| Autor |
Zpráva |
|
Kristensen
Registrován: 24.2.07, 10:02 Příspěvky: 6765 Bydliště: Česká Třebová
|
vyměň to čidlo, pokud to nem¨pomůže a rozhodneš se na opravu motoru tak až sundáš vanu tak se jukni na sacím koši je přetlakovej kanál s pružonou a kuličkou tak kouukni jestli ta kulička není omačkaná pokud bude vše OK vyměn "alespoň" ojniční pánve.
_________________ JM AUTO-MOTO
Tak jsem všechno prodal a koupil jsem si ojetou P306 a XJ 900 Div
|
| 2.10.07, 21:09 |
|
 |
|
Reklama
|
 Reklama
|
| |
|
 |
|
Nepér
Registrován: 2.2.06, 23:27 Příspěvky: 7662 Bydliště: Praha východ
|
Motoru nerozumím  . Vím, jak to funguje a co je co, ale tyhle věci, jako ojniční pánve a tak neznám...
_________________ "Šlápněte na to trochu, ať nemusím brzdit!"
|
| 2.10.07, 21:50 |
|
 |
|
Nepér
Registrován: 2.2.06, 23:27 Příspěvky: 7662 Bydliště: Praha východ
|
Takže ojniční pánve, alias ojniční ložiska, alias šály, nebo šálky, nebo co já vim  . To se jen sundá vana, povolej se spodky ojnic, vymění se to , zase se to utáhne a hurá?
_________________ "Šlápněte na to trochu, ať nemusím brzdit!"
|
| 3.10.07, 09:31 |
|
 |
|
ventYl
Registrován: 25.1.07, 23:48 Příspěvky: 6704 Bydliště: Kosice
|
Tak nejako, treba akurat davat pozor na vsetky tesnenia a podlozky s nosom pod srubkami na ojniciach, ktore sa vzdy pri vymontovani menia
_________________ This is Linux land, on silent nights you can hear Windows machines rebooting. (--)))o-») Skoda Rapid 136 r.v.1989 biely OOOO Audi 80 2.3E r.v. 1993 - Vopruz durch Technik [H] Honda HR-V 4x4 r.v. 2000 - mula Skoda 742 Forever Team
|
| 3.10.07, 09:46 |
|
 |
|
michalkatka
Registrován: 11.2.06, 15:19 Příspěvky: 19160 Bydliště: SR Bratislavský kraj - Senec
|
ventYl píše: Tak nejako, treba akurat davat pozor na vsetky tesnenia a podlozky s nosom pod srubkami na ojniciach, ktore sa vzdy pri vymontovani menia
na ojnicach po 92 nie sú žiadne podložky, sú tam samozaisťovacie matky, na strane k ojnici majú takú plôšku ktorá sa opre o ojnicu a nemala by sa sama povoliť, ak dodržíš uťahovací moment....
_________________ Škoda Favorit 135(136)(G)Lx 93 LPG klima červeň
Nie je všetko tak ako vyzerá - rozdiel je v technike...
http://skoda.panda.cz/forum/viewtopic.php?t=3336
|
| 3.10.07, 09:58 |
|
 |
|
Drak
Registrován: 29.8.06, 20:14 Příspěvky: 3060 Bydliště: Olomouc
|
Dávat nový šály jenom na ojniční čepy a na nebroušenou kliku je oprava jenom tak pro dobrej pocit, za měsíc je to ve stejným stavu, ne-li horší, jeden komediant dokonce brousil kliku šmirglpapírem a strašně se divil, že motor vydržel akorát dofoukat vzduch a vyjet z dílny...
_________________ Už tu nejsem, s fórem mi vlezte na hrb. Co jsem měl rozřešeno dořeště prosím přes drak@drakk.eu
|
| 3.10.07, 11:21 |
|
 |
|
Kristensen
Registrován: 24.2.07, 10:02 Příspěvky: 6765 Bydliště: Česká Třebová
|
Drak píše: Dávat nový šály jenom na ojniční čepy a na nebroušenou kliku je oprava jenom tak pro dobrej pocit, za měsíc je to ve stejným stavu, ne-li horší, jeden komediant dokonce brousil kliku šmirglpapírem a strašně se divil, že motor vydržel akorát dofoukat vzduch a vyjet z dílny...
Já si ty pánve bez přebroušení kliky dělal na všech svejch škodovkách a i na autech zákazníků a zatím jsem měl jen dobré zkušenosti, mám vyzkoušené že to vydrží 70 - 80 000 km bez problémů. Pokud se vysloveně něco nezadře nebo nemá motor najeto 300 000 a víc tak se tato oprava dá aplikovat bez nějakých následků podstatné je aby motor před opravou neklepal, nebo nebyl vysloveně zadřenej, pokud by klepal tak se můžou natáhnout oka ojnic a to už by tato rychlooprava byla na krátkou chvíli ale pokud jen dýl svítí po ránu mazání a svítí při zahřátí na volnoběh tak vyměnit pánve stačí.
Přebrušovat čepy šmirglem na klice je samozřejmě prasečina.
_________________ JM AUTO-MOTO
Tak jsem všechno prodal a koupil jsem si ojetou P306 a XJ 900 Div
|
| 3.10.07, 11:59 |
|
 |
|
michalkatka
Registrován: 11.2.06, 15:19 Příspěvky: 19160 Bydliště: SR Bratislavský kraj - Senec
|
Kristensen píše: Já si ty pánve bez přebroušení kliky dělal na všech svejch škodovkách a i na autech zákazníků a zatím jsem měl jen dobré zkušenosti, mám vyzkoušené že to vydrží 70 - 80 000 km bez problémů. Pokud se vysloveně něco nezadře nebo nemá motor najeto 300 000 a víc tak se tato oprava dá aplikovat bez nějakých následků podstatné je aby motor před opravou neklepal, nebo nebyl vysloveně zadřenej, pokud by klepal tak se můžou natáhnout oka ojnic a to už by tato rychlooprava byla na krátkou chvíli ale pokud jen dýl svítí po ránu mazání a svítí při zahřátí na volnoběh tak vyměnit pánve stačí.
Přebrušovat čepy šmirglem na klice je samozřejmě prasečina.
súhlasím že generálku to nenahradí, ale pre dokonalejšie mazanie to pomôže a predĺži životnosť motora, ono najväčšie opotrebenie je keď studený motor natočíš na sucho...
_________________ Škoda Favorit 135(136)(G)Lx 93 LPG klima červeň
Nie je všetko tak ako vyzerá - rozdiel je v technike...
http://skoda.panda.cz/forum/viewtopic.php?t=3336
|
| 3.10.07, 13:11 |
|
 |
|
Nepér
Registrován: 2.2.06, 23:27 Příspěvky: 7662 Bydliště: Praha východ
|
Drak píše: Dávat nový šály jenom na ojniční čepy a na nebroušenou kliku je oprava jenom tak pro dobrej pocit, za měsíc je to ve stejným stavu, ne-li horší, jeden komediant dokonce brousil kliku šmirglpapírem a strašně se divil, že motor vydržel akorát dofoukat vzduch a vyjet z dílny... Ok, to jsem potřeboval vědět.
_________________ "Šlápněte na to trochu, ať nemusím brzdit!"
|
| 3.10.07, 17:06 |
|
 |
|
Jiří Čech
Moderátor
Registrován: 11.1.06, 19:03 Příspěvky: 933
|
Když už, tak dát opět origo šály, ne přebrusové, protože se rychle strhnou, 0,25 mm je docela dost velký rozdíl na průměru. V první řadě bych vyzkoušel výměnu nebo aspoň vyčištění čidla tlaku oleje a dle toho se zařídil.
Mezi 15W-40 a 10W-40 je docela rozdíl, ale ne v řídkosti. Každopádně polosyntetika rozpouští úsady silněji, než minerál a proto asi došlo k mírnému ucpání čidla, a to pak začalo blikat. Delší jízda zase může ty úsady, natlačené z kanálu k čidlu, rozpustit a vše se vrátí do normálu.
_________________ J.
|
| 3.10.07, 19:53 |
|
 |
|
Nepér
Registrován: 2.2.06, 23:27 Příspěvky: 7662 Bydliště: Praha východ
|
Stalo se mi to jednou, když jsem to prohnal a pak jsem zajel do vesnice a stál jsem na volnoběh. Druhý den jsem jel asi 20km, cestou z5 jsem to zase trochu prohnal a neopakovalo se to. Poté jsem čidlo vyndal a dirku vyčistil benzínem a vyměnil jsem filtr. Od té doby se to tuplem neopakovalo. Budu to sledovat po delších trasách, kdy se to pořádně ohřeje. Teď už mi jde jen o to, jestli je normální, že kontrolka nezhasne už během startování, ale asi po 1 vteřině běhu motoru, kdy zároveň znatelně poklesne hluk motoru a že se rozsvítí hned po chcípnutí motoru. Spíš mám normálně opotřebovanej motor a jsem hypochondr...
_________________ "Šlápněte na to trochu, ať nemusím brzdit!"
|
| 3.10.07, 23:11 |
|
 |
|
Viky
Pan Kapitán
Registrován: 10.1.06, 13:49 Příspěvky: 12166 Bydliště: Tynec n.L.
|
Nepér píše: Stalo se mi to jednou, když jsem to prohnal a pak jsem zajel do vesnice a stál jsem na volnoběh. Druhý den jsem jel asi 20km, cestou z5 jsem to zase trochu prohnal a neopakovalo se to. Poté jsem čidlo vyndal a dirku vyčistil benzínem a vyměnil jsem filtr. Od té doby se to tuplem neopakovalo. Budu to sledovat po delších trasách, kdy se to pořádně ohřeje. Teď už mi jde jen o to, jestli je normální, že kontrolka nezhasne už během startování, ale asi po 1 vteřině běhu motoru, kdy zároveň znatelně poklesne hluk motoru a že se rozsvítí hned po chcípnutí motoru. Spíš mám normálně opotřebovanej motor a jsem hypochondr...
A neni treba jenom v hajzlu to olejovy cerpadlo? Pretesnit ho a udelat vule nemuze skodit...
Precejen.. 1s chodu bez oleje nemusi byt uplne to pravy pro zivotnost motoru...
_________________ Forman 1994 Million Edition "Frankie" Rapid 120/1985 "Eda" - BAZ 120R Škoda 742 Forever Team - 
Cvokárium: Youtube Instagram
|
| 4.10.07, 08:40 |
|
 |
|
Jiří Čech
Moderátor
Registrován: 11.1.06, 19:03 Příspěvky: 933
|
Nepér píše: Stalo se mi to jednou, když jsem to prohnal a pak jsem zajel do vesnice a stál jsem na volnoběh. Druhý den jsem jel asi 20km, cestou z5 jsem to zase trochu prohnal a neopakovalo se to. Poté jsem čidlo vyndal a dirku vyčistil benzínem a vyměnil jsem filtr. Od té doby se to tuplem neopakovalo. Budu to sledovat po delších trasách, kdy se to pořádně ohřeje. Teď už mi jde jen o to, jestli je normální, že kontrolka nezhasne už během startování, ale asi po 1 vteřině běhu motoru, kdy zároveň znatelně poklesne hluk motoru a že se rozsvítí hned po chcípnutí motoru. Spíš mám normálně opotřebovanej motor a jsem hypochondr...
Jsi hypochondr... 
_________________ J.
|
| 4.10.07, 08:59 |
|
 |
|
Vít
Hluchoň
Registrován: 23.1.07, 15:00 Příspěvky: 11873
|
Jiří Čech píše: Nepér píše: Stalo se mi to jednou, když jsem to prohnal a pak jsem zajel do vesnice a stál jsem na volnoběh. Druhý den jsem jel asi 20km, cestou z5 jsem to zase trochu prohnal a neopakovalo se to. Poté jsem čidlo vyndal a dirku vyčistil benzínem a vyměnil jsem filtr. Od té doby se to tuplem neopakovalo. Budu to sledovat po delších trasách, kdy se to pořádně ohřeje. Teď už mi jde jen o to, jestli je normální, že kontrolka nezhasne už během startování, ale asi po 1 vteřině běhu motoru, kdy zároveň znatelně poklesne hluk motoru a že se rozsvítí hned po chcípnutí motoru. Spíš mám normálně opotřebovanej motor a jsem hypochondr... Jsi hypochondr...  já bych to tak neviděl, jen blázen by mohl startovat s klidnou hlavou na sucho
|
| 4.10.07, 09:52 |
|
 |
|
Jiří Čech
Moderátor
Registrován: 11.1.06, 19:03 Příspěvky: 933
|
Vít Široký píše: Jiří Čech píše: Nepér píše: Stalo se mi to jednou, když jsem to prohnal a pak jsem zajel do vesnice a stál jsem na volnoběh. Druhý den jsem jel asi 20km, cestou z5 jsem to zase trochu prohnal a neopakovalo se to. Poté jsem čidlo vyndal a dirku vyčistil benzínem a vyměnil jsem filtr. Od té doby se to tuplem neopakovalo. Budu to sledovat po delších trasách, kdy se to pořádně ohřeje. Teď už mi jde jen o to, jestli je normální, že kontrolka nezhasne už během startování, ale asi po 1 vteřině běhu motoru, kdy zároveň znatelně poklesne hluk motoru a že se rozsvítí hned po chcípnutí motoru. Spíš mám normálně opotřebovanej motor a jsem hypochondr... Jsi hypochondr...  já bych to tak neviděl, jen blázen by mohl startovat s klidnou hlavou na sucho
S pozdním zhasnutím kontrolky jsem se škodulí jezdil pět let denně do práce. Uvědom si, že motor nikdy nezůstane úplně suchý, to by musel stát minimálně pět let na špalkách.
_________________ J.
|
| 4.10.07, 09:56 |
|
 |
|
Reklama
|
 Reklama
|
| |
|
 |
|
Kdo je online |
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků |
|
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru Nemůžete odpovídat v tomto fóru Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
|
|