Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 28.3.24, 11:21



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
 Octavia I - Páté dveře - plynové vzpěry 
Autor Zpráva

Příspěvky: 8
Příspěvek Octavia I - Páté dveře - plynové vzpěry
Zdravím, mám Octavii Tour ve verzi sedan. Auto jsem již koupil použité a mám následující problém... Moc mi nefungují plynové vzpěry pátých dveří. Když kufr zvednu nahoru, tak drží vždy, nikdy se nestalo (půl roku), aby sám spadnul, ale jakmile jsou dveře zhruba na polovině a pustil bych je, praštily by velkou silou (jako by tam žádné vzpěry nebyly).
Auto jsem již koupil s těmi odhlučňovacími deskami(? - nevím, jak se to přesně jmenuje). Dále má auto dřevem vyztužené plato, ale toto plato je odpojené z dveří a samo se nikdy nezvedá. Na páté dveře je namontována couvací kamera + odhlučnění, ale nic extra těžkého.

Myslel jsem si, že je to tak v pořádku, ale přišel jsem do kontaktu s tou samou oktávkou (také tour), dokonce ještě o 2 roky starší, kde jde kufr úplně krásně zvednout a při puštění z výšky se pěkně zavře bez žádné velké rány - vzpěry jsou původní. Já při otevírání kufru musím vynaložit celkem velkou sílu. Jediný rozdíl mezi těmito auty je to, že druhá oktávka má zadní stěrač a tudíž jinou plynovou vzpěru (já mám 1u6827550e, na této je 1u6827550f)

Nové vzpěry tedy budu kupovat určitě, jen potřebuji poradit jaké. Jestli ty samé, nebo nějaké silnější (např z verze se stěračem)? A ještě jeden dotaz - existovaly by i tak silné vzpěry, že by mohly zvedat plato, nebo je to blbost zvedat tak těžké plato navíc?

Díky.


28.4.17, 18:03
Profil
Pspvek Reklama

   
Ignorant pravidel

Příspěvky: 9399
Bydliště: Kolín
Příspěvek Re: Octavia I - Páté dveře - plynové vzpěry
na vzperach je tlacna sila v Nmetrech treba 500 hledej silnejsi

_________________
otec: Fobia Sedan HTP :P
m o j e: Citroen C4 1.6HDi FAP auto pro ženu - hračka pro muže


28.4.17, 18:33
Profil

Příspěvky: 8
Příspěvek Re: Octavia I - Páté dveře - plynové vzpěry
Bohužel je tam jen toto:
https://lh5.googleusercontent.com/VLqcD ... 20-h960-rw
https://lh6.googleusercontent.com/Uo2Qn ... 20-h960-rw

Je tam jen toto (na obou typech), jiná čísla tam nikde nevidím. Omlouvám se za kvalitu, lépe se mi to vyfotit nepovedlo.


28.4.17, 18:46
Profil
Ignorant pravidel

Příspěvky: 9399
Bydliště: Kolín
Příspěvek Re: Octavia I - Páté dveře - plynové vzpěry
a co dat z kombajna ? ty by mohly byt tezsii
takze tvoje cislo dleAutokelly ma jen 470
ty druhe maj silu 515 :P asi bych dal ty silnejsi

_________________
otec: Fobia Sedan HTP :P
m o j e: Citroen C4 1.6HDi FAP auto pro ženu - hračka pro muže


28.4.17, 18:56
Profil

Příspěvky: 8
Příspěvek Re: Octavia I - Páté dveře - plynové vzpěry
Díky moc. Na autokelly mě nenapadlo se podívat. Díval jsem se na skoda-dily a předpokládal jsem, že když to není tam, nebude to ani jinde. Hold bycha předpokladu. Díky moc :-) Určitě koupím silnější


28.4.17, 18:58
Profil

Příspěvky: 14649
Bydliště: Havířov
Příspěvek Re: Octavia I - Páté dveře - plynové vzpěry
V každých slušnějších autodílech by měli mít katalog a to buď klasický papírový nebo v el. podobě. Tam by měly být parametry originálu vypsány. Podle toho potom vybrat něco silnějšího.
Podle mě jsou ty vaše vzpěry po smrti. I kdyby tam byly ty slabší a byly dobré, tak možná neudrží ty 5. vrata nahoře, ale hodně pomohou při zvedání. Osobní zkušenosti z favoritů a felícií. Stačí aby byla špatná jen jedna a už je to poznat.

_________________
Škoda Favorit r.v. 94 BMM, Solitaire, Motor-Excel tuning, LPG- Minulost
Golf IV 1,6 74kW Jazz Blue perleť
Golf VII, 1,4TSi 103kW, Night Blue


28.4.17, 19:09
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1467
Bydliště: Košice
Příspěvek Re: Octavia I - Páté dveře - plynové vzpěry
V octavii mi to v servise menili prave kvoli tomu ze stratili silu. Teraz su prilis silne. Da sa s tym zit avsak najlepsie dat tam to co tam patri. Potom su dvere tak akurat.


30.4.17, 06:34
Profil

Příspěvky: 327
Příspěvek Re: Octavia I - Páté dveře - plynové vzpěry
Koupil jsem na oct tour kombi za 270.-Kč nové vzpěry, síla 550N. Obě původní zeslábly, kufr sice ještě držel v otevřené poloze, ale při zavírání to mlátilo.
Nakonec stačilo vyměnit za novou jen jednu vzpěru!


9.5.17, 15:53
Profil
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 8 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz