcem spitat aky mam nastavyt predstih zapalovania pri 95 oktanovom benzine abi to nemalo detonacne zpalovanie? Karburator a rozdelovac je zo skody 130 bez upravy. Za odpoved dakujem.


RE: RE
Datum: 26.06.2003, 8:45
Od: vici

co se tyce chiptuningu, pan Janda asi vi co dela, a tudiz prece neni duvod aby TDi s jeho chipem nenajelo 130tkm, takze nevim pane D. proc se tomu porad tak divite? Jak jsem Vam psal mailem, tenhle motor najede pul milionu bez problemu, pokud se meni olej a rozvodak. A nebude ani zrat olej.. Ja Cimbu nemam moc rad kvuli jejich ponekud lzive reklame - viz. 1,3 MPi 61,5kW jen chipem atd. vzdycky se tomu dobre zasmeju. Co se tyce te upravene Feldy 1,5 - no treba byla Vase. Ja mam Favo taky s 1,5 a druhe s 1,4MPi a treti s mirne upravenou 1,3kou. A nikdy jsem nemel potrebu tam cpat aditiva. A auta jezdi v pohode.......


RE: Re Hendrix
Datum: 26.06.2003, 8:35
Od: vici

Pane Duda.. rozvodak se taky nekdy musi menit.. se divim ze vam vydrzel 250t:o))) Ad adtitiva: mel jsem o vikendu sundanou vanu na motoru z Fava s najetyma 70tkm, jety na plosyntetiku, a vsechno je krasne ciste a ma zlatou barvu. zadne usady, zadne sracky. z toho pro me opakovane plyne ze staci lit poradny olej a nezabyvat se vyhazovanim penez za zbytecna aditiva


RE: Re p.Čech
Datum: 26.06.2003, 8:34
Od: Rs

Nejsem "odbornik", pouze "nezavisly uzivatel" a dluzno poznamenat, ze alespon cast tykajici se PTFE+MoS se podle mych zkusenosti ukazala byti pravdiva. viz predchozi rekace pod 1. clankem


Jestli to máš, tak to ukaž!
Datum: 26.06.2003, 6:46
Od: wekky

Milane Dudo, zajímalo by mne, co vede člověka zpívat pořád tu samou písničku víc než hodinu v době, kdy běžný člověk už spí. Kdo má tyto výlevy číst? Jestli tedy máš(-te) k dispozici řádné testy svých přípravků a motor po aplikaci a ujetí dostatečného počtu km, jak píšeš(-te), tak to zveřejni(-ěte) (ať už na své stránky nebo jinam). Mluvit o tom, že někomu něco nabízím aby udělal a kritizoval, když nechce (a z různých důvodů třeba ani nemůže) dovede každý. To chce činy. Předveď(-te) se!


Re Hendrix
Datum: 26.06.2003, 2:09
Od: Milan Duda
WWW: http://dkcar.cz

Konečně správný a nezaujatý pohled na tuto diskusi. Nabízel jsem p. Čechovi mnoho způsobů, jak podložit svá tvrzení. Od zveřejnění testů až po rozebrání motoru z Fel. 1,9 Diesel, u kterého mi praskl po 250 000 km rozvodový řemen a kde bylo aplikováno aditivum, které prodávám a doporučuji. Vše se minulo účinkem. Kromě svých tvrzení mi nabídl jen test Bishopa ve svém voze. Není třeba ale čekat na test Bishopa. Mnou prodávané aditivum si můžeme porovnat ihned u nás v dílně rozebráním tohoto motoru a nechť se každý sám přesvědčí, zda je v motoru koroze, či nikoliv. 250 000 km a doba aplikace aditiva 4 roky je snad dost výmluvným důkazem.


RE boss
Datum: 26.06.2003, 1:51
Od: Milan Duda
WWW: http://dkcar.cz

Ne každý výrobek doporučovaný ,,nabubřelou" televizní reklamou musí být špatný. A i v teleshopingu se občas najdou velmi kvalitní výrobky, které fungují a ušetří nám mnoho práce. A nebýt reklamy, nevěděli bychom nejenom o špatných výrobcích ale ani o těch dobrých. Já se rád nechám poučit reklamou, ale sám se raději přesvědčím, zda je pravdivá, či nikoliv.


Re p.Klokočka
Datum: 26.06.2003, 1:30
Od: Milan Duda
WWW: http://dkcar.cz

Vážený pane Klokočko! Jste nejspíš dobrým známým pana Čecha, když dáváte najevo, že o něm toho tolik víte a tolik se ho zastáváte. To je v pořádku, máte právo na svůj názor. Ale pokud je můj přínos nulový, tak si počkám na Váš příspěvek na toto téma. Zatím jste snesl spoustu kritiky na mou osobu. Ale jestli jste si nevšiml, tato rubrika se netýká mé osoby, ale přísad do paliv a maziv. Přispějte prosím něčím užitečným do této rubriky, nebo alespoň svým názorem, či zkušenostmi. A pokud připouštíte, že tyto výrobky úspěšně prodávám /já nechci tvrdit, že jsem úspěšný, ale řekněme, že už jsem něco prodal/, pak Vám děkuji za Vaši podporu. A ještě k tomu, abych už nic nepsal. Pochopil jsem, že nědo se snaží zviditelnit jen jeden přípravek /na jehož funkci mám svůj názor a který zde nehodlám publikovat, aby mě někdo nepodezříval z případné zaujatosti/ a ostatní smést ze stolu. A s tím já nesouhlasím a proto chci zde vyjádřit svůj názor. Věřím, že se mé články Vám a některým lidem příliš nezamlouvají, ale snad mohu vyjádřit svůj názor proti něčímu. A to, že chci vidět nějaké testy a fakta, je snad na místě. Věřím, že i Vy i ostatní čtenáři by jste rádi viděli něco konkrétního abyste na základě něčeho mohli sami porovnávat. A k té reklamě. Každý čtenář, který byť jen trochu využije svého intekektu pozná, že to tu tvrdě zavání reklamou. Využijte prosím také svého a trochu se nad tím zamyslete. Těším se na Váš příspěvek na toto téma. Dle Vás jsem jako malé dítě a tak se nechám od Vás rád poučit.


RE
Datum: 26.06.2003, 0:51
Od: Milan Duda
WWW: http://dkcar.cz

Nechci nikoho přesvědčovat, aby používal aditiva a už vůbec ne aditiva, jaké prodávám já. Kdysi jsem měl stejný názor, jako většina zdejších čtenářů. Dokud jsem se sám nepřesvědčil. Už od mládí jsou auta mým koníčkem. Vlastnil jsem jich už několik. A upravil také. Viz má Felicie 1,5 MPi 74 kW, jedna z prvních patnáctistovek se zvýšeným obsahem motoru, výkonu, a upravenými daty v řídící jednotce po odbrždění na motorové brzdě /p. Rajtr, Čistá u Mladé Boleslavi-téměř všichni závodníci brzdí u něj/, vyfocená v Autotuningu z března roku 2000. Neustále se zajímám o motory a úpravy motorů. Dovoluji si tvrdit, že o autech a motorech mám poměrně slušné znalosti. Taktéž jsem už v životě vyzkoušel aditiva od několika výrobců. Dokud jsem nepoznal jedno, které fungovalo o hodně více, než ostatní, byl jsem opravdu jako nevěřící Tomáš. Chci tím říci jen jedno. Kdo se nepřesvědčí sám, těžko může hodnotit. A udělat si závěr jen z jednoho článku je špatné. Já osobně bych si přečetl i jiné články a hlavně bych něco vyzkoušel. Nechci se tady dlouze rozepisovat o aditivech, která jsem vyzkoušel já. Bylo jich dost. Pana Čecha prosím, ať raději více zkouši a nepublikuje články zahr. novinářů. Nemusí být vždy pravdivé. Dovoluji si tvrdit, že bych nejméně polovinu čtenářů, kteří píší, že by si nikdy do motoru žádné aditivum nedali, přesvědčil, aby aditiva používali. Přesvědčil bych je poslechem motoru v mém voze /Š Octavia 1,9 TDi 97 kW, najeto 140 000 km, aditivum aplikováno po 20 000 km/, jízdní zkouškou a ještě jinými jednoduchými testy. Nechci si tady dělat reklamu, proto nejmenuji aditivum, které prodávám. Ale zároveň nejmenuji ani jiné, které nefunguje /pro ty, kteří mají zájem se dozvědět více, uvádím své telefonní číslo 603 115 100/. Dále bych se ještě chtěl zastat chiptuningu, konkrétně Cimbu Autosport, na který na těchto stránkách také padla kritika. Využívám již několik let výhod takto upravených řídících jednotek. Tu poslední mám od r.2000 a motor má po úpravě najeto 130 000 km. Chiptuning jsem provedl tedy na 10 000 km. Nemám s motorem žádné problémy a je stále v dobré kondici a to se týká také spotřeby oleje. Je prakticky nulová. Věřím, že motor ve spojení s dobrým aditivem vydrží ještě dlouho. Jinak chci ještě podotknout, že snahou výrobce není, aby Váš vůz vydržel co nejdéle, ale alespoň tak dlouho, než uplyne záruční doba. Potom by dle výrobce byla vhodná GO motoru, převodovky či jiné důležité součásti vozu. Proto Vám žádný výrobce aditivum nedoporučí, i kdyby bylo sebelepší. A ještě něco k olejům. Dobrý olej mnohdy nestačí. Znám pár lidí, kteří si myslí, že když používají olej Castrol RS 10W-60, tak dají motoru to nejlepší. Tento olej bezesporu kvalitní je. Ale je určený pro krátkodobý provoz, tedy pro motorsport. Je velmi výkonný, ale o to rychleji stárne /přejíma vzdušnou vlhkost/ a nedostatečně čistí motor od usazenin. Závodníci ho mění většinou po jednom závodě za jiný. Přesto si někdo myslí, že když ho používá, dává mutoru to nejlepší. Nechci napadat Castrol, má samozřejmě ve své nabídce širokou škálu olejů plně syntetických a vhodných pro běžný provoz. Je jen na každém z nás, jaký olej si zvolí. A taktéž je to s aditivy. Lidé, kteří je vyzkoušeli a přesvědčili se sami o tom, že fungují je kupují stále.


..
Datum: 25.06.2003, 23:16
Od: boss

Díky panovi Čechovi za jeho články..Bez nich by už techweb dávno chcíp..V každém se dá najít něco zajímavého a poučného pro všechny,i když škodovku nemají..Když tady avizoval že bude článek o těch přísadách,tak jsem byl opravdu zvědav..No výsledek byl podle očekávání..Nabubřelý reklamy a teleshoping propagují vždycky šit co se jinak neprodá..Vždycky mě to dokáže pobavit..zvlášť jedna vymasená reklama taky na nějakou tu maxi mazací sračku,kde jako důkaz že to chrání motor dokonce před korozí byla ukázaná jetá rozdělaná !!vodní!! pumpa a pak nějaká nová jako že po ošetření..Smál jsem se si ještě hodinu..:o))No i když to možná tomu motoru dá tak pohulit že půjde olej do vody,co já vím..třeba je to záměr..:o)Každopádně jsem ještě nepřišel na to,proč do motoru lít cokoli kromě oleje,ať je to motor up nebo nějakej bishop..Když je někdo prase,tak motor odrovná,a když není tak ne..Kdyby lidi používali mozek a výrobce motorů nepovažovali za blbce co tomu asi vůbec nerozumí tak by šarlatáni co prodávají různý vodičky,magnety na snížení spotřeby a leštěnku co chrání proti kyselině a asi i proti radiaci neměli šanci..:o) Jinak v olomouckým Globusu běží na obrazovce reklama ma motor up pořád dokola..:)


RE: RE: apel na rozum
Datum: 25.06.2003, 14:18
Od: Travex

jasne, klidne diskutovat dale, ale chce DIALOG, ne serii MONOLOGu...... stravil jsem dost casu studovanim jak clanku tak i diskuznich prispevku a musim uznat, ze jsem se docela pobavil, hlavne nad diskuzi. Nehodlam rozebirat vyhody nebo nevyhody aditiv, konecne i tato debata mne presvedcuje, ze aditiva do motoru proste nepatri....Takze jen tak dal, treba se panu D podari odradit mnoho priznivcu aditiv...


RE: apel na rozum
Datum: 25.06.2003, 11:17
Od: Hendrix

Áááá Hujer! Kvůli diskuzi tady snad tohle fórum je, nebo né? Svorně někomu nadávat patří do dob minulých. Rád si přečtu názory všech, jen pánové přispívejte dále!


RE: RE
Datum: 25.06.2003, 11:11
Od: wekky

Snad už žádné zítra nebude...


apel na rozum
Datum: 25.06.2003, 10:20
Od: Jiří Klokočka

Vážený pane Dudo, názory pana Čecha jsou založeny na souboru znalostí. Věnujte prosím trochu času a svého bystrého intelektu k přečtení několika jeho článků v historii. Vyznačují se třemi znaky: Jsou vyčerpávající, jsou využitelné v praxi a jsou dobře (velmi čitelně) napsané. Zjistíte také že pan Čech není jen odborníkem přes úpravu vody. Když si přečtu jakékoli vaše dílko které hrdě nazýváte příspěvkem, vidím jen, že kromě toho, že tyto výrobky úspěšně prodáváte nevíte o problematice zhola nic. Jste jako dítě ve školce které jen křičí dokaž to! dokaž to! Navíc, nic jsme se od Vás nedozvěděli a ještě ke všemu jste ty články pořádně nečetl. Nepíšu tohle proto abych Vás urážel, ale jen poprosil: už nic nepište. Vím že to není moc demokratické, ale Váš přínos je nulový a otravujete tady vzduch nám ostatním kteří se chtějí něco dozvědět a normálně diskutovat místo sledování hádek s Vámi. Díky Vám zde zanikají témata mnohem zajímavější než lidská nevraživost. Stejně tak bych chtěl poprosit všechny ostatní kteří s vytřeštěnými bulvami ječí „reklama! reklama!“. Prosímvás zkuste se udržet a nekazit nám náladu svými paranoidními výlevy. Věřím že mluvím za drtivou „mlčící“ většinu když řeknu že se tady chceme něco dozvědět a být v něčem lepší, něco umět líp, a ne se tady hádat a hádat. navíc se opravdu vážně obávám že s tím pan Čech jednoho krásného dne kvůli Vám sekne a budeme mít po *** všichni. Už teď hluboce obdivuji jeho trpělivost.


RE
Datum: 24.06.2003, 22:46
Od: Milan Duda
WWW: http://dkcar.cz

Omlouvám se p.Čechovi, nečetl jsem ten článek celý. Byl to tedy výňatek článku Boba Sikorskeho. Dnes nemám mnoho času na psaní příspěvku, zítra napíši něco nového.


RE: RE: RE: Zveřejnění testů p Čecha
Datum: 24.06.2003, 21:38
Od: Pavel K

Zajímavě se nám to tu rozjelo :o). Vcera jsem se nemoh otevřít stránky TechWebu, tak jsem se začínal bát, že ho hekla mafie prodejců těch zázračných sra**ek pridávaných do oleje :o))


RE: RE: Zveřejnění testů p Čecha
Datum: 24.06.2003, 19:06
Od: Jiří Čech

Oprava - firma se jmenuje Trifoservis Čelákovice, špatně jsem v telefonu rozuměl.


RE: Zveřejnění testů p Čecha
Datum: 24.06.2003, 18:44
Od: Jiří Čech

Nikde jsem nenapsal, že jsem já osobně něco poslal na rozbor, nepleťte si dojmy s pojmy. Není mojí povinností se starat o rozbory, to je spíše Vaše věc, protože Vy jste prodejce a Vy ručíte podle Obchodního zákoníku za to, že výrobek odpovídá předpisům. Jako zákazník totiž reklamaci vyřizuji u prodejce, ne u výrobce. (Jak se potom s výrobcem poperete, to už není zákazníkova starost.) Vy byste mě měl přesvědčit, že v Prolongu chlór není! Takže jestli chcete znát složení Prolongu, nechte si rozbor provést sám a za svoje peníze. Rozbory na chlór dělá Trichloservis Čelákovice. Pokud chcete znát nějaké rozbory atd. Bishopových přísad, obraťte se přímo na B Original Havířov, já nejsem jejich zaměstnanec ani s nimi nejsem v žádném ekonomickém poměru. Potvrzení bezchlórovosti a několik referencí jsem se Vám snažil poslat, ale bohužel i na druhý pokus se mi příloha vrátila jako nedoručitelná. Reference jsou originální listy tak, jak byly doručeny do firmy (podpisy, telefony, adresy), na Bishop stránkách je pouze zkrácený popis. Konkrétní údaj bude, až se provede měření na konkrétním autě.


RE: RE: RE: RE: Re p.Čech
Datum: 24.06.2003, 16:15
Od: Pája

Hmm... Tak co kdyby se mistři škodovkáři složili na pár motorů (dyť taková škůdka je pomalu levnější než Lego, se kterým si hrajete tajně v noci) a prostě pár přípravků (ale ECOLUBE vyjímaje-přiznávám, že opravdu nefunguje, spálil jsem se, po asi 2000km začal z motoru asi mizet olej-ale auto už není moje, takže to nelze nijak sledovat) otestovali? :-) Ale myslím, že i tak by někteří z Vás neuvěřili prostě ničemu. Pan Čech (neberte to osobně) je zřejmě opravdu dobrý člověk, kterému, bohužel nebo bohudík, nic neříká tržní ekonomika. Mohl by své rozumy prodávat, měnit za zlato, a místo toho je tady rozdává bandě tupců (rozumným jedincům se tímto omlouvám). Co tedy panu Dudovi poskytnout ty protokoly o zkouškách Bišopova přípravku například záměnou za protokoly o zkouškách Duralube? :)


RE: RE: RE: Re p.Čech
Datum: 24.06.2003, 11:55
Od: Saky

Ja vim ze jste nedoporucoval tam ty piliny sypat, ale jak rikal jeden nas ucitel lide jsou blbi a pitomi a takhle to dopada


RE: Zveřejnění testů p Čecha
Datum: 24.06.2003, 8:14
Od: Pavel

Je opravdu vidět že jsou zde lidé, kteří nechtějí rozumět některým argumentům nebo je používají jen částečně tak aby se jim to hodilo. Poslední citace p. Dudy z I. článku o přísadách je toho názornou ukázkou, toto totiž není text p. Čecha ale on už sám citoval a sám uvedl zdroj a to před citátem "Pro bližší vysvětlení záležitostí kolem těchto přísad je k dispozici přeložený článek Boba Sikorského už z 1. května 1997:" a po citátu i adresu "Adresa: Bob Sikorsky,c/o DriveWays, The Palm Beach, Post Box 24700, West Palm Beach, FL 33416-4700. Každý ho může sám kontaktovat, před nikým se neskrývá." Z čehož plyne že JC tento test neprováděl a ani neplatil a tudíž nelhal pokud tvrdil, že na testy nemá peníze. Jinak jsem samozřejmě proto, aby každý doložil věrohodné důkazy.


RE: RE: Re p.Čech
Datum: 24.06.2003, 7:25
Od: Hurvajs

Aj mne z tohto vsetkeho vychadza to,ze kym nebudem setrit na kvalitnom benzine a kvalitnych olejoch,nemusim investovat do diskutabilnych motorovych prisad. Do mojho favorita r.v. 92 som donedavna tankoval aj lacny benzin ale uz to nerobim a zda sa mi,ze sa to prejavuje na nizsej spotrebe a vyssom vykone motora.Tankujem Shell a mazem Castrolom. P.S. V Bratislave je firma Oilpartner (www.oilpartner.sk),ktorej sluzby vyuzivam a po osobnej skusenosti odporucam.Maju taky usluzny a ochotny personal, s akym som sa stretol len v lepsich hoteloch a restauraciach.Je jedno,ci tam pridete s mercedesom za 1,5 miliona alebo so skodou 105, ich pristup k vam bude rovnako ustretovy.Je to jedno z mala miest,kde sa zakaznik citi ako pan. P.S.2 Neberte to ako reklamu,nie som majitel tej firmy ani zamestnenec :-) Len som sa chcel podelit o pozitivnu skusenost. Skode zdar.


Zveřejnění testů p Čecha
Datum: 24.06.2003, 0:46
Od: Milan Duda
WWW: http://dkcar.cz

Pane Čechu. Jako úvod svého příapěvku používám část Vašeho článku: Přestože oba produkty, jak DuraLube tak Prolong, obsahují určité sloučeniny na bázi chlóru, pokud zavoláte na firmu a zeptáte se, zda výrobky obsahují chlór, odpoví vám vždy záporně. Z technického hlediska mají do určité míry pravdu, protože neobsahují chlór v čisté formě – jako plyn. Je to však lstivá a zavádějící odpověď. Oba produkty totiž obsahují chlórové uhlovodíky. Odeslal jsem vzorky obou produktů do uznávané laboratoře ke zjištění obsahu chlóru. V případě DuraLube byl zjištěn obsah 6,8%, zatímco u Prolongu neuvěřitelných téměř 30%!!! Porovnejte tyto hodnoty s obsahem 1%, které bylo v motorových olejích před léty využíváno. Olejářské společnosti byly i tímto množstvím znepokojeny a upustily od jejich využívání. Chlór je prvek extrémně korozívní. Po přidání do oleje se může eventuálně uvolňovat do atmosféry a spolu s olejem vytvářet nebezpečný odpadní produkt. Demonstrace, uváděné v televizních reklamách, jsou zavádějící a nemají nic společného s tím, co se skutečně v motoru během jeho chodu děje. Pouze oficiálně schválené testy dle ASTM a SAE jsou prokazatelné. V tomto výňatku z Vašeho prvního zveřejněného článku píšete, že jste poslal vzorky obou produktů do uznávané laboratoře ke zjištění obsahu chlóru. Uvádíte velmi přesná čísla. Zveřejněte prosím výsledky těchto testů a jméno této laboratoře. Mně jste po vyzvání ke zveřejnení nějakých konkrétních výsledků mailem odpověděl, že takovéto testy jsou pro Vás drahé. Co si o Vašem dvojím tvrzení mám myslet? Kde je pravda? Nebo jste v prvním článku čtenářům lhal? Doložte Vaše tvrzení!!! Dále mi píšete, že testy na Bishop´s originál jsou u dovozce v Havířově. Vyžádejte si je prosím a zveřejněte je. Jistě by zajímaly i ostatní čtenáře. Jistě nebude problém pro Vás je získat, když jste jejich velký příznivce. Řečí okolo už bylo napsáno dost. Chci už konečně od Vás nějaká fakta. Já testy samozřejmě také předložím. Čtenáři mohou potom sami posoudit, na základě konkrétních údajů, který produkt je dobrý a který ne!!!


RE: RE: Re p.Čech
Datum: 23.06.2003, 19:19
Od: Jiří Čech

K těm dubovým pilinám - opět názorná ukázka toho, jak povrchně jsou moje články čteny. Nic v tom smyslu, že se do převodovky mají sypat jakékoli piliny, jsem nepsal, piliny se sypaly do diferenciálů a jednostupňových velkých průmyslových převodovek. Ta doba už dávno minula.


RE: Re p.Čech
Datum: 23.06.2003, 19:00
Od: Pavel

Nevim ale zda se mi ze ted diskuse nabrala spad :-) V kazdem pripade me (a asi nejen me) vsechny clanky a prispevky na tema oleje a aditiva utvrzuji v nazoru ze na motory budu pouzivat "chemii" akorat na cisteni v rozebranem stavu apod. a jako provozni naplne jen to co je doporucene vyrobcem. Jinak jsem ted v prubehu cca 2500 - 3000km udelal zkusenost s levnymi palivy, pocitam si spotrebu a zjistil jsem ze mi nedavno o neco stoupla (pokud vezmu v uvahu vsechny chyby mereni tak to muze byt cca 0.5 litru behem asi 1000km) a ted jde zase zpatky, napred jsem podeziral lambdu, svicky atd. ale vse je Ok pak jsem se podival kde jsem kdy tankoval a nekolik tankovani bylo u levnych pump (dle JC paliva bez aditiv) a nyni opet tankuji drazsi benzin (pumpy jako Aral, Shell ovsem ne VPower ale obyc N95). Upozornuji ze spotreba stoupla na jare o proti zimnimu obdobi. Muze se jednat o nahodu ale vzhledem k memu konstatnimu stylu jizdy i trasam... myslet si o tom muze kdo chce co chce. 2 Peter: opravdu muzes psat slovensky myslim ze Ti tu vetsina porozumi ale jinak musim uznat ze cesky pises dobre, ja bych slovensky toto nesvedl :-)


RE: RE: RE Peter
Datum: 23.06.2003, 16:30
Od: Clouseau

Petere, jestli pro to nemas jiny duvod nez tu hloupou poznamku nejmenovaneho diskutujiciho, klidne pis dale "jak ti zobak narostl", nemam strach ze by ti tu nekdo nerozumel. Staci si projit vice diskusi o vsech moznych tematech na ceskem webu a rozumny clovek se nad slovenstinou nepozastavi. Nikde, pokud teda nechce ukazat svou vlastni malost. ;-)


RE: Re p.Čech
Datum: 23.06.2003, 16:21
Od: Saky

Jestli je konverzace nudna s tim mate pravdu ale kdo za to muze? pan Cech nebo snad Vy? Vy urcite ne ze mam pravdu? Ale to je jedno, co se tyka pripravku je kazdeho vec co si do motoru naleje at je to Bishop Prolong nebo jine, a je taky kazdeho vec co se stane z jeho motorem,podle me kdyz neco vyrobce doporuci tak pro to ma nejake vyhody, ale Vas urcite muj laicky nazor kdyz vy ste guru prez takoveto pripravky nezajima, internet je verejny a kazdy si zde muze psat jake bludy chce,at uz pravdive nebo ne, kdysy pan Cech napsal ze se do prevodovek pro ztiseni sypaji dubove piliny a nedavno jsem poslouchal diskuzi dvou mladiku (ac se to nema-) v autobuse a jeden tvrdil druhymu ze podle Cecha (asi uz je to po napsani nekolika clanku uznavany odbornik) nasypal do prevodovky piliny a ze mu prevodovka po case chcipla, nevim jestli mluvil o tomto panu Cechovi nebo o jinem, tyto souvislosti jsem si dal do sebe ja, ale prislo me to usmevne jak neznaly ctenar udela jakoukoliv hovadinu kterou kde precte (vim ze to pan Cech nemyslel ze se to tak dela ale nehodlam hledat clanek kde to psal a jak ale neco o tom nekde psal..) a proto tento clanek je reklamou jak na Bishopa tak i na Vas Prolong, proste jak plati v mediich i blba reklama je reklama, pan Cech narozdil od Vas neco dokazal a to napsat nekolik clanku, at uz to dela zadarmo nebo za penize( o cemz pochybuju) je to jedno ale proste neco dela Vy to jen kritizujete a nedelate vubec nic, do placu davate akorad nesmyslne argumenty aby si pan Cech nechal udelat vyzkum, kde by na to asi vzal? kdybyste cetl pozorne jeho komentare tak to nekde zminoval, ale to vy dobre vite ze to neni realne aby to udelal a proto ho dale napadate, tim se nechci zastavat ani p. Ceha ani Vas podle me je to debata o nicem uz od zacatku a je to jen cilenou (at vedome ci nevedome) reklamou na oba dva vyrobky i kdyz Vy posledni dobou pokulhavate-) ale i tak ste toho napsali oba dva dost ze si ctenar muze vybrat co se mu nelibi( a co mu znici nebo neznici motor) a proto si myslim a urcite nejen ja ze by ste s tim detinskym hadanim mohli prestat... dekuji


Re p.Čech
Datum: 21.06.2003, 22:25
Od: Milan Duda
WWW: http://dkcar.cz

Pane Čechu! Přestaňte se už konečně ohánět slovními obraty a předložte něco konkrétního. Konverzace s Vámi začíná být pro mě nudná. Asi nudí i ostatní čtenáře, protože už se pár dní někdo nezávislý k našemu sporu nevyjádřil. Jak jsem už psal, nemám nic proti Bishopovi a nechci si tady dělat reklamu na produkty, které prodávám já. Vy jste napadl téměř všechny přísady na našem trhu. Dobře, máte právo na kritiku. Ale dokažte už konečně, proč je Bishop tak vyjimečný. Ale ne dalšími slovními obraty a informacemi bůh ví odkud, konkrétními fakty, které si budou moci čtenáři ověřit. Víte, test ve vašem voze není dost objektivní, už proto, že ho chcete provést Vy. Zvolte nějaký nezávislý institut, zkušebnu a pod. Chtěl bych si vše ověřit a pokud vše bude pravda, veřejně uznám Vaše argumenty a koupím si Bishopa a vyzkouším ho ve svém voze. Žádné materiály od Vás mi nedošly. Pošta ano, ovšem bez přílohy.


RE: RE Peter
Datum: 21.06.2003, 19:10
Od: Peter

Ja jsem tak o tom premyslel, ale napustit do motoru kvalitni olej, pridat Prolong, pojezdit a pak vypustit bahno povazuji za docela vymluvny vysledek test. Jsou "testy" kde se vypusti z motoru olej a Prolong je tak ucinny, ze si to nevsimne ani kontrolka tlaku oleje. Zeby tam neco nebylo v poradku? Je zajimave ze za ten obrazek kalu z Prolongu Amsoil nikdo soudne nenapadl - proc asi. Na druhe strane o tom jezdeni bez oleje existuje soudni rozhodnuti publikovane na strankach Federal Trade Commission (FTC). A pan Cech mi zaslal rozhodne presvedcivejsi materialy o Bishop's. Rad si ale pockam na slibenou pitvu jeho motoru.


RE: RE: RE RE Zdeněk Dvořák.
Datum: 21.06.2003, 14:38
Od: Jiří Čech

Paha Dudu něco nezajímá na Bishopovi, mne zase nezajímají "tisíce spokojených zákazníků a desetitisíce děkovných dopisů po použití Prolongu". Chtěl bych vidět firmu, která kupuje Prolong do svých aut ve velkém. Prolong na svých webových stránkách lže jako když tiskne, protože popis funkce přísady vůbec neodpovídá skutečnosti, o podpisu prof. Kováře jsem také mluvil. Bishop v Čechách funguje trochu jiným způsobem, navštíví zákazníka (většinou většího), přísadu aplikuje a provede dlouhodobou zkoušku s tím, že teprve po vyhodnocení testu zákazníkem si nechá zaplatit a dohodne případné dodávky. To je pro prodej výrobku více, než tisíce či miliony tun popsaného papíru ze zkušeben. O zkušebnách jsem toho snad napsal dost. Zkušebna může také udělat rozbor přísady, kde zjistí, jestli je tam ten nebo onen prvek, ale to je také vše, protože to o vlastnostech přísady často nic neříká, jen v případě, že jde o velmi známý negativně působící element. Například "Atest 8 SD" dostanu na cokoliv, co vyhovuje platné legislůativě, to znamená, že neohrožuje a nemůže způsobit přímou škodu. Jako příklad uvádím dětské sedačky i renomovaných výrobců, které při praktickém testu zkušebny v SRM naprosto propadly - 8 SD ale mají. Tak bych mohl pokračovat dál. Bishop předepsané legálně získané atesty podle platných zákonů na své výrobky má, stačí se podívat na webové stránky, pokud tam některý chybí, stačí zavolat, obratem je zaslán. Panu Dudovi jsem zaslal reference na Bishopovy výrobky, kde jsou popsány zkušenosti a i uvedené adresy a telefonní čísla spokojených zákazníků. Toto pana Dudu nezajímá, což by se i dalo pochopit, ale bylo by záhodno vyčkat, až vyjde článek o Bishopových přísadách a dokončí se praktický test. A také bych si někdy chtěl přečíst nějaký negativní test na Bishopovy přípravky (ať z internetu, nebo jiné literatury) s datumem starším, než je dnešní. --- Také by mne zajímalo, co pan Duda sleduje tím, že se mi snaží dokázat, že nemám pravdu. Ozvalo se mi několik chemiků, kteří mne upozornili na chybu s fosgenem (za což děkuji), ale žádný z nich mne nenapadl v tom ohledu, že bych ohledně chlóru, síry, fosforu, PTFE atd. psal nesmysly. Já jsem napsal fakta, která jsem si ověřoval, napsal jsem o tom, co nefunguje a také o tom, co skutečně funguje. Jestli existuje další přípravek, jehož jméno neznám a není založen na kritizovaných bázích, dám se klidně poučit, protože mi asi něco uniklo. Test na svém vozidle provedu bez ohledu na to jestli to pana Dudu zajímá, on totiž bude zajímat jiné návštěvníky webu. Pan Duda by se měl také zamyslet nad tím, co by se mohlo stát, kdyby skutečně došlo k soudnímu sporu a Prolong dostal výprask stejně jako v USA. Co by obhajoval potom?


RE: RE RE Zdeněk Dvořák.
Datum: 21.06.2003, 9:42
Od: Zdeněk Dvořák

Dobře pane Dudo tak jinak. Vy chcete předložit testy ze zkušeben nebo zkušenosti známých firem s Bishopem. Nejhezčí na tom je, že stačí porovnat recenze na PROLONG uvedené na jejich stránkách a recenze na Bishopa na jejich stránkách. Je sice pravda že na Bishopa jsou recenze právě od firem které Vás nezajímají. Jenže PROLONG na svých stránkách uvádí recenze, o kterých bylo zjištěno jejich padělání nebo zavání zaplacenou reklamou. Bishop na svých stránkách uvádí testy, které již proběhly a i průběh testů, které stále probíhají a hlavně i s hodnotami.


RE RE Zdeněk Dvořák.
Datum: 21.06.2003, 9:13
Od: Milan Duda
WWW: http://dkcar.cz

Mýlíte se pane Dvořáku. Nejsem kritik a už vůbec ne přípravků Bishop. Nechtěl jsem jen, aby někdo házel všechny přípravky do jednoho pytle a vychvyloval pouze jediný bez konkrétnéch argumentů. Nic víc.


RE: Reklama
Datum: 21.06.2003, 9:02
Od: Zdeněk Dvořák

Asi jste si špatně přečetl první článek o přísadách kde je sleva panem Čechem vysvětlena dost výmluvně. Zároveň jste taky nečetl komentáře k článku OBECNÉ ROZUMY stejně jako pan Duda.


RE: Re Zdeněk Dvořák.
Datum: 21.06.2003, 8:54
Od: Zdeněk Dvořák

Pane Dudo mrkl jsem na stránky prolongu a poslední 3 reference se dají přirovnat k reklamě na AAA auto. To znamená, že to sice propagují, ale sami by si to do svýho auta nedali. A negativní recence na Bishop´s by jste měl spíš najít vy jako kritik.


Re Zdeněk Dvořák.
Datum: 21.06.2003, 8:42
Od: Milan Duda
WWW: http://dkcar.cz

Pane Dvořáku. Na těchto stránkách je přetištěný článek z tisku. Hovoří obecně o přísadách a ne o konkrétních produktech, byť se pod něj podepsal pan profesor Černý. Pardoh hovoří asi o dvou produktech.


RE Peter
Datum: 21.06.2003, 8:30
Od: Milan Duda
WWW: http://dkcar.cz

Amsoil může kritizovat koho chce. Na to má jistě právo. Pokud se ale sám Amsoil zabývá prodejem aditiv, což jste si doufám na jeho webových stránkách zjistil, pak je tato kritika jen házení špíny na jiného výrobce. Pár fotografií není žádný výsledek testu a dovětek k takovéto fotografii napíše kdokoliv. Chybí zde testy. Jistě bych našel na internetu firmy, které budou házet špínu na Bishopa. Tyto zdroje informací nejsou pro mě objektivní a nebudu se o ně opírat. Začněme z druhé strany. Najděte a poté zde zveřejněte kladné názory na Bishopa od nezávislých zdrojů.


RE: RE: Závěr
Datum: 21.06.2003, 8:22
Od: Zdeněk Dvořák

V již uvedených komentářích naleznete i odkaz na tuto stránku: http://www.spsauto.cz/zazaa/prisada.jpg . ozorně si to přečtěte.


RE: Závěr
Datum: 21.06.2003, 8:19
Od: Zdeněk Dvořák

Je sice hezký, že čtete články na stránkách TechWebu, ale mám ten pocit, že se Vám nechce číst i všechny komentáře k článkům. Takže Vám doporučuji prokousat se dvěstědvěmi komentáři k článku OBECNÉ ROZUMY. Tam se dozvíte co vedlo pana Čecha k napsání článku o olejích a přísadách!!! Škodovkářům zdar!!!


RE: RE: Závěr
Datum: 21.06.2003, 8:17
Od: Milan Duda

Pane Čechu. Neodvolávejte se stále na Bishopa, pokud testy má, vyžádejte si je a publikujte je na těchto stránkách. Pokud je nemá, tak jste přestřelil. Test na Vašem autě mě nezajímá. Zajímají mě testy z laboratoří univerzit a výzkumných ústavů. Pokud existují, zveřejněte je už konečně!!! Nechci se s Vámi přít o přednostech Prolongu. O to mi už nejde. Chci, abyste čtenářům vámi uváděné skutečnosti v článku objektivně prokázal.


RE: Závěr
Datum: 21.06.2003, 6:55
Od: Peter

Amsoil je jenom jeden z mnoha kritiku prolongu. Na rozdil ode mne ale ma zarizeni na testovani oleje. Snazil jsem se na netu najit priznivy test Prolongu od primerene renomovane instituce. Bohuzel, spis na netu nachazim vysledky testu, ktere prinejlepsim neprokazuji skodlivost Prolongu ale jenom neucinnost. Zadna firma, ktera Prolong testovala, nezjistila dlouhodobou vyhodnost pouzivani Prolongu v spalovacim motoru. Rovnez se mi nepovedlo najit doporuceni k pouzivani vasi prisady od jakehokoli vyrobce spalovacich motoru. Totez plati o renomovanych vyrobcich oleje, kteri za sve vyrobky ruci a ziskavaji atesty od vyrobcu motoru (napr normy VW, BMW). Jestli najdete atest od VW, BMW, Volvo, MAN, API, ACEA, ZAPOROZEC, LADA ... na Prolongu, to bych ho zacal brat vazne. Takovy atest ale Prolong nema a ani mit nemuze z duvodu uvedenych v clanku, ktery se Vam nelibi. Naproti tomu obrazky, ktere jsem Vam zaslal tvori jen zlomek materialu k dispozici o skodlivosti nebo neucinnosti uvedenych prisad. Jelikoz clanky pana Cecha opravdu vycerpavajicim zpusobem prezentuji informaci ktera je k dispozici, povazuji dalsi debatu na toto tema za zbytecnou. Proti nabozenstvi neplati rozumne argumenty. Predpokladam, ze asi neumite anglicky, coz Vam znemoznuje tyto materialy vyhledat a studovat v originalu. Jestli odmitate argumenty lidi, kteri to udelali a vedi o cem mluvi, je to k skode Vas a lidi, kteri se Vama nechaji k vlastni skode ovlivnit. Jeste Vam musim podekovat, diky Vam jsem se zase jednou pocvicil v psani cesky. Tento mail se mi libi natolik, ze ho pouziji jako prispevek do fora na techwebu, kam jste slibil, ze uz nebudete chodit. Pozdravuje Petr. </pre></tt> <BR> xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx


RE: Závěr
Datum: 21.06.2003, 5:55
Od: Jiří Čech

Konkrétní testy v tuzemsku poskytne B Original Havířov. Já jsem slíbil, že test provedu na svém autě, to také splním, jen co najedu dostatek kilometrů a budou mít volný termín na měření výkonu. Pane Dudo, je vidět, že se nechcete vzdát Prolongu, ať se děje co se děje, tak ho klidně prodávejte dál, nikdo Vám nic nezakazuje. O tribotechnice toho vím zcela jistě více než Vy. O Bishopových přísadách bude článek.


Závěr
Datum: 21.06.2003, 0:55
Od: Milan Duda
WWW: http://dkcar.cz

A ještě něco na závěr. Psal jste mi, že se zabýváte úpravou vody. Věřím, že jste ve svém oboru uznávaná kapacita a rád se nechám od Vás poučit o úpravě vody. Ale tribologie má do úpravy vody hodně daleko. Líbí se mi i Vaše ostatní články na obecná témata okolo vozů Škoda. Ale přenechte prosím tribologii a přísady do olejů s ní úzce spojené odborníkům na slovo vzatých. Jen tak se Čtenáři nebudou stále dovídat Vámi zkreslené a bůh ví kde posháněné informace.Milan Duda


RE
Datum: 21.06.2003, 0:40
Od: Milan Duda
WWW: http://dkcar.cz

Musím pane Čechu ještě jednou reagovat. Není tak jednoduché klamat spotřebitele záměnou aditiva v lahvičce za obyčejný, nebo syntetický olej, nebo za něco jiného. Jistě víte, co je to chemický rozbor a jak snadno se dá zjistit obsah lahvičky. Takovýto prodejce by se vystavoval velmi vysokému riziku a pokutě, pokud by to někdo zjistil a obrátil by se např. na ČOI. Podle Vás je asi každý výrobce aditiv podvodník. Ale nevím, kde berete tu jistotu, že Bishop není. Zatím jste nepředložil jeden jediný test jeho výrobku. Pro mě jsou Vaše slova pouhé tlachání. Předložte už konečně nějaké výsledky testů Bishopa a přestaňte se otírat o ostatní aditiva. Před pár lety, když jsem ještě neznal Prolong, používal jsem přísadu Innotech, založenou na bázi zinku. Účinek jsem vždy poznal okamžitě. Dotěsnil motor a zvýšil kompresi. Ale působil pouze na jakost oleje, ale ne na materiál v motoru. Dnes je již překonán, proto používám Prolong. Přijde-li někdo s něčím novým a lepším, budu používat něco jiného. Předložte už konečně čtenářům nějaká konkrétní fakta a ne jen to, co jste někde slyšel, nebo si přečetl. Nemusí to být vždy pravda. Věřte pracovníkům v těchto ústavech, kteří se pod testy podepsali a ne někomu, kdo jen pro to, aby získal nové zákazníky hází špínu na druhé. O Bishopových přípravcích jsem slyšel jen jednou, asi před rokem. Můj kamarád motorář /staví závodní motory závodníkům známých jmen-nechci bez jeho souhlasu uvádět jeho jméno-poskytnu Vám ho na vyžádání mailem/ mě na tento přípravek upozornil, vzal si pár lahviček na zkoušku, ale asi se Bishop neosvědčil, protože ho už neprodává a naopak stále prodává Prolong. A od té doby jsem už o Bishopovi neslyšel. Našel jsem si také dealery Bishopa a zjistil jsem, že až na jednu firmu jsou ostatní celkem neznámé. Obchoduji už od r.96 s autodíly na vozy Škoda. Znám mnoho firem na českém trhu, které aditiva prodávají. Mohu Vám jmenovat několik mnohem větších firem, které Prolong prodávají a s úspěchem. A to také jistě o něčem svědčí. A na závěr jsem se přesvědčil o Vašem spojení s firmou Bishop. Jsem přesvědčen, že zde jde pouze o záměr zviditelnit Bishopovy přípravky. Nevím, kolik jste od firmy prodávající Bishopa dostal, ale jistě to něco bylo, když už jste tomu věnoval tolik času. Sám vidíte v kolik hodin Vám odpovídám a na ůkor svého spánku. Na Vašem místě bych se tímto článkem a zadarmo jistě nemohl zabývat. Očekávám od Vás nějaká fakta, testy a ne jen souhrn informací, které jste někde slyšel, nebo četl. V této naší debatě už nic jiného nemůže rozhodnout, kdo z nás má pravdu. Pokud budete chtít, napíšu Vám i jména větších podniků, které Prolong odebírají. Jsem zvědavý na to, kterými se pochlubíte Vy, že odebírají Bishopa. pokud to nějaké jsou, napište jen ty, které znají i ostatní čtenáři. Firmy odněkud z kotěhůlek jistě nikoho zajímat nebudou.Díky za odpověď. MilanDuda


Reklama
Datum: 20.06.2003, 23:09
Od: Trigis

Ti čtenáři, kteří ještě nepostřehli spojení mezi p. Čechem a firmou Bishop, nechť si pozorně přečtou předešlou recenzi.K tomu už není co dodat.


Koupil jsem ...
Datum: 20.06.2003, 19:22
Od: Zdeněk Dvořák

Koupil jsem si Bishop´s original recepturu 422g do motorové oleje a zapoměl je upozornit na to, že jsem se o nich dozvěděl díky Vašemu článku a TechWebu, tím pádem mi neposkytli slevu slibovaných 5%, kterou jste u nich domluvil. Říkal jsem si moje blbost, ale světe div se o dva dny později se mi ozval pan Ing. Vladimír Poláček z firmy B original s.r.o. a ve svém dopise mi psal, že zjistil skutečnost, že jsem je kontaktoval právě díky stránkám TechWebu a článku pana Čecha a při příští objednávce se mám o tuto slevu přihlásit i na již dodané výrobky. (Kupoval jsem na zkoušku i jejich vazelínu.) Řekl bych, že takovéto jednání určité firmy napovídá o její solidnosti dost výmluvně!!! Jejich výrobek jsem ještě neaplikoval. Už jsem koupil nový polosyntetický motorový olej FUCHS TITAN CFE 10W/40 a niní se chystám udělat si plnoprůtokový filtr oleje podle článku pana Hubálka s tím, že bude mít jisté úpravy. O tomto nejspíš napíšu článek. Škodovkářům zdar!!!!Hlavní menu:


Hledání v článcích:

  pomoc?
Nejnovější články:

Jak to je s palivem E85
Zkušenosti z provozu vozidla Octavia Combi 1,9 TDi 81 kW
Montáž schránky pod přední sedačky Octavia II
Na brněnský Autosalon ZADARMO!
Oprava centrálního zamykání Felicia
Návod na montáž zadních repro do Octavia II
Výmena starej poistkovej skrinky vo Favorite za novú
Osvětlení vnitřních klik Octavia II
Montáž tempomatu a palubního počítače do Octavia II FL
MB 1000 a Š 100 (1964-1976)
 
© 1999-2018, Petr Váňa a Insidea Digital s.r.o.
Jakýkoliv výňatek či přetisk obsahu serveru Škoda TechWeb může být použit jinde pouze s písemným svolením provozovatelů serveru, jež jsou uvedeni výše.