Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 28.3.24, 12:02



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
 výber prevodovky do 1.9D 
Autor Zpráva

Příspěvky: 924
Bydliště: PN
Příspěvek výber prevodovky do 1.9D
ahoj. momentálne mám v aute "krátku" prevodovku, čiže rok 98+. stály prevodový pomer by mal byť 3,579. ide o to že budem mať jednu prevodovku z predface feldy teda do r.97 a mala by byť "dlhá" teda so stálym prevodom 3,35.

A otázka znie čo bude vhodnejšie pre to auto ? je mi jasné že s dlhou pôjde rýchlejšie. Teraz chodím mesto 50 km/h niečo okolo 1600 ot. teda či sa moc zmenia otáčky na jednotlivých stupňoch ak sú prevody rovnaké a rozdielny iba stály ? ešte som počul že sa rado serie kolečko 3. prev. stupňa.... ďakujem :)

_________________
Felícia 1.9D
Golf IV 1.9TDi - ALH
Leon MK1 1.9TDi - ASV


18.8.15, 18:40
Profil
Pspvek Reklama

   
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek Re: výber prevodovky do 1.9D
a jaký máš problém co tím chceš docílit,

já měl v 1,9 snad všechny převodovky, prostě jak byl kšeft tak jsem tu svoji prodal a dal třeba z favorita, to si podle ucha házel pětku v padesáti ale dalo se stím normál jezdit, měl jse jedna šest ta je tak nevíc ok, feldy,

ted mám klasiku dlouhou je ok zas ji dává na prdel turbo a spojce se to moc nelíbí


21.8.15, 21:12
Profil

Příspěvky: 924
Bydliště: PN
Příspěvek Re: výber prevodovky do 1.9D
tak chcel som docieliť zniženie spotreby a zbytočné točenie motora ale jak som zistil tak dlhá prevodovka je dobrá na dialnicu a krátka zasa do mesta. nechám teda zatial krátku.

_________________
Felícia 1.9D
Golf IV 1.9TDi - ALH
Leon MK1 1.9TDi - ASV


22.8.15, 20:13
Profil
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek Re: výber prevodovky do 1.9D
jak jsem ti psal byly doby kdy jsem měl snad všechny převodovky v mém pikapu, i z benál fáčka,
že by se mi nějak zvedla nebo snížila spotřeba jsem nikdy nepostřehl, si vem že s fáčkovou jsem se rozjížděl na dvojku a pětku házel už v padesáti tak ten motor byl pak hodně vytočený, ale nájezd kilometrů na plnou nádrž jsem měl tak nějak skoro stejný,

snížit spotřebu lze celkovým servisem, vhodným výběrem pneu s nízkým valivým odporem a seštelováním snímače zátěže na čeradle, pak se hýbou sotřeby u krátké feldy 4,5, pět měto a zima 5.5 litrů, jinak se umí rozežrat i na osmičku :wink:


23.8.15, 10:53
Profil

Příspěvky: 924
Bydliště: PN
Příspěvek Re: výber prevodovky do 1.9D
teraz nemôžem až tak porovnávať spotrebu keď je zlé tesnenie pod hlavou ale vždy niečo cez 700km na plnú nádrž. uvidím po oprave ale malo by sa to zlepšiť hádam.

_________________
Felícia 1.9D
Golf IV 1.9TDi - ALH
Leon MK1 1.9TDi - ASV


23.8.15, 11:56
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 5 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz