Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 28.3.24, 14:56



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 felicia pickup - nádstavba 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6508
Bydliště: Kosice
Příspěvek Re: felicia pickup - nádstavba
Moze byt aj ina vec. Napr. ja som mal nasadany bordel za 4. valcom a auto kludne vrelo aj pri kludnej jazde pri ceste po meste a teplote -5 stupnov vonku. Kazdopadne ak mas tesnenie doma, o problem menej a hlava je sundana a tesnenie vymenena za jedno poobedie. AK to nejde na benzin, tak to asi chodi na plyn a to mozu byt zalepene vstreky. Mozno ich pojde rozchodit, ak nie, kupis niekde sadu druhych.

Pickup bude asi N1, to je nakladak, ale taky osobny. Radia sa tam asi aj dodavky do 3,5t a na N1 sa aspon u nas prihliada ako na osobak a zakaz vjazdu nakladiakov sa nanho nevztahuje.

A Pickup bez budy je hovadina. Ak do Pickupu nenarves to, co ti treba, tak ti treba ine auto a nie vymyslat s relativne kratkym Pickupom.

_________________
This is Linux land, on silent nights you can hear Windows machines rebooting.
(--)))o-») Skoda Rapid 136 r.v.1989 biely
OOOO Audi 80 2.3E r.v. 1993 - Vopruz durch Technik
[H] Honda HR-V 4x4 r.v. 2000 - mula
Skoda 742 Forever Team


26.1.21, 19:59
Profil Zobrazit autorovy stránky
Pspvek Reklama

   
Junior TW team, Tydýt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2704
Bydliště: olomoucký kraj
Příspěvek Re: felicia pickup - nádstavba
Děkuji za odpověď

Ano výměna těsnění není problém, vše co je potřeba mám skutečně doma jen nejdelší doba je než se srovná hlava ale dělá to jeden pantáta kousek ode mne za 500kc což je taky super

Nicméně prohlídka toho auta trvala kratší dobu než kterou jsem čekal na "majtele" než vyjde z domu ...

Co se týče toho že to jelo jen na plyn mi nebyl schopen odpovědět ale naznačil to samé, že mu servisak řekl že nejspíš budou zalepené vstřikovače, to že mu motor někdy střelí se dělo asi pravidelně a to až tak že několikrát ztratil víčko na deklu od ventilů a vyřešil to tak že jezdil bez něj takže motor byl celý od oleje a to byl hlavní důvod proč sem nechtěl podniknout "testovací jízdu" a raději sem jel dom ...

Co se týče pick-up tak ty z boudou mají pro mě menší nevýhodu, ne to že stojí víc ale to že bych s nástavbou neprojel jak do dílny na zvedák tak ani do garáže takže se zatím dívám jen po krátkých feliciich


26.1.21, 20:19
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Příspěvky: 14651
Bydliště: Havířov
Příspěvek Re: felicia pickup - nádstavba
Koupit dnes Felinu nebo dokonce Favorita PickUp v pěkném stavu je jako hledat jehlu v kupce sena. Co jsem jich pár viděl, tak všechny měly po smrti ty zadní hrnce na tlumič na korbě. A je jedno jestli to bylo s boudou nebo bez. Asi je to nějaké hodně slabé místo. Na sbazaru někdo prodává PickUpa za 25 a na fotkách nevypadá až tak špatně. Je psáno Šumperk, to by si nemusel mít zase tak daleko ne? Když by jsi šel cestou vyvářky, tak počítej hooodně, alespoň 2000, protože jen ty zadní podběhy stojí asi 6000,- kč jeden ne-li více. Podle mě se to dnes už nevyplatí.

_________________
Škoda Favorit r.v. 94 BMM, Solitaire, Motor-Excel tuning, LPG- Minulost
Golf IV 1,6 74kW Jazz Blue perleť
Golf VII, 1,4TSi 103kW, Night Blue


27.1.21, 17:21
Profil
Junior TW team, Tydýt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2704
Bydliště: olomoucký kraj
Příspěvek Re: felicia pickup - nádstavba
Ano na toho u Šumperku jsem také narazil jenže nechce snížit cenu ikdyz je bez STK což by se mi moc neoplatilo 27 000 + min další x tisíc jako investici ...

Ale zrovna sem dojel z města kde jsem si jel kouknout jednu feldu z tažným a LPG rok 99 vcelku pěkná, na pár místech začíná reznout ale žádná hrůza, nic durch ...
Jediné co tak že tam končí v dobnu technická, bomba je tam ještě na 7 let což je super jen to má 2 menší nevýhody
1. Že za ní chce min. 16 000 Kč není to "moc" ale, ale zas další peníze za přepis, STK atd ..

2. Ta je snad odstranitelná a to že na plyn v nižších otáčkách (do 2000) vcelku střílí do sání je tam BRC a směšovač nad klapkou,
Dokonce i na volnoběh při přidání plynu to má snahu střílet do sání
Jinak motor si vrni pěkně, neklepe jen prostě trošku škubká a střílí na LPG do sání - vím že tu není téma LPG ale nevíte někdo čím by to mohlo být ?

Tento majtel auto koupil asi před 3 rokama a jen tam dal novou bombu na plyn jinak asi nic

Brzdy možná trošku hůře brzdí, žádná hrůza jen na to že má auto kolem 170 000 km má takovou divnou spojku, nemá rovnoměrný chod ale přitom je výš než brzdový pedál jak má být ...


27.1.21, 17:52
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Příspěvky: 14651
Bydliště: Havířov
Příspěvek Re: felicia pickup - nádstavba
Jestli je v pěkném stavu a na LPG to podle mě není moc. Když střílí do sání, tak je asi moc chudá směs.

_________________
Škoda Favorit r.v. 94 BMM, Solitaire, Motor-Excel tuning, LPG- Minulost
Golf IV 1,6 74kW Jazz Blue perleť
Golf VII, 1,4TSi 103kW, Night Blue


27.1.21, 18:39
Profil
Junior TW team, Tydýt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2704
Bydliště: olomoucký kraj
Příspěvek Re: felicia pickup - nádstavba
Aha on ji koupil před těma 3 rokama zepry za 27 000

na reduktoru nějaké štelovani je tak bych pak toorrricky mohl laborovat nebo mám ještě doma zánovní z mého favorita :) ten sem jako jednu z mála věcí neprodal ...

Když jsem projížděl zde témata na podobný problém z tím cukanim tak ještě zmiňovali odtrh svíček, ano na to je to haklive a i možnost že může být nějak zdeformovaný vzduchový filtr což je možné protože sám majitel říkal že do toho filtru nedávno šel a nějak ulomil ten husí krk ale už neříkal proč ...


27.1.21, 18:50
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Příspěvky: 14651
Bydliště: Havířov
Příspěvek Re: felicia pickup - nádstavba
Jestli je díra v té hadici, tak to může sát jakoby více vzduchu. Svíčky ano, co jsem měl vždycky auta na LPG, tak jsem svíčky pravidelně měnil. Může to být deset různých příčin proč to škube. Vadná ta zapalovací lišta na svíčkách, špatný typ svíček(feliny mají mít 3bodové a někdo dává 1bodové), špatný některý snímač-teploty chl. kapaliny, otáček, špatná Lambda sonda atd.

_________________
Škoda Favorit r.v. 94 BMM, Solitaire, Motor-Excel tuning, LPG- Minulost
Golf IV 1,6 74kW Jazz Blue perleť
Golf VII, 1,4TSi 103kW, Night Blue


28.1.21, 15:56
Profil
Junior TW team, Tydýt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2704
Bydliště: olomoucký kraj
Příspěvek Re: felicia pickup - nádstavba
aha, děkuji

majtel mi tvrdil že auto stálo delší dobu což beru ale na druhou stranu o problému věděl takže přetrvává asi už delší dobu. bohužel jsem si notas nebral takže sem se nemohl podívat na vag


ale pokud se přepne na benzin tak to nestřílí možná jen trošku pocukává ale žádná hrůza může to být opravdu jen špatné čidlo protože za cca 14 km jízdy se ručička teploty nepřiblížila k hranici 80°C odhadem tak 70-75 ale zas je fakt že topení jelo na plno a to teda topilo

jen mě trošku mrzí že nechce udělat technickou, nebo by jí udělal ale zas by auto chtěl prodat tak za 22 000 kč což už je rozdíl


28.1.21, 16:43
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek Re: felicia pickup - nádstavba
cukání při přidání se spraví odtrhem O.5 mm střílení tam je toho víc, prostřelený vzduchový filtr směšovač je tam jen tak položený a přisává vzduch, škrtící ventil je moc přiškrcený, velká membrána je tvrdá,


28.1.21, 19:45
Profil
Junior TW team, Tydýt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2704
Bydliště: olomoucký kraj
Příspěvek Re: felicia pickup - nádstavba
Děkuji za odpověď :wink:

Nakonec sem doznal názoru že auto prioritně na LPG nemá moc smysl, když to má být hlavně do práce a z5
Tak sem se díval na inzeráty a dnes odpoledne sem našel jeden inzerát z feldou, 98 rok, vcelku zachovalá, sice bez tažného a centrálu za to 1 den po technické, se zánovní baterkou a komplet novým výfukem no neodolal jsem a už ji mám doma tak už jen doufám že auto přepíše v Pondělí jak slíbil

Obrázek

Auto je bez koroze, podběhy, lemy bez známek puchýřků jen co jsem objevil až doma (protože jsem auto jel prohlédnout až kolem 16 hod a za deště) tak že je pro mě neobvyklé místo a sice puchýřky na střeše u 5 dveří, ne málo ale si to durch ještě není tak mám aspoň co opravit ...


3.2.21, 21:26
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz