Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 28.3.24, 13:42



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
 Felicia 1,3 mpi za studena nestartuje na benzín. Na LPG ano. 
Autor Zpráva

Příspěvky: 316
Bydliště: Čáslav
Příspěvek Felicia 1,3 mpi za studena nestartuje na benzín. Na LPG ano.
Zdravím vás, chtěl bych poprosit o radu. Felicia 1.3Mpi – 50 kW, přestavba na LPG, nechce startovat na benzín – pouze za studena. Motor jen krátce chytí, chcípne, neudrží volnoběh, na benzín nejede. Pokud auto nastartuju na LPG, normálně běží. Když se zahřeje na cca 40st. , tak jede na benzín krásně a startuje na benzín bez problémů. Motor má seřízené ventily, nové svíčky, filtr, vzduch nikde nepodsává. Vyměnil jsem zapalovací lištu, čidlo teploty vody, čidlo tlaku nasávaného vzduchu, lambda sondu, snímač otáček motoru. Proveden reset, nastavena klapka.
Nezkusil jsem jiné čerpadlo, ale původní změřil a zdá se mi, dle měření ok. Pokud běží a odpojím podtlakový regulátor, čerpadlo dává 3,2 bar. Pokud připojím podlak, tlak klesne na 2,55bar. Po vypnutí čerpadla udrží cca 15min tlak nad 2 bar. Po cca hodině klesne tlak k 1 bar. Může být vadné???
Palivový filtr byl měněn před cca 15tis km a zdá se, včetně celého potrubí dobře průchozí.
Diagnostika občas zapíše tuto chybu : 00518 – Potenciometr škrtící klapky (G69), 31-00 – přerušení n zkrat na kostru.
Ale myslím, že je to spíš důsledek toho, že auto dlouho startuje a nechce chytit. Po výmazu a nastavení klapky chyba není, ale auto se chová stejně.
Víte někdo co s tím je, nebo co ještě zkusit? Předem moc díky za případné rady.


22.10.19, 07:54
Profil
Pspvek Reklama

   

Příspěvky: 14650
Bydliště: Havířov
Příspěvek Re: Felicia 1,3 mpi za studena nestartuje na benzín. Na LPG
Nepomohlo by vždycky chvíli jet na benzín než se vypne motor? Mě to tak radili kdysy na fáčku. Sice se to dělávalo spíše u karbecových typů, ale já měl i naposledy motor BMM. U vstřikovacích motorů se prý ukládají do ŘJ motoru pro benzín nějaké data z provozu na LPG a ŘJ je potom oblbnutá. Mě to ale u fáčka dělalo naopak. Startovalo mi to vždycky na benzín dobře při studeném motoru, pak se to přeplo na LPG. Jezdilo to pěkně na oboje. Když jsem ale třeba po šichtě někam zajel, vypnul motor a po chvíli jsem chtěl motor zase nastartovat, tak to nešlo. Musel jsem to párkrát protočit na prázdno než to chytlo.

_________________
Škoda Favorit r.v. 94 BMM, Solitaire, Motor-Excel tuning, LPG- Minulost
Golf IV 1,6 74kW Jazz Blue perleť
Golf VII, 1,4TSi 103kW, Night Blue


22.10.19, 19:49
Profil
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek Re: Felicia 1,3 mpi za studena nestartuje na benzín. Na LPG
čerpadlo je asi KO 1 bar to je nesmysl, de udělat test že místo čerpadla tam připojíš 55 W žárovku a bude za hodinu svítit tak je proud ok, jinak sděláš dekl na nádrži pokud uvidíš rozpědlé těsnění po doteku ti zasere prsty už víš, rozpadlé těsnění zasere čerpadlo a postupně ho vyřazuje s funkce, prioritni problém je staré palivo ze kterého se stane žíravina


25.10.19, 19:56
Profil

Příspěvky: 14650
Bydliště: Havířov
Příspěvek Re: Felicia 1,3 mpi za studena nestartuje na benzín. Na LPG
Proč mu to ale jede na benzín když je motor ohřátý, když je čerpadlo v dupě?

_________________
Škoda Favorit r.v. 94 BMM, Solitaire, Motor-Excel tuning, LPG- Minulost
Golf IV 1,6 74kW Jazz Blue perleť
Golf VII, 1,4TSi 103kW, Night Blue


27.10.19, 20:52
Profil

Příspěvky: 316
Bydliště: Čáslav
Příspěvek Re: Felicia 1,3 mpi za studena nestartuje na benzín. Na LPG
Konečně vyřešeno,auto už startuje a jede na benzín. Nejdříve jsem vyměnil benzínový filtr, na to že tam byl cca 15tis km, měl po demontaži celkem velký odpor, nepomohlo. Po té jsem vyměnil vstřiky za vyčistěné, které byly z auta cca. s 80tis. km, pak už motor udržel, za studena volnoběh, ale nešel do otáček. Tak mi to nedalo a vyměnil jsem i čerpadlo. Dá říct, že to bylo zas o chlup lepší, ale stejně motor nešel do otáček a střílel. Nakonec, už trochu zoufalej jsem proměřoval elektriku kolem čerpadla a vstřiků. Zjistil jsem, že relé ktéré odepíná při přepnutí na lpg kostru vstřiků má při sepnutí velký odpor na kontaktu vstřiků. Po výměně relé, je vše ok. Takže i taková může být závada. Nakonec asi vše k něčemu bylo, auto teď jede na benzín velice dobře, svižně, jak snad nikdy předtím. Díky za rady, dalo to zabrat vše vyměnit a nakonec odhalit to relé.


29.10.19, 12:05
Profil
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek Re: Felicia 1,3 mpi za studena nestartuje na benzín. Na LPG
varok píše:
Proč mu to ale jede na benzín když je motor ohřátý, když je čerpadlo v dupě?



máš těžko vesměs ovládá odpojení vstřiků přepínací krabička nebo řídící jednotka zřítka relátko, pokud se řeší LPG je potřeba napsat co tam je za systém, já osobně jsem nikdy ve spínacím relátky žádný extra odpor nikdy nenaměřil


30.10.19, 20:02
Profil
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek Re: Felicia 1,3 mpi za studena nestartuje na benzín. Na LPG
jsem si vzpoměl na toto téma, na benál nestartovalo, tlak paliva když jsem měřil t kusem u lišty tlak 2,2, když jsem kleštěma utáhl vratku nic tlak pořád stejný :shock: dal jsem tlakoměr přímo na nádrž a :shock: 1 atm, dál jsem to neřešil nové čerpadlo a OK


23.11.19, 14:16
Profil
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 7 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz