ŠKODA techweb > Komentáře k článku: Spouštěč motoru
ŠKODA techweb [homepage]

Komentáře k článku: Spouštěč motoru

Starty
Datum: 6.04.2008, 18:26
Od: Lukáš

Ahoj mám dotaz.:Vždy,když jdu startovat auto(škoda 120L)tak mi pokaždé kope baterka zpátky bud musím auto roztlačit a nebo zkoušet startovat třeba 10minut...nevím čím to je meěnil jsem startery baterky kabeláž atd..A poté se mi pořad vybíjí baterka vydrží tak 14 dní,ale alternátor je v pořádku...mám tam 136Lmotor a tenhle problém se vyskytl poté co jsem tam namontoval bezkontaktní zapalování.....protože když jsem tam měl klasickej rozdělovač tak se mi v tom motoru tak po 1000 Km střihnul...prosim o radu Děkuji


problem so startovanim
Datum: 30.01.2006, 8:30
Od: Vlado Mikulec

Uz viem preco mi to sem tam nestartovalo - bola to zlomena pruzinka v telese spinaca elektromagnetu. Da sa k nej dostat po odpajkovani 2 kontaktov na veku elektomagnetu a odsrobovani dvoch srobov - potom som len vymenil spinac kus za kus a vsetko slapalo...


nestartuje vždy potvora
Datum: 18.01.2006, 23:10
Od: fabo

sepnu klicek zapalovani a slysim jak cvakne pastorek a starter se roztoci a motor stoji, vymnenim starter a sepnu klicek zapalovani pastorek cvakne starter se roztoci a motor stoji na podvacate kdyz myslim ze vystavim akumulator se zazrakem roztoci i motor,bohuzel v zime napoprve chcipne a sem zase v troube tak zase znova a perlicka na zaver,pokud je motor teply a nebo je v zime auto v garazi,zacne tocit okamzite a ted babo rad(asi to auto pucim hasicum :-)


RE: RE: RE: RE: RE: Samomazne loziska
Datum: 3.01.2006, 13:31
Od: Vlado Mikulec

to iste sa stava aj mne, tiez by som rad vedel v com to je


RE: RE: RE: RE: Samomazne loziska
Datum: 16.03.2005, 17:35
Od: Dušan Pavlovič

Poradíte mi? Talo se mi,že mi muj Favorit nešel nastartovat.Žádné starotování po otočení klíčku. Znmámy přišel, dvakrát do startéru bouchl šroubovákem a ono to šlo. Poradíte co to mohlo být a jak to případně opravit?Občas se mi stává,že při pokusu o nastartování se ozývá takové chrrrrrrrrrr :) Děkuji


RE: RE: RE: Samomazne loziska
Datum: 11.02.2005, 0:52
Od: Dan

Tahle diskuze je sice už mrtvá, nicméně kdyby nějdo hledal informace - opravdu se používá řidký tlumičový olej, pokud není k dispozici speciální olej pro samomazná ložiska (kdo by si ho taky kupoval). Uvádí to i AZNP v dobových informacích. Motorový olej je příliš hustý a ložiska ho nemohou dost dobře nasát, navíc klade při nízkých teplotách příliš velký odpor.


RE: RE: Samomazne loziska
Datum: 19.04.2003, 21:27
Od: Zdeněk Dvořák

Samomazná ložiska spouštěče a hřídel rotoru se zásadně mažou motorovým olejem. Musí se chvilku nechat působit aby se olej vsákla do pórů a poté se otře hadrem!!! Popsáno v knize "KODA 1000MB až 110R KUPÉ opravy, seřizování a údržba svépomocí" !!!


RE: Samomazne loziska
Datum: 9.07.2001, 13:57
Od: Jirka

Samomazná ložiska se mažou nízkotuhnoucím olejem (ON 5).Jen tolik oleje,kolik se vsákne!


Samomazne loziska
Datum: 18.01.2001, 8:09
Od: Misojogi

Zaujimalo by ma, co sa da robit, ked uz som "vycistil" samomazne loziska benzinom. Da sa nejako obnovit ich maznost? Alebo existuju nahradne? Mne sa zdalo, ze je to len obycajna mosadz - su tam totiz klzne loziska.© 1999-2018, Petr Váňa a Insidea Digital s.r.o.
Jakýkoliv výňatek či přetisk obsahu serveru Škoda TechWeb může být použit jinde pouze s písemným svolením provozovatelů serveru, jež jsou uvedeni výše.
Zásady ochrany osobních údajů