Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 28.3.24, 12:45



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
 Alternator bosch valeo Fabia 
Autor Zpráva

Příspěvky: 8
Příspěvek Alternator bosch valeo Fabia
Mám fabii 1,4 16v r.v.2000 je vní alternátor valeo 70A napínání stou pružinou bez klimatizace...nevěděl jsem to sehnal jsem si starší bosch udajně na můj typ a repasoval...Nejde mi tam...je to asi model pro fabii s klimatizaci a napinaci kladkou..jde to nejak udelat at mi tam pasuje


12.5.18, 18:44
Profil
Pspvek Reklama

   
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek Re: Alternator bosch valeo Fabia
řekl bych že 70 A nebude na klimatizaci, a co ti tam nepasuje ?


14.5.18, 15:49
Profil

Příspěvky: 8
Příspěvek Re: Alternator bosch valeo Fabia
Alternator pro klimu je napevno dva srouby a napinaci kladka muj ma na jedne strane sroub durch a druha strana ma podelnou ovalnou diru..a napina ho pruzina pod nim.
https://www.elancar.cz/alternator-skoda ... 52326.html
A tady vypada podobne jak toten
https://auto.bazos.cz/inzerat/88506493/ ... rnator.php


15.5.18, 03:37
Profil

Příspěvky: 14650
Bydliště: Havířov
Příspěvek Re: Alternator bosch valeo Fabia
Však to chcete na fabii s motorem 1,4 16V a ten altík na bazoši je na octavii, ale neuvádí motor. Stejný mám v golfu, ale motor 1,6 8V.

_________________
Škoda Favorit r.v. 94 BMM, Solitaire, Motor-Excel tuning, LPG- Minulost
Golf IV 1,6 74kW Jazz Blue perleť
Golf VII, 1,4TSi 103kW, Night Blue


15.5.18, 04:07
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1095
Bydliště: volyně
Příspěvek Re: Alternator bosch valeo Fabia
pokud vím tak 70A je verze pro holobyty, která má jiné uchycení, verze s klimou měly 90A altec.

_________________
R.I.P. 1978s užovka 105l s centrálem, apollama, pětikvaltem a "chrompaketem" :-)
Fako LX 93 LPG - Zvaný sysel.


19.5.18, 11:56
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Příspěvky: 8
Příspěvek Re: Alternator bosch valeo Fabia
Takže celý příběh..Ten repas co jsem udělal musel jsem něco vrátit no ale něco mi zustalo...protože mi tam nepasuje. Ano mám verzi bez klímy ted už vím...Zkusil jsem v autodílech jaký mám altík a kolik stojí nový..Prodavač přineste mi VIN. Natukal do pc a čumí do toho jak tele za chvíli říka tady je tolik druhu bežte přímo do škodovky...Jdu do škodovky pani v dílech mi vyjede podle vinu altik co byl z výroby a ejhle je to ten s klimou a jiným držákem než tam mám říkám jí to a prý to je vyloučeno...Prý opravte ten co tam máte jediné řešení..ok. Potřeboval jsem at auto jezdí tak jsem doufal že vklidu jeden opravím a pak přehodím kdyby se něco stalo at mužu jezdit a chtěl jsem dat 90A ale nikde jsem ho nenašel bazar ani vrakáč...Nakonec jsem podle čísla na altiku objednal díly ve čtvrtek přisly ok, po práci vytáhl jsem altik rozebral musel jsem odletovat diody at muzu menit stiraci kroužky a ložiska...Rozdělám ho a ejhle vše co poslaly je na jiný typ...paráda smula za smulou. Musel jsem puvodní znovu složit no a ejhle letuji zpět cívku k diodám a moje stará dobrá páječka normálně začala hořet blafl plast uplně se roztopila takže smula za smulou...V pátek jsem si musel vzit volno a hned ráno volám na vrácení věci to není problém vzali mi to ale sehnat nové. Nakonec v Ostravě se borec nabídl dily máme ale i ORIGINAL VALEO 70A je to ležák za 3000kč puvodní cena 10000kč.Jedu tam beru starý altik sebou bud dily nebo ten nový doufám...Borec mi ukázál ano mám tady pro Vás ten origo VALEO..Měl jsem pochybnosti jestli to nebyla přebalená čína ale vypadal ok a ejhle byl to ten typ co mi tam opět nepasuje..Smula za smulou to není normální no vzal jsem dily od nich ložisko NTN ale byl to TAIWAN no snad to neklekne a něco vydrží slyšel jsem že ty asijské ložiska stojí za prd...Diody uhlíky ložiska a kroužky jsem vyměnil a doufám že vydrží chvílu..už mi tam běhá a jde mi lepší aj ele. posilovač řízení špatně už mi dobíjel předtím...No nevím ale takovou smůlu jsem dlouho neměl...


20.5.18, 10:53
Profil

Příspěvky: 8
Příspěvek Re: Alternator bosch valeo Fabia
Bez klimy
https://starter-alternator.eu/alternato ... 16-2542258
Ten tam mam
A s klimou a napínací kladkou
https://www.sbazar.cz/route4420/detail/ ... nzin-klima


20.5.18, 11:22
Profil

Příspěvky: 14650
Bydliště: Havířov
Příspěvek Re: Alternator bosch valeo Fabia
Odkud jste? Podle psaní někde okolo ostravy? Jak už jsem psal, tak ten s odkazu sbazaru mám v golfu IV, motor 1,6. Dávaly se i do octávii I, motory asi taky ty 1,6ky jiné nevím. Diesely mají myslím už 120A, nejsem si jistý. Mě oba připadají stejné, jen ten první má ten napínák.

To už jste měl rovnou kouknout, jestli nemá takový altík Golf IV, ale s motorem 1,4 16V, motor je stejný nebo hodně podobný, tak tam možná budou stejné altíky.

_________________
Škoda Favorit r.v. 94 BMM, Solitaire, Motor-Excel tuning, LPG- Minulost
Golf IV 1,6 74kW Jazz Blue perleť
Golf VII, 1,4TSi 103kW, Night Blue


22.5.18, 15:58
Profil
Dřevák na focení, neumí ostřit
Uživatelský avatar

Příspěvky: 27197
Bydliště: Netolice největší prdel v republice
Příspěvek Re: Alternator bosch valeo Fabia
vypadá jako z 1.6 felicie :D

_________________
Passat 96kw
Golf III 1,9 tdi 66kw + bosch 764 => cca 95kw
Felda 1.3BMM combi LPG


24.5.18, 14:55
Profil ICQ
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 9 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz