ŠKODA techweb > Komentáře k článku: Osvětlení motoru
ŠKODA techweb [homepage]

Komentáře k článku: Osvětlení motoru

K předešlému článku
Datum: 17.12.2007, 19:45
Od: Pitrs

Ještě k mému předešlému článku. Pokud vodiče nepřerušíš, ale vřadíš na spínači světel mezi svorky 30, 58 a 56 relé, světla ti budou fungovat jak ovládané manuálně, tak přes relé při spuštění motoru. To znamená, že vypínač bude trvale vypnutý, ale světla se budou samy rozsvěcovat. Pokud budeš potřebovat zapnout manuálně při vypnutém motoru, otočíš vypínačem a je to! Pokud budete mít někdo zájem o zapojení, napište, vysvětlím podrobněji, popř. nakreslím a pošlu schéma.


Menší dodatek
Datum: 17.12.2007, 19:35
Od: Pitrs

Takovéto zapojení je samozřejmě plně funkční. Ale má obrovskou nevýhodu. Když budeš zvláště v zimních měsících startovat, budou ti svítit během spouštění světla a akumulátoru to příliš neprospěje, zvlášť u Š105/120, která má spouštěč bez reduktoru.Pokud si na stávající zapojení které jsi vyrobil přivedeš plus na ovládání relé ne ze svorky 15(tedy "+" po klíčku), ale ze svorky D+ alternátoru, tedy kontrolky dobíjení, dojde ke sepnutí relé až po nastartování motoru, tedy v okamžiku, kdy začne alternátor dobíjet. Pro jednoduchost instalace můžeš + ukrást přímo z kontrolky dobíjení, ale POZOR! z vodiče který jde od žárovky k alternátoru, ne od spínací skříňky!!! Efekt by byl jinak stejný jako zapojení jaké máš teď.


RE: Osvětlení kufru
Datum: 6.11.2007, 16:17
Od: Petr Prchal

Otevři kufr a v meziprostoru (tam co je nádržka na ostřikovače) je v protilehlém rohu žlutý kabel s konektorem.Je to napájení zásuvky pro přenosku.Rozdvoj si ho a natáhni tam kde chceš mýt lampičku.Já třeba osobně mám lampičku v této příčce od kufru (je to takové to světélko co je u 105ky nad dveřma).Akorát se blbě přidělává.Musíš obvrtat jeho tvar a pak to dopilovat.Druhý drátek mám protažený vedle kabelového svazku dopředu (takový ten svazek co vede ke světlům a td), tam je to protaženo k spínači (takový ten spínač co má 105tka v sloupku u dveří).Přidělaný je v plechu pod kapotou (když si stoupneš před auto tak ten plech nad mřížkou.Sundáš si mřížku,mrkneš kde je místo a vyvrtáš díy.Jednu kterou ho prostrčíš a druhou na ten šroubek kterým se přidělává.Zapojení lampičky je:Ten samotný co je dál od těch dvou je + (propojíš s tím žlutým kabelem) blíž ke středu (z těch dvou co jsou u sebe) připojíš k spínači od kapoty.Je to práce na chvilku a máš klid.Já to používám už kolik let a jsem s tím spokojen.Navíc se automaticky rozvecí a zhasíná podle toho jestly je zrovna otevřený nebo zavřený kufr.


Divny
Datum: 20.03.2007, 8:28
Od: Sp@c@
WWW: http://skodofkari.borec.cz

To osvetleni dobry ale tz svetla jsou trosku nedoreseny, protoze nekdy muzes potrebovat dalkovy i potkavacky i kdyz nemas nastartovano...ale jinak good napady


Osvětlení kufru
Datum: 1.02.2006, 20:43
Od: Martin AAAAAAAAAAAAA

Potřebuji navod na světlo do kufru?


RE: Svetlo v zadnim kufru
Datum: 10.11.2004, 14:11
Od: PedroKV

Dal jsem si do favorita pod plato pod jeden záhyb zářivku na 12V (akce-v Plusu za 99,-, ten den v 17h jsem sehnal poslední). K ní mám v levém plastu vedle plata vypínač, který červeně svítí, když je zářivka zapnuta. Je to supr, doporučuju všem. Mám i vyfoceno, www.pedrokv.com/zarivkakufr1.jpg nebo zarivkakufr2.jpg


RE: RE: a co při startování?
Datum: 11.07.2002, 9:31
Od: Jarda

Zdravim vsechny. Ve Felicii je to vyresene tak, ze "uzemneny" privod k civce rele neni uzemnen, ale je pripojen na privod ke starteru od spinaci skrinky (princip). Jarda


RE: a co při startování?
Datum: 10.07.2002, 18:45
Od: Morrison
WWW: http://www.ssakhk.cz/home/zdenek

Nevim přesně o co ti jde, ale u Feliny (a novějších aut obecně) se při startování neodpojujou jenom světla, ale jestli se nepletu i všechny ostatní nepotřebný spotřebiče jako ventilátor topení atd. Stará se o to tzv. relé "X". Doporučuju mrknout na článek "pojistková skříňka Felicie" na tomhle webu v sekci elektrika...


Svetlo v zadnim kufru
Datum: 10.07.2002, 12:40
Od: Sliver
WWW: http://sliver.webpark.cz

Neni nic jednodussiho nez kdyz jdete za tmy do zadniho kufru si zapnout parkovacky a vyndat si zarovku a to bud levou nebo pravou takze si posvitite na kterou stranu chcete ... Urcite je to machrovinka mit tam samostatnou "lampicku", ale pro takove male posviceni to bohate staci :)) jinak cim vic to neni original tim je to zajimavejsi a lepsi to musim uznat :))


a co při startování?
Datum: 10.07.2002, 0:06
Od: Pišin

A jak je to při startování? U feliny se při startování opět tlumená světla zhasnou a po vrácení klíčku do polohy zapalovaní se znovu rozsvítí.© 1999-2018, Petr Váňa a Insidea Digital s.r.o.
Jakýkoliv výňatek či přetisk obsahu serveru Škoda TechWeb může být použit jinde pouze s písemným svolením provozovatelů serveru, jež jsou uvedeni výše.
Zásady ochrany osobních údajů