Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 28.3.24, 12:50



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
 centrál Octavia 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Příspěvky: 355
Bydliště: Pardubice
Příspěvek centrál Octavia
Zdravím, mám na Octavii r.v. 2000 centrál s dálkou(bez alarmu) a někdy mi nefunguje zamykání levých zadních dveří..tuhle otázku už jsem někde na fóru podával a bylo mi odpovězeno, že to bude drátama..jde mi ale o to, že se mi někdy nezavřou levé zadní dveře(poslední dobou čím dál častěji), OTEVÍRAJÍ SE ALE VŽDY..což dle mého názoru znamená výměnu pouze jednoho drátku, který dává šťávu motorku zamykání právě do polohy zamčeno..nevíte někdo, který z nich to je? ;)
Díky!!


3.11.10, 09:00
Profil ICQ
Pspvek Reklama

   

Příspěvky: 547
Bydliště: Ostrava
Příspěvek 
Jdeš na to logicky, ale nemáš pravdu na octavii je to úplně jinak zapomeň na zapojení klasického centrálu.
Podívej se na kabeláž v té průchodce dveří a na svorkovnici .


3.11.10, 11:09
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 355
Bydliště: Pardubice
Příspěvek centrál
Aaha, a jak to tam teda funguje?přece je to pořád motorek, takže ten kabel tam bejt musí, ne? :cry: ..

Na kabeláž jsem se už díval, ale nějak jsem z toho nic nevykoukal :D ..resp. to, že celý přepájet se mi to teda nechce :?


3.11.10, 11:34
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1467
Bydliště: Košice
Příspěvek 
Skus rozobrat dvere a premazat central - mne to pomohlo.


3.11.10, 11:41
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 355
Bydliště: Pardubice
Příspěvek 
zkusim..a ty jsi měl naprosto stejnej problém, jako já?Že ti to odemykalo vždy a zamykalo jen někdy?


3.11.10, 11:44
Profil ICQ

Příspěvky: 547
Bydliště: Ostrava
Příspěvek 
Tady máš schéma centralu
http://www.ulozto.cz/6434785/4285-skoda-octavia-pdf


3.11.10, 14:59
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 355
Bydliště: Pardubice
Příspěvek 
Děkuju:), ale KUR.. co z toho mám vykoukat? :D :D ..jsem spíš amatér v elektrice..nějakej nápad?nebo budu muset fakt někde sehnat komplet dveřní kabely a doufat, že budou zdravý..? :cry:


3.11.10, 15:06
Profil ICQ

Příspěvky: 1486
Bydliště: Karlovarsko
Příspěvek 
no pokud dobře koukam na to schéma v motorku centrálu se nachází mikrospinač a ten bude s největší pravděpodobností mechanicky je možné že i elektricky v háji a je nutné ho vyměnit ten mikrospínač má na starosti polaritu na samotném motorku a pokud dobře nesepne pak to zlobí
to že to nejde jen občas-bude se to jen zhoršovat- dávam za vinu mech poškození proste bude ojetej a ta součástka která má v zámku na starosti jeho přepínání na něj už pořádně nedosáhne.
mikrospínač stojí 80kč originál a funkčně i rozměrově je schodný s mikrospínačem který se používá do zámkú Béčkových oplú vectra de jen o to přijít na to jak se dostat pod kryt daného zámku u oktávky to nevim :?:

_________________
škoda octávie combi 1.9TDI 81KW
škoda octávie combi 1.6 SR 74KW
felda combi 1.6


3.11.10, 15:50
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 355
Bydliště: Pardubice
Příspěvek 
jinými slovy dratama to nebude, jo?tak bych to zkusil vyndat a videlo by se, jestli to budu umet vymenit, no..


3.11.10, 16:26
Profil ICQ

Příspěvky: 1486
Bydliště: Karlovarsko
Příspěvek 
pokud si nenašel přelámaný dráty mezi dveřma tak asi ne tady sem něco našel prohlidni to celý sou tam fotky a myslim že ti to helfne :idea:
http://www.skodaoctavia.cz/Interiernavo ... -zamku.htm

_________________
škoda octávie combi 1.9TDI 81KW
škoda octávie combi 1.6 SR 74KW
felda combi 1.6


3.11.10, 16:36
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 355
Bydliště: Pardubice
Příspěvek 
Do háje:o/..to nezní zrovna jednoduše:o(..a navíc se tam hodně mluví o souvislosti se zámkem(klíčem) a ten já přece v zadních dveřích nemám..navíc svícení jako takové-tzn. rozsvícení stropního světla při otevření zadních dveří funguje taky vždycky v pořádku..vážně to nemůže být jen přežmoulanej kabel? :cry:


3.11.10, 16:50
Profil ICQ

Příspěvky: 1486
Bydliště: Karlovarsko
Příspěvek 
je tam rozebranej zámek předních dveří ten zadní bude jednoduší nemá tolik funkcí a postup bude podobnej :wink:
ted mi napadá dělali sme znamýmu oktavku nechtěli otevřít zadní pravé dveře před tim ůdajně trochu taky zlobili a našli sme v tom konektoru mezi dveřma upálenej drát přímo od jednoho pinu.skus to rozpojit a důkladně prozkoumat :?:

_________________
škoda octávie combi 1.9TDI 81KW
škoda octávie combi 1.6 SR 74KW
felda combi 1.6


3.11.10, 17:03
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 304
Bydliště: Sezimovo Ústí
Příspěvek centrál
Mám taky stejný problém. Už mám jedny dveře uplně mrtvé a druhé občas neotevřou. Pořád to nechávám být, protože se trochu obávám demontáže tapecu a zámky ze dveří. Bude to asi pěkná pakárna. Nemám s tím dobré zkušenosti. Zpravidla to jde dobře rozebrat a během toho popraská půlka plastů a zpátky je to průser.

_________________
Škoda Felicia 136 B, LPG
r.v. 1995


6.11.10, 09:26
Profil
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek Re: centrál
pajavlk píše:
Mám taky stejný problém. Už mám jedny dveře uplně mrtvé a druhé občas neotevřou. Pořád to nechávám být, protože se trochu obávám demontáže tapecu a zámky ze dveří. Bude to asi pěkná pakárna. Nemám s tím dobré zkušenosti. Zpravidla to jde dobře rozebrat a během toho popraská půlka plastů a zpátky je to průser.



musíš projít tím průserem a sprej na kontakty celá revize konaktů milos


6.11.10, 21:55
Profil

Příspěvky: 10
Bydliště: Skalica
Příspěvek Re: centrál Octavia
Zdarec borci podobný problém neporadí niekto ako odstraním závadu ktorá spočíva v tom ,že mi nechce zamknúť ani odomknúť žiadnym spôsobom pravé zadné dvere .Mám to rozobraté ,ale nepostrehol som žiadne zlomené káble a podobne . Všimol som si náhodou toho včera keď som detsko vytiahol zo sedačky a nasledne zamkol DO.Ktovie kolko tak som už jazdil ... Budem vďačný za každú odpoveď Vopred vďaka.
S pozdravom Migi

Škoda Octavia 1.9TDI 81kw r.v 2002


3.9.14, 15:27
Profil
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz