Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 28.3.24, 19:36



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
 felicia pickup - nádstavba 
Autor Zpráva
Junior TW team, Tydýt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2704
Bydliště: olomoucký kraj
Příspěvek felicia pickup - nádstavba
Zdravím, zvazuji koupi pickupa jakožto auto do práce, sem tam na dovoz materiálu atd...

Ale zajímalo by mě pokud by sem koupil nějaký z nadstavbou (těch bez ní moc není) a tu zdělal a měl tak jel jakoby korbu (to že by bylo potřeba sehnat druhé dveře neřeším) jde spíš o to zda by se auto bez nadstavby dalo používat i když by nadstavbu mělo zapsanou v TP pokud je to pravidlo

Děkuji za odpověď


10.1.21, 07:52
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Pspvek Reklama

   

Příspěvky: 14652
Bydliště: Havířov
Příspěvek Re: felicia pickup - nádstavba
A proč nezkusíš pohledat rovnou jen otevřený PickUp? A musí to být přímo felina? Jsou i jiné značky podobné těm felinám.

_________________
Škoda Favorit r.v. 94 BMM, Solitaire, Motor-Excel tuning, LPG- Minulost
Golf IV 1,6 74kW Jazz Blue perleť
Golf VII, 1,4TSi 103kW, Night Blue


10.1.21, 09:17
Profil
Junior TW team, Tydýt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2704
Bydliště: olomoucký kraj
Příspěvek Re: felicia pickup - nádstavba
Otevřených je málo a když tak si je majitel cenní víc jak 30 000+ což je moc, je fakt že ty už jsou asi v lepším stavu ale tolik do toho dávat nechci
co se týče proč feldu tak proto že kdyby něco tak mám doma více než dost náhradních dílů


10.1.21, 10:03
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Příspěvky: 14652
Bydliště: Havířov
Příspěvek Re: felicia pickup - nádstavba
Aha, tak to potom ano. No otevřených je málo z důvodu koroze. Ty trpí více, takže vše na korbě za chvíli shnije. Hlavně trpí podběhy s těmi hrnci na tlumiče. Opravovat to nikdo už nechce, je to hodně drahá záležitost.

_________________
Škoda Favorit r.v. 94 BMM, Solitaire, Motor-Excel tuning, LPG- Minulost
Golf IV 1,6 74kW Jazz Blue perleť
Golf VII, 1,4TSi 103kW, Night Blue


10.1.21, 10:56
Profil
Junior TW team, Tydýt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2704
Bydliště: olomoucký kraj
Příspěvek Re: felicia pickup - nádstavba
Aha ... Takže by bylo výhodnější teda vzít nějakou z tou boudou a nějak ji předělat jen otázka zda by se to na STK dalo nějak přepsat nebo by s tím bylo moc práce a nebylo by rozumnější tenhle nápad odpiskat


10.1.21, 12:18
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Příspěvky: 14652
Bydliště: Havířov
Příspěvek Re: felicia pickup - nádstavba
To nevím, ale některé myslím měli tu nádstavbu(boudu) originál snímatelnou. Třeba Felicie Fun. Ale jestli takovou seženeš v dobrém stavu nevím. Všechno vykupuje ten típek z Prostějova a prodává za neslušné peníze. Třeba budeš mít štěstí.

_________________
Škoda Favorit r.v. 94 BMM, Solitaire, Motor-Excel tuning, LPG- Minulost
Golf IV 1,6 74kW Jazz Blue perleť
Golf VII, 1,4TSi 103kW, Night Blue


10.1.21, 12:31
Profil
Junior TW team, Tydýt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2704
Bydliště: olomoucký kraj
Příspěvek Re: felicia pickup - nádstavba
1 jsem tuším viděl že ty dveře na nástavbě měla jinak řešené tak zatím se po tom.jen tak dívám a přemýšlím.

Je zajímavé že Prostějov mám cca 25 daleko a nic jsem od nikoho nenašel ale možná že zrovna nic neprodává ale rozhodně něco nehodlám preplacet ikdyz je fakt že jich ubývá ...


10.1.21, 12:38
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Příspěvky: 14652
Bydliště: Havířov
Příspěvek Re: felicia pickup - nádstavba
Koukni na trubku na videa od Cestujklasikou. Típek z Prostějova vykupuje auta starších typů od asi š1000MB až po asi ty felicie, i když už kšeftuje se zahraničními vozy. Koupí staré auto od někoho třeba za 3000,- kč a prodá za 50000,- kč. Některé auta i renovují.
U tebe jde asi hlavně o cenu. Třeba by jsi felinu Pick Up i sehnal, ale třeba bude cena trošku výše. Schválně kouknu na jen tak ze zajímavosti

_________________
Škoda Favorit r.v. 94 BMM, Solitaire, Motor-Excel tuning, LPG- Minulost
Golf IV 1,6 74kW Jazz Blue perleť
Golf VII, 1,4TSi 103kW, Night Blue


10.1.21, 13:33
Profil
Junior TW team, Tydýt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2704
Bydliště: olomoucký kraj
Příspěvek Re: felicia pickup - nádstavba
aha :) díky podívám se


10.1.21, 14:20
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Příspěvky: 14652
Bydliště: Havířov
Příspěvek Re: felicia pickup - nádstavba
Koukal jsem po různých bazarech na netu a všechno až na pár kousků ty s boudou. :(
Ceny většinou do 30000,- kč. Nejvíce mě ale pobavil inzerát na Felicii Fun. Cena 99000,- kč a auto nekompletní a dojebané ze všech stran. Dokonce i dojebaný lak nejspíše nějakým sprejem, flekatý. jestli se vyhneš takovým idiotům, tak snad koupíš dobře. jak jsem psal, hlavně koukni vždycky na ty zadní podběhy u hrnců zadních tlumičů. To je velká slabost Pisk Upů. Banda tam většinou napere 1cm vrstvu nějakého medvědího ho..a aby to nebylo vidět, ale....
Tak hodně štěstí

_________________
Škoda Favorit r.v. 94 BMM, Solitaire, Motor-Excel tuning, LPG- Minulost
Golf IV 1,6 74kW Jazz Blue perleť
Golf VII, 1,4TSi 103kW, Night Blue


10.1.21, 16:45
Profil
Junior TW team, Tydýt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2704
Bydliště: olomoucký kraj
Příspěvek Re: felicia pickup - nádstavba
také jsem se díval a asi ten dotyčný nic takového neprodává, nebo jsem se špatně díval tak i tak děkuji za info :)

pokud bych něco našel ta se tu o to podělím 8)


10.1.21, 17:13
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Dřevák na focení, neumí ostřit
Uživatelský avatar

Příspěvky: 27197
Bydliště: Netolice největší prdel v republice
Příspěvek Re: felicia pickup - nádstavba
a pamatuj že pick up je homologováno jako nákladní vozidlo takže budeš mít dražší pojištění a dost zákazů a omezení

_________________
Passat 96kw
Golf III 1,9 tdi 66kw + bosch 764 => cca 95kw
Felda 1.3BMM combi LPG


11.1.21, 00:23
Profil ICQ
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek Re: felicia pickup - nádstavba
dražší pojistku nemám, pikapa bez boudy bych nechtěl, bouda je bouda, ýídný zákaz ani omezení jsem zatím nezaznamenal, ted jsem trochu přistavoval a vozil v tom opravdu kde co i písek, pokud se do boudy něco na výšku nevleze, třeba jsem dostal skříně z rušící se lékárny tak připojím vozík a naložím neskutečnou hromadu, škoda že jsem ji nevyfotil, dva žebře když jsem skříně nakládal to mělo snad 4 metry na výšku :)

najeto asi 570.000 start OK, přední krosové gumy průjezdnost neskutečná, dutiny stříkané olejem, co je důležité plastové nadkolí,


11.1.21, 15:25
Profil
Junior TW team, Tydýt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2704
Bydliště: olomoucký kraj
Příspěvek Re: felicia pickup - nádstavba
co se týče pojistky tak to mě nenapadlo že auto nemusí být vedeno jako klasické osobní ale jako "nákladní" tak jako auta vybavené například zadní příčkou jakožto oktávky, možní i romstery a pod


ano nadstavba má určitě i své plusy jen pro mě estetičtější je pickup bez ní ale kdo ví co nakonec koupím, pokud něco koupím :)

hold někdy mám hrozný nápady :shock:

jen co se tak dívám tak je jich hodně 1.9ce a ja bych právě když už chtěl asi jen v 1.3 z důvodu že mám dost dílu doma (asi 3 motory + převodovky) jak jsem si stavěl buginu ale jen 1 je funkní, 1 na díly a poslední rozebraný ...

edit:

tahle https://www.sbazar.cz/autabechyneMOB602888446/detail/44880854-skoda-felicia-pick-up-13mpi-1996-dily je asi s tou povolenou zadělávací nadstavbou ale je jen na ND a zdaleka


11.1.21, 18:44
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Junior TW team, Tydýt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2704
Bydliště: olomoucký kraj
Příspěvek Re: felicia pickup - nádstavba
Shodou okolností jsem našel inzerát kde někdo prodává čistě jen krátkou Felicii rv 99, vcelku zachovalou má jen trošku rez na 5. Dveřích kolem okna nic co by vadilo ...

Jen zepry po výměně těsnění pod hlavou sem tam střelí, když stojí tak se přehřívá, když jede tak zepry ne a k tomu nejede na benzín, cena i přes tyto závady je 6000 Kč, eko je zaplacené

To že se přehřívá když stojí tak může být teoreticky jen nefunkční spínač na sepnutí ventilátoru ne ?

Kdyby to byl termostat tak se to přehřívá i během jízdy ikdyz je fakt že teď není teplo tak by ani nemuselo tak či tak oprava cca za 800 Kč, hlavu doma mám jen se musí srovnat což je 500kc těsnění také to že střílí bych dával na vinu špatně zestelovanym ventilum
A to že nejede na benzín snad může být jen špatnou pojistkou, zanesenými filtrem nebo rovnou nefunkčním čerpadlem, předpokládám že v nádrži nějaký benzín je :D

Pickupu v dobrém stavu asi moc. Není a pokud má auto zastoupit jen cestu z práce do práce tak asi bude nejlepší vzhledem k ceně a dalším možným opravám asi nejlepší volbou, nehledě na to že bych se asi výškově nevešel do garáže ani dílny skrz výšku nadstavby


14.1.21, 05:37
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz