| Škoda TechWeb https://www.skoda-techweb.cz/forum/ |
|
| Ošetření drobné, povrchové koroze https://www.skoda-techweb.cz/forum/viewtopic.php?f=8&t=12340 |
Stránka 1 z 2 |
| Autor: | kingbacker [ 6.8.08, 00:01 ] |
| Předmět příspěvku: | Ošetření drobné, povrchové koroze |
Zdar, už to tu někde nepochybně je, ale jak nejlíp ošetřit povrchovou korozi, tu, která jen drobně polejzá svršek, nejde do hloubky, aby to pak vevýsledku vypadalo pokud mžono co nejlépe(že to bude vidět je fuk, pořád to bude lepší než orezlý) THX |
|
| Autor: | Vít [ 6.8.08, 06:36 ] |
| Předmět příspěvku: | |
vrtačku, do ní kartáč, odrbat dokud se to nebude lesknout, obrousit něčím hrubším, třeba 120, 180, základ, nehat uschnout, lehce obrousit, teď už něco jemnejšího, to jen aby to bylo hrubší, tak 400, můžeš znova základ, a zase usušit. Pak když budeš chtít, tak to můžeš vybrušovat do hladka a přestříknout potom, to by se ti mohl hodit ještě plnič, nebo to natří štětkou je to jedno, ale vždykcy mezi vrtsvy barvy musí být jemně rozbroušeno a hlavně, a to jsem měl napsat už na záčátku, odmastit benzínem. Technickým, ne namíchaným do fichtla |
|
| Autor: | Vala [ 6.8.08, 07:57 ] |
| Předmět příspěvku: | |
a ta zakladovka sa musi prebrusovat? |
|
| Autor: | kingbacker [ 6.8.08, 10:14 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Vít píše: vrtačku, do ní kartáč, odrbat dokud se to nebude lesknout, obrousit něčím hrubším, třeba 120, 180, základ, nehat uschnout, lehce obrousit, teď už něco jemnejšího, to jen aby to bylo hrubší, tak 400, můžeš znova základ, a zase usušit. Pak když budeš chtít, tak to můžeš vybrušovat do hladka a přestříknout potom, to by se ti mohl hodit ještě plnič, nebo to natří štětkou je to jedno, ale vždykcy mezi vrtsvy barvy musí být jemně rozbroušeno a hlavně, a to jsem měl napsat už na záčátku, odmastit benzínem. Technickým, ne namíchaným do fichtla Díky moc, takhle jsem si to představoval, ať vím co koupit. A zrovna jsem si taky říkal, že by mohl napat Vít, že ten toho dost ví |
|
| Autor: | kingbacker [ 6.8.08, 10:15 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Vít píše: vrtačku, do ní kartáč, odrbat dokud se to nebude lesknout, obrousit něčím hrubším, třeba 120, 180, základ, nehat uschnout, lehce obrousit, teď už něco jemnejšího, to jen aby to bylo hrubší, tak 400, můžeš znova základ, a zase usušit. Pak když budeš chtít, tak to můžeš vybrušovat do hladka a přestříknout potom, to by se ti mohl hodit ještě plnič, nebo to natří štětkou je to jedno, ale vždykcy mezi vrtsvy barvy musí být jemně rozbroušeno a hlavně, a to jsem měl napsat už na záčátku, odmastit benzínem. Technickým, ne namíchaným do fichtla Díky moc, takhle jsem si to představoval, ať vím co koupit. A zrovna jsem si taky říkal, že by mohl napat Vít, že ten toho dost ví |
|
| Autor: | ventYl [ 6.8.08, 15:36 ] |
| Předmět příspěvku: | |
kingbacker píše: Vít píše: vrtačku, do ní kartáč, odrbat dokud se to nebude lesknout, obrousit něčím hrubším, třeba 120, 180, základ, nehat uschnout, lehce obrousit, teď už něco jemnejšího, to jen aby to bylo hrubší, tak 400, můžeš znova základ, a zase usušit. Pak když budeš chtít, tak to můžeš vybrušovat do hladka a přestříknout potom, to by se ti mohl hodit ještě plnič, nebo to natří štětkou je to jedno, ale vždykcy mezi vrtsvy barvy musí být jemně rozbroušeno a hlavně, a to jsem měl napsat už na záčátku, odmastit benzínem. Technickým, ne namíchaným do fichtla :) Díky moc, takhle jsem si to představoval, ať vím co koupit. A zrovna jsem si taky říkal, že by mohl napat Vít, že ten toho dost ví :-) A kdyby náhodou, nějaké doporučení, jak se vypořádat s tou rzí, která vylézá zpod těch okrasnýh gumových lišt, co jsou na dveřích? Když tu gumu sundám, je v mých silách ji tam naadit původním způsobem? ak myslis tie gumove listy, co idu stredom auta po celej dlzke, tak tie su tam iba nalepene. Cize by vobec nemal byt problem ich dat dole (ak je horsi lak, mozno pojdu aj s lakom), potom ich treba obrusit hrubym smirglom od stareho lepidla, trocha zdrsnit, ja som ich lepil naspat chemoprenom a vydrzali. |
|
| Autor: | Vít [ 6.8.08, 17:06 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Kingbacker: Možná máš tu smůlu, nebo spíš štěstí, že lišty mají nějakou kostru a jsou tím, co je rezaté, rozhodně bych je dal dolu, prohlédnul a zahodil, protože se ti nejspíš dostane zjištění, že jsou lišty KO. Snad nebude problém sehnat a koupit lišty jinačí. Předpokládám, že se jedná o lišty na dveřích. Můžeš ale očekávat, že se utrhne i barva jak říká Ventyl, protože je stará a křehká za ty roky, navíc se může stát, že je někdo přilepil třeba i sekunďákem(já to tak měl pokoupi Vala: nemusí, ale bude na ní lépe držet další vrstva. Navíc se tak dají porovnat kocoury po štětce. |
|
| Autor: | ventYl [ 6.8.08, 17:09 ] |
| Předmět příspěvku: | |
kovova kostra? h? ja som na 105ke v tych listach ziadnu kostru nemal, bola to pouhopouha guma. a myslim tym tie listy, co su na prahu, ale tie, co su na dverach. |
|
| Autor: | Vít [ 6.8.08, 17:22 ] |
| Předmět příspěvku: | |
na favoritech jsou takové lišty , co se nafouknou protože v tom něco je, pak z toho teče rez, a je to hnusný, nemají to všecky lišty |
|
| Autor: | varok [ 6.8.08, 20:12 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Nejdříve by bylo potřeba si ujasnit pořádně o jaké lišty doopravdy jde. Jestli lišty asi v polovině dveří, nebo ty co jsou nad dveřmi. Ty nad dveřmi mají plechovou kostru zalitou v gumě. Ty na spodku dveří nemají uvnitř plech, alespoň ty co jsem viděl. |
|
| Autor: | kingbacker [ 6.8.08, 20:21 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Jedná se o lišty ve spodní části dveří. A vlastě, slouží k něčemu, kromě toho, že by měly zabraňovat obouchání? A pokud se pod nima trhne lak, tak zase obrousit, když tam bude rez, vzít základem, ten pak obrousit najemno a znova základ? |
|
| Autor: | Vít [ 6.8.08, 20:36 ] |
| Předmět příspěvku: | |
varok píše: Nejdříve by bylo potřeba si ujasnit pořádně o jaké lišty doopravdy jde. Jestli lišty asi v polovině dveří, nebo ty co jsou nad dveřmi. Ty nad dveřmi mají plechovou kostru zalitou v gumě. Ty na spodku dveří nemají uvnitř plech, alespoň ty co jsem viděl. těch lišt na dveře je moc druhů, nevím kolik originálních, a celá řada dalších jiných, můžeš na to vlastně použít jakékoliv lišty, stačí uříznout pilkou na potřebnou délku a je to. Jeden z těch druhů, který se dost často objevuje je takový celkem vysoký, v průřezu má lišta tvar jakoby trojúhelníku se zaoblenou špičkou, široká je asi 2 cm, ta se umí celá nafouknout a vytéká z ní rez, když jsem obcházel bazary a sháněl pro sebe auto, tak to bylo velmi časté. Jinak ty lišty nad dveřmi jsem neviděl špatné, různě odřené, nebo s prasklou některou příchytkou, to ano, ale jinak nic |
|
| Autor: | Vít [ 6.8.08, 20:41 ] |
| Předmět příspěvku: | |
kingbacker píše: Jedná se o lišty ve spodní části dveří. A vlastě, slouží k něčemu, kromě toho, že by měly zabraňovat obouchání? A pokud se pod nima trhne lak, tak zase obrousit, když tam bude rez, vzít základem, ten pak obrousit najemno a znova základ? a nemáš fotku těch lišt jak se o nich dohadujeme ? |
|
| Autor: | NOVON [ 6.8.08, 21:34 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Vít píše: vrtačku, do ní kartáč, odrbat dokud se to nebude lesknout, obrousit něčím hrubším, třeba 120, 180, základ, nehat uschnout, lehce obrousit, teď už něco jemnejšího, to jen aby to bylo hrubší, tak 400, můžeš znova základ, a zase usušit. Pak když budeš chtít, tak to můžeš vybrušovat do hladka a přestříknout potom, to by se ti mohl hodit ještě plnič, nebo to natří štětkou je to jedno, ale vždykcy mezi vrtsvy barvy musí být jemně rozbroušeno a hlavně, a to jsem měl napsat už na záčátku, odmastit benzínem. Technickým, ne namíchaným do fichtla Jo asi tak nějak,ale před tou zakladovkou bych to několikrát potřel bezoplachovým odrezovačem.Důležité je jednotlivé vrstvy odrezovače i barvy nechat pořádně zaschnout.. |
|
| Autor: | Vít [ 6.8.08, 21:47 ] |
| Předmět příspěvku: | |
já tomu odrezovači nevěřím, dokud tam není lesklý železo, tak brousím škrábu apod, takže nepoužívám, jinak v zásadě, nevidím důvod proč to neudělat jak píšeš |
|
| Stránka 1 z 2 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|