Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 28.3.24, 19:24



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 
 Felicie - náhodné výpadky elektriky 
Autor Zpráva
Online
karosář
Uživatelský avatar

Příspěvky: 4111
Bydliště: Havirov
Příspěvek Felicie - náhodné výpadky elektriky
Hoši potřeboval bych radu..začala mě zlobit červená felda.

Náhodně se mi při jízdě vždycky vypnou všechny tyto spotřebiče : tlumené světla plus jejich kontrolka (dálkové mě nenapadlo zkusit), ventilátor topení, přední i zadní stěrače včetně ostřikovačů.
- Byl jsem přesvědčen, že je na viňe X relé, ale bohužel není, X mi odpojuje totiž i rádio a to tímto výpadkem zůstává nepostižené.
- určitě to nebude špatný kontakt na nějakém silovém kabelu, protože se nekoná žádné poblikávání, ani žhnutí..je to prostě ,,on/off,,

-osobně bych to tipoval na nějaký špatný kontakt ve spoji větve kabeláže společné pro tyto spotřebiče, dokáže mi někdo poradit, která větev to je - popřípadě jestli vůbec existuje společná větev pro toto všechno?

Zkoušel jsem tahat a mlátit za všechno/na všechno co mě napadlo, ale bohužel bezvýsledně..žije si to vlastním životem.
Pojistky jsem vyloučil taky, protože každé světlo má jinou, stejně jako stěrače a větrák mají taky jinou.

Děkuju za každou radu :wink:

_________________
škoda 105S (Blanka)1984 437 000km-kdykoliv kamkoliv...
škoda 125L (Bobiš)1988 70 000km-přepych a pohodlí
škoda 100L (Šmoulinka)1974 204 000km-tradice a jistota
škoda 110R 1977 152tk
škoda felicia 1.3MPi 252tk+1.3 MPi Kombi LPG 424tk
OctaviaII 1,9tdi 452tk


28.2.20, 22:50
Profil
Pspvek Reklama

   
rejpal

Příspěvky: 18132
Příspěvek Re: Felicie - náhodné výpadky elektriky
Zkontroloval bych kostřící bod E5 na sloupku volantu. Co si pamatuji, tak jsou tam fyzicky dva kostřící body na obou stranách konzole.


29.2.20, 00:37
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Příspěvky: 15096
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Felicie - náhodné výpadky elektriky
Já bych to X tak rychle nepohřbil :P

Jak je to rádio přesně napojeno? Ať o tom přemýšlím jak chci, kromě napájení přes relé X tyhle spotřebiče snad nic společného nemají. U Feldy je přívod silového plusu od baterky do pojistkovky, kde je osazeno i relé X a všechny další propoje už jsou v ní. Doporučuji relé X vyměnit za nové a zkontrolovat připojení ovládacího kabelu na cívku starteru (oxidace, zlomení vodiče v místě zakrimpování do fastonu).

_________________
ŠKODA 742 FOREVER TEAM


29.2.20, 06:10
Profil

Příspěvky: 14652
Bydliště: Havířov
Příspěvek Re: Felicie - náhodné výpadky elektriky
U toho startéru jsem to už taky na jedné feldě opravoval. Feldy to mají tak blbě, že napájení některých spotřebičů jde ze startéru, nevím proč. Nebo u některých felícií bývá za pojistkovým panelem takobý ,,uzel" silového kabelu. Z altíku jde kabel do interiéru, tam je nějaký debilní spoj, kde se rozvětvuje ten kabel na 2. Jeden pak jde do pojistkového panelu a jeden na baterii. Tam se to jednomu chlápkovi úplně rozsypalo. Ale nevím jestli to tak mají všechny feldy. Dotyčnému jsem to pak předělal jako to měly fáčka, tedy z altíku přímo na + kontakt baterie a z něho teprve do poj. panelu.

_________________
Škoda Favorit r.v. 94 BMM, Solitaire, Motor-Excel tuning, LPG- Minulost
Golf IV 1,6 74kW Jazz Blue perleť
Golf VII, 1,4TSi 103kW, Night Blue


29.2.20, 08:08
Profil
Online
karosář
Uživatelský avatar

Příspěvky: 4111
Bydliště: Havirov
Příspěvek Re: Felicie - náhodné výpadky elektriky
Tak jsem se v tom dneska hrabal a našel jsem jeden potenciální problém, akorát se mi nezdá, že je to příčina/hlavní příčina..

Procházel jsem mimo jiné silové kabely, jejich spoje a kontroloval oxidaci.
Vzhledem k mírné oxidaci plus svorky na baterce jsem se rozhodl vyjmout šroub, pořádně obrousit a zase složit a po vytažení šroubu mi vypadla spodní čtvrtina objímky - byla prasklá, je to zrovna ta čtvrtina na kterou přímo dosedá červený 30A kablík vedoucí do pojistkovky.
Akorát si nejsem jistý jestli tohle mohlo způsobovat onen problém, protože ta svorka je jakoby půlená, ale v přední části je spojená, takže i když to nejspíše zmenšilo přítlak na kontakt baterky, kontakt tam musel být..
A navíc i kdyby tohle teda byla příčina, nejsem si vědom jiného přívodu el. do pojistkovky, než je červený kablík - potom zase nechápu proč by nebylo bez proudu všechno jako pal čerpadlo, řj, obrysovky atd.

Je teda fakt, že od toho okamžiku se závada zatím neobjevila, ale najel jsem zatím jen cca 20km, tak uvidím.

Jinak jsem si koupil nové relé X, takže pokud se závada projeví ho okamžitě přehodím a budu pokračovat v bádání :?

_________________
škoda 105S (Blanka)1984 437 000km-kdykoliv kamkoliv...
škoda 125L (Bobiš)1988 70 000km-přepych a pohodlí
škoda 100L (Šmoulinka)1974 204 000km-tradice a jistota
škoda 110R 1977 152tk
škoda felicia 1.3MPi 252tk+1.3 MPi Kombi LPG 424tk
OctaviaII 1,9tdi 452tk


29.2.20, 23:59
Profil

Příspěvky: 14652
Bydliště: Havířov
Příspěvek Re: Felicie - náhodné výpadky elektriky
Třeba pal. čerpadlo má kostru u zadního levěho světla, to taky může dělat problém. Sice to je jen čistě čerpadlo, ale může to být více závad najednou. Nebo u levěho předního sloupku jsou dole konektory do světel, čerpadla apod. Zkusil bych tam mrknout, jestli nejsou zaoxidované.

_________________
Škoda Favorit r.v. 94 BMM, Solitaire, Motor-Excel tuning, LPG- Minulost
Golf IV 1,6 74kW Jazz Blue perleť
Golf VII, 1,4TSi 103kW, Night Blue


1.3.20, 09:15
Profil

Příspěvky: 15096
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Felicie - náhodné výpadky elektriky
A jak je napojeno to rádio? To by nám mohlo pomoct v úsudku.

varok píše:
Feldy to mají tak blbě, že napájení některých spotřebičů jde ze startéru, nevím proč


To jsem snad ještě neviděl

_________________
ŠKODA 742 FOREVER TEAM


2.3.20, 17:02
Profil

Příspěvky: 14652
Bydliště: Havířov
Příspěvek Re: Felicie - náhodné výpadky elektriky
Tak možná to nebylo originál, ale jak jde ten hrubý kabel na cívku startéru, tak tam byl připojený ještě jeden tenší kabel, odhadem tak 6ka a šel do kabiny.

_________________
Škoda Favorit r.v. 94 BMM, Solitaire, Motor-Excel tuning, LPG- Minulost
Golf IV 1,6 74kW Jazz Blue perleť
Golf VII, 1,4TSi 103kW, Night Blue


2.3.20, 17:16
Profil
rejpal

Příspěvky: 18132
Příspěvek Re: Felicie - náhodné výpadky elektriky
U Feliny byla od startéru napájena jednotka ABS.


2.3.20, 21:40
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Online
karosář
Uživatelský avatar

Příspěvky: 4111
Bydliště: Havirov
Příspěvek Re: Felicie - náhodné výpadky elektriky
Šemik píše:
A jak je napojeno to rádio? To by nám mohlo pomoct v úsudku.


Rádio je zapojeno na originál kablovačku - svazek se zeleným konektorem v pravém horním rohu pojistkovky, tuším je to svazek ,,C,,.

varok píše:
Třeba pal. čerpadlo má kostru u zadního levěho světla, to taky může dělat problém. Sice to je jen čistě čerpadlo, ale může to být více závad najednou. Nebo u levěho předního sloupku jsou dole konektory do světel, čerpadla apod. Zkusil bych tam mrknout, jestli nejsou zaoxidované.


Já to myslel jinak..měl jsem na mysli, že nechápu, proč je závada izolovaná jen na světla, stěrač, ostřikovače a větrák, přitom čerpadlo a motor management je OK.

No za poslední dva dny se závada neprojevila, ale nechce se mi věřit, že by to bylo jen tou prasklou objímkou, protože je to blbost.
Naprd je, že jsem hýbal a čistil všechno možné, takže to může být vlastně cokoliv..špatně se hledá něco, co se objeví jen občas :?

_________________
škoda 105S (Blanka)1984 437 000km-kdykoliv kamkoliv...
škoda 125L (Bobiš)1988 70 000km-přepych a pohodlí
škoda 100L (Šmoulinka)1974 204 000km-tradice a jistota
škoda 110R 1977 152tk
škoda felicia 1.3MPi 252tk+1.3 MPi Kombi LPG 424tk
OctaviaII 1,9tdi 452tk


3.3.20, 22:55
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 11844
Bydliště: Český Těšín
Příspěvek 
No já jednou takhle bádal snad dva měsíce. Auto bez nastartovaného motoru mělo všechny spotřebiče totálně zpomalené (stěrače, blinkry, startér). Po nastartování vše OK, ale občas se taky vše zpomalilo. Nakonec to byly totálně zaoxidovaná očka na zemnícím kabelu. Ale ne že byl zaoxidovaný ten spoj očko-kastle, ale zelené byly ty kabely v očku. Jsem to rozevřel, vyčistil, znovu nakrimploval, nějakou dobu bylo vše OK a pak se to začalo opakovat. No zelené byly kabely i v tom plusovém očku. :D Pak jsem je radši vyměnil za ty nové, co mají kostru i na blok motoru.

_________________
Favorit 135GLX, 1992, LPG - Fanouš Obrázek
Forman 136GLX, 1993, LPG - Miloš_Obrázek


4.3.20, 08:47
Profil
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek Re: Felicie - náhodné výpadky elektriky
téměř stejný problém jsem řešil na feldě a ty výpadky relé X byly jak kdy někdy výpadek a hned OK nebo to tikalo jak po skrácených vteřinách, nenašel jsem nic,

druhá den jsem vyměnil starter a bylo po problému relé X je kostřeno starterem :oops:


2.4.20, 11:09
Profil
Online
karosář
Uživatelský avatar

Příspěvky: 4111
Bydliště: Havirov
Příspěvek Re: Felicie - náhodné výpadky elektriky
Jinak je zajímavé, že když se oteplí, tak to nedělá..jenom v teplotách kolem nuly.. :-/

_________________
škoda 105S (Blanka)1984 437 000km-kdykoliv kamkoliv...
škoda 125L (Bobiš)1988 70 000km-přepych a pohodlí
škoda 100L (Šmoulinka)1974 204 000km-tradice a jistota
škoda 110R 1977 152tk
škoda felicia 1.3MPi 252tk+1.3 MPi Kombi LPG 424tk
OctaviaII 1,9tdi 452tk


4.4.20, 08:26
Profil

Příspěvky: 14652
Bydliště: Havířov
Příspěvek Re: Felicie - náhodné výpadky elektriky
A nezlobí ti pojistkový panel? Jednomu kamarádovi ve fě kde jsem kdysi dělal mu na felině taky občas samy začaly stírat stěrače, blikat 4 blinkry, někdy troubit apod. Feldy už nemají klasický DPS ale jen nějaké měděné plíšky naskládané v plastu. Občas tam zateče okolo okna apod a zlobí to.

_________________
Škoda Favorit r.v. 94 BMM, Solitaire, Motor-Excel tuning, LPG- Minulost
Golf IV 1,6 74kW Jazz Blue perleť
Golf VII, 1,4TSi 103kW, Night Blue


4.4.20, 17:34
Profil
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 14 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz