Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 28.3.24, 17:02



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
 Nákup vozu z vrakoviště. 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Příspěvky: 299
Bydliště: BRNO
Příspěvek Nákup vozu z vrakoviště.
Zdravím pánové.
Včera jsem byl na vrakáči pro nějaké díly a nabídli mě jestli raděj nechci koupit pěkný auto. Jednalo se o auto po důchodci. No co budu povídat. Kastle bez zjevné koroze, zadní kola krásně svisle, pneu jak nový. Akorát nechápu jak je možné legálně znovu zprovoznit odhlášené auto určené k sešrotování. Bylo mě řečeno že by se přehodily SPZ z mýho auta na to odhlášený. Pak s tím na STK kde neprojde protože nebudou souhlasit čísla v TP. Pak se jde údajně zažádat o změnu na inspektorát. Pak se nechají přerazit čísla tak aby vše souhlasilo a znovu na STK. Celá operace se prý dá stihnout za jeden den a stojí prý akorát pár stovek za několik kolků.
Mě se to zdá trochu podivný postup a podle mě to zavání průserem.
Proto vás prosím o vaše názory a zkušenosti.
Předem děkuji.

_________________
Škoda 120L, vrbová zelená, r.v. 12/87
centrál+alarm na dálk. ovládání


19.6.09, 06:09
Profil
Pspvek Reklama

   

Příspěvky: 15096
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Co Ti nabídli za model?
Jinak legislativně by to jít mělo, v podstatě pro úřad to bude výměna kastle stávající škodovky. Ale nejdřív se zajdi zeptat na DI jestli povolí výměnu karoserie, dneska s tím někde dělají drahoty. Kachnis si takle přihlásil odhlášenou 105ku :arrow: citace z jeho stránek :

"S tátou jsme se tehdy vydali na obhlídku daného vozu. Na první pohled obyčejná 105ka s archaickým autorádiem přijímajícím DV/SV a jednoduchými kulatými světlomety vepředu. Dostal nás však pohled na spodek vozidla- původní prahy, žádný svár , a hlavně minimum koroze.Bylo rozhodnuto, bude naše.S panem majitelem jsme se dohodli na ceně 1500 peněz a 105ka vesele putovala na chatu do garáže. Tam po důkladné prohlídce jsem se rozhodl, že by byl hřích takové auto rozebrat na N.D, taxem začal uvažovat o zpětném přihlášení „na papíry”.Šlo jen o to získat doklady jiného vozidla Škoda 105/120,přehlásit je na sebe, potom vzít auto na STK, získat TK na měsíc(kvůli nesedícím papírům), pak na DI nahlásit výmaz č.motoru a výměnu karosérie (chtít obojí najednou je pěkná drzost, ale jde to J ) a potom juchů na technickou a na 2 roky je klid.Musím všechny varovat,že jednání s úředníky DI je velmi STRESUJÍCÍ."

_________________
ŠKODA 742 FOREVER TEAM


19.6.09, 06:38
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 5614
Bydliště: Plzeň
Příspěvek 
pokud sebudou přerážet čísla, tak to asi moc legální nebude, ne?

_________________
člen Coupé clubu TW
fotky https://mattess00.rajce.idnes.cz/


19.6.09, 06:38
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 299
Bydliště: BRNO
Příspěvek 
Šemik píše:
Co Ti nabídli za model?
Jinak legislativně by to jít mělo, v podstatě pro úřad to bude výměna kastle stávající škodovky. Ale nejdřív se zajdi zeptat na DI jestli povolí výměnu karoserie, dneska s tím někde dělají drahoty. Kachnis si takle přihlásil odhlášenou 105ku :arrow: citace z jeho stránek :

"S tátou jsme se tehdy vydali na obhlídku daného vozu. Na první pohled obyčejná 105ka s archaickým autorádiem přijímajícím DV/SV a jednoduchými kulatými světlomety vepředu. Dostal nás však pohled na spodek vozidla- původní prahy, žádný svár , a hlavně minimum koroze.Bylo rozhodnuto, bude naše.S panem majitelem jsme se dohodli na ceně 1500 peněz a 105ka vesele putovala na chatu do garáže. Tam po důkladné prohlídce jsem se rozhodl, že by byl hřích takové auto rozebrat na N.D, taxem začal uvažovat o zpětném přihlášení „na papíry”.Šlo jen o to získat doklady jiného vozidla Škoda 105/120,přehlásit je na sebe, potom vzít auto na STK, získat TK na měsíc(kvůli nesedícím papírům), pak na DI nahlásit výmaz č.motoru a výměnu karosérie (chtít obojí najednou je pěkná drzost, ale jde to J ) a potom juchů na technickou a na 2 roky je klid.Musím všechny varovat,že jednání s úředníky DI je velmi STRESUJÍCÍ."


Emkovou 120L za 5000.

_________________
Škoda 120L, vrbová zelená, r.v. 12/87
centrál+alarm na dálk. ovládání


19.6.09, 06:47
Profil

Příspěvky: 15096
Bydliště: Praha
Příspěvek 
alda píše:
Emkovou 120L za 5000.


Tak to je pak otázkou jestli by jsi neudělal lépe kdybys opravil stávající, to by za ty peníze taky mohlo být a odpadlo by jednání s DI, STK..
Snad jedině kdyby měla nějakou zvláštní výbavu.. má aspoň 5Q?

_________________
ŠKODA 742 FOREVER TEAM


19.6.09, 06:55
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 299
Bydliště: BRNO
Příspěvek 
Šemik píše:
alda píše:
Emkovou 120L za 5000.


Tak to je pak otázkou jestli by jsi neudělal lépe kdybys opravil stávající, to by za ty peníze taky mohlo být a odpadlo by jednání s DI, STK..
Snad jedině kdyby měla nějakou zvláštní výbavu.. má aspoň 5Q?


Jenže mě jde o celkový stav. Moje auto má ne příliš dobře opravený zadek po bouračce, dvoje dveře promáčklé a celá kastle boulovatá po tom co mě po ní přešli několikrát cikáni. Navíc celková koroze. Auto o kterým mluvím je proti mýmu fakt pěkný a taky podvozek je v daleko lepším stavu.

_________________
Škoda 120L, vrbová zelená, r.v. 12/87
centrál+alarm na dálk. ovládání


19.6.09, 07:03
Profil
Metal (urg)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3730
Bydliště: Vsetín
Příspěvek 
Ber auto z vrakáče, přehodit papíry a jeto.... :wink:

nebo přebouchat čísla, legalita nelegalita, toto jsou malé věci, s náma si ti nahoře taky vytírají prdel bez mrknutí oka...

_________________
Škoda Fabia 1.9 SDI - přesunovadlo
Jawa 350 OHC ´19 - pro jizdy s čistýma rukama
ČZ 175/477 ´72 - veterán
Obrázek
Škoda 742 Forever Team


19.6.09, 07:11
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Příspěvky: 9049
Příspěvek 
MATTESS píše:
pokud sebudou přerážet čísla, tak to asi moc legální nebude, ne?


Já měl na 120 to stejný. V OTP je napsáno obnova VIN náhradní technologii a v TP je to přepsaný. Je to legální. Na Evidenčce na to neřekli ani půl slova.


19.6.09, 07:26
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 5614
Bydliště: Plzeň
Příspěvek 
Dawid130: ale kdy jsi to dělal? kdysi šlo věcí :lol:

_________________
člen Coupé clubu TW
fotky https://mattess00.rajce.idnes.cz/


19.6.09, 08:35
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 299
Bydliště: BRNO
Příspěvek 
MATTESS píše:
Dawid130: ale kdy jsi to dělal? kdysi šlo věcí :lol:


Chceš říct že teď to už nepůjde?

_________________
Škoda 120L, vrbová zelená, r.v. 12/87
centrál+alarm na dálk. ovládání


19.6.09, 08:40
Profil
Hluchoň

Příspěvky: 11873
Příspěvek 
nemusi... urdnici maji ohromnou moc, a aby nemuseli nic delat, tak to proste zakazou


19.6.09, 08:41
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 7662
Bydliště: Praha východ
Příspěvek 
Tyjo, že bych místo hledání auta v bazarech a po inzerátech začal obcházet vrakoviště? To zní zajímavě, rozhodně je to zajímavá myšlenka, co se týče zachraňování veteránů...

_________________
"Šlápněte na to trochu, ať nemusím brzdit!"


19.6.09, 08:48
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 299
Bydliště: BRNO
Příspěvek 
Nepér píše:
Tyjo, že bych místo hledání auta v bazarech a po inzerátech začal obcházet vrakoviště? To zní zajímavě, rozhodně je to zajímavá myšlenka, co se týče zachraňování veteránů...


Můžu říct, že tak pěkný auto jsem dlouho neviděl.

_________________
Škoda 120L, vrbová zelená, r.v. 12/87
centrál+alarm na dálk. ovládání


19.6.09, 08:55
Profil

Příspěvky: 3060
Bydliště: Olomouc
Příspěvek 
Postup ne zcela v souladu, ale to auto jezdí dodnes, absolvovalo několik STK na různých místech a klid. Převař číslo karoserie, vnitřek kufru a žlábek pod oknem zastříkej rapaťákem tak, aby bylo nezastříkaný číslo a je klid. Nic není vidět a papírově sedí všechno.

_________________
Už tu nejsem, s fórem mi vlezte na hrb. Co jsem měl rozřešeno dořeště prosím přes drak@drakk.eu


19.6.09, 15:39
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek 
asi tak nějak povinností vrakecu je stejně zlikvidovat vin pokud vydá doklad o likvidaci

tchánovi klekla klika na 105 tak jsem sehnal 120 za 500 kč,

no že půjde na úřad přepsat kastle no :?: 8) :evil: :evil: :evil: :shock: :shock: :roll: :arrow: a už byl u mě :D

úřad je na to aby nic nešlo když nic nejde musí občan přinést to aby to šlo :wink:

z té 105 jsem jen vyřízl číslo na konci prolisu tak 8x10cm přesně obrousil a přilepil lipedlem na skla přímo na to 120 číslo utáhl ztužidlem trošku kytl postříkal a zdar

dycky říká pod sem dáme si štamrlu tys ně vytrhl trn z paty :D miloš


19.6.09, 17:08
Profil
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz