ŠKODA techweb > Komentáře k článku: Geometrie
ŠKODA techweb [homepage]

Komentáře k článku: Geometrie

RE: RE: geometrie
Datum: 21.09.2005, 8:45
Od: Luki

S největší pravděpodobností máš pohnutou zbíhavost kol. Pak se to dá vyřešit seřízením geometrie na přední nápravě. Ta by tě měla vyjít zhruba na 400,-. Tady by ti kdyžtak i řekli, jestli je to jen ta zbíhavost, nebo něco jiného. Vkaždém případě začni geometrií, je to nejjednodušší, nejrychlejší a nejlevnější řešení.


RE: geometrie
Datum: 19.09.2005, 19:02
Od: Jan Jedlička

Nevíte někdo čím to může být? Mám š125L. Když chci jet rovně mám volant docela dost doleva... a když ho pustím tak auto táhné doprava... Jezdil s tím můj děda takže mohl někdo sejmout nějakou díru, nevím. Na kolik by to asi tak vyšlo spravit?


Favorit
Datum: 6.09.2005, 21:00
Od: Lazzymann

Kolik tak muze stat serizeni geometrie na facko??


RE: RE: geometrie
Datum: 8.10.2002, 2:28
Od: Peter

Da sa to spravit, je to asi 2 dni prace okrem polozenia na kolisku. Ale ak je karoseria okolo naprav tak znicena asi toho na tom aute bude viac a oprava moze byt neumerne pracna, teda aj draha.


geometrie na felicii
Datum: 13.06.2001, 20:20
Od: tom v.

prorazil jsem gumu a zničil ráfek o patník,auto netáhne na žádnou stranu ,ale nemám moc dobrej pocit,nevíte na kolik by mě přišlo preventivně přemě ření geometrie v servisu???????,


RE: geometrie
Datum: 12.12.2000, 18:02
Od: Stanislav KORMUNDA

Mam problem s predni napravou, pomuze nekdo? Moje Skoda 120 LS uz hnije odspodu./jezdi 150, tak ji nechci dat na hrbitov/ Traverzy, ktere dole drzi predni napravu /je tam ten vingl navareny na podlahu a pak ty traverzy vedou k naprave/ jsou popraskane. Stejne tak jsem zjistil, ze nad podbehy /je to videt z vnitrku vozu /pochopitelne jen to, ze jsou shnile/, ale i zespoda, ale blbe/, kde je predni naprava ukotvena vzdy na kazde strane jednou traverzou ve tvaru L jsou tyhle traverzy uplne shnily. Vlastne jsem do nich udelal diru sroubovakem skrz naskrz. Co se s tim da delat? Da se to nejak zavarit a je to potom bezpecny s tim jezdit? Opravdu prosim o seriozni odpoved.


RE: ukroucená zadní poloosa
Datum: 8.11.2000, 9:17
Od: Fr. Masek

Moje zkušenosti s tímto jevem jsou asi takové:především se nejedná o ukroucenou poloosu, ale o poloosu zlomenou.Jak mi potvrdilo nekolik mechaniků, ke zlomení dochází v důsledku nesprávného osazení brzdových bubnů, které jsou osazeny nesouose a při jízdě tak dochází k "házení" bubnů a následnému unavení a zlomení poloosy. Dá se tomu předejít tak, že před montáží pečlivě očistíme kontaktní plochy poloos a bubnů a matici dotáhneme na předepsaný moment(250Nm). Pak je vsechno OK.


ukroucená zadní poloosa
Datum: 20.04.2000, 23:46
Od: Dave Mavel

Má někdo zkušenosti s tím, proč se někdy ukroutí zadní poloosa u Škodovek 105-125. Dostal jsem Škodu 125L, r. v. 88 a mám strach jezdit v pěti lidech více jak 90 km/hod, protože škodovky mají (nemají) deformační zóny jenom symbolické a když se utrhne kolo tak asi nesedí na silnici jako přibitá. Je to únavou materiálu nebo konstrukční vadou ....? To si toho výrobce nevšiml......? Dá se tomu předcházet ?


geometrie
Datum: 19.01.2000, 14:29
Od: marek

na závody se štelovalo všechno na nuly. Na rovinkách se sice auto chová jak koza na ledě ( prostě musíte furt řídit ), ale v zatáčkách je to jiný kafe, a když dáte odklony 2 mm do negativu ta je to ještě o něco lepší.Hlavní menu:


Hledání v článcích:

  pomoc?
Nejnovější články:

Jak to je s palivem E85
Zkušenosti z provozu vozidla Octavia Combi 1,9 TDi 81 kW
Montáž schránky pod přední sedačky Octavia II
Na brněnský Autosalon ZADARMO!
Oprava centrálního zamykání Felicia
Návod na montáž zadních repro do Octavia II
Výmena starej poistkovej skrinky vo Favorite za novú
Osvětlení vnitřních klik Octavia II
Montáž tempomatu a palubního počítače do Octavia II FL
MB 1000 a Š 100 (1964-1976)
 
© 1999-2018, Petr Váňa a Insidea Digital s.r.o.
Jakýkoliv výňatek či přetisk obsahu serveru Škoda TechWeb může být použit jinde pouze s písemným svolením provozovatelů serveru, jež jsou uvedeni výše.