Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 28.3.24, 11:50



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 Fabia nestartuje 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Příspěvky: 145
Bydliště: Praha 1
Příspěvek Re: Fabia nestartuje
Špatně jsem to napsal....měl jsem namysli paměť závad...v bloku to poznat bude určitě...
ještě bych zkusil rozpojit , popr. prostrikat a znovu zapojit vsechny konektory v motoru...nejedno vw koncern auto uz jsem takto opravil...
i v autorizaku nam firemni takto opravili...najela dalších 200k km a nikdy se zavada znovu neprojevila...

_________________
Felinka 1,3 MPi r.v.1996 GLXi 72kW
S požehnáním Mr.Cimbu


15.4.14, 15:21
Profil
Pspvek Reklama

   

Příspěvky: 2
Příspěvek Re: Fabia nestartuje
Auto jinak startuje bez problemu. To znamena i kdyz je motor zahraty. Ted bud auto dam do stinu a nebo pred prvnim startem necham vyvetrat motor otevrenou kapotou. Jinak jsem zjistil, ze pak kdyz uz se auto zahreje a nekde ho necham hodinu ci dve na slunci, tak normalne nastartuje. Zvlastni zavada.
Jinak diagnostika v servisu nic nehlasila.


16.4.14, 10:41
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 76
Bydliště: Žatec
Příspěvek Re: Fabia nestartuje
Chtělo by to zapojit tu diagnostiku právě při tom ohřátí na slunci - nebo alespoň bezprostředně potom. Pokud totiž mezi tím jezdíš a víckrát startuješ (nepamatuju si kolikrát), tak se ta závada z paměti sama smaže (alespoň mě to při poruše cívky dělalo).

Mimochodem - mě to při stání na slunci taky dělá jednu věc, kterou to nikdy jindy nedělá - po startu má motor 1200ot/min, jinak má vždy 1000ot/min. Z toho mi plyne, že diagnostika tento stav (motor studenější, než okolní vzduch) rozezná a znějakého důvodu navolí na chvíli větší otáčky. Tušil bych, že tam bude nějaké čidlo teploty v sání (které se na slunci víc ohřeje, zatímco motor je studený), ale nedíval jsem se. Pokud ano, mohl by být problém tam.

_________________
Fabia Combi 1.2HTP 2006 -
Žofina - Š110 1972 (1993-2006)
Sněženka - Octavia Combi 1965 (1992-93)
Kovošrotka - Octavia Super 1963 (1992-93)
Octavia 1960 (1988-92 nejzachovalejší, havárie, prodej)
Octavia Combi 1971 (1987-88)


20.4.14, 23:27
Profil
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek Re: Fabia nestartuje
tak to čidlo odpoj


21.4.14, 10:14
Profil

Příspěvky: 1
Příspěvek Re: Fabia nestartuje
Fabia píše:
Zdravím všechny, mám dlouhodobý problem. Mám Fabii 1,4 63kw r.v. 11/2008 a po roce a pul mi prestala startovat kdyz na ni sviti slunce. Uz pro venkovnich 20 stupnu nestartuje. Mel jsem to v autorizovanem servisu auto CB a pry je vse ok,jim se to take stalo kdyz to tam tyden meli, ale pricinu neznaji. Bylo mi doporuceno tankovat ruzne, to delam a prislo teplo a opet nenastartuju. Asi po 5 minutach jsem vzdy nastartoval uchlastane auto, vypada to jako kdyz clovek naskoci pri zastave srdce. Zkusil jsem i nahradni klicky a nic. Deje se to jen opravdu za tepla a i kdyz auto stoji na rovine. Cerpadlo jde, proste mi ale prijde ze tam neni benzin a nema to jak chytnout. Za chladu se tak nedeje a v -20 startuje normalne. Pokud prijedu a jedu do hodiny dal,auto startuje normalne.Pry to jeste nezazili. Prosim o radu. Diky.Honza


Mám presne rovnaký problém, aj rovnake auto 1.4 16V 63kW r.v.: 2008, kod motora BXW. Uz sa to niekomu podarilo vyriesit?


18.7.15, 12:31
Profil

Příspěvky: 1
Příspěvek Re: Fabia nestartuje
Zdravim, podarilo se nekomu najit klde je zakopany pes? Vypada to ze mam stejny problem se stejnym motorem. 1.4 63kW. Kdyz ji necham stat na slunci cely den, tak nasturtuju treba az napotreti. Jinak startuje normalne. Mam nove svicky a paliovy filtr. Dost podobny problem jsem mel na Lagune a byl to tehdy senzor otacek klikovky. Zkousel ho nekdo z vas co jste meli tento problem vymenit ? Nebo nejaky jiny napad? Jinak diagnostika neukazala vubec nic. Dik za kazdou radu.


14.8.18, 19:57
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz