| Škoda TechWeb https://www.skoda-techweb.cz/forum/ |
|
| Po startu vrátím klíč, startér běží dál i po vytažení klíče https://www.skoda-techweb.cz/forum/viewtopic.php?f=9&t=4389 |
Stránka 1 z 1 |
| Autor: | MK_vs [ 11.4.07, 08:37 ] |
| Předmět příspěvku: | Po startu vrátím klíč, startér běží dál i po vytažení klíče |
Dobrý den, včera jsem nastartoval Š130 jako normálně - systič, chytla, pak zdechla, počkal jsem asi 20 vteřin znovu start a pak to začlo. Start bez sytiče s mírně sešláplým plynem proběhl normálně. Vrátil jsem klíček po naskočení motoru, ale startér běžel dál a kontrolky svítili (nazání, dobíjení) jako bych se teprve chystal startovat. Motor se pomalu točil a postupně zpomaloval, jak se asi vybíjela baterka. Zvuk v celém autě jako když je ucpaný vysavač, hukot a třepání. Otočil jsem klíček do polohy 0, nic se nestalo. Vytáhnul, pořád to samé. Zkusil znovu zapnout jako by na start, nereagoval. Odpojil jsem tedy asi po 2 minutách baterku (skoro vyšťavenou) minus pól. Po asi půl minutě znovu připojil, plno jisker, stále to samé, hukot a otáčení motoru startérem. Palubka svítila jako při startu, to už jsem měl spínačku v poloze 0. Opět odpojení baterky, počkání. Teprve na 2 pokus se ji podařilo připojit a motor byl vypnut. Už jednou se mi stalo, že i po vytažení klíčku mi svítila palubka, pomohl jen start a poté vypnutí. Nepovažoval jsem to za moc důležité, třeba jen zaskočila spínačka, ale tohle mě docela vytočilo. Co toto mohlo způsobit? Díky MArtin |
|
| Autor: | Martin [ 11.4.07, 08:41 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Nejspíš budeš muset vyměnit spínací skříňku. Stačí jenom ta zadní část. |
|
| Autor: | MK_vs [ 11.4.07, 08:47 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Díval jsem se do Andrta, ale postup rozebrání jsem nenašel. Jsou tam jen všeobecné zmínky o tom jaká poloha co dělá a potom celá demontáž a montáž. POkud se dá měnit jen část, není tam o tom ani zmínka. Kde najdu popis. Díky. |
|
| Autor: | Kachnis [ 11.4.07, 09:56 ] |
| Předmět příspěvku: | |
stalo se mi to samy, spinacku sem vyradil a ted startuju pomoci magnetickyho kontaktu..nikdo nevi kde to je, pod spineckou nejsou draty a nikdo mi s tim neodjede |
|
| Autor: | Martin [ 11.4.07, 10:09 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Sundej plastové krytování kolem volantu a spínačka tam myslím drží pomocí dvou červíků. Ty povol a měla by jít zezadu vysadit z toho hliníkového odlitku. Sežeň si jinou, přepoj dráty podle staré a zase ji tam nasaď a utáhni ty červíky. |
|
| Autor: | hans [ 11.4.07, 12:28 ] |
| Předmět příspěvku: | |
kachnis píše: stalo se mi to samy, spinacku sem vyradil a ted startuju pomoci magnetickyho kontaktu..nikdo nevi kde to je, pod spineckou nejsou draty a nikdo mi s tim neodjede Já to vim |
|
| Autor: | Šemik [ 11.4.07, 13:50 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Já taky Ta nová elektrika spínačky stojí cca 200kč. K její výměně musíš vyndat přstrojový štít a sundat kryt pod volentem. Jeden červík je zespodu a druhý nahoře, přístupný po vyndání budíku.Je však špatně přístupný, chce to maličký šroubováček, trpělivost. I zrcátko může pomoci.. |
|
| Autor: | Bukaj [ 12.4.07, 09:02 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Ještě bych nevyloučil závadu startéru - zaseklá kotva |
|
| Autor: | Serifus [ 12.4.07, 17:39 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Já řešil něco podobnýho. Jednou jedu, zaparkuju, vyndám klíče ze zapalování, vylezu, zamknu a odcházím. Všichni na mě čuměli, tak jsem si řekl, že je něco špatně a on mi běžel motor |
|
| Autor: | Kachnis [ 13.4.07, 00:18 ] |
| Předmět příspěvku: | |
[quote="Šemik"]Já taky tak to nerikejte, nebo vas navzdy zazdim do pyramidy |
|
| Stránka 1 z 1 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|